Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Synoriofilakes

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από Synoriofilakes »

Ρε παιδιά έχει περάσει κοντά ένας χρόνος και ακόμα δεν καλούν τους επιλαχόντες συνοριοφύλακες του Έβρου που βγήκε τον Μάιο του 2022. Τι πράγμα είναι αυτό; Έχεις κάποιος κάποια ενημέρωση έχει κουράσει η κατάσταση δεν γίνεται άλλο αναμονή. Ούτε μια ανακοίνωση βγάζει ο υπουργός μας έχει αφήσει στην μοίρα μας έλοςςςςςςςς
GreenDragon99

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από GreenDragon99 »

Για να μην τους έχει πάρει τόσο καιρό δεν νομίζω να τους πάρει εν τέλει. Αν δεν πάρει επιλαχών μέσα σε ένα σύντομο χρονικό διάστημα αφότου ολοκληρωθούν τα πκε δεν παίρνει μετά μην κοιτάς την προκήρυξη της οππι που ήταν αμεοτητα οι μισοί τώρα οι άλλοι μισοί μετά και το μ@@νι της Χάιδως...
PAPAXITOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 16, 2019 6:40 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από PAPAXITOS »

Στο πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ προβλέπεται η κατάργηση του διαφοροποιημένου τρόπου εισαγωγής/ πρόσληψης και εκπαίδευσης του αστυνομικού προσωπικού, με την υιοθέτηση ενός και μόνου ενιαίου τρόπου εισαγωγής στο σώμα και πρόσληψης μέσω πανελλαδικών εξετάσεων
GreenDragon99

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από GreenDragon99 »

Έτσι και αλλιώς ο ΣΥΡΙΖΑ δεν βγαίνει.
sinkos

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από sinkos »

Άλλη μια τρομερή επιτυχία των <<ακριτών>> που μπήκαν με το έτσι θέλω στις θέσεις μας με λιγότερα μόρια, μόνο και μόνο γιατί είναι από τον Εβρο, δουλεμπορικό κύκλωμα απο πέντε, δηλαδή πόσοι μπορεί να είναι που δεν τους έχουν βρει ακόμη, όταν πήγαμε να μπούμε εμείς γιατι το γουστάραμε και είμασταν έτοιμη να τα παρατήσουμε όλα να πάμε στα σύνορα να υπηρετήσουμε με σύνεση και μυαλό, μας είπανε... Δεν κανετε δεν ειστε από εδώ, ε φάτε τους προβατάδες όλους απο εκεί τώρα.
Άβαταρ μέλους
apiliotis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Δευ Μάιος 16, 2022 3:49 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από apiliotis »

sinkos έγραψε: Τρί Μάιος 30, 2023 9:37 am όταν πήγαμε να μπούμε εμείς γιατι το γουστάραμε και είμασταν έτοιμη να τα παρατήσουμε όλα να πάμε στα σύνορα να υπηρετήσουμε με σύνεση και μυαλό, μας είπανε... Δεν κανετε δεν ειστε από
Προφανώς και αρχικά έπρεπε να παρει ντόπιους, ας έπαιρνε ενα ποσοστο. Οχι κατ αποκλειστικότητα.
Για να ενισχύσουν αν ήθελαν την παραμεθόριο έπρεπε να πάει νέο φρέσκο αίμα. Με την ανεργία στο Θεό πάρε από τα αστικά κέντρα 500 1000 νεους, μοίρασε τους στα σύνορα, να ανέβει και η οικονομία να ανέβει και η κοινωνία να είναι και όλοι ευχαριστημένοι... Λέω τώρα...
Tshp7

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από Tshp7 »

Κατά τη γνώμη μου, λογικό είναι να πάρει ντόπιους από την περιοχή στην οποία γίνεται η πρόσληψη. Έχουν γνώση της περιοχής και δε χρειάζονται χρόνο προσαρμογής. Τωρα αν η διαδικασία των ψυχομετρικων και των αθλημάτων περνάει στο ντούκου λογικό να περνάνε άτομα που ίσως να είναι επικίνδυνα.
edwww

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από edwww »

Tshp7 έγραψε: Τετ Μάιος 31, 2023 2:57 pm Κατά τη γνώμη μου, λογικό είναι να πάρει ντόπιους από την περιοχή στην οποία γίνεται η πρόσληψη. Έχουν γνώση της περιοχής και δε χρειάζονται χρόνο προσαρμογής. Τωρα αν η διαδικασία των ψυχομετρικων και των αθλημάτων περνάει στο ντούκου λογικό να περνάνε άτομα που ίσως να είναι επικίνδυνα.
Φάνηκε η γνώση τους και η γνωριμία με τους απέναντι :lol:lol:
Nikoloudisgr
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2023 6:19 pm
Τοποθεσία: Evros
Ενδιαφέροντα: Athlitimos
Επάγγελμα: Enstolos
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από Nikoloudisgr »

Καταρχήν σαν παλιός αστυνομικος με βαθμό αρχυφυλακα μην ακούτε συνδικαλισμούς και δεξιά και αριστερά, δεν υπάρχει περίπτωση ποτέ κανένας από τα σώματα ασφαλείας ακόμη και εποχιακοί πυροσβέστες να φύγει η να διώξει οποιοδήποτε κυβέρνηση,1ος λόγος : Υπάρχει ήδη εκπαίδευση και δεν θα σπαταλήσει αλλά λεφτά το κράτος για καινούργια,2ος λόγος) θέλουν να καταργήσουν πανελλήνιες και να μπαίνεις με προκυρηκεις,3ος λόγος) πολύ εγκληματικότητα δίχως επαρκές σύνολο αστυνομικού προσωπικού και 4ος λόγος και σημαντικός οι πρώτοι ΣΦ που έχουν παρθεί έχουν συμπληρώσει 3 χρόνια και μπαίνουν στο 4ο το ξέρω διότι έχω ανίψια και βλέπω πως κινείται το σύστημα, οποτε έχουν αποκτήσει δικαιώματα περί δημοσίου. Ο λόγος που δν γίνονται ακόμη μόνιμοι είναι διότι παίρνουν Κονδύλη από την ΕΕ… ακόμη και η δημοτική αστυνομία που είχαν πάρει το 2008 και είχα μπει εγώ μας έδιωξε αλλά μας μετέτρεψε ΕΦ. Αυτά ευχαριστώ !
edwww

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από edwww »

Nikoloudisgr έγραψε: Τετ Ιουν 14, 2023 6:26 pm Καταρχήν σαν παλιός αστυνομικος με βαθμό αρχυφυλακα μην ακούτε συνδικαλισμούς και δεξιά και αριστερά, δεν υπάρχει περίπτωση ποτέ κανένας από τα σώματα ασφαλείας ακόμη και εποχιακοί πυροσβέστες να φύγει η να διώξει οποιοδήποτε κυβέρνηση,1ος λόγος : Υπάρχει ήδη εκπαίδευση και δεν θα σπαταλήσει αλλά λεφτά το κράτος για καινούργια,2ος λόγος) θέλουν να καταργήσουν πανελλήνιες και να μπαίνεις με προκυρηκεις,3ος λόγος) πολύ εγκληματικότητα δίχως επαρκές σύνολο αστυνομικού προσωπικού και 4ος λόγος και σημαντικός οι πρώτοι ΣΦ που έχουν παρθεί έχουν συμπληρώσει 3 χρόνια και μπαίνουν στο 4ο το ξέρω διότι έχω ανίψια και βλέπω πως κινείται το σύστημα, οποτε έχουν αποκτήσει δικαιώματα περί δημοσίου. Ο λόγος που δν γίνονται ακόμη μόνιμοι είναι διότι παίρνουν Κονδύλη από την ΕΕ… ακόμη και η δημοτική αστυνομία που είχαν πάρει το 2008 και είχα μπει εγώ μας έδιωξε αλλά μας μετέτρεψε ΕΦ. Αυτά ευχαριστώ !
Τα έχεις μπερδέψει λίγο, εσύ ήσουνα ήδη διορισμένος και μόνιμος, καταργήθηκε ο θεσμός και σας απορροφήσανε άλλου.

Οι εποχικοί παίρνουν έξτρα μόρια για προκηρύξεις, οι πανελλήνιες δεν γίνεται να καταργηθούν.

Ξέρεις πόσοι συμβασιούχοι στο δημόσιο έχουν συμπληρώσει πάνω από 3 χρόνια; Αυτά περί δικαιωμάτων έχουν καταργηθεί με το Π/Δ του Παυλόπουλου το 2004.

Ξέρεις πόσοι από αυτοί έχουν καταφέρει να γίνουν αορίστου έπειτα από δικαστικές αποφάσεις; Πολλοί λίγοι. Οπότε μην λέμε ότι θέλουμε.
Fnfal333

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από Fnfal333 »

Κανένα νέο ρε παιδιά ;
ekatonpenonta

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από ekatonpenonta »

1000 προσληψεις ΣΦΟΧ σε ολη την Ελλαδα!
Magnum7
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2022 12:01 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από Magnum7 »

Που το είδες αυτό ;
Piparakhs

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από Piparakhs »

1000; Πηγή;
niasimas
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Συνοριοφύλακες (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

ekatonpenonta έγραψε: Τρί Ιούλ 11, 2023 2:46 pm 1000 προσληψεις ΣΦΟΧ σε ολη την Ελλαδα!
Συνοριοφύλακες σε όλη την Ελλάδα; Στα σύνορα δεν πάνε και στα νησιά;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες