Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dimikaro1

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από dimikaro1 »

Ο τσιαρας αναλαμβάνει πρόεδρος βουλής αρα αλλάζει ο υπουργός απλά λένε ότι τους χρειάζονται άμεσα γιατί πιέζει πολύ η ΕΛΑΣ για να αποδεσμευσει κόσμο απο τα δικαστήρια. Φήμες λένε για Ιούνιο η Ιούλιο με διαδικασία εξπρές με ότι συνεπάγεται αυτό αλλά γενικά το έχουν τερματίσει το θέμα ενα χρόνο έχει απτο πρώτο φεκ
dimikaro1

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από dimikaro1 »

Διασωστη δεν έχουν πάρει άδεια απτο στε αλλά το υπουργείο δικαιοσύνης θα κινήσει διαδικασίες για προσλήψεις μέσα στο καλοκαίρι και Ιούνιο ακούγεται συγκεκριμένα οπότε δεν αποκλείεται καθόλου να είναι μέσα και η δικαστική αστυνομία. Γραπτός και προφορικος διαγωνισμός πάντως πολλές φορές είναι βυσματικος δε ξέρω αν μας συμφέρει κάτι τέτοιο
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Και να βγει προκήρυξη οι διαδικασίες παγώνουν, ουτε αιτήσεις δε θα γίνουν αν δεν έχει ορκιστεί νέα κυβέρνηση.
Ο τσιάρας είπε ότι θα βγει δεύτερη προκήρυξη για δικαστικούς υπαλλήλους ξανά τον Σεπτέμβριο.
dimikaro1

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από dimikaro1 »

Και αυτό που λες ισχύει. Γενικά υποθέσεις κάνουμε ίσως ούτε αυτοί μέσα δε ξέρουν τι τους γίνεται το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι οι εκλογές και για να λέμε την αλήθεια καλά είναι να βγουν απο τη πρώτη Κυριακή μπας και πάρουν όλα μπρος γιατί πάλι εμείς οι υποψήφιοι θα τη πληρώνουμε
Επισκέπτης

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Με απλή αναλογική παιδιά δύσκολο να βγει κυβέρνηση από τις πρώτες εκλογές. Προς το παρόν πορευόμαστε με το ΦΕΚ που έχει βγει. Μην ακούτε οτιδήποτε άλλο. Ωστόσο και εμένα που κάνει εντύπωση πως έσκασε η προκήρυξη των δικαστικών γραμματέων πριν την δικαστική αστυνομία. Απορίας άξιον.
lambrozzz

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από lambrozzz »

Τι μόρια ρε παιδιά είστε καλά. Τι τρομάζετε τον κόσμο. Πως θα βάλουν δικά τους άτομα; Μέλος υψηλό της σημερινής κυβέρνησης το είπε, τώρα που ήρθε στο νόμο του για ψήφους, όπως είπε ότι η ΝΔ θα συγκυβερνήσει με ΠΑΣΟΚ...
SylvGreek
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Πέμ Απρ 27, 2023 3:49 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από SylvGreek »

Τι είπε Λάμπρο;
Βοήθεια μας για συγκυβέρνηση νδ-πασοκ 😂
Venom94
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Venom94 »

Στα αθλήματα πιστεύετε θα υπάρχει αξιοκρατία ή θα περνάνε άτομα με χρόνο ένα λεπτό πάνω από το κανονικό;
Επισκέπτης

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αξιοκρατικά γενικά με 2-3 εξαιρέσεις όπως πάντα. Να σας ρωτήσω στα γραπτά, που σίγουρα έχει για πολιτικό προσωπικό, θα κάνετε προετοιμασία μόνοι, θα πάρετε σημειώσεις από κάποιο φροντιστήριο ή θα παρακολουθήσετε και μαθήματα; Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο ή πεταμένα λεφτά.
CoyoteIV

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από CoyoteIV »

Για το αν αξιζει να αγορασεις σημειωσεις, σιγουρα σου γλυτωνει χρονο απο το να μαζεψεις την υλη να μη την εχεις διάσπαρτη, τα εχεις ολα συνοψισμενα! Αυτο αξιζει βεβαια να βαλουν 3-4 ατομα χρηματα και να φωτοτυπισουν την υλη. Και στην προξηρηξη της ΕΣΔΙ ετσι κανανε πολλοι.
Επισκέπτης

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλημέρα παιδιά. Εγώ με το μάθημα της έκθεσης έχω τους ενδοιασμούς μου. Το φροντιστήριο θα διορθώνει δηλαδή τα δοκίμια; Και το ύφος ποιο πρέπει να είναι; Όπως στην έκθεση Λυκείου; Πιστεύω η έκθεση θα κρίνει και το ποιος θα περάσει τελικά.
MESS

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από MESS »

Υποθέτω ότι η έκθεση θα έχει ένα επίκαιρο ζήτημα ή ένα γενικότερο προβληματισμό πάνω στα καθήκοντα του νέου σώματος ή σεναριακές καταστάσεις και πώς πρέπει να τις χειρίζεσαι. Και προφανώς δε θα θέλουν λυκειακή ανάπτυξη. Δεν ξέρω αν από την ύλη που θα διαβάσουμε μπορεί να βγει το θέμα της έκθεσης.
CoyoteIV

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από CoyoteIV »

Για να ενημερωσω καποιους που δε γνωριζουν. Στους δικαστικούς υπαλλήλους, η κατηγορια "γενικών γνώσεων" που δωσαμε, ηταν μονο να γράψουμε μια εκθεση η ενα δοκίμιο πειτε το οπως θελετε. Σε περιόριζε στις 800-1000 λεξεις (νορμαλ πλαίσιο) και το θεμα ηταν "Εντοπίστε και αναλύστε μερικά απο τα προβλήματα του σύγχρονου κόσμου".
Εγω εδινα στην κατηγορια ΔΕ.
Με αυτον τον τροπο θελουν να δουν πως αναπτύσσεις το λογο σου τι επιχειρήματα παραθέτεις και κατα ποσο προσεγμενο και πλούσιο λεξιλόγιο εχεις. Οποτε εφοσον γράψουμε στη δικαστικη, το μαθημα γενικών γνώσεων η γενικης παιδείας θα ειναι αποκλειστικα το δοκίμιο αυτο να το ξερετε.
SylvGreek
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Πέμ Απρ 27, 2023 3:49 pm
Επικοινωνία:

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από SylvGreek »

Coyotel μετρούσαν και τα ορθογραφικά στο δοκίμιο αυτό που έγραψες; Άραγε πιάνονται ως λάθη; Εν τέλει πέρασες;:P
CoyoteIV

Re: Προ των πυλών η ίδρυση της Δικαστικής Αστυνομίας;

Δημοσίευση από CoyoteIV »

Δεν ξερω αν περασα μεχρι τελος Μαΐου πιστευω θα βγουν τα αποτελεσματα. Ιουνιο εχει προφορικα. Σιγουρα θα μετρανε και τα ορθογραφικά...
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες