Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Glock1996
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 12, 2022 8:43 pm
Επικοινωνία:

Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Glock1996 »

Ποια ειναι το πολλα ατομα ρε παπατζη που το λες συνεχεια.Εχω συγγενη Ταξιαρχο στο Αρχηγειο και πολιτικο προσωπο, δεν υπαρχει τιποτα για ΕΦ. Αυτο που λενε ειναι αυτοι της ΟΠΠΙ θα καταληξουν στα τμηματα οποτε στο αμεσο μελλον δε θα γινουν προσληψεις ΕΦ.

Η ΝΔ οταν επανεκλεγει θα ασχοληθει με τη Πυροσβεστικη, θα βγαλει μεγαλη προκηρυξη!

Άβαταρ μέλους
Charlie Harper 13
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2020 8:30 pm
Επικοινωνία:

Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Charlie Harper 13 »

Εσύ που το ξέρεις ότι θα ξαναβγεί η ΝΔ και θα βγάλει μεγάλη προκήρυξη στην πυροσβεστική; Το βρήκες στα χαρτιά ή έρχεσαι από το μέλλον;
Glock1996
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 12, 2022 8:43 pm
Επικοινωνία:

Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Glock1996 »

Η ΝΔ θα ξαναβγει το πολυ πολυ με τη βοηθεια της Ελληνικης Λυσης!Η προθεση τωρα ειναι να ασχοληθει με τη Πυροσβεστικη. Ειναι στο μονο που δε βγηκε προκηρυξη!

Η εμοδε ηταν ουσιαστικα απορροφηση εποχικων!

Άβαταρ μέλους
Straw Hat
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 16, 2022 9:04 pm
Επικοινωνία:

Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Straw Hat »

https://workenter.gr/nees-proslipseis-ektos-asep-se-el-as-limeniko-pyrosvestiki-370395/ Εδώ λέει ότι οι 4.881 που είναι στον προϋπολογισμό του 23 (Ελας, Λιμενικό, Πυροσβεστικη, στρατός) είναι θέσεις ΕΚΤΌΣ πανελληνίων. Με κάθε επιφύλαξη πάντα.
Άβαταρ μέλους
Straw Hat
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 16, 2022 9:04 pm
Επικοινωνία:

Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Straw Hat »

Επίσης για Πυροσβεστικη και τους 3.500 που ακούγονται οι περισσότεροι λένε ότι θα είναι σταδιακες προσληψεις σε βάθος 5-7ετιας. Επομένως μη περιμένετε πάνω από 500-700 για το 23
Green-Dragon99
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2022 3:22 am
Επικοινωνία:

Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Green-Dragon99 »

Θα δούμε το καλοκαίρι ποιος από τους δύο θα επαληθευτεί δεν λέω τίποτα άλλο.
Green-Dragon99
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2022 3:22 am
Επικοινωνία:

Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Green-Dragon99 »

Αλλά ειλικρινά έχεις κουράσει με την τοξικότητα και την εριστικοτητα σου. Πρώτον η νδουλα θέλει ψήφους και σε περίπτωση επανεκλογής της πάντα βγάζει μια σειρά ειδικών φρουρών παραδοσιακά ιδίως όταν έχει να αναπληρώσει κενά από τα άτομα που έχουν φύγει από τους ειδικούς φρουρούς του 19 αλλά και τις τεράστιες ήδη υπάρχουσες ελλείψεις. Δεύτερον το άρθρο πού έστειλε το παλικάρι πιο πάνω δείχνει πως αυτές οι 5000 σχεδόν θέσεις θα έχουν μέσα και νέες θέσεις Ελλάς όχι μόνο πυροσβεστική πού θα παίρνει καμιά 700αρα ανά χρόνο. Άρα αυτό σημαίνει ότι θα πάρει και τους 700 σφ πού χρωστάει ίσως και παραπάνω αλλά και τουλάχιστον μια 500αρα 600αρα εφ για να καλύψει τα κενά.
Άβαταρ μέλους
Straw Hat
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 16, 2022 9:04 pm
Επικοινωνία:

Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Straw Hat »

Κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχουν ακόμα κονδύλια από την Ε. Ε για τους ς. Φ. Επομένως μπορεί να μην αναγράφονται αυτές οι θέσεις στον προϋπολογισμό του 23 γιατί είναι λογικό να θέλουν να τα εξαντλησουν. Σίγουρα ένα σημαντικό ποσό από τους Ε. Φ του 19 έχουν φύγει και ακόμη υπάρχουν παράπονα για έλλειψη προσωπικού στην ελας και εκτός Αθηνών. Επομένως μένει να δούμε τι θα γίνει προς την άνοιξη, υπάρχουν πιθανότητες αλλά τίποτα σίγουρο ακόμα.
Green-Dragon99
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2022 3:22 am
Επικοινωνία:

Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Green-Dragon99 »

Ακριβώς σε αυτό βασίζομαι και εγώ και μάλιστα αν ισχύει αυτό που λένε ότι στον προϋπολογισμό του 23 είναι να βγουν 4800 θέσεις για Ελλάς, λιμενικό, πυροσβεστική και ένοπλες δυνάμεις σίγουρα μέσα θα υπάρχει μία σειρά ειδικών φρουρών. Τώρα όσον αφορά την οππι που λένε ότι θα πάνε τμήματα ακόμα και αν πήγαιναν όλοι στα τμήματα χθες και πάλι η Ελλάς θα είχε ελλείψεις και θα χρειαζόταν άτομα η ΟΠΠΙ βγήκε καθαρά για τα τμήματα δεν θα λύσει το θέμα του πεζοδρομίου. Και επίσης αυτή η κυβέρνηση δεν μπορεί να διαλύσει τον θεσμό της ολοσχερώς πρέπει να το κάνει μακροπρόθεσμα όσο πιο μουλωχτα γίνεται γιατί θα έχει θέμα από την αντιπολίτευση της αριστεράς και αυτό δεν τους συμφέρει καθόλου.
Άβαταρ μέλους
MrFelix
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2020 8:43 pm
Επικοινωνία:

Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από MrFelix »

Να φανταστω και τους υπολοιπους 700 Σ. Φ που λενε απο τελη 21' και αυτοι παιζονται;

Green-Dragon99
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2022 3:22 am
Επικοινωνία:

Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Green-Dragon99 »

Το 2023 θα παιχτούν και αυτοί θα έχουμε μπαράζ προσλήψεων. Όποιος γράφει το αντίθετο η είναι πολύ γλοιώδης και θέλει να αποθαρρύνει κόσμο για τους δικούς του απώτερους σκοπούς ή παντελώς άσχετος περί τού θέματος. Δεν υπάρχει δικαιολογία σε αυτή την εριστικοτητα και άθλια συμπεριφορά πού εκλαμβάνει όποιος λέει το σωστό.
George512
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 25, 2022 12:01 pm

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από George512 »

Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση γιατί είναι ένα θέμα πού με απασχολεί, εγώ κατά την διάρκεια τις στρατιωτικής μου θητείας ήμουνα αεροπορία στρατού, αλλά εδώ και ένα χρόνο είμαι ειδικές δυνάμεις ΟΒΑ αν βγει μια προκήρυξη για την αστυνομία που δίνει μόρια για ειδικές δυνάμεις εμένα θα μου τα δώσει τα μόρια τον ειδικών δυνάμεων;
Oppi20

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Oppi20 »

George512 έγραψε: Παρ Νοέμ 25, 2022 12:11 pm Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση γιατί είναι ένα θέμα πού με απασχολεί, εγώ κατά την διάρκεια τις στρατιωτικής μου θητείας ήμουνα αεροπορία στρατού, αλλά εδώ και ένα χρόνο είμαι ειδικές δυνάμεις ΟΒΑ αν βγει μια προκήρυξη για την αστυνομία που δίνει μόρια για ειδικές δυνάμεις εμένα θα μου τα δώσει τα μόρια τον ειδικών δυνάμεων;
Δυστυχώς φίλε δεν παίρνεις μόρια των ειδικών δυνάμεων. Αυτοί θα δουν που έχεις υπηρετήσει στην θητεία όχι σαν οβα.
George512
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 25, 2022 12:01 pm

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από George512 »

Τελικά τα παίρνω; Τώρα που τα έριξα για ΕΠΟΠ μου τα έδωσε 100 μόρια που επέρναν αυτοίν πού έχουν περάσει η υπηρετούν ειδικές δυνάμεις, και στην τελική ρε παιδιά έχω ένα χρόνο ειδικές δυνάμεις ένας απλός στρατιώτης κάνει εννιά και τα παίρνει ελπίζω να είναι έτσι
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες