Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

[quote="Straw Hat" post_id=513268 time=1680363061 user_id=103205]
Κριμα που μερικά βλήματα αντί να επιχειρηματολογισουν πάνω σε κάτι που δε συμφωνούν σχετικά με αυτά που λέει η κοπέλα μένουν στο ότι είναι γυναίκα και βγάζουν κόμπλεξ πάνω σε αυτό. Δυστυχώς υπάρχουν και αυτοί στους εποχιακούς που δεν είχαν στον ήλιο μοίρα και επειδή είχαν 5 μόρια από ΕΔ ή πολύτεκνοι κλπ που έχει μέχρι και ο τσοπάνος στο χωριό μου μπήκαν στο σώμα.
[/quote]

Τι αλλο επιχειρμα θες να πω ρε ταγαρι;
Επειχηρημα που συμφερει εσενα που δε καταφερες ουτε εποχικος να μπεις; Γιωτααα
Vaggelis698
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 11:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Vaggelis698 »

Straw Hat έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 6:31 pm Κριμα που μερικά βλήματα αντί να επιχειρηματολογισουν πάνω σε κάτι που δε συμφωνούν σχετικά με αυτά που λέει η κοπέλα μένουν στο ότι είναι γυναίκα και βγάζουν κόμπλεξ πάνω σε αυτό. Δυστυχώς υπάρχουν και αυτοί στους εποχιακούς που δεν είχαν στον ήλιο μοίρα και επειδή είχαν 5 μόρια από ΕΔ ή πολύτεκνοι κλπ που έχει μέχρι και ο τσοπάνος στο χωριό μου μπήκαν στο σώμα.

παιδιά πολύ το έχουμε συζητήσει το θέμα εποχικοί μπήκαμε όχι στην νασα το θέμα είναι να γίνει κάτι μπας και σωθούμε. Άλλο ο εθελοντής άλλο ο εποχικος. Ο εθελοντής έχει την δουλειά του έξω και έρχεται στο σώμα εθελοντικά το λέει και η ίδια η λέξη. Ο εποχικος δεσμεύεται 6 μήνες και κανεναν εργοδότης δεν θα τον πάρει για 6 μήνες.
και ποιος ξέρει μετά το 24 μπορεί να βρεθούμε όλοι σπίτια μας κάνεις δεν μας εγγυάται ότι θα είμαστε και μια ζωή εποχικοί ούτε μας εγγυήθηκε κάνεις ότι θα γίνουνε μόνιμοι.
εδώ συζητάμε έναν σκοπό. Εσείς συγκρίνεται και κατηγορείται οι εθελοντές τους εποχικούς και οι εποχικοι τους εθελοντές. Αν είναι δυνατόν...
Billaras98

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Billaras98 »

Απορώ οι εποχικοί τόσο τρελλαμένοι είστε; Για ποιο λόγο τα βάζετε με όλους. Κατά 99,9% είστε μέσα. Εγώ σε θέση σας ούτε καν θα ασχολούμουν να γράψω. Απλά προπονηθείτε να βγάζετε εύκολα τα αθλήματα όσοι δεν είστε σε φόρμα και τέλος. Για εμένα ένας εποχικός να κοπεί και να μην μπει, γίνεται μόνο στα αθλήματα.
Και να μην σας πάρουν το 24 που λέει ο άλλος.'Οσες προκηρύξεις βγουν θα δίνουν μόρια σε εποχικούς που ήταν απο 2019-2024 οπότε θα μπείτε όπως και να χει. ΄Οσοι είναι μέχρι 35 δεν πρέπει να αγχώνονται καν.

Εγώ σαν πολίτης δεν νομίζω ότι έχω κάποια ελπίδα αλλά θα τα κάνω και μακάρι να μπω έστω και επιλαχών στις πιο επόμενες 500αρες-700αρες που θα βγάλει. Οι εποχικοί κάτω των 35 γνωρίζει κανείς πόσοι είναι;
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

Γεμίζεται το φόρουμ με χαζομάρες ... Η μεγαλύτερη ειναι αυτή της σύγκρισης ΕΠΟΧΙΚΩΝ με τους εθελοντές...

Να τα βάλουμε σε μια σειρά...

1) Ότι προκήρυξη και να βγεί, όποτε και να βγεί ειναι δεδομένα 2 πράγματα ... Ότι η μοριοδότηση θα αφορά και εποχικούς αλλα και εθελοντές.

2) Το μέγιστο βάση νόμου (2011 νόμος εθελοντών) σε μοριοδότηση για εναν εθελοντή είναι ελάχιστα μόρια για ΕΩΣ 3 χρόνια εθελοντισμού δηλαδή κάποιος να ειναι εθελοντής ΕΝΕΡΓΟΣ αλλα και να εχει κάνει 3 και πάνω χρόνια εθελοντικά στο Π. Σ. Για να τα πάρει τα μόρια.(Στην τελευταία προκήρυξη που ηταν αυτή της ΕΜΟΔΕ το μέγιστο που μπορούσε να πάρει ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ηταν 3000 μόρια ΣΥΝΟΛΙΚΑ.)

3) Το εποχικό προσωπικό θα πάρει για κάθε αντιπυρική που εχει κάνει ανάλογα μόρια που ορίζει η προκήρυξη (θυμίζω στην τελευταία προκήρυξη αυτή της ΕΜΟΔΕ έδινε στο εποχικό προσωπικό 4000 μόρια για κάθε ΑΝΤΙΠΥΡΙΚΗ που είχε, αυτή τη στιγμή οι κάπου 2400 εποχικοί που υπάρχουν μεχρι το έτος 2022 είχανε το ανώτερο 4 αντιπυρικές και το κατώτερο 1 αντιπυρική (ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ μετά το έτος 2019 ή προσληφθέντες με την προκήρυξη του 2020 όσοι έχουν κάτω απο 4 αντιπυρικές τώρα.) δηλαδή αν έβγαινε σήμερα μια προκήρυξη ένας εποχικός με μια αντιπυρική με τα ΔΕΔΟΜΕΝΑ της ΕΜΟΔΕ προκήρυξης περνούσε τον εθελοντή για παράδειγμα με 10 χρόνια εθελοντισμού ή και περισσότερο γιατι το κοντέρ για τον εθελοντή σταματάει στο μέγιστο 3 χρόνια όσο αναφορά την μοριοδότηση ξανα το λέω βάση νόμου.

Καταλήγω οτι μιλάω με δεδομένα και οχι με ΑΝ ... Επομένως δεν βρίσκω τον λόγο να γίνεται σύγκριση, όλοι θα πάρουν τα μόρια που ΠΡΕΠΕΙ όταν και εφόσον βγεί κάτι έως τότε η κακία θα πρέπει να λείπει, δεν αυξάνει τα μόρια δυστυχώς για τους κακούς.
Bmkkkkkkkkk

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Bmkkkkkkkkk »

Γύρω στα 1000 άτομα μπιλαρα...
Άβαταρ μέλους
Straw Hat
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 16, 2022 9:04 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Straw Hat »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 11:09 pm
Straw Hat έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 6:31 pm Κριμα που μερικά βλήματα αντί να επιχειρηματολογισουν πάνω σε κάτι που δε συμφωνούν σχετικά με αυτά που λέει η κοπέλα μένουν στο ότι είναι γυναίκα και βγάζουν κόμπλεξ πάνω σε αυτό. Δυστυχώς υπάρχουν και αυτοί στους εποχιακούς που δεν είχαν στον ήλιο μοίρα και επειδή είχαν 5 μόρια από ΕΔ ή πολύτεκνοι κλπ που έχει μέχρι και ο τσοπάνος στο χωριό μου μπήκαν στο σώμα.
Τι αλλο επιχειρμα θες να πω ρε ταγαρι;
Επειχηρημα που συμφερει εσενα που δε καταφερες ουτε εποχικος να μπεις; Γιωτααα

Ποιος είπε ότι μίλησα για σένα ρε μπαγλαμά; Για να λες γιωτα κλασική παπατζα λοκ θα ήσουνα και εσύ από τους τελευταίους που τους περνάνε για να βγαίνουν οι υπηρεσίες. Ισχυει είπες πολλές μπαρούφες πάνω, αντί να δώσουν κάνα μόριο στα στα άτομα με πτυχίο αγγλικων ή τουλάχιστον να μετρήσει το απολυτήριο λυκείου μήπως και γλυτώσουμε από φυντάνια σαν και σένα μέσα στο σώμα πετάς και τη βλακια "λογικά κάτι θα ξέραν" γιαυτό το σώμα έχει 3.600 κενά και οι πολιτικοί σφυρίζουν κλέφτικα αλλά τόσα ξέρεις τόσα λες. Ο εθελοντής που λες τραχανά θα έρθει και θα κάτσει 3 8ωρα το μήνα εάν όχι και περισσότερα κάνοντας κανονική δουλειά στελέχους και στο τέλος της μέρας θα πάρει τα μπαλάκια του χωρίς να ξέρει ούτε άμα βγει προκηρυξη ούτε άμα βάλει πολίτες ούτε πόσα χρόνια θέλει για να μετρήσει ο εθελοντισμός. Ο εποχιακος θα πάει στη φωτιά γιατί αυτή είναι η δουλειά του και πληρώνεται από αυτό.
Petrou

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Petrou »

Έβγαλαν σήμερα προκήρυξη για 12 χειστες ελικόπτερων. Ας ελπίσουμε να βγάλουν και κάτι ακομα...
Vaggelis698
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 11:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Vaggelis698 »

Ερώτηση: Στις υγειονομικές π περνάω τωτα για τους εποχικούς ο ακτινολόγος μ λέει μην ξανά κάνω κάνω ακτινογραφία γτ είχα κάνει τον Αύγουστο ξανά, και είναι καλυμμένος για να κάνει διάγνωση. Στην επιτροπή δεν θυμάμαι ζηταγαν ακτινογραφία η μόνο την σφραγίδα;
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

Vaggelis698 έγραψε: Τρί Απρ 04, 2023 1:45 am Ερώτηση: Στις υγειονομικές π περνάω τωτα για τους εποχικούς ο ακτινολόγος μ λέει μην ξανά κάνω κάνω ακτινογραφία γτ είχα κάνει τον Αύγουστο ξανά, και είναι καλυμμένος για να κάνει διάγνωση. Στην επιτροπή δεν θυμάμαι ζηταγαν ακτινογραφία η μόνο την σφραγίδα;
Κοίταξε κάτω κάτω στις εξετάσεις αναφέρει τι πρέπει να επισυνάψει ένας ΕΠΟΧΙΚΟΣ μαζί με την καρτέλα... Δεν αναφέρει πουθενά ακτινογραφία πέστου να σε εξετάσει ο πνευμονολόγος να τελειώνεις που αγχώνεσαι για κάτι που δεν ζητάει... 11 γιατροί περνάς δε θα βάλεις άγχος για κάτι που δε ζητάει ξεκάθαρα, αν το έγραφε τότε άλλαζε το πράγμα, εδώ σου ζητάει σφραγίδα υπογραφή ημερομηνία αρ πρωτοκόλλου αν την έκανες την εξέταση σε δημόσιο νοκοκομείο ή Κ. Υ.
maluel86
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Τρί Δεκ 13, 2022 11:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από maluel86 »

55 σελίδες,820 δημοσιεύσεις, καμιά 30αριά σχόλια για την αναμενόμενη προκήρυξη και τα υπόλοιπα βρισίδια! Καλά πάει το forum. Δεν ξέρω αν το έχετε ξαναδεί το φαινόμενο να έχουμε εκλογικό έτος και να μη βγαίνει τίποτα, ούτε μυρωδιά. Όλοι εδώ στην αρχή κάναμε προβλέψεις για πριν την αντιπυρική τουλάχιστον. Πέσαμε έξω. Πληροφορίες από άτομα που συνομιλούν με βουλευτές και υφυπουργούς, αποδείχτηκαν μούφα. Λοιπόν, επόμενη πρόβλεψή μου για έκδοση προκήρυξης, αφού πήγα κουβά ήδη μια φορά: Ιούλιος-Αύγουστος. Εσείς τι προβλέπετε;
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Στην καλυτερη νοεμβριο δεκεμβριο στην χειροτερη καλο 2024.
Roulis309

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Roulis309 »

Αυτο που ειναι αξιο σχολιασμου παντως ειναι οτι η διαταγη που λεει φετος για τις καρτελες τονιζει οτι «οποιος εποχικος δε οληρει τα κριτηρια δε θα υπογραψει συμβαση με ευθυνη των ΔΙΠΥΝ» σε καμια απ τις προηγουμενες χρονιες δε το ελεγε αυτο αυτο πιστευω οτι εγινε γιατι οτι βγει θα βγει σιγουρα εντος του εξαμηνου της αντιπυρικης για να ισχυουν οι υγιονομικες εξαιτασεις που εχουν ισχυ 6 μηνες ωστε οι εποχικοι να μην πηγαινουν παλι στα νοσοκομεια και να πανε μονο οσοι μπουν σαν πολιτες
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Αυτο δεν εγινε ποτέ για να γινει τωρα.
Δλδ θα διοριστει καποιος στο δημοσιο χωρις τις απαραιτητες απ το νομο διαδικασιες; Κ αμα εισαι εποχικος; Τι να λεει

Λες φιλε μου Να νοιαστηκαν μην περασουν οι εποχικοι ξανα γιατρους οταν για 5 συνεχη ετη δεν αλλαξε κτ επανω σ αυτο;

Ειχαν ολο το χρονο να κανουν τις απαραιτητες προσληψεις 4 χρονια που ειναι στην κυβερνηση.
Δεν κανανε τπτ! Και θα βιαστουν λες εσυ μεσα στην αντιπυρικη για 500-600 ονοματεους.;!

Που η μιση θα παει ακλαφτη λογω εκλογων και μετα που θα καιγεται ο τοπος θα κατσουν να βγαλουν προκηρυξη.

Προσωπικη μου αποψη ειναι μετα την αντυπυρικη προς τελος του ετους ειδάλλως του χρονου!

Και επειδη αγαπανε πολυ τους εποχικους κ νοιαζονται για το εργο που προσφερουν θα βαλουν και οριο ηλικιας!
Vaggelis698
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 11:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Vaggelis698 »

Roulis309 έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 3:35 pm Αυτο που ειναι αξιο σχολιασμου παντως ειναι οτι η διαταγη που λεει φετος για τις καρτελες τονιζει οτι «οποιος εποχικος δε οληρει τα κριτηρια δε θα υπογραψει συμβαση με ευθυνη των ΔΙΠΥΝ» σε καμια απ τις προηγουμενες χρονιες δε το ελεγε αυτο αυτο πιστευω οτι εγινε γιατι οτι βγει θα βγει σιγουρα εντος του εξαμηνου της αντιπυρικης για να ισχυουν οι υγιονομικες εξαιτασεις που εχουν ισχυ 6 μηνες ωστε οι εποχικοι να μην πηγαινουν παλι στα νοσοκομεια και να πανε μονο οσοι μπουν σαν πολιτες
όταν λες δεν πληρεί τα κριτήρια εννοείς ύψος δεκτή μάζα σώματος και τέτοια;
Vaggelis698
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 11:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Vaggelis698 »

Κάποιος είχε πει ότι οι εποχικοί πυροσβέστες θα εκπαιδευτούν για αστικά συμβάν ρώτησα σήμερα. Δεν έχει παρθεί κάποια τέτοια διαταγή μέχρι στιγμής... Επίσης κάτι σχεδιάζουν για απορρόφηση με κάποιο καθεστως και για αυτό πιέζουν να είναι μέσα στα όρια ύψους και μάζα σώματος. Τώρα θα μ πείτε ρε βαγγο πιος τα είπε. Μου τα είπαν από το αρχηγείο. Εγώ απλά σας μεταφέρω. Μεταξύ μας εγώ δεν το πίστεψα. Απλά μεταφέρω την κουβέντα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες