Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Zeppelin

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Zeppelin »

Μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά δε θεωρώ ότι εννοεί 500 σε μια τετραετία. Αυτό προκύπτει και από τις δηλώσεις του υφυπουργού στη Βουλή τον Δεκέμβριο του '22. Το '22 έφυγαν 550 (https://athina984.gr/2022/06/07/th-psar ... osvestiki/). Αν φεύγουν με αυτούς τους ρυθμούς ανά έτος και δεν αναπληρώνονται, θ' αφήσουν τρύπα -1.500 προσωπικό στην τετραετία. Τέλος πάντων, θα φανεί μέσα στο '23.
Zeppelin

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Zeppelin »

Τώρα για τους ειδικών καθηκόντων έχουμε 3-4 άτομα που θα κάνουν σίγουρα 4μηνη εκπαίδευση με τη δεύτερη σειρά. Νέο διαγωνισμό δεν προλαβαίνουν. Κάτι νούμερα 125 ή 119 ή 94 που ακούστηκαν, πιστεύω είναι υπερβολικά. Αν πάρουν 500 μόνιμους πυροσβέστες τελικά, πολύ πιο χρήσιμους στο Σώμα, θα πάρουν πολύ λιγότερους ειδικών καθηκόντων. Αν πάρουν και καθόλου.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τι σχέση έχουμε εμείς με τους 500; Και από πού και ως που προκύπτει πως αν πάρει άλλη κατηγορία δε θα πάρει ικανοποιητικό αριθμό από εμάς; Δλδ πρώτη σειρά θα είναι 125 και δεύτερη 25; Παράλογο. Αλλα όλα τα χουμε δει και αν μείνουν οι ίδιοι μάλλον δε θα μπει και κανείς.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εχει μια βάση αυτό που λέει, γιατί αν κάνουν τσιγκουνιές στους πυροσβέστες που είναι πολλαπλάσιοι των αξιωματικών, φαντάσου τι θα κάνουν με αξιωματικούς ειδικών καθηκόντων. Αυτό καταλαβαίνω εγώ. Το 25 από πού προέκυψε πάλι; Κι εγώ πιστεύω, ότι μάλλον δε θα μπει κανείς. Αλλά και πάλι θα μου φανεί περίεργο να κάνουν φέτος τμήμα για 3 άτομα. Είμαι 50-50. Όλες οι εικασίες εδώ με πείθουν, δεν ξέρω.
Zeppelin

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Zeppelin »

Ακριβώς. Και το 25 πολύ μικρός αριθμός ακούγεται. Προσωπικά θα μ' ενδιέφερε μια παράταση, να δούμε τι θα κάνουν. Κάποιες ειδικότητες όπως οι νομικοί είναι πιο τυχερές. Μπορεί να ήταν δύσκολο να φτάσουν μέχρι τη συνέντευξη, αλλά είναι καλύτερα που είναι λίγοι με πολλές οργανικές.
MESS

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από MESS »

Επισκέπτης έγραψε: Παρ Μάιος 05, 2023 9:36 pm Άρα αν παραμείνουν όπως έχουν με τους ίδιους αντίο ΠΣ. Δε θα μπει κανείς από κανέναν πίνακα. Κρίμα.
Για να βγει αυτοδύναμη ΝΔ στις δεύτερες εκλογές, πρέπει να πάρει 37% τουλάχιστον, αν υποθέσουμε ότι ένα 10-11% μείνει εκτός βουλής. Μέχρι στιγμής στις δημοσκοπήσεις δεν παίρνει πάνω από 33%. Καμιά συγκυβέρνηση προβλέπω μετά τις δεύτερες κάλπες.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλή εβδομάδα. Πόσοι είναι οι επιλαχόντες για τις κενές οργανικές θέσεις;
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν έχει νόημα να συζητάμε για προσλήψεις και προκηρύξεις μια εβδομάδα πριν τις εκλογές.94 μάλλον, δεν έχει σημασία. Αυτό που μετράει είναι το πόσους θέλουν. Ειδικά για όσους είστε πρώτοι είναι θέμα χρόνου θεωρώ. Ελπίζω να επικρατήσει η ευνοϊκότερη λύση για όλους.
FireGs
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2023 12:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από FireGs »

Πολύ σωστά δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει τίποτα μέχρι να τελειώσουν οι εκλογές. Έπειτα ανάλογα τι θέλει να κάνει το ΠΣ θα πράξει ανάλογα. Με παράταση του πίνακα ελπίζουμε εάν όχι τότε πάμε για επόμενο διαγωνισμό.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παράταση ή όχι, έχουν δρομολογηθεί τα πράγματα απ' αυτά που ακούω. Μικρή επιφύλαξη η σύσταση της νέας κυβέρνησης. Ο Στυλιανίδης είπε στον ΣΚΑΙ για εθνική βάση δεδομένων και πρόσληψη επιστημόνων που θα συντρέξουν το επιχειρησιακό έργο, καθώς και δασοκομάντος και κανονικών πυροσβεστών.
FireGs
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2023 12:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από FireGs »

Άμα δεν υπάρξει παράταση πως θα πάρει τα άτομα;
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τεχνικά δεν ξέρω, αλλά αν βγουν κλήσεις για αιματολογικές πριν τη λήξη των πινάκων, είναι εξασφαλισμένοι όσοι πάνε.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Μάιος 10, 2023 4:27 pm Παράταση ή όχι, έχουν δρομολογηθεί τα πράγματα απ' αυτά που ακούω. Μικρή επιφύλαξη η σύσταση της νέας κυβέρνησης. Ο Στυλιανίδης είπε στον ΣΚΑΙ για εθνική βάση δεδομένων και πρόσληψη επιστημόνων που θα συντρέξουν το επιχειρησιακό έργο, καθώς και δασοκομάντος και κανονικών πυροσβεστών.
Τι έχει δρομολογηθεί και από πού τα ακούς; Δώσε ένα λινκ γιατί εγώ τίποτα τέτοιο δεν κατάλαβα, το αντίθετο ότι αν διορίσουν θα διορίσουν 500 εμοδυ.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αυτό είναι το link. Μετά το 8ο λεπτό για να μην κουράζεστε https://www.youtube.com/watch?v=9G80QJt8dh4&t=477s "Την ίδια στιγμή πρέπει να δουλέψει στον βαθμό που θέλουμε το κέντρο επιχειρήσεων βασισμένο στην επιστημονική γνώση και τεκμηρίωση και προσλαμβάνονται και κάποιοι επιστήμονες οι οποίοι θα συντρέξουν το έργο το επιχειρησιακό"
Πριν στο 7:47-Ο Πρωθυπουργός έχει υποσχεθεί ότι τα επόμενα χρόνια θ' αρχίσει με βάση και τη λογική των δασοκομάντος αλλά και κανονικών πυροσβεστών να προσλαμβάνονται.
Ο ΤΠ του '23 είχε ήδη καταρτιστεί όταν μπήκε η πρώτη σειρά και προφανώς τους άφησαν για τη 2η. Αυτό άκουσα εγώ.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εγώ δεν καταλαβαίνω ότι αφορά εμάς, αλλά ας πουν και οι υπόλοιποι.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες