Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
MESS

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από MESS »

Οδεύουμε προς αυτοδυναμία της ΝΔ, οπότε σύντομα θα συγκροτηθεί Κυβέρνηση και ηγεσία στο Υπουργείο Κλιματικής Κρίσης ώστε να ξεκινήσει και η έκδοση των προκηρύξεων και εισαγωγής σπουδαστών στην Ακαδημία. Το καλό για όσους πάρουν είναι ότι η κυβερνητική σταθερότητα θα επισπεύσει τη διαδικασία εισαγωγής. Το κακό είναι ότι απομακρύνεται η προσδοκία της παράτασης με αυτή την ηγεσία, που ήταν και η μόνη ελπίδα για τους περισσότερους.
FireGs
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2023 12:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από FireGs »

Εάν πάρει επιλαχόντες θα χρειαστεί να ανανεώσει τους πίνακες έτσι και αλλιώς γιατί δεν προλάβουν να πάρουν καν τα πρώτα άτομα
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ενδέχεται όμως να βγάλουν ΦΕΚ εισακτέων πριν τη λήξη των πινάκων, ώστε ν' αποφύγουν παράταση που δεν την θέλουν.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Παρ Μάιος 19, 2023 1:42 pm Εγώ προσωπικά που το συζήτησα με πολλά άτομα ο καθένας μου είπε και κάτι διαφορετικό και ως προς τον αριθμό και ως προς το τι μέλλει γενέσθαι. Νομίζω μόνο εικασίες είναι τελικά και ταξιματα για ευνόητους λόγους. Κανείς δε ξέρει τι θα γίνει εν τέλει και επειδή έχω κουραστεί να ακούω διαφορετικά πράγματα κάθε φορά που προσπαθώ να μάθω, εύχομαι σε όλους τους συναδέλφους καλή δύναμη και καλή συνέχεια. Σταματάω προσωπικά να ασχολούμαι.
Φίλε ή φίλη μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το ίδιο ακριβώς συναίσθημα αδικίας και θυμού νιώθω κι εγώ από τον Ιούλιο που είδα το ΦΕΚ.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Μάιος 22, 2023 9:40 pm Ενδέχεται όμως να βγάλουν ΦΕΚ εισακτέων πριν τη λήξη των πινάκων, ώστε ν' αποφύγουν παράταση που δεν την θέλουν.
Άλλο πράγμα δεν ήθελαν, όχι την παράταση. Από τη στιγμή που θα πάρει εισακτεους και θα γίνει αυτό που υποτίθεται δεν ήθελαν δε νομίζω ότι θα τους ενοχλήσει η παράταση. Αλλά μόνο εικασίες είναι όλα αυτά.
Zeppelin

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Zeppelin »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Μάιος 22, 2023 11:50 pm
Επισκέπτης έγραψε: Δευ Μάιος 22, 2023 9:40 pm Ενδέχεται όμως να βγάλουν ΦΕΚ εισακτέων πριν τη λήξη των πινάκων, ώστε ν' αποφύγουν παράταση που δεν την θέλουν.
Άλλο πράγμα δεν ήθελαν, όχι την παράταση. Από τη στιγμή που θα πάρει εισακτεους και θα γίνει αυτό που υποτίθεται δεν ήθελαν δε νομίζω ότι θα τους ενοχλήσει η παράταση. Αλλά μόνο εικασίες είναι όλα αυτά.
Ούτε που τους νοιάζει αυτό και ποτέ δεν τους ένοιαζε, να είστε σίγουροι. Εδώ δεν τους καίγεται καρφί για άλλα κι άλλα που συμβαίνουν.
MESS

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από MESS »

Πιστεύετε ότι θα έχουμε εξελίξεις μέχρι τέλη Ιουλίου για τον διαγωνισμό; Ή από Σεπτέμβριο και μετά; Καταρχάς οι επαγγελματίες πρέπει να απεγγραφούν από τα σωματεία τους ΣΠΜΕ και Δικ. Σύλλογο πριν πάνε.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Και εντάξει, αυτό είναι το λιγότερο παιδιά. Πάλι νεκρική σιγή όσον αφορά τις προκηρύξεις και την εισαγωγή στην Ακαδημία. Ωραία, στις 25 Ιουνίου έχουμε τις δεύτερες εκλογές. Ξέρουμε ποιος θα μας κυβερνήσει, το λύσαμε αυτό το πρόβλημα. Οι πίνακες λήγουν Ιούλιο. Μετά τι; Πρέπει κάποιος να μας πει κι εμάς υπεύθυνα τι συζητείται και αν και πότε και πόσους από κάθε ειδικότητα. Κανέναν, έναν, διακόσιους; Πόσους; Δεν είναι μόνο η απεγγραφές και να κάνεις μεταβολή δραστηριότητας στην εφορία για όσους μπουν, αν τους πάρουν. Έχεις να βρεις σπίτι αν δε μένεις Αθήνα, να πεις στον εργοδότη σου να σε αντικαταστήσει, να προετοιμαστείς αν αλλάξεις πόλη. Είναι και θέμα ψυχολογίας. Να ζεις με το άγχος αν θα σε πιάσει ο αριθμός των εισακτέων. Σε αποσπάει από τη δουλειά σου, από τα πάντα σου. Συγγνώμη αν βγάζω εκνευρισμό, αλλά έτσι είναι. Δεν ξέρω αν συμφωνείτε.
FireGs
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2023 12:51 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από FireGs »

Υπάρχει κάποιος από εδώ μέσα που του έχουν πει κάτι που στέκει και όχι λόγια του αέρα;
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

FireGs έγραψε: Πέμ Μάιος 25, 2023 1:23 pm Υπάρχει κάποιος από εδώ μέσα που του έχουν πει κάτι που στέκει και όχι λόγια του αέρα;
Όχι, προφανώς. Το μόνο που μπορώ να ελέγξω προσωπικά είναι η αξιοπιστία αυτών που με πληροφόρησαν και το οποίο πρόσωπο όντως θεωρώ αξιόπιστο. Από τη στιγμή που δεν έχει βγει απολύτως τίποτα, κανείς δεν μπορει να εγγυηθεί αν στέκει ή αν θα προχωρήσει η διαδικασία. Μετά από τόσα πολλά σενάρια που διάβασα εδώ, τι να πω κι εγώ. Είναι και ανασφαλής η περίοδος. Δεν υπάρχει καν ηγεσία στο υπουργείο.
Firedoc
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2022 1:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Firedoc »

Εγώ όχι κι ούτε ψάχνω. Μέχρι τον Ιούλιο θα ξέρουμε, μην αγχώνεστε. Συνεχίστε τη δουλειά που κάνετε και προσπαθήστε να μην το σκέφτεστε όσο γίνεται.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος να πληροφορηθούμε επίσημα τι θα γίνει;
MESS

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από MESS »

Είδα τη σημερινή προκήρυξη της πυροσβεστικής και πήγε η ψυχή μου στην Κούλουρη μέχρι να καταλάβω ότι δεν αφορούσε αξιωματικούς ειδικών καθηκόντων! Κατανοώ και το άγχος ορισμένων που προφανώς θα βρίσκονται στις πρώτες θέσεις επιλαχόντων. Κατανοώ και την απογοήτευση και τον θυμό κάποιων άλλων παιδιών. Επίσημη πληροφόρηση αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να υπάρξει. Αν δε βγει σχετική απόφαση, κανείς σοβαρός άνθρωπος δε θα πάρει το ρίσκο να σου πει ότι ναι, θα σε καλέσουν ή ότι όχι, δε θα σε καλέσουν τελικά. Πάντως είναι πολύ ανησυχητικό ότι 2 μήνες πριν τη λήξη των πινάκων δεν έχει βγει τίποτα και όλοι τηρούν σιγήν ιχθύος.
Επισκέπτης

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Υπηρεσιακός υπουργός κλιματικής κρίσης και πολιτικής προστασίας ο Ευάγγελος Τουρνάς. Εντάξει παιδιά, κάπου εδώ να σας αποχαιρετήσω κι εγώ!
edwww

Re: Επιτυχόντες / Επιλαχόντες Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων Πυροσβεστικής (2021)

Δημοσίευση από edwww »

Επισκέπτης έγραψε: Κυρ Μάιος 28, 2023 6:13 pm Υπηρεσιακός υπουργός κλιματικής κρίσης και πολιτικής προστασίας ο Ευάγγελος Τουρνάς. Εντάξει παιδιά, κάπου εδώ να σας αποχαιρετήσω κι εγώ!

Γιατί εσύ περίμενες εν μέσω εκλογών και με υπηρεσιακούς υπουργούς να απορροφήσουν κόσμο;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες