Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Vaggelis698
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 11:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Vaggelis698 »

Καλώς ή καλός κρεμομαστε απο τα @@ τον πολιτικών. Εγώ δεν αγχώνομαι γτ ωραία πες οτι η ΝΔ τον παίζει και δεν κάνει τπτ μετά από 4 χρόνια άλλο κόμμα κάποιο καθεστως θα βγεί γ εμάς οσοι είναι 30 μέχρι τα 40 θα μπούνε σε κάποιο καθεστως υπομονή όσοι είμαστε εποχικοί θα βολευτούμε. Αφού έτσι κυλάει η δουλειά δεν θα αλλάξει τώρα αυτό! Κ εγώ αγχώνομουν στην αρχή μέχρι π μίλησα με δύο τρεις από την ηγεσια και με κάλυψαν! Αυτά καλή αντιπυρική περίοδο να έχουμε χωρίς πολλές φωτιές. Και όλα καλά
maluel86
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Τρί Δεκ 13, 2022 11:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από maluel86 »

Καλά, επί Καραμανλή πριν τα μνημόνια έγιναν 300.000 προσλήψεις συνολικά. Αυτές οι εποχές περάσαν. Ο βουλευτής σε προεκλογική περίοδο είναι ικανός να σου πει ότι θα σε κάνει και αρχηγό της Πυροσβεστικής για να πάρει ψήφους. Εξάλλου πόσους και πόσους κλάδους δεν κρατάνε σε καθεστώς "ομηρίας" για να εξασφαλίσουν επανεκλογή. Το θέμα είναι, θα γίνει κάτι προεκλογικά που θα τους έχεις στο χέρι, ή θα γίνει μετεκλογικά που θα ς' έχουν αυτοί στο χέρι; Οι τελευταίες δημοσκοπήσεις δείχνουν ότι κατά πάσα πιθανότητα πάμε και σε 2η κάλπη, δεν αποκλείεται και σε 3η.
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

Επισκέπτης έγραψε: Παρ Μαρ 17, 2023 6:17 pm Γιατί πολύ απλα
τον θέλει για εποχικό πυροσβέστη να τον «εκμεταλλευτεί» δυστυχώς για 6 μήνες. Δεν τους πήρε για μόνιμους άσχετα με το τι μπορεί να γινόταν παλιά.
Μόνος σου το λες για 6 μηνες το χρόνο κάθε χρονο... (τούς πιο δύσκολους με διαφορά) εκεί που πραγματικά χρειάζεται δουλειά στο Π. Σ. Και οχι το χειμώνα που έχει σαφώς πολύ λιγότερα συμβάντα... Άρα τους κρίνει ικανούς και τους παίρνει κάθε χρόνο λοιπόν...

Καταλαβαίνω την επιθυμία σου, αλλα με άλλα λόγια εσύ δεν έγινες εποχικός οταν έπρεπε... Τι να σου κάνω σε μία επόμενη ζωή... Το μονο όπλο σου η εμπάθεια, αλλα δε σε βοηθάει πουθενά αυτό.
Geobol

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Geobol »

Εμένα σαν πολίτη το μόνο που με καίει είναι αν θα γίνει η πυροσβεστική πριν την δικαστική, γιατί η μεγάλη μου αγάπη είναι η πυροσβεστική. Σίγουρα θα μπουν οι εποχικοί αλλά ποτέ δεν ξες αν δώσει κανα 10% σε πολίτες. Μακάρι να σκάσει ρε παιδιά όπου να ναι. Και σταματήστε να μαλώνετε εποχικοί με πολίτες. Όλους το ίδιο μας καίει.
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

Geobol έγραψε: Σάβ Μαρ 18, 2023 10:29 am Εμένα σαν πολίτη το μόνο που με καίει είναι αν θα γίνει η πυροσβεστική πριν την δικαστική, γιατί η μεγάλη μου αγάπη είναι η πυροσβεστική. Σίγουρα θα μπουν οι εποχικοί αλλά ποτέ δεν ξες αν δώσει κανα 10% σε πολίτες. Μακάρι να σκάσει ρε παιδιά όπου να ναι. Και σταματήστε να μαλώνετε εποχικοί με πολίτες. Όλους το ίδιο μας καίει.
Δεν μαλώνει κάποιος... Απλά επισημαίνω την εμπάθεια οταν υπάρχει και εξηγώ πως έχει η κατάσταση, γιατί οταν έχουμε νεύρα δε εχουμε καθαρό μυαλό κ οταν δεν εχουμε καθαρό μυαλό δεν εχουμε σωστή κρίση των πραγμάτων... Τίποτα περισσότερο τιποτα λιγότερο...

Στο θέμα μας... Προσωπική μου άποψη ειναι οτι το 2023 θα βγει για πυροσβεστική επίσης δεν γνωρίζω αν θα ειναι πριν ή μετά την δικαστική που σε ενδιαφέρει ... Καταλαβαίνω οτι υπάρχουν εκλογές και οτι ολα θα παγώσουν για ενα διάστημα όμως ετσι ή αλλιώς οι ανάγκες ειναι πολλές στο πυροσβεστικό σώμα όλα ειναι έτοιμα και οταν θέλει το υπουργείο βάζει μπρος για προκήρυξη άμεσα αυτή ειναι η πραγματικότητα... Και όπως έχει δείξει η ιστορία και μέσα στο καλοκαίρι μια χαρά βγαίνει όπως κ ακριβώς μετα την αντιπυρική περίοδο ...
Giannisrampo
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 2:34 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Giannisrampo »

Epoxikos090 έγραψε: Παρ Μαρ 17, 2023 11:49 pm Παιδιά η δουλειά θα γίνει όπως τότε επί Καραμανλή είχε ισοψηφία κ αφού είχε 700 άτομα προκυρηξη έβαλε άλλους 2000 χιλιάδες.
δεν θέλω να λέω πολλά εγώ πιστεύω ας πέσω έξω. Όταν έρθει η ώρα για τις κάλπες κ δει η ΝΔ κατήφορο. Επειδή δεν μπορεί να βγάλει προκυρηξη θα βάλει τους εποχικούς σε καθεστως μονιμου.
σαν να το βλέπω το στορυ. Και τα γράφω εγώ αυτά που αν με μονιμοποίησουν αν με στείλουν εκτός Αθήνας θα αρνηθώ! Αλλά επειδή είμαι μέσα στα κόλπα αυτό θα γίνει λόγο δουλειάς που γυρνάω από εταιρεία σε εταιρεία και σε υπουργικά γραφεία. Πιάνω κουβέντες κ υπάρχει να ξέρετε αυτό το σενάριο!
Σε ποια πολιτικα γραφεια γυρνας ρε πινοκιο κογο δουλειας; Φορτηγατζης δεν ειπες οτι εισαι; Στα πολιτικα γραφεια τι πας και κανεις σα φορτηγατζης; Σου γρασαρει το φορτηγο ο μητσοτακης η ο τσιπρας;
Giannisrampo
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 2:34 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Giannisrampo »

Οι εκλογες ακουστηκε οτι πανε για Ιουλιο, προλαβαινει ανετα να βγαλει προκυρηξη πριν τις εκλογες
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν θα το έλεγα πικρία ακριβώς. Και να ξέρετε με συμφέρει να πάρει πολύ κόσμο απο εποχικούς γιατί θα μπω εποχικός όποτε δεν θα με χάλαγε απλα λέω τι θεωρώ σωστό υπό καποες συνθήκες. Βέβαια έχω άλλη δουλειά πολύ καλή αλλά κάποτε ήθελα. Αν με φώναζαν θα πηγαινα μάλλον.
Αλλά να ξέρετε οι άνω των 35 δύσκολα
Ότι και να σας λενε για το αντίθετο είναι οι πολιτικές υποσχέσεις. Τους μάθαμε πλέον
Epoxikos090
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2023 9:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Epoxikos090 »

Giannisrampo έγραψε: Σάβ Μαρ 18, 2023 11:06 am
Epoxikos090 έγραψε: Παρ Μαρ 17, 2023 11:49 pm Παιδιά η δουλειά θα γίνει όπως τότε επί Καραμανλή είχε ισοψηφία κ αφού είχε 700 άτομα προκυρηξη έβαλε άλλους 2000 χιλιάδες.
δεν θέλω να λέω πολλά εγώ πιστεύω ας πέσω έξω. Όταν έρθει η ώρα για τις κάλπες κ δει η ΝΔ κατήφορο. Επειδή δεν μπορεί να βγάλει προκυρηξη θα βάλει τους εποχικούς σε καθεστως μονιμου.
σαν να το βλέπω το στορυ. Και τα γράφω εγώ αυτά που αν με μονιμοποίησουν αν με στείλουν εκτός Αθήνας θα αρνηθώ! Αλλά επειδή είμαι μέσα στα κόλπα αυτό θα γίνει λόγο δουλειάς που γυρνάω από εταιρεία σε εταιρεία και σε υπουργικά γραφεία. Πιάνω κουβέντες κ υπάρχει να ξέρετε αυτό το σενάριο!
Σε ποια πολιτικα γραφεια γυρνας ρε πινοκιο κογο δουλειας; Φορτηγατζης δεν ειπες οτι εισαι; Στα πολιτικα γραφεια τι πας και κανεις σα φορτηγατζης; Σου γρασαρει το φορτηγο ο μητσοτακης η ο τσιπρας;
ναι αδερφέ γτ μεταφερο και φιάλες νερού. Διαφορά προϊόντα συσκευές ψύξεις.
NFS13
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 11:49 pm
Επάγγελμα: Διασώστης
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από NFS13 »

Ναι ok και σε μένα πολιτικοί (συγγενείς που δουλεύουν για αυτούς σε πολιτικά γραφεία ΝΔ) μου έλεγαν θα βγει αυτό και τ ένα και το άλλο και θυμάμαι πήγαιναν και σε περιοχές τότε το 2020 και λέγανε στους τότε πρώτους εποχικούς
θα γίνεται μόνιμοι σε ένα χρόνο χωρίς προκήρυξη τίποτα
Ελα μωρέ τους πιστεύετε… επίσης με αυτό που έγινε στα τέμπη με τ σταθμάρχη πιστεύετε ότι θα αφήνουν πλέον στην τύχη τους πράγματα ; Από την άποψη ότι ο σταθμάρχης είχε ελλιπή προσόντα και μεγάλη ηλικία να δείτε που τώρα θ τα κάνουν όλα πιο αυστηρά…. Και δεν θα μπει κανεις τόσο απλα που πιστεύουμε όλοι και ακούμε τα λαμόγια να μας λένε θα γίνει και θα γίνει ….
Επίσης κάποιος από πάνω είπε για βόλεψη. Παιδιά αυτό το σκέπτικο μια ζωή της βολέψεις π έχουμε κ έχετε πρέπει να σταματήσει …. Και ο σταθμάρχης βολεύτηκε σε θέση κ είδατε τι έγινε …. Μη γίνουμε σαν αυτόν
ο νοών νοείτο
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

NFS13 έγραψε: Σάβ Μαρ 18, 2023 12:50 pm Ναι ok και σε μένα πολιτικοί (συγγενείς που δουλεύουν για αυτούς σε πολιτικά γραφεία ΝΔ) μου έλεγαν θα βγει αυτό και τ ένα και το άλλο και θυμάμαι πήγαιναν και σε περιοχές τότε το 2020 και λέγανε στους τότε πρώτους εποχικούς
θα γίνεται μόνιμοι σε ένα χρόνο χωρίς προκήρυξη τίποτα
Ελα μωρέ τους πιστεύετε… επίσης με αυτό που έγινε στα τέμπη με τ σταθμάρχη πιστεύετε ότι θα αφήνουν πλέον στην τύχη τους πράγματα ; Από την άποψη ότι ο σταθμάρχης είχε ελλιπή προσόντα και μεγάλη ηλικία να δείτε που τώρα θ τα κάνουν όλα πιο αυστηρά…. Και δεν θα μπει κανεις τόσο απλα που πιστεύουμε όλοι και ακούμε τα λαμόγια να μας λένε θα γίνει και θα γίνει ….
Επίσης κάποιος από πάνω είπε για βόλεψη. Παιδιά αυτό το σκέπτικο μια ζωή της βολέψεις π έχουμε κ έχετε πρέπει να σταματήσει …. Και ο σταθμάρχης βολεύτηκε σε θέση κ είδατε τι έγινε …. Μη γίνουμε σαν αυτόν
ο νοών νοείτο
έφτιαξες ενα κείμενο χωρίς κανένα νόημα αλήθεια με 2 λέξεις μπορείς να μας πείς τι θέλεις να μας πεις ακριβώς ομως?
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Μαρ 18, 2023 11:58 am Δεν θα το έλεγα πικρία ακριβώς. Και να ξέρετε με συμφέρει να πάρει πολύ κόσμο απο εποχικούς γιατί θα μπω εποχικός όποτε δεν θα με χάλαγε απλα λέω τι θεωρώ σωστό υπό καποες συνθήκες. Βέβαια έχω άλλη δουλειά πολύ καλή αλλά κάποτε ήθελα. Αν με φώναζαν θα πηγαινα μάλλον.
Αλλά να ξέρετε οι άνω των 35 δύσκολα
Ότι και να σας λενε για το αντίθετο είναι οι πολιτικές υποσχέσεις. Τους μάθαμε πλέον
Όπως και να το λές εσύ είτε πικρία είτε απωθημένο, σου εύχομαι να γινεις εποχικός κάποια στιγμή στο μέλλον, το τι θεωρείς εσυ σωστό ή οχι δεν εχει καμία βαρύτητα εισαι απλά ενας πολίτης, και εφόσον έχεις δουλειά πολύ καλή τι σκας για τους εν ενεργεία εποχικούς; Ασχολήσου με την πολύ καλή δουλειά σου κ ασε να αποφασίσει η νυν ή επόμενη κυβέρνηση για τις τύχες των εν ενεργεία εποχικών...
NFS13
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 11:49 pm
Επάγγελμα: Διασώστης
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από NFS13 »

Με δυο λέξεις
Οι πολιτικοί δεν νοιάζονται για εσάς στα τέτοια τους αν γίνετε μόνιμοι …. Δεν θέλουν τ μόνο π θέλουν είναι ψήφους λένε λενε λένε ψέματα ότι θέλουν να νομιμοποιήσουν ξέρουν ότι αν νομιμοποιήσουν κόσμο άνω των 35-40 μπαίνουν παλι στον ίδιο φαύλο κύκλο του προβλήματος π λέγετε γερασμενο και κουρασμένο προσωπικό …. Επίσης ΕΜΟΔΕ θ βγάλει του χρόνου με τα ίδια κριτήρια και πιο αυστηρά ! Αυτό να το θυμάστε
Άβαταρ μέλους
Pyr
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1031
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2020 11:01 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Pyr »

NFS13 έγραψε: Σάβ Μαρ 18, 2023 3:30 pm Με δυο λέξεις
Οι πολιτικοί δεν νοιάζονται για εσάς στα τέτοια τους αν γίνετε μόνιμοι …. Δεν θέλουν τ μόνο π θέλουν είναι ψήφους λένε λενε λένε ψέματα ότι θέλουν να νομιμοποιήσουν ξέρουν ότι αν νομιμοποιήσουν κόσμο άνω των 35-40 μπαίνουν παλι στον ίδιο φαύλο κύκλο του προβλήματος π λέγετε γερασμενο και κουρασμένο προσωπικό …. Επίσης ΕΜΟΔΕ θ βγάλει του χρόνου με τα ίδια κριτήρια και πιο αυστηρά ! Αυτό να το θυμάστε
Αν τους πείραζαν οι ηλικίες 35-40 οπως αναφέρεις τα ηλικιακά όρια των εποχικών θα ηταν 28 μάχιμοι και 32 οδηγοί αντι για 40 μάχιμοι και 45 οδηγοί.
Να μη ξεχνάμε οτι οι εποχικοί ειναι πρώτη γραμμή σε ολη την Ελλάδα το καλοκαίρι...

Για να βάζουν όρια 40 μάχιμοι και 45 οδηγοί στην προκήρυξη εποχικών σημαίνει οτι δε τους πειράζει αυτό και βγαίνουν οι αντιπυρικές μια χαρά με τους εποχικούς κατα τα λεγόμενα τους... Στο χέρι τους ηταν να βάλουν αν ήθελαν χαμηλότερα ηλικιακά όρια...

Επίσης οι μόνιμοι δεν γερνάνε; Ή μένουν νέοι επ αορίστου;

Καταλήγουμε δεν ενοχλεί το ηλικιακό των εποχικών, όπως δεν ενοχλούσε το 2011 και μονιμοποιήθηκαν οι εποχικοί έως 40 ετών και άνω των 40 έγιναν πενταετής.

Αν τώρα θέλουν αυστηρότητα ας μονιμοποιήσουν μέσω διαγωνισμών με το όριο 40 και ας κάνουν αορίστου χρόνου αντι για ορισμένου χρόνου τους άνω των 40 με ανανεούμενα 12μηνα,(παράδειγμα ΣΥΝΟΡΙΟΦΎΛΑΚΕΣ) έτσι και αλλιώς κάθε χρονο τους ίδιους εποχικους επαναπροσλαμβάνουν για 6μηνα, στα 6μηνα βγάζουν την δουλειά και στα12 μήνα οχι;

Αυτά τα ολίγα... Λύσεις υπάρχουν εάν το θέλουν.
NFS13
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 11:49 pm
Επάγγελμα: Διασώστης
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από NFS13 »

Σίγουρα εάν θέλουν έχουν και λεφτά και τα πάντα … απλα τους βλέπεις να τους νοιάζει ;
Και δεν σκέφτηκαν τίποτα για ηλικίες όσον αφορά τους εποχικούς γιατί απλα τους είχαν για αμεση κάλυψη αναγκών και λέγανε ότι μόνιμους έχουν από τις πανελλήνιες (epic fail)
Και όπως αναφέρθηκε κ παραπάνω τους συμφέρει να έχουν κοσκο έτσι και να τάζουν μονιμότητα για να μη φεύγουν. Και για να τους ψηφίζουν
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες