Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Frouros97
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 610
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2020 4:46 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από Frouros97 »

Επιμενει γιατι ειναι ασχετος! Ετσι τη πατησαν ολοι! Αν βαλεις υπογραφη στην ορκομοσια στο τμημα, παπαλα μετα!
Άβαταρ μέλους
Frouros97
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 610
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2020 4:46 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από Frouros97 »

Synoriofylaka93 ρε φιλε εφοσον υπεγραψαν στη πρωτη ορκομοσια στο τμημα, αμα παραιτηθουν δε μπορουν να ξανακανουν χαρτια για προκηρυξη της ελ. Ας! Και μονο που υπογραφεις στη πρωτη ορκομοσια μετα αμα παραιτηθεις διαγραφεσαι απο τις λιστες της ελ. Ας και δεν μπορει να ξανακανεις χαρτια!

Sunoriofulakas93
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 10, 2020 11:33 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από Sunoriofulakas93 »

Frouros97 έγραψε:Synoriofylaka93 ρε φιλε εφοσον υπεγραψαν στη πρωτη ορκομοσια στο τμημα, αμα παραιτηθουν δε μπορουν να ξανακανουν χαρτια για προκηρυξη της ελ. Ας!Και μονο που υπογραφεις στη πρωτη ορκομοσια μετα αμα παραιτηθεις διαγραφεσαι απο τις λιστες της ελ. Ας και δεν μπορει να ξανακανεις χαρτια!

Λέω σε περίπτωση που μπορούν όσοι το σκέφτονται. Απλά ανέφερα την παράμετρο αυτή που μπορεί να σκεφτούν θα φύγω για την αβεβαιότητα. Μας έχουν αναφέρει ότι μέχρι της 5 Φλεβάρη που θα ονομαστουμε μπορεί να φύγει όποιος θέλει. Κάτι παραπάνω δεν γνωρίζω. Αλλά το ξαναλέω όποιος το σκέφτεται γιατί ανησυχεί για μονιμοποίηση να μην το σκέφτεται αυτό. Εδώ έγιναν οι εποχικοί πυροσβέστες. Σώμα ασφαλείας είναι και η πυροσβεστική. Υπάρχει δεδικασμένο.

Άβαταρ μέλους
Frouros97
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 610
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2020 4:46 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από Frouros97 »

Μεχρι της 5 φεβρουαριου μπορειτε να φυγετε χωρις προστιμο ναι! Αλλα αμα παραιτηθειτε δε μπορειτε να ξαανακανετε αιτηση για προκηρυξη της ελ. Ας.

Το λεω για να το ξερουν μη παραιτηθει κανεις τζαμπα και νομιζει οτι μπορει να συμμετεχει στην οππι!

efedros22
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 07, 2020 6:35 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από efedros22 »

froure 97 εαν παραιτηθεις οσο εισαι στην εκπεδευση μπορεις να ξανα κανεις τα χαρτιά σου στην ελλας και να ξανα μπεις στο σωμα μονο εαν παραιτηθεις αφου εχεις ολοκληρωσει την εκπεδευση και ορκιστεις δεν μπορεις να ξανα κανείς τα χαρτια στην ελλας και εχεις και προστιμο εχει γινει στο παρελθον να φύγει απο εφ και να ξανα μπει με την επομενη εφ και δουλευει ακομα
Fanis679
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 1:45 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από Fanis679 »

Αν περάσεις εποπ κ μετά από κάποιους μήνες βγει για ΣΦ η ειδικούς φρουρους μπορείς να πας αστυνομία; Γτ μέσα στους εποπ λέει κάτι Για 3 χρόνια δεν μπορείς ν φύγεις.
ΓΚΑΝΙΑΝ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2021 1:13 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από ΓΚΑΝΙΑΝ »

Παιδιά ποιος γνωρίζει να μας πει:1ον περνάει κάποιος Συνοριοφύλακας και δεν πηγαίνει καθόλου για ορκομωσία και εκπαίδευση συμμετέχει κανονικά σε άλλο διαγωνισμό Σωμ. Ασφαλείας;2ον επιτυχών συνοριοφύλακας υπηρετεί κανονικά π. Χ για 6 μήνες, βγαίνει προκύρηξη για Πυροσβεστική και είναι επιτυχών μπορεί να παραιτηθεί και να μπει στην Πυροσβεστική;3ον υπηρετών συνοριοφύλακας μπορεί να κάνει τα χαρτιά του για Ε. Φ; Και 4ον υπηρετών συνοριοφύλακας μπορεί να κάνει τα χαρτιά του για Φύλακας π. Χ Στην Τράπεζα Ελλάδας ή στην Δικαστική Αστυνομία; Ευχαριστώ
Filotimos Stratiwtis
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 07, 2021 9:16 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από Filotimos Stratiwtis »

Πάρτο αυγό και κούρευτο είσαι φίλε. Άσε καμιά θέση για κάποιον που το γουστάρει κ το έχει ανάγκη
Chris29316

Re: Παραίτηση απο εποπ και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από Chris29316 »

Καλησπέρα είμαι 10η σειρά εποπ μπήκα φέτος το 2023 και θέλω να δηλώσω για συνοριοφυλακας η ειδικός φρουρός, αστυνομία δηλαδή... Θα μπορέσω αν βγει για αστυνομία τώρα το 2023 να κάνω τα χαρτιά μου ενώ είμαι στον στρατό;
Attorney

Re: Παραίτηση απο εποπ και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από Attorney »

Chris29316 έγραψε: Κυρ Ιουν 04, 2023 4:18 pm Καλησπέρα είμαι 10η σειρά εποπ μπήκα φέτος το 2023 και θέλω να δηλώσω για συνοριοφυλακας η ειδικός φρουρός, αστυνομία δηλαδή... Θα μπορέσω αν βγει για αστυνομία τώρα το 2023 να κάνω τα χαρτιά μου ενώ είμαι στον


φιλε μου λιγο δυσκολο εφοσον εχεις ορκιστει σαν εποπ. Ψαξε το λιγο νομικα να δεις τι μπορεις να κανεις
sereid

Re: Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από sereid »

Για να μπείς ειδικός φρουρός πρέπει να βγει προκύριξη πρώτα και όπως δείχνουν τα πράγματα δεν πρόκειται να πάρει για πολλά χρόνια ακόμα, τώρα θα κοιτάξουν να δώσουν τα επικινδυνότητας, φραχτες, εξοπλισμούς κτλπ. Οπότε μην σε απασχολεί. Αν και όταν βγεί και εννοειται είσαι στα ηλικιακά όρια ακόμα τότε δες το.
GiwrgosK

Re: Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από GiwrgosK »

Καλησπέρα έχω ορκιστεί ως ΕΠΟΠ με την τελευταία σειρά, πρώτου μπω είχα κάνει και τα χαρτιά μου για δικαστική αστυνομία. Είμαι στους οριστικούς πίνακες και με έχουν καλέσει για ΠΚΕ. Ρώτησα στην στρατολογία και μου είπαν ότι πριν την 3ετια, πρέπει να πληρώσω μια αποζημίωση και αλλάζει η σωματική ικανότητα σε Ι3, όποτε θα έχω θέμα με την δικαστική. Γνωριζει κάποιος επι του θέματος ;
episkeptis113
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2024 10:11 am
Επικοινωνία:

Re: Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από episkeptis113 »

Καλημέρα σας,

Θα ήθελα κι εγώ να κάνω μια ερώτηση.
Έχω περάσει πκε και στην εμοδε αλλά και στην δικαστική αστυνομία.
Επειδή οι διαδικασίες της εμοδε τρεχουν γρηγορότερα από αυτές τις δικαστικής, σε περίπτωση που υπογράψω για εμοδε, αν θελήσω αργότερα να παραιτηθώ (επειδή στην δικαστική μπορεί να είμαι στην πόλη μου) τι κυρώσεις θα έχω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Gluttonous

Re: Παραίτηση και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από Gluttonous »

Ναι δεν θα βγεί προκήρυξη ειδικών φρουρών σε λίγους μήνες λογικά...
Alx
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 23, 2024 9:22 am
Επικοινωνία:

Re: Παραίτηση απο εποπ και συμμετοχή σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευση από Alx »

Chris29316 έγραψε: Κυρ Ιουν 04, 2023 4:18 pm Καλησπέρα είμαι 10η σειρά εποπ μπήκα φέτος το 2023 και θέλω να δηλώσω για συνοριοφυλακας η ειδικός φρουρός, αστυνομία δηλαδή... Θα μπορέσω αν βγει για αστυνομία τώρα το 2023 να κάνω τα χαρτιά μου ενώ είμαι στον στρατό;
Τελικά τι έκανες; Έμαθες εάν μπορείς όσο είσαι ΕΠΟΠ να κάνεις χαρτιά για ειδικός φρουρός;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες