Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Panagiotisvrg

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Panagiotisvrg »

Vivian869 έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 12:33 am
GreekGod έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 12:06 am Μακαρι Βιβιαν αλλα δεν πρεπει να βγει πρωτα το ΦΕΚ;
Με την δημοσίευση του ΦΕΚ ουσιαστικά έχει βγει η προκήρυξη.
Μου φαίνεται κ εμένα κάπως απίθανο τόσο στα όρια με τις εκλογές να βγει αλλά μου το λέει με σιγουριά ότι θα βγεί, ακόμη και σήμερα που μιλήσαμε.
Μην το θεωρούμε απίθανο όμως Βίβιαν, προχθές βγήκε προκήρυξη για πιλότους πυροσβεστικής μεσω ΑΣΕΠ με σύμβαση ενός χρόνου. Εγώ υπηρετώ ως ΟΒΑ και άλλοι ΕΠΟΠ μου λένε πως ναι υπάρχει μεγάλη περίπτωση να βγει μετα τις εκλογές αλλα δεν είναι και απίθανο να βγει νωρίτερα.
Vivian869

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vivian869 »

Panagiotisvrg έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 12:25 pm
Vivian869 έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 12:33 am
GreekGod έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 12:06 am Μακαρι Βιβιαν αλλα δεν πρεπει να βγει πρωτα το ΦΕΚ;
Με την δημοσίευση του ΦΕΚ ουσιαστικά έχει βγει η προκήρυξη.
Μου φαίνεται κ εμένα κάπως απίθανο τόσο στα όρια με τις εκλογές να βγει αλλά μου το λέει με σιγουριά ότι θα βγεί, ακόμη και σήμερα που μιλήσαμε.
Μην το θεωρούμε απίθανο όμως Βίβιαν, προχθές βγήκε προκήρυξη για πιλότους πυροσβεστικής μεσω ΑΣΕΠ με σύμβαση ενός χρόνου. Εγώ υπηρετώ ως ΟΒΑ και άλλοι ΕΠΟΠ μου λένε πως ναι υπάρχει μεγάλη περίπτωση να βγει μετα τις εκλογές αλλα δεν είναι και απίθανο να βγει νωρίτερα.
Ναι ακόμη και μεγάλη εβδομάδα μπορεί να βγει. Μου είπε πριν ανακοινωθεί η υπηρεσιακή κυβέρνηση θα βγει η προκήρυξη καθώς είναι έτοιμη. Αναμένουμε λοιπόν!
Vtp

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vtp »

Πάντως πριν λίγο άνοιξε η σελίδα του epop army ενώ την είχαν κλείσει
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Και να βγει η προκήρυξη πριν τις εκλογές που λέτε όλοι θα γίνουν μόνο αιτήσεις ούτε τα μόρια δεν θα προλάβουν να βγουν. Δεν μιλάω για αθλήματα και ψυχομετρικα αυτά καλό καλοκαίρι... Οπότε μην τρέφεται ελπίδες για την προκήρυξη και βιάζεστε γιατί και να βγει σε 20 μέρες διαλύεται η Βουλή και παγώνουν όλα
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλα και περσι πκε πηγαν μεχρι τελος σεπτεμβρη τι ειχαμε τι χασαμε απλως ηταν να γινουν λιγο νωριτερα φετος και θα πανε αυγουστο σεπτεμβρη παλι. Ας βγει κι ολα κομπλε
niasimas
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

Edwwww έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 12:43 am Όποιος έχει τα μόρια και περάσει τις ΠΚΕ κανένα βύσμα δεν θα τον πετάξει έξω, οποίος έχει βύσμα και δεν έχει μόρια δεν πρόκειται να περάσει ποτέ! Το βύσμα θα βοηθήσει κάποιον στις ΠΚΕ και πουθενά αλλού, έχεις μείνει στην δεκαετία του 2000, αν εσύ δεν έχεις μόρια δεν σου φταίει κανένα βύσμα, τώρα αν θέλεις να κοροϊδεύεις τον εαυτό σου δικό σου το πρόβλημα.
Με δύο πτυχία, πάνω σε συγκεκριμένη ειδικότητα, προυπηρεσία, αγγλικά, δίπλωμα οδήγησης, υπολογιστές, λες να μην έχω μόρια; Με τα ιατρικά και τα αθλήματα γίνεται όλο το παιχνίδι! Μάλλον εσύ κοροιδεύεις τον εαυτό σου, αν νομίζεις ότι όλα είναι αξιοκρατικά, ειδικά στον στρατό! Σε άλλη χώρα ζεις!
Edwwww

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Edwwww »

niasimas έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 6:10 pm Με δύο πτυχία, πάνω σε συγκεκριμένη ειδικότητα, προυπηρεσία, αγγλικά, δίπλωμα οδήγησης, υπολογιστές, λες να μην έχω μόρια; Με τα ιατρικά και τα αθλήματα γίνεται όλο το παιχνίδι! Μάλλον εσύ κοροιδεύεις τον εαυτό σου, αν νομίζεις ότι όλα είναι αξιοκρατικά, ειδικά στον στρατό! Σε άλλη χώρα ζεις!
Αν δεν μπορείς να περάσεις αυτά τα αθλήματα περαστικά σου, στα υγειονομικά αν δεν έχεις ιατρικό θέμα δεν κόβεσαι, έχω δώσει ΠΚΕ σε αστυνομία, αξιοκρατικά είναι αν έχεις τα μόρια, τα βύσματα μπαίνουν σε μεταθέσεις μονάδων, όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις τόσο το καλύτερο για εσένα.
niasimas
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

Edwwww έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 6:50 pm Αν δεν μπορείς να περάσεις αυτά τα αθλήματα περαστικά σου, στα υγειονομικά αν δεν έχεις ιατρικό θέμα δεν κόβεσαι, έχω δώσει ΠΚΕ σε αστυνομία, αξιοκρατικά είναι αν έχεις τα μόρια, τα βύσματα μπαίνουν σε μεταθέσεις μονάδων, όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις τόσο το καλύτερο για εσένα.
Είπα ότι έπρεπε να πω! Καλή επιτυχία σε όσους συμμετέχουν στην διαδικασία!
GGPSAuth

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από GGPSAuth »

niasimas έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 6:10 pm
Edwwww έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 12:43 am Όποιος έχει τα μόρια και περάσει τις ΠΚΕ κανένα βύσμα δεν θα τον πετάξει έξω, οποίος έχει βύσμα και δεν έχει μόρια δεν πρόκειται να περάσει ποτέ! Το βύσμα θα βοηθήσει κάποιον στις ΠΚΕ και πουθενά αλλού, έχεις μείνει στην δεκαετία του 2000, αν εσύ δεν έχεις μόρια δεν σου φταίει κανένα βύσμα, τώρα αν θέλεις να κοροϊδεύεις τον εαυτό σου δικό σου το πρόβλημα.
Με δύο πτυχία, πάνω σε συγκεκριμένη ειδικότητα, προυπηρεσία, αγγλικά, δίπλωμα οδήγησης, υπολογιστές, λες να μην έχω μόρια; Με τα ιατρικά και τα αθλήματα γίνεται όλο το παιχνίδι! Μάλλον εσύ κοροιδεύεις τον εαυτό σου, αν νομίζεις ότι όλα είναι αξιοκρατικά, ειδικά στον στρατό! Σε άλλη χώρα ζεις!
1 πτυχίο μοριοδοτειται αρχικά, δευτερεύον δεν μοριοδοτειται ο υπολογιστής οπότε έχεις ότι έχει ένας μέσος υποψήφιος.
Eirini_k
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 9:59 am
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eirini_k »

GGPSAuth έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 8:59 pm
niasimas έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 6:10 pm
Edwwww έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 12:43 am Όποιος έχει τα μόρια και περάσει τις ΠΚΕ κανένα βύσμα δεν θα τον πετάξει έξω, οποίος έχει βύσμα και δεν έχει μόρια δεν πρόκειται να περάσει ποτέ! Το βύσμα θα βοηθήσει κάποιον στις ΠΚΕ και πουθενά αλλού, έχεις μείνει στην δεκαετία του 2000, αν εσύ δεν έχεις μόρια δεν σου φταίει κανένα βύσμα, τώρα αν θέλεις να κοροϊδεύεις τον εαυτό σου δικό σου το πρόβλημα.
Με δύο πτυχία, πάνω σε συγκεκριμένη ειδικότητα, προυπηρεσία, αγγλικά, δίπλωμα οδήγησης, υπολογιστές, λες να μην έχω μόρια; Με τα ιατρικά και τα αθλήματα γίνεται όλο το παιχνίδι! Μάλλον εσύ κοροιδεύεις τον εαυτό σου, αν νομίζεις ότι όλα είναι αξιοκρατικά, ειδικά στον στρατό! Σε άλλη χώρα ζεις!
1 πτυχίο μοριοδοτειται αρχικά, δευτερεύον δεν μοριοδοτειται ο υπολογιστής οπότε έχεις ότι έχει ένας μέσος υποψήφιος.
εξαρτάται την εισικοτητα που ζητανε το πτυχιο για να μοριοδοτηθει οπως και η χρηση υπολογιστή
Tsolias

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Tsolias »

Εγώ πιστεύω λίγο τον φίλο, αλλά αυτό που λέει μόνο στους επιλαχόντες να χώσουν κάναν δικό τους. Εκεί πιστεύω κάτι μπορεί να γίνεται. Αλλά να τον βάλουν καρφί με τους πρώτους χωρίς να έχει μόρια ούτε σε ταινία πιστεύω δεν γίνεται.
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eleonora »

Tsolias έγραψε: Πέμ Απρ 06, 2023 9:16 am Εγώ πιστεύω λίγο τον φίλο, αλλά αυτό που λέει μόνο στους επιλαχόντες να χώσουν κάναν δικό τους. Εκεί πιστεύω κάτι μπορεί να γίνεται. Αλλά να τον βάλουν καρφί με τους πρώτους χωρίς να έχει μόρια ούτε σε ταινία πιστεύω δεν γίνεται.
Πάντως, η προσωπική μου εμπειρία, έδειξε ότι η διαδικασία, είναι αδιάβλητη, δεδομένου ότι σε ειδικότητα που έπαιρνε μόνο 2 άτομα, είχαμε επιτυχία, παρόλο που και εγώ ήμουν πολύ δύσπιστη, χωρίς εννοείται την παραμικρή ώθηση.
Styga
stratologos13

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από stratologos13 »

Ουτε σημερα κανενα νεοτερο :; :
Vivian869

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vivian869 »

Μπορεί να βγεί και μέσα στην μεγάλη εβδομάδα...
Marilou96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Σεπ 26, 2022 6:04 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Marilou96 »

Αν δεν βγει και την Μεγάλη Εβδομάδα μετά πάμε από Σεπτέμβρη. Ας ελπίσουμε να βγει κάτι αυτήν την εβδομάδα τουλάχιστον και ας αργήσουν να τους πάρουν μετά δε πειράζει... Τουλάχιστον να μην είμαστε σε αναμονή... Προσωπικά δεν καταλαβαίνω τον λόγο καθυστέρησης. Θα μπορούσαν να βγάλουν την προκήρυξη και οι υπόλοιπες διαδικασίες (υγειονομικα, αθλήματα κτλ) να γίνουν μετά τις εκλογές.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες