Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Panagiwtis22

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Panagiwtis22 »

Απλά επειδή τους τα έχουν πρήξει σε αρχηγείο οι εποχικοί να το πάνε 45 έτη το όριο. Τους είπαν δεν θα βγει προκήρυξη για να μην τους πρίζουν. Χαχαχαχα :lol:lol:lol:lol:
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 571
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

GGPSAuth έγραψε: Σάβ Ιαν 21, 2023 5:29 pm
mikeangel έγραψε: Σάβ Ιαν 21, 2023 3:50 pm Επειδή το έγραψε κάποια σελίδα στο φου μπου;
Είσαι ο μόνος που υποστηρίζει το αντίθετο. Εκτός και αν πιστεύεις sites τύπου workenter οπότε περαστικά σου.
Εσύ τώρα θες να μας πεις, ότι πήραν τηλέφωνο στο αρχηγείο και είπαν, ναι γεια σας είμαστε μία ομάδα απο το φου μπου και θα θέλαμε να μάθουμε αν θα βγεί η προκήρυξη και νομίζουν ότι θα τους λέγανε την αλήθεια.
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Δεν ξέρουμε τ ισχύει! Ούτε το work enter δεν ξέρουν τ τους γίνεται νομίζουν ότι ξέρουν γ όλες τς προκηρύξεις, εδώ διαφημίζουν ότι τους κάνουν και μάθημα για ψυχοτεχνικα χαχαχαχαχ, δηλ αν ο άλλος είναι τρελός θα του δώσουν και φαρμακευτική αγωγή! Τπτ μάγκες όσοι είναι εποχικοί μαζί και εμένα μένα γτ κ εγώ εποχικος είμαι ας πάνε όλα καλά! Και εποχικος να μείνω δεν με νοιάζει με ελιές ασχολούμαι το χειμώνα, αρκη μην μας διώξουν χαχαχ
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 571
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από mikeangel »

Firebooss925 έγραψε: Σάβ Ιαν 21, 2023 6:28 pm Δεν ξέρουμε τ ισχύει! Ούτε το work enter δεν ξέρουν τ τους γίνεται νομίζουν ότι ξέρουν γ όλες τς προκηρύξεις, εδώ διαφημίζουν ότι τους κάνουν και μάθημα για ψυχοτεχνικα χαχαχαχαχ, δηλ αν ο άλλος είναι τρελός θα του δώσουν και φαρμακευτική αγωγή! Τπτ μάγκες όσοι είναι εποχικοί μαζί και εμένα μένα γτ κ εγώ εποχικος είμαι ας πάνε όλα καλά! Και εποχικος να μείνω δεν με νοιάζει με ελιές ασχολούμαι το χειμώνα, αρκη μην μας διώξουν χαχαχ
Ο θεσμός του εποχικού υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια, στα τόσα χρόνια δεν έδιωξαν κανένα, το πολύ πολύ να πάρουμε σύνταξη από το εποχιλικι.
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

mikeangel έγραψε: Σάβ Ιαν 21, 2023 6:37 pm
Firebooss925 έγραψε: Σάβ Ιαν 21, 2023 6:28 pm Δεν ξέρουμε τ ισχύει! Ούτε το work enter δεν ξέρουν τ τους γίνεται νομίζουν ότι ξέρουν γ όλες τς προκηρύξεις, εδώ διαφημίζουν ότι τους κάνουν και μάθημα για ψυχοτεχνικα χαχαχαχαχ, δηλ αν ο άλλος είναι τρελός θα του δώσουν και φαρμακευτική αγωγή! Τπτ μάγκες όσοι είναι εποχικοί μαζί και εμένα μένα γτ κ εγώ εποχικος είμαι ας πάνε όλα καλά! Και εποχικος να μείνω δεν με νοιάζει με ελιές ασχολούμαι το χειμώνα, αρκη μην μας διώξουν χαχαχ
Ο θεσμός του εποχικού υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια, στα τόσα χρόνια δεν έδιωξαν κανένα, το πολύ πολύ να πάρουμε σύνταξη από το εποχιλικι.
ας σκεφτόμαστε το χειρότερο για να τύχη το καλύτερο! Υπομονή συνάδελφε ότι γίνει!
Patatas27

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Patatas27 »

Εγώ δεν έχω καταλάβει σε παλιές προκηρύξεις πυροσβεστικής πως δίνει μόρια σε δίπλωμα μηχανής και όχι αυτοκινήτου. Η πυροσβεστική έχει και τζιπ και αγροτικά και sedan έχω δει. Άμα είσαι μάχιμος και όχι οδηγός δεν μπορείς να τα οδηγάς αυτά ή μόνο οι οδηγοί τα έχουν; Ας απαντήσει ένας που είναι στο σώμα και ξέρει.
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

Για να τα οδηγας πρεπει να εχεις προσληφθει σαν οδηγος, αν προσληφθεις σαν μαχιμος δε σε αφηνουν να οδηγησεις ουτε ηλεκτρικο πατινι
Ethelontis

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontis »

Ναι έδινε η μηχανή μόρια γτ υπήρχε η ομάδα Θησέας της πυροσβεστικής που αποτελούνταν από πυροσβέστες με μηχανές υψηλού κυβισμού με έργο τις περιπολίες στα δάση οπότε ήθελε οδηγούς. Την κατάργησαν το 2014 (στο σταθμό μας στο γκαράζ έχει ακόμα παρατημένες τις μηχανές τους κάτι Kawasaki) . Τώρα από όσο ξέρω ακόμα και για τζιπ θες υπηρεσιακό δίπλωμα οπότε συνήθως πάνε οδηγοί μπορεί να κάνω και λάθος.
Firebooss925
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2022 4:38 pm
Τοποθεσία: Athens
Επάγγελμα: Epoxikos purosvestis
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Firebooss925 »

Ethelontiscommando έγραψε: Κυρ Ιαν 22, 2023 11:54 am Για να τα οδηγας πρεπει να εχεις προσληφθει σαν οδηγος, αν προσληφθεις σαν μαχιμος δε σε αφηνουν να οδηγησεις ουτε ηλεκτρικο πατινι
πραγματικά ούτε Ντακότα να ξεπαρκαρεις δεν σε αφήνουν χαχαχαχα
Patatas27

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Patatas27 »

Μου λύθηκε η απορία. Γιατί μου φαινόταν παράξενο που έδινε σε μηχανής και όχι αυτοκινήτου. Καλύτερα βασικά, λιγότερες ευθύνες :lol:. Αν και ντάξει όνειρα κάνουμε εμείς οι πολίτες, οι εποχικοί θα μπουν κατά 99% αλλά δεν χάνω και κάτι να τα κάνω.
Ethelontiscommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2022 1:32 pm
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Ethelontiscommando »

Περισυ συζητιοταν
Να ξανα ενεργοποιθει η ομαδα θησεας αλλα μεχρι στιγμης εχει μεινει στη συζητηση
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Φίλε για ν τ κάνεις πρέπει να βγεί πρώτα... Κ δεν τ βλέπω πρίν τον Οκτώβριο... Οπότε πολίτες κ εποχικοί όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε...
niasimas
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 992
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Καλησπέρα. Μια ερώτηση: Αν ποτέ βγει η συγκεκριμένη προκήρηξη, που όλοι το ευχόμαστε, για εμάς που είμαστε πολίτες, θα ισχύουν τα ίδια ηλικιακά όρια με αυτά που θα αποφασιστούν για τους εποχικούς; Θα αφορά καθόλου πολίτες η, όποια προκήρυξη ή θα είναι απλώς για την απορρόφηση στο σώμα, σε μόνιμες θέσεις, των συμβασιούχων;
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Εντάξει στις τελευταίες σελίδες όλοι αυτό ρωτάνε, εσύ ντρέπεσαι να διαβάσεις τις προηγούμενες αναρτήσεις;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες