Ζ' ΜΑΚ

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Μπορεί να χει βγάλει το αυτοδυτων, και να μην το φοράει επειδή θέλει να είναι τυπικός. Έτσι προβλέπει ο κανονισμός 2 διακριτικά σε κάθε μεριά.

Αυτοι που φοράνε 18 διακριτικά από συνεκπαιδευσεις κλπ απαγορεύεται κανονικά.

Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από δημητρης98 »

Διασωστης31 έγραψε:Μπορεί να χει βγάλει το αυτοδυτων, και να μην το φοράει επειδή θέλει να είναι τυπικός.Έτσι προβλέπει ο κανονισμός 2 διακριτικά σε κάθε μεριά.

Αυτοι που φοράνε 18 διακριτικά από συνεκπαιδευσεις κλπ απαγορεύεται κανονικά.



δεν νομιζω πως θα τους πει και κανενας τιποτα

στις επισημες στολες δεν υπαρχουν απαγορευσεις; Εχω δει στελεχος των πεζοναυτων χωρις να φερει καποιο διακριτικο

υγ ωραια φαινεται αυτη η παραλλαγη

Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Αφού πάλι 2 διακριτικά θα είχε. Αν ψάξεις φωτογραφίες με καταδρομείς, και όχι μόνο, θα δεις πολλούς να φέρουν μέχρι και 5 διακριτικά στην δεξιά πλευρά της στολής. Αλλά αν απλά δεν θέλει να τα φέρει μαγκιά του.Όντως ωραία η παραλλαγή, την είχα δει πρώτη φορά σε παρέλαση το 2016.

Αν μπορείς δες αυτό που έγραψα στο θέμα Εικόνα ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων Πριν από λίγο.

Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από δημητρης98 »

SomeDayAdmiral έγραψε:Αφού πάλι 2 διακριτικά θα είχε. Αν ψάξεις φωτογραφίες με καταδρομείς, και όχι μόνο, θα δεις πολλούς να φέρουν μέχρι και 5 διακριτικά στην δεξιά πλευρά της στολής. Αλλά αν απλά δεν θέλει να τα φέρει μαγκιά του.Όντως ωραία η παραλλαγή, την είχα δει πρώτη φορά σε παρέλαση το 2016.

Αν μπορείς δες αυτό που έγραψα στο θέμα Εικόνα ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων Πριν από λίγο.



αφου τα δικαιουνται και δεν φορανε κατι το οποιο δεν το εχουν

δεν παραποιουν την στολη

Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Ακριβώς
Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Υφαντής Κωνσταντίνος

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από Υφαντής Κωνσταντίνος »

Μπαίνω στην Ζ Μακ από σχολή Ναυτικών Δοκιμών;

oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από oldsoldier »

Λένε ότι θα γίνει αναδιοργάνωση των ειδικών δυνάμεων και ότι θα υπάρχει ενιαία διοίκηση όπως και ότι στη Ζ ΜΑΚ θα μπορούν να μπουν απ' όλους τους κλάδους των ενόπλων δυνάμεων. Όμως δεν είναι ξεκάθαρο τίποτα!
Βαγγέλης

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από Βαγγέλης »

Δεν έχω κάνει η θητεία μου και ενδιαφέρομαι να γίνω μόνιμος στη Ζ'ΜΑΚ πως μπορώ να γίνω. Τι χαρτιά πρέπει να κάνω και που δηλώνω. Ευχαριστω για τον χρόνο
Άβαταρ μέλους
lancecorporal
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 12:48 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από lancecorporal »

Βαγγέλης έγραψε:Δεν έχω κάνει η θητεία μου και ενδιαφέρομαι να γίνω μόνιμος στη Ζ'ΜΑΚ πως μπορώ να γίνω. Τι χαρτιά πρέπει να κάνω και που δηλώνω. Ευχαριστω για τον χρόνο


Δεν μπορεις να γινεις, πρεπει να εισαι ειτε απο σμυ ειτε ευελπιδων για να γινεις μονιμος.

You couldn't beat me even if you wanted to.
menios

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από menios »

Με τι αθληματα και κριτηρια εντασσεσα?
Delta Force

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από Delta Force »

Η ζμακ ειναι οπως η delta force; Επισης ποσα λεφτα παιρνει ενας εποπ στην ζμακ;

mpampis

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από mpampis »

Delta Force έγραψε:Η ζμακ ειναι οπως η delta force; Επισης ποσα λεφτα παιρνει ενας εποπ στην ζμακ;



με αυτό το σκεπτικό του μισθού άστο διάλεξε άλλο επάγγελμα

Delta Force

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από Delta Force »

Επαγελματιες οπλιτες ζητανε. Θελω να γνωριζω Της οικονμικες μου αποδοχες για να κανω προγραματισμο στην ζωη μου.
Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

Ζ' ΜΑΚ

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

Delta Force έγραψε:Η ζμακ ειναι οπως η delta force; Επισης ποσα λεφτα παιρνει ενας εποπ στην ζμακ;

Αν και δεν είμαι ιδιαίτερος γνώστης του Αμερικανικού μοντέλου, ας μην αναμοίξουμε την Delta Force.

Η Ζ' ΜΑΚ πάντως μαζί και με άλλες Μονάδες Ειδικών Επιχειρήσεων ανήκει στην Διακλαδική Διοίκηση Ειδικών Επιχειρήσεων (ΔΔΕΕ) αν σε ικανοποιεί αυτό. Ας πούμε στην αντίστοιχη Delta Force.

Η καθαρή μισθοδοσία κάθε στελέχους δεν αλλάζει είτε υπηρετεί στην Ζ' ΜΑΚ, είτε στο ΕΤΑ, είτε σε ΕΤΕΘ κοκ. Τα παραπάνω χρήματα έρχονται κυρίως από επιδόματα από Σχολεία που έχει περάσει κάθε στέλεχος και από συντηρήσεις. Συντηρήσεις Αλεξιπτωτιστού (στατικού ιμάντα, ελεύθέρας πτώσεως), Υ/ΚΤ κλπ.

Delta Force έγραψε:Επαγελματιες οπλιτες ζητανε. Θελω να γνωριζω Της οικονμικες μου αποδοχες για να κανω προγραματισμο στην ζωη μου.


Δεν είναι σίγουρο ότι και να προσληφθείς θα πας στην Ζ' ΜΑΚ. Ακόμα και οι ΟΒΑ-που κάποια παιδιά υπηρετούν στην Ζ' ΜΑΚ, εφόσον γίνουν ΕΠΟΠ, με τα μέχρι στιγμής δεδομένα θα πρέπει πρώτα να περάσουν το αντίστοιχο Σχολείο που παιρνάνε οι ΕΠΟΠ στο ΚΕΑΠ. Μετά κανείς δεν ξέρει προς το παρών τι θα ισχύσει με τις εκ νέου τοποθετήσεις. Εννοώ ακόμα και επιτυχών να είσαι και να περάσεις και το ΣΠΕΕΠΟΠΕΔ μπορεί να πας και σε νησί ή Βόρεια ή και ΠΖΝ.

Δεν ξέρω τι ισύχει με τα επιδώματα παραμεθωρίου αλλά η καθαρή μισθοδοσία των νέων ΕΠΟΠ ΣΤΡ δεν νομίζω να ξεπερνάει τα 780 ευρώ.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Καταδρομέας την Κυρ Νοέμ 08, 2020 5:46 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες