ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Tanto
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 03, 2020 7:06 am
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Tanto »

>Τελικα σαν κλξρωτοι μπορουμαι να υπηρετησουμαι στα ΟΥΚ; Γινεται με μια συγκεκριμενη ΕΣΣΟ π.χ. Ιανουαριου; Μπορουν να συμετεχουν μονο απο Π.Ν;

Στην σελίδα 35 του νήματος έχω αφήσει ένα μήνυμα πριν φτιάξω λογαριασμό. Απαντάει στο ερώτημα σου.

Kalantas

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Kalantas »

Καλησπέρα,Παίρνει κλιμάκιο της ΔΥΚ για φαντάρους της Πολεμικής Αεροπορίας. Κάποιοι μού λένε ότι είχαν φαντάρους από ΠΑ στο σχολείο τους, άλλοι μού λένε ότι αυτό δεν γίνεται. Αε μου απαντήσει κάποιος με σιγουριά

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Şeytan Asker
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Οκτ 05, 2020 3:03 am
Τοποθεσία: Δόκιμος
Ενδιαφέροντα: Ειδικές δυνάμεις
Επάγγελμα: Αξιωματικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Şeytan Asker »

Καλησπέρα σε όλους. Απ' ότι διάβασα έως τωρα, ως κληρωτός μπορώ να κάνω το σχολείο Υ/ΚΤ διάρκειας 6,5-7 μηνών είτε στην εσσο Σεπτεμβρίου είτε στην εσσο Μαρτίου (αν κάνω λάθος διορθώσετε με). Παρ όλα αυτά θυμάμαι ότι παλιά ήταν μόνο για μόνιμους. Ξέρουμε αν αυτό προκειται να ξαναγινει; Να μην μπορούν δηλαδή οι κληρωτοί να μπουν ΟΥΚ και να γίνει πάλι για μονιμους; Αυτό που ρωταω με λίγα λογια είναι αν οι θέσεις στους ΟΥΚ άνοιξαν για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα η άνοιξαν απ' τις εκάστοτε κυβερνήσεις και μπορεί να ξανακλεισουν σε περίπτωση που μπει άλλη κυβέρνηση στο τιμόνι (είναι κάτι που με ανησυχεί καθώς δεν θα καταταχθω σύντομα στο στρατό και ανησυχώ για το μήπως ξανακλεισουν οι θέσεις) Πέρα από αυτό, η γνωστή και τιμημένη σε όλους βατραχοπουλαδα, δίνεται σε όποιον τελειώσει το σχολείο Υ/ΚΤ η σε όποιον μείνει μόνιμος και κάνει και αλεξιπτωτισμο και όλα τα παραπάνω που δεν θα κάνω εγώ σαν κληρωτός; Έχω την δυνατότητα άραγε αν με το καλό βγάλω το σχολείο να πάρω την βατραχοπουλαδα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Ηρακλης

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Ηρακλης »

Εχοντας δηλωσει ειδικες δυναμεις γινεται να μπω στα ΟΥΚ μονο για την θυτεια μου η θα χρειαστει να δηλωσω ναυτικο;
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Ηρακλης έγραψε:Εχοντας δηλωσει ειδικες δυναμεις γινεται να μπω στα ΟΥΚ μονο για την θυτεια μου η θα χρειαστει να δηλωσω ναυτικο;


Μονο τα στελεχη μπορουν να περασουν το ΣΥΚ, οποτε οχι δεν μπορεις να μπεις στα ΟΥΚ.
ανωνυμος

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από ανωνυμος »

Lefteris 2αμαλ έγραψε:
Ηρακλης έγραψε:Εχοντας δηλωσει ειδικες δυναμεις γινεται να μπω στα ΟΥΚ μονο για την θυτεια μου η θα χρειαστει να δηλωσω ναυτικο;


Μονο τα στελεχη μπορουν να περασουν το ΣΥΚ, οποτε οχι δεν μπορεις να μπεις στα ΟΥΚ.


περνανε και στρατιωτες σε ορισμενες εσσο ζητανε

μην παραπληροφορεις τον κοσμο

Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

ανωνυμος έγραψε:περνανε και στρατιωτες σε ορισμενες εσσο ζητανεμην παραπληροφορεις τον κοσμο


Κανενας στρατιωτης δεν περναει Στελιο με το ψευτικο προφιλ παλι.
ΜΟΝΟ στελεχη πανε και οι ΟΒΑ και συγκεκριμενα οι ΟΒΑ του Π. Ν.

Πες κι αλλες χαζομαρες να γελασουμε.Εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Δεκ 24, 2020 4:46 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ανώνυμος

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από ανώνυμος »

Lefteris 2αμαλ έγραψε:Κανενας στρατιωτης δεν περναει Στελιο με το ψευτικο προφιλ παλι.
ΜΟΝΟ στελεχη πανε και οι ΟΒΑ και συγκεκριμενα οι ΟΒΑ του Π. Ν.

Πες κι αλλες χαζομαρες να γελασουμε.Εικόνα


σε έχω γλεντήσει πολλές φορές

περνάνε ρώτα όποιον θέλεις

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Δεκ 24, 2020 4:45 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Στελακο το μονο πραγμα που εχεις γλεντησει, ειναι το νημα στο να γραφεις ***** . Εικόνα

tony28
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 22, 2020 8:39 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από tony28 »

Και ΟΒΑ στρατου ξηραςνα ειναι μια χαρα μπορει να δηλωσει να το περασει το σχολειο φιλε.
ανωνυμος

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από ανωνυμος »

Lefteris 2αμαλ έγραψε:Στελακο το μονο πραγμα που εχεις γλεντησει, ειναι το νημα στο να γραφεις #@^&@! Εικόνα



ναι θα θελες!

γιατι δεν μας λες αφου εισαι υπερ τον ΟΒΑ οπως λες εδω μεσα, στην ομαδα στο fb ελεγες αλλα ας μην το σχολιασουμε, γιατι δεν πηγες ΟΒΑ;

ανωνυμος

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από ανωνυμος »

tony28 έγραψε:Και ΟΒΑ στρατου ξηραςνα ειναι μια χαρα μπορει να δηλωσει να το περασει το σχολειο φιλε.


εγω το ειπα αλλα δεν με πιστευει

οτι λεει αυτος νομιζει ειναι νομος

Ηρακλης

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Ηρακλης »

Ωραια Εφοσον μπορω να μπω, μποριες να μου πεις τον τροπο, εγινα 18 μεσα στον δεκεμβρι οποτε το σχολειο του φεβρουαριου δεν το προλαβαινω, εχω και την σχολη. Οποτε μεχρι ποτε να παρω αναβολη;(να παρω, πχ για 7 χρονια Και να την διακοψω τον ιουλιο για να μπω στο σχολειο του σεπτεμβριου;) αν μπορεις φιλε μου να με καθοδιγισεις, θα το εκτιμουσα παρα πολυ. Πληροφοριακα εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις. Δεν θελω να μπω σαν ΟΒΑ Απλος θελω να κανω την θητεια μου.

tony28
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 22, 2020 8:39 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από tony28 »

Ηρακλης έγραψε:Ωραια Εφοσον μπορω να μπω, μποριες να μου πεις τον τροπο, εγινα 18 μεσα στον δεκεμβρι οποτε το σχολειο του φεβρουαριου δεν το προλαβαινω, εχω και την σχολη. Οποτε μεχρι ποτε να παρω αναβολη;(να παρω, πχ για 7 χρονια Και να την διακοψω τον ιουλιο για να μπω στο σχολειο του σεπτεμβριου;) αν μπορεις φιλε μου να με καθοδιγισεις, θα το εκτιμουσα παρα πολυ. Πληροφοριακα εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις. Δεν θελω να μπω σαν ΟΒΑ Απλος θελω να κανω την θητεια μου.



Σαν απλη θητεια ξεχνα το φιλε. Δε μπορεις.

Ηρακλης

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Δημοσίευση από Ηρακλης »

ανώνυμος έγραψε:
Lefteris 2αμαλ έγραψε:Κανενας στρατιωτης δεν περναει Στελιο με το ψευτικο προφιλ παλι.
ΜΟΝΟ στελεχη πανε και οι ΟΒΑ και συγκεκριμενα οι ΟΒΑ του Π. Ν.

Πες κι αλλες χαζομαρες να γελασουμε.Εικόνα


σε έχω γλεντήσει πολλές φορές

περνάνε ρώτα όποιον θέλεις



Ωραια Εφοσον μπορω να μπω, μποριες να μου πεις τον τροπο, εγινα 18 μεσα στον δεκεμβρι οποτε το σχολειο του φεβρουαριου δεν το προλαβαινω, εχω και την σχολη. Οποτε μεχρι ποτε να παρω αναβολη;(να παρω, πχ για 7 χρονια Και να την διακοψω τον ιουλιο για να μπω στο σχολειο του σεπτεμβριου;) αν μπορεις φιλε μου να με καθοδιγισεις, θα το εκτιμουσα παρα πολυ. Πληροφοριακα εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις. Δεν θελω να μπω σαν ΟΒΑ Απλος θελω να κανω την θητεια μου.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης