Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
suzuki321
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2020 6:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από suzuki321 »

Δεν θα έλεγα ότι παρακαλανε. Όταν φωνάζαν για άθληματα 130 άτομα την ημέρα και παρουσιάζονταν 25 με 30 άτομα.
κ από την προηγούμενη προκήρυξη 6κ/18 ένα 60% παραιτήσεις. Ρώτησα συνθήκες,
680€ μισθό άθλιες συνθήκες σε μερικά καταστήματα κρατήσεις. Εκεί που πέρασα εγώ εξωτερικός είναι κάπως καλύτερα. Αλλά δεν παύει να είσαι Κορυδαλλο.
αλλά παιδιά την αμαρτία μου την πω σαν την πυροσβεστική δεν είναι!
δεν είχα γνώμη μέχρι που με πήραν εποχικό και γούσταρα την ζωή μου. Θα ρισκάρω και ότι γίνει.
Εεε κάποια στιγμή θα μας πάρουν και στην πυροσβεστική μόνιμους 5 ετες κάτι θα γίνει.
NFS13
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 11:49 pm
Επάγγελμα: Διασώστης
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από NFS13 »

Αααα πάσο τότε !
Μπράβο σου και τιμή σου που το λες ότι γουστάρεις και σου αρέσει …. Τότε θα κανεις αυτό που σου αρέσει !
Χίλια μπράβο … εύχομαι ότι καλύτερο
Άβαταρ μέλους
suzuki321
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2020 6:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από suzuki321 »

NFS13 έγραψε: Τρί Μαρ 21, 2023 12:02 am Αααα πάσο τότε !
Μπράβο σου και τιμή σου που το λες ότι γουστάρεις και σου αρέσει …. Τότε θα κανεις αυτό που σου αρέσει !
Χίλια μπράβο … εύχομαι ότι καλύτερο
να σε καλά φίλος.
ελπίζω να πάνε όλα καλά
εύχομαι και εσύ ότι και να κάνεις να είναι για καλό!
ExwterikosFrouros
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2023 12:48 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από ExwterikosFrouros »

suzuki321 έγραψε: Δευ Μαρ 20, 2023 11:47 pm Δεν θα έλεγα ότι παρακαλανε. Όταν φωνάζαν για άθληματα 130 άτομα την ημέρα και παρουσιάζονταν 25 με 30 άτομα.
κ από την προηγούμενη προκήρυξη 6κ/18 ένα 60% παραιτήσεις. Ρώτησα συνθήκες,
680€ μισθό άθλιες συνθήκες σε μερικά καταστήματα κρατήσεις. Εκεί που πέρασα εγώ εξωτερικός είναι κάπως καλύτερα. Αλλά δεν παύει να είσαι Κορυδαλλο.
αλλά παιδιά την αμαρτία μου την πω σαν την πυροσβεστική δεν είναι!
δεν είχα γνώμη μέχρι που με πήραν εποχικό και γούσταρα την ζωή μου. Θα ρισκάρω και ότι γίνει.
Εεε κάποια στιγμή θα μας πάρουν και στην πυροσβεστική μόνιμους 5 ετες κάτι θα γίνει.
Είχαν καλεσει 2000 άτομα για 416 θέσεις.
Στα πκε πήγαιναν μόνο όσοι ήταν επιτυχόντες και οι κοντινοί επιλαχοντες οπότε λογικό να έχει λίγο κόσμο. Στη ζούγκλα που ζούμε δεν αφήνεις μόνιμη θέση, εποχικος μπορεί να χρειαστεί να κάτσεις 5,6 χρόνια και αν γίνεις μόνιμος. Και το χειμώνα θα είσαι άνεργος.
Καλα τα όνειρα και γω πιο μικρός τα ίδια έλεγα, αλλά οι εποχές είναι θανατερες.
Άβαταρ μέλους
suzuki321
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2020 6:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από suzuki321 »

ExwterikosFrouros έγραψε: Τρί Μαρ 21, 2023 12:26 pm
suzuki321 έγραψε: Δευ Μαρ 20, 2023 11:47 pm Δεν θα έλεγα ότι παρακαλανε. Όταν φωνάζαν για άθληματα 130 άτομα την ημέρα και παρουσιάζονταν 25 με 30 άτομα.
κ από την προηγούμενη προκήρυξη 6κ/18 ένα 60% παραιτήσεις. Ρώτησα συνθήκες,
680€ μισθό άθλιες συνθήκες σε μερικά καταστήματα κρατήσεις. Εκεί που πέρασα εγώ εξωτερικός είναι κάπως καλύτερα. Αλλά δεν παύει να είσαι Κορυδαλλο.
αλλά παιδιά την αμαρτία μου την πω σαν την πυροσβεστική δεν είναι!
δεν είχα γνώμη μέχρι που με πήραν εποχικό και γούσταρα την ζωή μου. Θα ρισκάρω και ότι γίνει.
Εεε κάποια στιγμή θα μας πάρουν και στην πυροσβεστική μόνιμους 5 ετες κάτι θα γίνει.
Είχαν καλεσει 2000 άτομα για 416 θέσεις.
Στα πκε πήγαιναν μόνο όσοι ήταν επιτυχόντες και οι κοντινοί επιλαχοντες οπότε λογικό να έχει λίγο κόσμο. Στη ζούγκλα που ζούμε δεν αφήνεις μόνιμη θέση, εποχικος μπορεί να χρειαστεί να κάτσεις 5,6 χρόνια και αν γίνεις μόνιμος. Και το χειμώνα θα είσαι άνεργος.
Καλα τα όνειρα και γω πιο μικρός τα ίδια έλεγα, αλλά οι εποχές είναι θανατερες.
ναι όντως είχαν φωνάξει 2020 άτομα!
αλλά από την 6κ γτ παραιτήθηκαν το 60% από ότι πληροφορήθηκα από εσωτερικούς και ελάχιστους εξωτερικούς! Πιος αφήνει μόνιμη θέση; Είναι ρίσκο δεν αντιλέγω μην τρελαθούμε απλα έχω πάρει την απόφαση μου. Πάμε και όπου βγει "μιας κ αυτη η έκφραση έχει παίξει πολύ αυτόν το καιρό.
Giannisrampo
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 2:34 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Giannisrampo »

Αυτοι απ το σωματειο εχουν καταντησει πιο αστειοι και απ το σεφερλη, ενω βγηκε φεκ οτι καταργειτε ο θεσμος στην πενταετια ανεβαζουν φωτογραφιες με στελεχος της κυβερνησης που καταργησε την πενταετια και παραμυθιαζει τους εποχικους οτι θα τους κανει πενταετης 😆😆😆
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

Giannisrampo έγραψε: Παρ Μαρ 24, 2023 6:30 pm Αυτοι απ το σωματειο εχουν καταντησει πιο αστειοι και απ το σεφερλη, ενω βγηκε φεκ οτι καταργειτε ο θεσμος στην πενταετια ανεβαζουν φωτογραφιες με στελεχος της κυβερνησης που καταργησε την πενταετια και παραμυθιαζει τους εποχικους οτι θα τους κανει πενταετης 😆😆😆
Ανέβασε σχετικό λινκ η έγγραφο με το ΦΕΚ που λες...
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

mikeangel έγραψε: Παρ Μαρ 24, 2023 8:32 pm
Giannisrampo έγραψε: Παρ Μαρ 24, 2023 6:30 pm Αυτοι απ το σωματειο εχουν καταντησει πιο αστειοι και απ το σεφερλη, ενω βγηκε φεκ οτι καταργειτε ο θεσμος στην πενταετια ανεβαζουν φωτογραφιες με στελεχος της κυβερνησης που καταργησε την πενταετια και παραμυθιαζει τους εποχικους οτι θα τους κανει πενταετης 😆😆😆
Ανέβασε σχετικό λινκ η έγγραφο με το ΦΕΚ που λες...
δε θα το βρεί γιατι δεν καταργήθηκε ... Χρήση του νόμου των ΠΠΥ κάνανε για να προσλάβουν ώς επιλαχόντες παλιούς εποχικούς μέχρι και πρόσφατα... Επομένως καμία κατάργηση όπως λέει κ ο ίδιος ο αρχηγός ούτε προβλέπεται να καταργηθεί οχι απλά δεν καταργήθηκε.
Giannisrampo
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 2:34 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Giannisrampo »

Pyr έγραψε: Σάβ Μαρ 25, 2023 4:48 pm
mikeangel έγραψε: Παρ Μαρ 24, 2023 8:32 pm
Giannisrampo έγραψε: Παρ Μαρ 24, 2023 6:30 pm Αυτοι απ το σωματειο εχουν καταντησει πιο αστειοι και απ το σεφερλη, ενω βγηκε φεκ οτι καταργειτε ο θεσμος στην πενταετια ανεβαζουν φωτογραφιες με στελεχος της κυβερνησης που καταργησε την πενταετια και παραμυθιαζει τους εποχικους οτι θα τους κανει πενταετης 😆😆😆
Ανέβασε σχετικό λινκ η έγγραφο με το ΦΕΚ που λες...

δε θα το βρεί γιατι δεν καταργήθηκε ... Χρήση του νόμου των ΠΠΥ κάνανε για να προσλάβουν ώς επιλαχόντες παλιούς εποχικούς μέχρι και πρόσφατα... Επομένως καμία κατάργηση όπως λέει κ ο ίδιος ο αρχηγός ούτε προβλέπεται να καταργηθεί οχι απλά δεν καταργήθηκε.
Το γραφει μεσα το φεκ που βγηκε για τα κενα, αν δε ξερετε να διαβαζετε πηγαινετε πρωτη δημοτικου παλι, σιγα μη σας το ψαξτω βρειτε το μονοι σας, βασικα μη το βρρισκετε καθολου ετσι και αλλιως το τι ισχυει στην πραγματικοτητα ειναι γεγονος το τι πιστευει ο καθενας ειναι δικαιωμα του, και εγω πιστευω οτι η αντιπυρικη ξεκιναει απ το φεβρουαριο, δε σημαινει οτι ισχυει κιολας, το ειπε ο αρχηγος λεει ο αλλος, που το ειπε; Στο εστειλε στο viber; 😄😄
Giannisrampo
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 2:34 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Giannisrampo »

Βασικα μπορει να το διατιπωσα εγω λαθος, ο νομος συγκεκριμενα μπορει να μη καταργηθηκε αλλα το φεκ γραφει οτι καταργηθηκαν καποια θεσεις πενταετων, επισης εχει βουηξει ο τοπος απο περισυ οτι δε θα ξανα παρει πενταετης γιατι δε μπορει να τους εκμεταλευτει οπου θελει εννοω να τους στειλει πεζοπορα (αν δεν εχει στο νομο τους), εμοδε, εμακ κτλ, ενω γενικων καθηκοντων τους χρησιμοποιει οπως θελει, αυτος ειναι ο πρωτος λογος που ξεκαθαρισαν οτι ολες οι προσληψεις θα ειναι πυροσβεστες γενικων καθηκοντων με καθεστως 7ετιας και μετα μονιμοποιηση, σαν τους ειδικους φρουρουΣ
Vaggelis698
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 11:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Vaggelis698 »

Δεν ξέρω τ λέτε για 7 έτους 5 έτους προκήρυξεις. Εγώ βλέπω ότι έχουμε μαρτιο κ έχουν ξεκινήσει οι δασικές πυρκαγιές. Και μιλάω με παιδιά από τον σταθμό μου και από άλλους σταθμούς. Κ μου λένε τρέχουμε και δεν φτάνουμε...
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

Giannisrampo έγραψε: Σάβ Μαρ 25, 2023 8:19 pm Βασικα μπορει να το διατιπωσα εγω λαθος, ο νομος συγκεκριμενα μπορει να μη καταργηθηκε αλλα το φεκ γραφει οτι καταργηθηκαν καποια θεσεις πενταετων, επισης εχει βουηξει ο τοπος απο περισυ οτι δε θα ξανα παρει πενταετης γιατι δε μπορει να τους εκμεταλευτει οπου θελει εννοω να τους στειλει πεζοπορα (αν δεν εχει στο νομο τους), εμοδε, εμακ κτλ, ενω γενικων καθηκοντων τους χρησιμοποιει οπως θελει, αυτος ειναι ο πρωτος λογος που ξεκαθαρισαν οτι ολες οι προσληψεις θα ειναι πυροσβεστες γενικων καθηκοντων με καθεστως 7ετιας και μετα μονιμοποιηση, σαν τους ειδικους φρουρουΣ
ε βρε φίλε μου ε ... Μη βιάζεσαι και μην μπερδεύεσαι

Επομένως μάθε πρώτα να μήν μπερδεύεσαι γιατι μπερδεύτηκες και για να ξεμπερδευτείς θα σε βοηθήσω εγώ...

Αναφέρεσαι προφανώς στις προσωποπαγής θέσεις δηλαδή οταν κάποιος φεύγει απο ΠΠΥ η θέση αυτή καταργείτε, άλλο αυτό αλλο η κατάργηση του νόμου των 5ετών που έλεγες κ επέμενες... Οπότε μάθε να μη μπερδεύεσαι εσύ κ ασε το δημοτικό αν θα πάμε ή οχι εμείς ξανά.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

21 Μαΐου εκλογές ….
δεν βλέπω φως
Giannisrampo
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 2:34 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Giannisrampo »

Καλησπερα, ακουστηκε οτι οι εποχικοι θα κανουν εκπαιδευση για αστικα θα λαβουν εξοπλισμο και θα επανδωνουν κανονικα αστικα οχηματα, εχει καποιος καμια πιο συγκεκριμενη ενημερωση;
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

Giannisrampo έγραψε: Πέμ Μαρ 30, 2023 11:27 pm Καλησπερα, ακουστηκε οτι οι εποχικοι θα κανουν εκπαιδευση για αστικα θα λαβουν εξοπλισμο και θα επανδωνουν κανονικα αστικα οχηματα, εχει καποιος καμια πιο συγκεκριμενη ενημερωση;
Αυτά κάποιοι τα κάναμε από το 2020 που μπήκαμε.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες