Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ETHEP

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από ETHEP »

Αυτό σημαίνει Ελλάδα κύριοι. Τρωγωμαστε μεταξύ μας. Αν ο άλλος είναι εθελοντής η εποχικος. Και οι δύο χρειάζονται και οι δύο έχουν πέσει στο καθήκον και οι δύο έχουν συνεργαστεί μεταξύ τους. Όλοι μας και εγω σαν εθελοντής μιλάω χρειαζόμαστε. Όλοι μας θέλουμε μια θέση. Θες τώρα θες σε 2 χρόνια σε 10 θα πάρουμε αυτό που θέλουμε. Μην τρωγωμαστε μεταξύ μας όλοι έχουμε ανάγκη ένα κομμάτι ψωμί
Fikotos

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Fikotos »

Το όριο ηλικίας μήπως έχει να κάνει με το συνταξιοδοτικό;
Μετά τις εκλογές δεν υπάρχει περίπτωση να δωθει το οκ να βγεί η προκήρυξη; Και ας πιάσει αρχές αντιπυρικης τι πειράζει
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

ETHEP έγραψε: Δευ Ιαν 30, 2023 11:16 pm Αυτό σημαίνει Ελλάδα κύριοι. Τρωγωμαστε μεταξύ μας. Αν ο άλλος είναι εθελοντής η εποχικος. Και οι δύο χρειάζονται και οι δύο έχουν πέσει στο καθήκον και οι δύο έχουν συνεργαστεί μεταξύ τους. Όλοι μας και εγω σαν εθελοντής μιλάω χρειαζόμαστε. Όλοι μας θέλουμε μια θέση. Θες τώρα θες σε 2 χρόνια σε 10 θα πάρουμε αυτό που θέλουμε. Μην τρωγωμαστε μεταξύ μας όλοι έχουμε ανάγκη ένα κομμάτι ψωμί
μπήκαμε με μαύρα μαλλιά στο σωμα και θα μονιμοποιηθούμε με άσπρα αυτό βλέπω εγώ!
Gluxcg

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Gluxcg »

Δεν θα μονιμοποιηθείτε αγορίνα. Μόνο λίγοι έως 35 ετών. Έγκυρη πληροφορία.
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

Gluxcg έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 1:21 pm Δεν θα μονιμοποιηθείτε αγορίνα. Μόνο λίγοι έως 35 ετών. Έγκυρη πληροφορία.
Στα παπαριαν μου, ένας εποχικός 36 ετών. Χορτάσαμε έγκυρες παπαρολογιες.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καμία έγκυρη πληροφορία εάν θ βγεί προκήρυξη κ ποτέ έχουμε και αφήστε τα άλλα...
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Gluxcg έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 1:21 pm Δεν θα μονιμοποιηθείτε αγορίνα. Μόνο λίγοι έως 35 ετών. Έγκυρη πληροφορία.
Εγω είμαι 30 κ έχω από το 20 αντιπυρικες! Πιστεύω αν όχι φέτος του χρόνου να είμαι μέσα! Αλλά πίστεψε με είναι πάρα πολα ατομα άνω των 35 δεν θα το αφήσουν να περασει έτσι!. μιλάμε για χιλιάδες οικογένειες! Κ καλό είναι μην τα λες έτσι, και άσε τις έγκυρες πληροφορίες αν είχες έγκυρες πληροφορίες δεν θα καθόσουν σε ένα forum με ανώνυμα στοιχεία να γράφεις τέτοια, και να βγάζεις την χολή σου!. Νταξει καταλάβαμε προσπάθεις να μπεις στο σωμα με τον έναν τρόπο η με τον άλλον και δεν σου κάθεται! Μην βγάζεις την χολή σου στους εποχικούς!
Fireman277

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Fireman277 »

Εσείς οι εποχικοί που τάχα όπως λέτε αγαπάτε το σώμα πρώτοι θα έπρεπε να θέλετε να μπούνε νέα παιδιά και όχι άτομα 40+. Γιατί όπως λέτε ο μέσος όρος ηλικίας είναι τα 48 στο σώμα. Πως θα λυθεί αυτό το πρόβλημα άμα βάλει εσάς;

Καλύτερα ας ρίξουν τις βάσεις και να πάρει νέα παιδιά από πανελλαδικές που βγαίνουν και οδηγοί και μάχιμοι και ας μην κάνει προκηρύξεις.
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Fireman277 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 4:45 pm Εσείς οι εποχικοί που τάχα όπως λέτε αγαπάτε το σώμα πρώτοι θα έπρεπε να θέλετε να μπούνε νέα παιδιά και όχι άτομα 40+. Γιατί όπως λέτε ο μέσος όρος ηλικίας είναι τα 48 στο σώμα. Πως θα λυθεί αυτό το πρόβλημα άμα βάλει εσάς;

Καλύτερα ας ρίξουν τις βάσεις και να πάρει νέα παιδιά από πανελλαδικές που βγαίνουν και οδηγοί και μάχιμοι και ας μην κάνει προκηρύξεις.
όχι τάχα φίλε μου ! Ένα 40ρις εποχικος και να έχει οικογένεια είναι βάσανο δεν μένει κάτι άλλο από το να αγαπάει αυτό π κάνει! Και στερει το ψωμί στην οικογένεια του για 6 μήνες μην λέμε ότι θέσουμε ! Ωραία να το θέσουμε αλλιώς για εποχικος 40 είναι μικρός και για μονιμος μεγάλος; Γ πιο λόγο; Μήπως το λάθος δεν είναι των εποχικών αλλά γ αυτούς που βγάζουν τα φεκ; Δηλ το καλοκαίρι πια είναι διαφορά στις φωτιές ανάμεσα στον εποχικο στον εθελοντή και στον μονιμο?
Fireman277

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Fireman277 »

Εγώ για το μεγάλο μέσο όρο μίλησα. Όχι αν αγαπάνε ή όχι την πυροσβεστική. Και οι πολίτες αν μπουν θα την αγαπάνε το ίδιο, γιατί πρέπει να το αγαπάς για να το κάνεις αυτό. Εσείς μαλώνετε εποχικοί, εθελοντές και πολίτες χωρίς να έχει βγει και βιάζεστε για να βγει.

Καλύτερα να βγει μετά τις εκλογές, γιατί άμα βγει πριν μην το κάνουν σαν δικαστική με βύσμα με συνέντευξη και κλαίμε όλοι μαζί μετά. Ενώ άμα βγει μετά θα είναι αξιοκρατικά 100%. Γνώμη μου.
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Fireman277 έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 4:45 pm Εσείς οι εποχικοί που τάχα όπως λέτε αγαπάτε το σώμα πρώτοι θα έπρεπε να θέλετε να μπούνε νέα παιδιά και όχι άτομα 40+. Γιατί όπως λέτε ο μέσος όρος ηλικίας είναι τα 48 στο σώμα. Πως θα λυθεί αυτό το πρόβλημα άμα βάλει εσάς;

Καλύτερα ας ρίξουν τις βάσεις και να πάρει νέα παιδιά από πανελλαδικές που βγαίνουν και οδηγοί και μάχιμοι και ας μην κάνει προκηρύξεις.
Μάντεψε : Ουτε το ενα βγαινουν ούτε το αλλο.
Mmkkk

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Mmkkk »

Εντωμεταξύ πριν από 3 χρόνια τους μίσους από εδώ αν τους έλεγαν να γίνουν εποχικοί θα έλεγαν σιγα μην πάω εποχικος τωρα ξαφνικά μας φταίνε όλα. Ηλικιακά είμαι σχετικά καλά αλλά όχι δε γουστάρω να μείνει κανενας εποχικος εξω. Γτ τα καλοκαίρια είμαστε όλοι μαζί. Δικαίωση για όλα τ παιδιά που έχουν επιλέξει το ταμείο ανεργίας γτ αγαπάνε αυτό που κάνουν έστω 6 μηνεσ
Fireman277

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Fireman277 »

Μια χαρά βγαίνουν από πτολεμαίδα.2 φιλαράκια έχω και μάλιστα τα 2 πρώτα καλοκαίρια υπηρεσία στην πόλη τους και αφού τελειώσουν σχολή αναγκαστικά τα πρώτα χρόνια Αθήνα που το θεωρώ καλό, γιατί μαζεύουν εμπιρίες από αστικά συμβάντα. Το πρώτο πράγμα που κάνουν αφού μπουν είναι Αυλώνα στρατό και μηχανοδήγηση.
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

Ναι βγαινουν οδηγοι τα παιδακια που δεν εχουν επαφη ουτε με οδηγηση σε πατινι, και πηγαινουν μετα αθηνα και σε καθε συμβαν προκαλουν και 2-3 τροχαια, απ τη μια ειναι καλο εχεις δικιο γιατι δουλευουν τα φανοποιεια στην Αθηνα, εχουν σωθει, απ την αλλη ειναι λιγο επικινδυνο ομως, για ρωτησε αν εχετε ανθρωπους σε υπηρεσιες τις αθηνας τι εχουν παθει με τους //οδηγουσ// απ τις πανελληνιες
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

Ethelontiscommando έγραψε: Τρί Ιαν 31, 2023 8:49 pm Ναι βγαινουν οδηγοι τα παιδακια που δεν εχουν επαφη ουτε με οδηγηση σε πατινι, και πηγαινουν μετα αθηνα και σε καθε συμβαν προκαλουν και 2-3 τροχαια, απ τη μια ειναι καλο εχεις δικιο γιατι δουλευουν τα φανοποιεια στην Αθηνα, εχουν σωθει, απ την αλλη ειναι λιγο επικινδυνο ομως, για ρωτησε αν εχετε ανθρωπους σε υπηρεσιες τις αθηνας τι εχουν παθει με τους //οδηγουσ// απ τις πανελληνιες
Δεν είναι τυχαίο ότι οι εποχικοί οδηγοί που είναι και σε μεγάλη ηλικία έχουν και μεγάλη εμπειρία από έξω, και παλιές φήμες λέγαν ότι θα μοριοδοτηθει η εμπειρία σε επικείμενη προκήρυξη.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες