Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

Εγω θελω αυτο που θες και εσυ απλα εδω συζηταμε τι μπορει να γινει, οχι το τι θελει ο καθενας, εγω θελω να μετρησει αντιπυρικες και εθελοντισμο και να εχει οριο 42. Το θεμα ειναι μπορει να γινει αυτο;
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Ethelontiscommando έγραψε: Δευ Ιαν 30, 2023 5:28 pm Εγω θελω αυτο που θες και εσυ απλα εδω συζηταμε τι μπορει να γινει, οχι το τι θελει ο καθενας, εγω θελω να μετρησει αντιπυρικες και εθελοντισμο και να εχει οριο 42. Το θεμα ειναι μπορει να γινει αυτο;
με τα δεδομένα του νέου αρχηγού μπορεί και να γίνει! Είναι υπέρ το να αυξήσει το όριο ηλικίας,
Άβαταρ μέλους
lazarus
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 14, 2021 11:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από lazarus »

Ποιος παραιτηθηκε ρε φιλε πλακα κανουμε; Αν παραιτηθηκε ο τυπος απο εποχικος τον προκαλω να στειλει μηνυμα με τα στοιχεια του προσωπικο δεν θα κοινοποιησω το ονομα του στην ομαδα και θα τον παραδεχτω αν οντως ισχυει! Θα σας γραψω παιδια ο τυπος ειναι αρχι. Τος! Και θα του πουμε ολοι μαζι μπραβο! Σε μια ωρα με το ονομα του θα ξερω αν εχει παραιτηθει! Αλλα εδω μεσα ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του! Αυτοαποκαλειτε οτι ειναι οτι θελει! Και εγω ειμαι ΠΥΡΑΡΧΟΣ! Και μπαινω να κανω πλακα εδω μεσα! Το οτι ειμαστε πολιτες και εθελοντες και καποιοι ειναι τυχεροι που μπηκαν ΕΠΟΧΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ δεν σημαινει οτι πρεπει να βγαζουμε ζηλια κομπλεξ και χολη! Οι ΕΠΟΧΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ειναι ηδη υπαλληλοι του ΠΣ! Με ΑΜ ΣΤΟ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ! Ακομη και τωρα που δεν δουλεουν αν γινει κατι και παιξουν μπουνιες στο δρομο γραφετε στο φακελο τους στο ΠΣ! Αν τους καλεσει αυριο το πρωι να παρουν απο το σταθμο ενα αμαξι και να ενεργησουν σε συμβαν. Θα ενεργησουν, θα παρουν τα ατομικα τους σακιδια και τα ΜΑΠ τους και θα πανε, σε αντιθεση με ενα πολιτη που δεν ξερει τι ειναι το υδροστομιο. Η ενα δικρουνο! Που δεν εχει καμια επαφη με το αντικειμενο! Ακομη και εθελοντης να εισαι κανενα τηλεφωνακι κανεις στο σταθμο η περιμενεις να περασει το 8ωρακι να πας σπιτι καθοντας στην καρεκλα στο σταθμο μιας και οι μονιμοι δεν μας περνουν στα συμβαντα φοβουνται την ευθυνη! Οι εποχικοι καποια στιγμη με τον ενα η με τον αλλο τροπο θα ενταχθουν στο σωμα με 12μηνη εργασια. Ο πολιτης ειναι αβεβαιο! Γιατι υπαρχουν χιλιαδες αλλοι πολιτες με προσοντα ιδια με αυτον η και παραπανω! Οποτε κανε τον σταυρουλι σου φιλε να καταφερεις να μπεις καποια στιγμη αφου το θες τοσο στο σωμα σαν μονιμος... Η εστω σαν εποχικος. Να επαναπροσληφθεις μια και παραιτηθηκες ναουμ!:D :lol:lol:
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

Ο νεος δε δηλωσε κατι ακομα, ο παλιος ηταν υπερ μηπως μπερδευεσαι;
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Ethelontiscommando έγραψε: Δευ Ιαν 30, 2023 6:23 pm Ο νεος δε δηλωσε κατι ακομα, ο παλιος ηταν υπερ μηπως μπερδευεσαι;
Ο παλιός είδες εμοδε 31 για εποχικούς! Δεν έχει δηλώσει ακόμα τπτ αλλά τα ξέρουμε από αρχηγείο από συναδέλφους το τι θέλει να κάνει! Στις Μίλητο! Νταξει δεν είναι κάτι έγκυρο μην λέω και βλακειες αλλά έτσι ακούγεται!
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τί ακούγεται δλδ για ενημέρωσε μας...
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

lazarus έγραψε: Δευ Ιαν 30, 2023 6:23 pm Ποιος παραιτηθηκε ρε φιλε πλακα κανουμε; Αν παραιτηθηκε ο τυπος απο εποχικος τον προκαλω να στειλει μηνυμα με τα στοιχεια του προσωπικο δεν θα κοινοποιησω το ονομα του στην ομαδα και θα τον παραδεχτω αν οντως ισχυει! Θα σας γραψω παιδια ο τυπος ειναι αρχι. Τος! Και θα του πουμε ολοι μαζι μπραβο! Σε μια ωρα με το ονομα του θα ξερω αν εχει παραιτηθει! Αλλα εδω μεσα ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του! Αυτοαποκαλειτε οτι ειναι οτι θελει! Και εγω ειμαι ΠΥΡΑΡΧΟΣ! Και μπαινω να κανω πλακα εδω μεσα! Το οτι ειμαστε πολιτες και εθελοντες και καποιοι ειναι τυχεροι που μπηκαν ΕΠΟΧΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ δεν σημαινει οτι πρεπει να βγαζουμε ζηλια κομπλεξ και χολη! Οι ΕΠΟΧΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ειναι ηδη υπαλληλοι του ΠΣ! Με ΑΜ ΣΤΟ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ! Ακομη και τωρα που δεν δουλεουν αν γινει κατι και παιξουν μπουνιες στο δρομο γραφετε στο φακελο τους στο ΠΣ! Αν τους καλεσει αυριο το πρωι να παρουν απο το σταθμο ενα αμαξι και να ενεργησουν σε συμβαν. Θα ενεργησουν, θα παρουν τα ατομικα τους σακιδια και τα ΜΑΠ τους και θα πανε, σε αντιθεση με ενα πολιτη που δεν ξερει τι ειναι το υδροστομιο. Η ενα δικρουνο! Που δεν εχει καμια επαφη με το αντικειμενο! Ακομη και εθελοντης να εισαι κανενα τηλεφωνακι κανεις στο σταθμο η περιμενεις να περασει το 8ωρακι να πας σπιτι καθοντας στην καρεκλα στο σταθμο μιας και οι μονιμοι δεν μας περνουν στα συμβαντα φοβουνται την ευθυνη! Οι εποχικοι καποια στιγμη με τον ενα η με τον αλλο τροπο θα ενταχθουν στο σωμα με 12μηνη εργασια. Ο πολιτης ειναι αβεβαιο! Γιατι υπαρχουν χιλιαδες αλλοι πολιτες με προσοντα ιδια με αυτον η και παραπανω! Οποτε κανε τον σταυρουλι σου φιλε να καταφερεις να μπεις καποια στιγμη αφου το θες τοσο στο σωμα σαν μονιμος... Η εστω σαν εποχικος. Να επαναπροσληφθεις μια και παραιτηθηκες ναουμ!:D :lol:lol:
που να ξέρουν από Καλαματιανιες σωλήνες χααχ ! Αντε να γίνουνε μόνιμοι συνάδελφε!
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

Καλαματιανες λεει ο αλλος
Καλαματας λεγονται αδερφε, μη σου ξεφυγει πουθενα το καλαματιανες θα ερθει η διωξη ναρκωτικων και θα σε μαζεψει
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

Καλαματιανες λεει ο αλλος
Καλαματας λεγονται αδερφε, μη σου ξεφυγει πουθενα το καλαματιανες θα ερθει η διωξη ναρκωτικων και θα σε μαζεψει
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Ethelontiscommando έγραψε: Δευ Ιαν 30, 2023 7:19 pm Καλαματιανες λεει ο αλλος
Καλαματας λεγονται αδερφε, μη σου ξεφυγει πουθενα το καλαματιανες θα ερθει η διωξη ναρκωτικων και θα σε μαζεψει
ξέρω ρε επίτηδες τ ειπα. Αμέσως εσύ.
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Firebooss925 έγραψε: Δευ Ιαν 30, 2023 7:28 pm
Ethelontiscommando έγραψε: Δευ Ιαν 30, 2023 7:19 pm Καλαματιανες λεει ο αλλος
Καλαματας λεγονται αδερφε, μη σου ξεφυγει πουθενα το καλαματιανες θα ερθει η διωξη ναρκωτικων και θα σε μαζεψει
ξέρω ρε επίτηδες τ ειπα. Αμέσως εσύ.
δεν είδα όμως να απαντάς στον από πάνω! Ψέματα μας λες ότι παραιτηθηκες; Χαχαχαχα
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

Δεν εχω καμια αναγκη ουτε να με πιστεψετε ουτε να αποδειξω τιποτα σε κανεναν γι αυτο δεν απανταω
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Ethelontiscommando έγραψε: Δευ Ιαν 30, 2023 7:36 pm Δεν εχω καμια αναγκη ουτε να με πιστεψετε ουτε να αποδειξω τιποτα σε κανεναν γι αυτο δεν απανταω
μας κάλυψες!
Ethelontis

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontis »

Ναι ναι λαζαρε όπως τα λες είναι κανένα τηλεφωνακι κάνουν οι εθελοντές μωρέ ξυνομαστε. Εγώ λοιπόν όπως και αρκετοί άλλοι συνάδελφοί μου που ξυνομαστε σύμφωνα με τα λεγόμενα σου στο σταθμό που υπηρετούμε σε επαρχιακή πόλη με τεράστιες ελλείψεις σε προσωπικό στο σταθμό στο διάλειμμα που κάνουμε από το ξύσιμο που λες συμμετέχουμε κανονικά σε όλα τα συμβάντα της υπηρεσίας (φωτιές τροχαία απεγκλωβισμους) απλούστατα γτ είναι 3 και ο κούκος. Στα 3 χρόνια που είμαι εθελοντής τηλέφωνο δεν έχω κάτσει ΠΟΤΕ ούτε έχω δει άλλον εθελοντή να κάθεται (πέρα από το αρχικό στάδιο που δεν είχαν στολές τα παιδιά) αντιθέτως σε κάθε βάρδια υπηρετούν τουλάχιστον δύο εθελοντές στην α έξοδο και ένας σε 12τονο. Αυτά φυσικά πριν το ξύσιμο που λες ότι κάνουμε. Ξέρεις πότε άλλοτε ξυνομαστε; Το καλοκαίρι σε δασική φωτιά που τρέχαμε ΟΛΟΙ μας περνάνε τηλέφωνο να πάμε να κάνουμε γ υπηρεσία εθελοντές για να αντικαταστήσουμε εποχικούς που τα παιδιά σχολαγανε και παραπονιοντουσαν ότι δεν πληρώνονται υπερωρίες και έπρεπε να φύγουν. Αυτοί είναι οι ήρωες της αντιπυρικης περιόδου κύριοι που το σώμα εκμεταλλεύεται (λες και στη σύμβαση που υπέγραψαν έγραφε κάτω κάτω ότι θα μονιμοποιηθούν όλοι ανεξαιρέτως ας είναι και 50 χρονών) εμείς οι εθελοντές φίλε λαζαρε ξυνομαστε μωρέ και πίνουμε καφέ στο σταθμό προσέξτε εσείς μη γράψετε καμία ώρα υπερωρία απλήρωτη γτ μετα για να σας αποζημιώσουν πρέπει να σας κάνουν πυραγους κατευθείαν.
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Ethelontis έγραψε: Δευ Ιαν 30, 2023 7:43 pm Ναι ναι λαζαρε όπως τα λες είναι κανένα τηλεφωνακι κάνουν οι εθελοντές μωρέ ξυνομαστε. Εγώ λοιπόν όπως και αρκετοί άλλοι συνάδελφοί μου που ξυνομαστε σύμφωνα με τα λεγόμενα σου στο σταθμό που υπηρετούμε σε επαρχιακή πόλη με τεράστιες ελλείψεις σε προσωπικό στο σταθμό στο διάλειμμα που κάνουμε από το ξύσιμο που λες συμμετέχουμε κανονικά σε όλα τα συμβάντα της υπηρεσίας (φωτιές τροχαία απεγκλωβισμους) απλούστατα γτ είναι 3 και ο κούκος. Στα 3 χρόνια που είμαι εθελοντής τηλέφωνο δεν έχω κάτσει ΠΟΤΕ ούτε έχω δει άλλον εθελοντή να κάθεται (πέρα από το αρχικό στάδιο που δεν είχαν στολές τα παιδιά) αντιθέτως σε κάθε βάρδια υπηρετούν τουλάχιστον δύο εθελοντές στην α έξοδο και ένας σε 12τονο. Αυτά φυσικά πριν το ξύσιμο που λες ότι κάνουμε. Ξέρεις πότε άλλοτε ξυνομαστε; Το καλοκαίρι σε δασική φωτιά που τρέχαμε ΟΛΟΙ μας περνάνε τηλέφωνο να πάμε να κάνουμε γ υπηρεσία εθελοντές για να αντικαταστήσουμε εποχικούς που τα παιδιά σχολαγανε και παραπονιοντουσαν ότι δεν πληρώνονται υπερωρίες και έπρεπε να φύγουν. Αυτοί είναι οι ήρωες της αντιπυρικης περιόδου κύριοι που το σώμα εκμεταλλεύεται (λες και στη σύμβαση που υπέγραψαν έγραφε κάτω κάτω ότι θα μονιμοποιηθούν όλοι ανεξαιρέτως ας είναι και 50 χρονών) εμείς οι εθελοντές φίλε λαζαρε ξυνομαστε μωρέ και πίνουμε καφέ στο σταθμό προσέξτε εσείς μη γράψετε καμία ώρα υπερωρία απλήρωτη γτ μετα για να σας αποζημιώσουν πρέπει να σας κάνουν πυραγους κατευθείαν.
φίλε δεν χρειάζεται να απολογησαι, όλοι για τον ίδιο σκοπό είμαστε και οι εποχικοι και οι εθελοντές, στην στραβή όλοι θα δουλέψουμε. Το θέμα είναι να εκτιμηθεί αυτό, γτ σαν εποχικος εγώ από το 20 έφαγα τις φωτιές στην Βαρυμπόμπη μαζί με εθελοντές έφαγα την φωτια στην πεντελη μαζί με εθελοντές! Εγω στηρίζω εθελοντές! Γτ πραγματικά το κάνουν επειδή γουστάρουν και τσάμπα!. το αγαπάνε το επάγγελμα! Και βλέπω στον σταθμό μου άτομα 47 και 48 χρόνον εθελοντές που ξέρουν ότι είναι μεγάλοι για να ενταχθούν στο σωμα αλλά αυτοί εκεί στο καθήκον! Οπότε μην λέμε μλκιες!
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες