Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
fasasa

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από fasasa »

George512 έγραψε: Σάβ Νοέμ 26, 2022 7:47 pm Τελικά τα παίρνω; Τώρα που τα έριξα για ΕΠΟΠ μου τα έδωσε 100 μόρια που επέρναν αυτοίν πού έχουν περάσει η υπηρετούν ειδικές δυνάμεις, και στην τελική ρε παιδιά έχω ένα χρόνο ειδικές δυνάμεις ένας απλός στρατιώτης κάνει εννιά και τα παίρνει ελπίζω να είναι έτσι
Τα παίρνεις είπαμε.
Oppi20

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Oppi20 »

Δεν τα παίρνει κι εγώ οβα ήμουν. Αλλο εποπ άλλο ειδικός φρουρός. Στους εποπ πήρε το παλικάρι τα μόρια γιατί συνεχίζει με άλλο θεσμό στο στρατό. Στην αστυνομία κοιτάζουν τι έκανες μέχρι τη θητεία σου. Όχι μετά αν υπηρέτησες ως οβα είτε πεζικό είτε στο ΕΤΑ.
Fsasas

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022) ;

Δημοσίευση από Fsasas »

Oppi20 έγραψε: Κυρ Νοέμ 27, 2022 5:41 pm Δεν τα παίρνει κι εγώ οβα ήμουν. Αλλο εποπ άλλο ειδικός φρουρός. Στους εποπ πήρε το παλικάρι τα μόρια γιατί συνεχίζει με άλλο θεσμό στο στρατό. Στην αστυνομία κοιτάζουν τι έκανες μέχρι τη θητεία σου. Όχι μετά αν υπηρέτησες ως οβα είτε πεζικό είτε στο ΕΤΑ.
Λάθος που δεν έκανες ένσταση, δεν είναι αιτιολογία απόρριψης αυτό που αναφέρεις, αν έχεις συμπληρώσει 9μηνες και υπηρεσίας τα παίρνεις.
Oppi20

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Oppi20 »

Θα το πω τελευταία φορά. Δεν παίρνεις μόρια από οβα. Και για να δεις πόσο λάθος κάνεις θα σου πω ένα πράγμα. Για να πάρει κάποιος μόρια από οβα στην αστυνομία η προκήρυξη πρέπει να μοριοδοτεί την προϋπηρεσία σαν οβα απτή στιγμή που ζητάνε θητεία μόνο θητεία θα δουν.
Fsasas

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022) ;

Δημοσίευση από Fsasas »

Oppi20 έγραψε: Δευ Νοέμ 28, 2022 12:30 pm Θα το πω τελευταία φορά. Δεν παίρνεις μόρια από οβα. Και για να δεις πόσο λάθος κάνεις θα σου πω ένα πράγμα. Για να πάρει κάποιος μόρια από οβα στην αστυνομία η προκήρυξη πρέπει να μοριοδοτεί την προϋπηρεσία σαν οβα απτή στιγμή που ζητάνε θητεία μόνο θητεία θα δουν.
Εδώ στις προκηρύξεις των ΕΦ δίνουν μόρια στους ΕΠΥ ένας θεσμός που δεν υπάρχει εδώ και χρόνια οπότε τι μου λες, επαναλαμβάνω είναι λάθος της προκήρυξης με μια ένσταση ή με μια προσφυγή θα τα έπαιρνες τα μόρια.
Oppi20

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022) ;

Δημοσίευση από Oppi20 »

Fsasas έγραψε: Δευ Νοέμ 28, 2022 4:50 pm
Oppi20 έγραψε: Δευ Νοέμ 28, 2022 12:30 pm Θα το πω τελευταία φορά. Δεν παίρνεις μόρια από οβα. Και για να δεις πόσο λάθος κάνεις θα σου πω ένα πράγμα. Για να πάρει κάποιος μόρια από οβα στην αστυνομία η προκήρυξη πρέπει να μοριοδοτεί την προϋπηρεσία σαν οβα απτή στιγμή που ζητάνε θητεία μόνο θητεία θα δουν.
Εδώ στις προκηρύξεις των ΕΦ δίνουν μόρια στους ΕΠΥ ένας θεσμός που δεν υπάρχει εδώ και χρόνια οπότε τι μου λες, επαναλαμβάνω είναι λάθος της προκήρυξης με μια ένσταση ή με μια προσφυγή θα τα έπαιρνες τα μόρια.
Οπως το πες στους επυ. Γιατί οι προκηρύξεις αναφέρουν τους επυ που είναι άλλος θεσμός απτους οβα. Αν έγραφε και για οβα θα είχαν μόρια και για εκεί
Fsasas

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022) ;

Δημοσίευση από Fsasas »

Oppi20 έγραψε: Τρί Νοέμ 29, 2022 12:35 pm
Fsasas έγραψε: Δευ Νοέμ 28, 2022 4:50 pm
Oppi20 έγραψε: Δευ Νοέμ 28, 2022 12:30 pm Θα το πω τελευταία φορά. Δεν παίρνεις μόρια από οβα. Και για να δεις πόσο λάθος κάνεις θα σου πω ένα πράγμα. Για να πάρει κάποιος μόρια από οβα στην αστυνομία η προκήρυξη πρέπει να μοριοδοτεί την προϋπηρεσία σαν οβα απτή στιγμή που ζητάνε θητεία μόνο θητεία θα δουν.
Εδώ στις προκηρύξεις των ΕΦ δίνουν μόρια στους ΕΠΥ ένας θεσμός που δεν υπάρχει εδώ και χρόνια οπότε τι μου λες, επαναλαμβάνω είναι λάθος της προκήρυξης με μια ένσταση ή με μια προσφυγή θα τα έπαιρνες τα μόρια.
Οπως το πες στους επυ. Γιατί οι προκηρύξεις αναφέρουν τους επυ που είναι άλλος θεσμός απτους οβα. Αν έγραφε και για οβα θα είχαν μόρια και για εκεί
Είναι θεσμός που έχει καταργηθεί, τεσπά δεν το συνεχίζω, απλώς για να ξέρεις στο Λιμενικό πήρε θέση παιδί που τελείωσε ΤΕΝΕΦ και πουθενά στην προκήρυξη δεν το έγραφε αυτό και μερικοί τον έλεγαν βύσμα.
George512
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 25, 2022 12:01 pm

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από George512 »

Παιδιά μίλησα με γες άσεπ, φυσικά και τα παίρνω, άμα προσκομίσω βεβαίωση υπηρετήσεις στις ειδικές Δυνάμεις τα παίρνω, δεν έχει να κάνει ο θεσμός αλλά αν έχεις περάσει από ειδικές δυνάμεις από στρατιώτης μέχρι ΕΠΟΠ για αυτό φίλε μου κάνεις λάθος
Pap3456

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022) ;

Δημοσίευση από Pap3456 »

Οι 600 οππι είναι αυτοί.
Έβαλαν πτυχία στη μοριοδοτηση για να πάνε στα τμήματα αν είναι δυνατόν.
GreenDragon99

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από GreenDragon99 »

Θα πάρει και ειδικούς φρουρούς το καλοκαίρι για να ενισχύσει την Δίας και την δράση.
Fsasas

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022) ;

Δημοσίευση από Fsasas »

GreenDragon99 έγραψε: Τετ Δεκ 14, 2022 11:41 pm Θα πάρει και ειδικούς φρουρούς το καλοκαίρι για να ενισχύσει την Δίας και την δράση.
Και ποιος το λέει αυτό;
GreenDragon99

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από GreenDragon99 »

Έχει φουντώσει αυτή η πληροφορία από το υπουργείο προστασίας του Πολίτη. Θα έχουμε και προκήρυξη ΣΦ των χρωστούμενων θέσεων δηλαδή και μια επικείμενη προκήρυξη ειδικών φρουρών. Αναμένουμε το 23 για περισσότερες πληροφορίες.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3252
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Δεν θα πάρει ΕΦ ξανά σύντομα. Δεν υπάρχουν θέσεις στον προϋπολογισμό είναι για αστυφ όλες
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Νέα Προκήρυξη για Ελληνική Αστυνομία (2022);

Δημοσίευση από Sicario »

green dragon ποια φημη εχει φουντωσει ρε παπατζη, δεν υπαρχει τιποτα απο αυτα που λες.
Καταλαβαινω οτι θες να βγει για να μπεις, αλλα δεν υπαρχει τιποτα τετοιο στον οριζοντα το γνωριζω εκ των εσω!
ΥΕΦΚΚ 2023
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες