Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
DokimosED
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2022 6:00 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: tipota
Επάγγελμα: tipota
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από DokimosED »

Μεχρι να τελειωσει η αντιπυρικη ακομα εδω θα ειστε και θα γραφετε, θα φτασει το θεμα να εχει 800 σελιδες.
ΕΜΟΔΕ θα βγει!
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Τι δουλεια εχει η αεροδιασωση με την πυροσβεστικη ;
Αν δεν γνωριζετε μερικοι μην πετατε την καθε βλακεια που διαβαζετε και υποθετετε τα δικα σας.

Οι 500 προσληψεις ειναι για την πυροσβεστικη τωρα εαν ειναι εμοδε σκατοδε 7ετεις ειδικοι πυροσβεστες και δεν ξερω εγω πως αλλιως θα τοτς ονομασουνε ειναι ενα αλλο θεμα.

*απ τις 500 θεσεις που λενε συνεχως να δουμε ποιος θα πρωτομπει!
Giannisrampo
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 2:34 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Giannisrampo »

KYNHGOS έγραψε: Κυρ Μαρ 19, 2023 4:39 pm Τι δουλεια εχει η αεροδιασωση με την πυροσβεστικη ;
Αν δεν γνωριζετε μερικοι μην πετατε την καθε βλακεια που διαβαζετε και υποθετετε τα δικα σας.

Οι 500 προσληψεις ειναι για την πυροσβεστικη τωρα εαν ειναι εμοδε σκατοδε 7ετεις ειδικοι πυροσβεστες και δεν ξερω εγω πως αλλιως θα τοτς ονομασουνε ειναι ενα αλλο θεμα.

*απ τις 500 θεσεις που λενε συνεχως να δουμε ποιος θα πρωτομπει!
Ρε κυνηγε μαθε να μιλας πρωτον, μη βγαζεις νευρα επειδη τελειωσε το κυνηγι της μπεκατσας, τι δουλεια εχει η αεροδιασωση με την πυροσβεστικη; Εισαι σοβαρος σε αυτο που ρωτας; Μεχρι και σημερα οταν γινεται κατι στον ολυμπο η εμακ με ελικοπτερα δε παει; Με τι παει με το τρενο; Δεν ειναι αεροδιασωση αυτο; Δηλαδη με ποιο κλαδο «εχει δουλεια η αεροδιασωση» με την ΔΕΗ η με τη ΔΕΥΑΛ; Συμορφοθειτε λιγο πριν ειρωνευτειτε και το παιξετε εξυπνοι, επισης πατηστε στο youtube εθνικος οργανισμος εναεριας ερευνας και διασωσης να ενημερωθετε λιγο για το θεμα οτι θα υπαγεται ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ στο πυροσβεστικο σωμα και οτι θα αποτελειται απο Επιστημονικο και Τεχνικο προσωπικο γιατι προσπαθειτε να το παιξετε εξυπνοι και ειρωνευεστε ενω ειστε ανενημερωτοι
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

Giannisrampo έγραψε: Κυρ Μαρ 19, 2023 2:18 pm Επισης Pyr μην εισαι τοσο απολυτος για το «γενικων καθηκοντων», να σε ενημερωσω οτι οι εμοδε συμπεριλαμβανονται μεσα στις 3600 θεσεις και τους εχουν υπολογισει σαν Γενικων Καθηκοντων
Διάβασε το έγγραφο το επίσημο που δε διάβασες ποτέ να δείς οτι λές αρλούμπες κ ασε τώρα αν ειμαι εγώ απόλυτος ή οχι και δε θέλω καμία ενημέρωση απο εσένα κατάλαβες; Κάλμαρε λιγάκι δε σου πάει.
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

Giannisrampo έγραψε: Κυρ Μαρ 19, 2023 2:07 pm
Pyr έγραψε: Κυρ Μαρ 19, 2023 1:53 pm
Giannisrampo έγραψε: Κυρ Μαρ 19, 2023 12:51 am Σημερινα λογια του Τουρνα σε βουλευτη της Ν. Δ

Επιπλέον ενημερώθηκε για την υλοποίηση του νόμου για τη δημιουργία Εθνικού Μηχανισμού Εναέριας Έρευνας και Διάσωσης «Θεοφάνης Ερμής Θεοχαρόπουλος», τον οποίο εισηγήθηκε στη Βουλή εκ μέρους της Νέας Δημοκρατίας.

Συγκεκριμένα, ο κ. Τουρνάς ενημέρωσε τον Βουλευτή ότι το Πυροσβεστικό Σώμα θα ενισχυθεί και την φετινή αντιπυρική περίοδο με 2.500 εποχικούς Πυροσβέστες, με τη διαδικασία ανανέωσης των συμβάσεων να ξεκινάει τον επόμενο μήνα. Επιπλέον, στον προγραμματισμό του Υπουργείου είναι η πρόσληψη 500 μόνιμων Πυροσβεστών εντός του 2023.

Τέλος, αναφορικά με τον Εθνικό Μηχανισμό Εναέριας Έρευνας και Διάσωσης που αφορά στο χερσαίο χώρο, ο Υφυπουργός ενημέρωσε ότι προχωρούν οι διαδικασίες για το μεταβατικό στάδιο, το οποίο προβλέπει τη διενέργεια διαγωνισμού για την μίσθωση υπηρεσιών εναέριας έρευνας και διάσωσης. Ο διαγωνισμός συμπεριλαμβάνει την μίσθωση ιδιωτικών εναέριων μέσων με το αναγκαίο προσωπικό.


Τι γινεται; Ετοιμαζεται παρομοια μοναδα με αερομεταφερομενους διασωστες; Μηπως εκει θα πανε τα 500 ατομα που λεει;
Όχι αυτό ειναι άσχετο... Τα κένα του Π. Δ. Αφορούν γενικών καθηκόντων μόνιμους πυροσβέστες στις ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.

Μην τα μπερδεύεται ολα και τα κάνετε σαλάτα, μερικά πράγματα ειναι δεδομένα αυτο που δεν ειναι δεδομένο ειναι το ΠΟΤΕ θα βγει και τι ΌΡΙΑ ηλικίας θα εχει για εποχικούς και ιδιώτες.
Μην εισαι τοσο απολυτος οτι ειναι ασχετο και ασε τις σαλατες και τα λαχανα και τις ειρωνιες, αυτο το σωμα θα ειναι παρακλαδι του πυροσβεστικου σωματος το δηλωσε ο Τουρνας

https://www.makthes.gr/katatethike-to-n ... sis-610178
Ειρωνείες πουλάς εσυ εδώ πέρα ράμπο του πληκτρολογίου προσπαθώ να μη ξεφεύγει η κουβέντα και αποπροσανατολίζεται απο την πραγματικότητα με τα όσα ξέρω επίσημα κ έχουμε κ εσένα να μας το παίζεις ΡΑΜΠΟ πίσω απο την οθόνη, βοηθάει κάπου αυτό; Αντε κούλαρε λιγάκι, αναμένω το επίσημο έγγραφο οτι οι ΕΜΟΔΕ ειναι μεσα στις 3650 κενές θέσεις αλλιώς λές αρλούμπες.
Giannisrampo
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 2:34 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Giannisrampo »

Pyr έγραψε: Κυρ Μαρ 19, 2023 6:05 pm
Giannisrampo έγραψε: Κυρ Μαρ 19, 2023 2:07 pm
Pyr έγραψε: Κυρ Μαρ 19, 2023 1:53 pm

Όχι αυτό ειναι άσχετο... Τα κένα του Π. Δ. Αφορούν γενικών καθηκόντων μόνιμους πυροσβέστες στις ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.

Μην τα μπερδεύεται ολα και τα κάνετε σαλάτα, μερικά πράγματα ειναι δεδομένα αυτο που δεν ειναι δεδομένο ειναι το ΠΟΤΕ θα βγει και τι ΌΡΙΑ ηλικίας θα εχει για εποχικούς και ιδιώτες.
Μην εισαι τοσο απολυτος οτι ειναι ασχετο και ασε τις σαλατες και τα λαχανα και τις ειρωνιες, αυτο το σωμα θα ειναι παρακλαδι του πυροσβεστικου σωματος το δηλωσε ο Τουρνας

https://www.makthes.gr/katatethike-to-n ... sis-610178
Ειρωνείες πουλάς εσυ εδώ πέρα ράμπο του πληκτρολογίου προσπαθώ να μη ξεφεύγει η κουβέντα και αποπροσανατολίζεται απο την πραγματικότητα με τα όσα ξέρω επίσημα κ έχουμε κ εσένα να μας το παίζεις ΡΑΜΠΟ πίσω απο την οθόνη, βοηθάει κάπου αυτό; Αντε κούλαρε λιγάκι, αναμένω το επίσημο έγγραφο οτι οι ΕΜΟΔΕ ειναι μεσα στις 3650 κενές θέσεις αλλιώς λές αρλούμπες.
Οχι κανακαρη μου δε θα σε ενημερωσω θα σε αφησω να κοιμασαι ορθιος, σιγα μη σε κανω μαγκα, οπως τα λες εσυ και ο αλλος ειναι ακριβως τα πραγματα
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπερα σε ολους, τυχαια παρατηρησα οτι 20/2/23 βγηκε καινουριο φεκ για τον τροπο λειτουργειας των εμακ αν διαβασετε θα δειτε οτι προσθεσαν καποια σχολεια (εναεριους διασωστες κτλ και εβαλαν και αθληματα για να μπορει καποιος να παει)
Μηπως αυτο σχετιζεται καπου με την προκυρηξη που συζητιεται; Οι εμακ νομιζω γενικων καθηκοντων θεωρουνται απλα φορανε απ την αλλη μερια της στολης το σηματακι της εμακ
Politisfire1994
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 26, 2023 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Politisfire1994 »

Καλησπέρα σε όλους. Εγώ απλά κάτι θέλω να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος.
5 έτη εθελοντής πυροσβεστης. Τέκνο πολύτεκνης. Γ πει ανεργια προφισενσι και υπολογιστές.
είμαι του 94 θα μπορώ για πολλά χρόνια να δηλώνω;
έχω ελπίδες σαν μόρια για προκυρηξη μονίμων η εμοδε ;
ευχαριστώ πολύ
Vaggelis698
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 11:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Vaggelis698 »

Γτ δεν μπήκες εποχικος; Επειδή είδα ότι ανέφερες ανεργία γ αυτό ρωτάω, αρα δεν είσαι σε κάποια σταθερή δουλειά. Θα σε έπαιρναν εποχικο στάνταρ
Politisfire1994
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 26, 2023 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Politisfire1994 »

Δεν είχα τόσα μόρια τότε σταδιακά. Επίσης δεν είχα ιδέα για τα μόρια και πολύ και έβαλα περιοχή με υψηλή ζήτηση και λίγες θέσεις ενώ τρ πχ για εποχικος ξέρω ότι περνάω.
απλά ηλικιακά έχω ακόμα κάνα 4αρι χρονια;
για προκυρηξη εμοδε η μονίμων έχω ελπίδες με αυτά τα μορια;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Politisfire1994 έγραψε: Δευ Μαρ 20, 2023 3:37 pm Δεν είχα τόσα μόρια τότε σταδιακά. Επίσης δεν είχα ιδέα για τα μόρια και πολύ και έβαλα περιοχή με υψηλή ζήτηση και λίγες θέσεις ενώ τρ πχ για εποχικος ξέρω ότι περνάω.
απλά ηλικιακά έχω ακόμα κάνα 4αρι χρονια;
για προκυρηξη εμοδε η μονίμων έχω ελπίδες με αυτά τα μορια;
αν δεν εχεις καποιο πτυχιο να ανηκεις στο επιστημονικο προσωπικο λιγο δυσκολο να μπεις κατευειαν μονιμος οσο υπαρχουν εποχικοι που θα τους πιανει η ηλικια, αν εχεις καποιο πτυχιο μετεορολογου η καποια ειδικοτητα που θα ζητανε εχεις παρα πολλες ελπιδες, επισης πολλες ελπιδες εχει αν εχεις προυπηρεσια σαν οδηγος βαρεου οχηματος, απ οτι ακουγεται θα δωθει βαση στο θεμα των οδηγων
Vaggelis698
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 11:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Vaggelis698 »

Δεν ξέρω να νε 32 για τους εθελοντές. Δεν τα θυμάμαι γτ δεν έχω ασχοληθεί με τους εθελοντές και καίει γ τους εποχικούς. Αλλά νταξει έχεις μια χαρά είσαι
Άβαταρ μέλους
suzuki321
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2020 6:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από suzuki321 »

Αλάνια μου γειά σας. Πήρα την απόφαση μου και θέλω να την μοιραστώ έχω περάσει 9κ σωφρονιστικόυς εξωτερικός Κορυδαλλο, ακόμα βέβαια είμαστε στο διαβάστηκε περιμένουνε να εκπαιδευτουμε, αλλά! Ταυτόχρονα τον Αύγουστο με κάλεσαν και εποχικο πυροσβεστη. Κ ύστερα από σκεψη πολύ αποφάσισα να μην πάω σωφρονιστικός και να παραμείνω εποχικος. Είμαι από αυτούς που δεν κοιτάω την μονιμότητα αλλά κάνω αυτό που με καλύπτει και πιστεύω η πυροσβεστικη με κάλυψε έστω αυτό το 4 μηνο π έκατσα ως εποχικός. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά...
ThanosTypeR

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από ThanosTypeR »

suzuki321 έγραψε: Δευ Μαρ 20, 2023 6:59 pm Αλάνια μου γειά σας. Πήρα την απόφαση μου και θέλω να την μοιραστώ έχω περάσει 9κ σωφρονιστικόυς εξωτερικός Κορυδαλλο, ακόμα βέβαια είμαστε στο διαβάστηκε περιμένουνε να εκπαιδευτουμε, αλλά! Ταυτόχρονα τον Αύγουστο με κάλεσαν και εποχικο πυροσβεστη. Κ ύστερα από σκεψη πολύ αποφάσισα να μην πάω σωφρονιστικός και να παραμείνω εποχικος. Είμαι από αυτούς που δεν κοιτάω την μονιμότητα αλλά κάνω αυτό που με καλύπτει και πιστεύω η πυροσβεστικη με κάλυψε έστω αυτό το 4 μηνο π έκατσα ως εποχικός. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά...
Φιλαρακι γνωμη μου παντα, ποτε δε αφηνεις το μονιμο να ρισκαρεις για κατι που ισως κατι καποτε γινει
NFS13
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 11:49 pm
Επάγγελμα: Διασώστης
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από NFS13 »

Πήγαινε σοφρωνιστικος θα σου βγάλουν την πίστη … άλλοι παρακαλάνε …
εκεί θα έχεις και κάπως τ κεφακι σου ήσυχο … για μένα αν δεν πας θα κανεις μεγάλη βλακεία
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες