Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
EIDIKES
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Απρ 01, 2023 8:00 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από EIDIKES »

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση με ειδικότητα οπλίτη μαχητή στις ειδικές δυνάμεις σε ποιες ειδικότητες τις προκυριξεις παίρνω μορια προϋπηρεσίας όταν βγει με το καλό
stratologos13

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από stratologos13 »

Δεν βλεπω φεκ πριν τς εκολγες ;)
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Τι ειδικότητα θα δηλώσετε για ΕΠΟΠ; (2023)

Δημοσίευση από Eleonora »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Ιαν 18, 2023 5:15 pm Καλησπέρα σας είμαι καινούργιος σορρυ αν πω κάτι λάθος, θέλω να δηλώσω στην προκήρυξη του 23 σε ειδικότητες μόνο με απολυτήριο λυκείου. Ο βαθμός του απολυτηρίου 18,8. Και θητεία 7 μήνες Έβρο και έχω 2 ειδικότητες οπλίτης μαχητής και ελεύθερος σκοπευτής (δεν ξέρω αν έχει κάποια σημασία αυτό) και μετά από τους 7 μήνες έκανα στν πόλη μου την θητεία. Ξέρεις κάποιος πόσα μόρια έχω σχεδόν. Ευχαριστώ πολύ
Από το απολυτήριό σου, έχεις 19?12=228, και από τη θητεία σου,9 μήνες ?10= 90. Επομένως, σύνολο,228+90=318. Για τις ειδικότητες, να ρωτήσεις στη στρατολογία σου, αν μπορείς να πάρεις βεβαίωση εργασιακής εμπειρίας, που δίνει κάποια μόρια, με την προυπόθεση, ότι η ειδικότητα που θα δηλώσεις, θα σχετίζεται με κάποια από τις ειδικότητες της θητείας σου. Επίσης, μετράει 50 μόρια το δίπλωμα οδήγησης, και ξένη γλώσσα, αναλόγως τη βαθμίδα επάρκειας που έχεις.
Styga
niasimas
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

Παιδιά, μην τσακώνεστε για μόρια και συναφή! Η προκήρυξη, έτσι και άλλιως, θα βγει μετά τιε εκλογές! Έχετε χρόνο να τα ξαναπείτε! Επίσης οι θέσεις θα είναι καλυμένες ήδη από την ώρα που θα φύγει η προκήρυξη από το ΥΠΕΘΑ! Όλοι καταλαβαίνουν τι εννοώ με αυτό! Κάντε την προσπάθεια σας όπως μπορείτε και ο θεός βοηθός!
GGPSAuth

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από GGPSAuth »

niasimas έγραψε: Τρί Απρ 04, 2023 5:51 pm Παιδιά, μην τσακώνεστε για μόρια και συναφή! Η προκήρυξη, έτσι και άλλιως, θα βγει μετά τιε εκλογές! Έχετε χρόνο να τα ξαναπείτε! Επίσης οι θέσεις θα είναι καλυμένες ήδη από την ώρα που θα φύγει η προκήρυξη από το ΥΠΕΘΑ! Όλοι καταλαβαίνουν τι εννοώ με αυτό! Κάντε την προσπάθεια σας όπως μπορείτε και ο θεός βοηθός!
Αυτό που λες δεν ισχύει.
Giannaros

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Giannaros »

Αυτό ακριβώς παιδιά το έχουν πει ξεκάθαρα μετά τις εκλογές η προκήρυξη. Αν δεν βγει κυβέρνηση με τις πρώτες εκλογές μετά πάμε για δεύτερη αρχες Ιουλίου... Τότε θα κριθούν τα αποτελέσματα των εκλογών. Η νέα κυβέρνηση θα ορκιστεί τον Αύγουστο όλες οι προκηρύξεις μέχρι τότε θα είναι παγωμένες οπότε μιλάμε για καλό Σεπτέμβριο. Η δημοτική αστυνομία το είπαν ξεκάθαρα ότι θα βγει Σεπτέμβριο οπότε χαλαρώστε για το πότε θα βγει η προκήρυξη... Αφού δεν βγήκε αυτήν την βδομάδα καλό καλοκαίρι θα σας πω!
edwww

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από edwww »

niasimas έγραψε: Τρί Απρ 04, 2023 5:51 pm Παιδιά, μην τσακώνεστε για μόρια και συναφή! Η προκήρυξη, έτσι και άλλιως, θα βγει μετά τιε εκλογές! Έχετε χρόνο να τα ξαναπείτε! Επίσης οι θέσεις θα είναι καλυμένες ήδη από την ώρα που θα φύγει η προκήρυξη από το ΥΠΕΘΑ! Όλοι καταλαβαίνουν τι εννοώ με αυτό! Κάντε την προσπάθεια σας όπως μπορείτε και ο θεός βοηθός!
Όλοι καταλαβαίνουν ότι λες μπούρδες.
niasimas
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

edwww έγραψε: Τρί Απρ 04, 2023 7:43 pm
niasimas έγραψε: Τρί Απρ 04, 2023 5:51 pm Παιδιά, μην τσακώνεστε για μόρια και συναφή! Η προκήρυξη, έτσι και άλλιως, θα βγει μετά τιε εκλογές! Έχετε χρόνο να τα ξαναπείτε! Επίσης οι θέσεις θα είναι καλυμένες ήδη από την ώρα που θα φύγει η προκήρυξη από το ΥΠΕΘΑ! Όλοι καταλαβαίνουν τι εννοώ με αυτό! Κάντε την προσπάθεια σας όπως μπορείτε και ο θεός βοηθός!
Όλοι καταλαβαίνουν ότι λες μπούρδες.
Το κατά πόσο λέω ' μπούρδες', όσον αφορά την ημερομηνία έκδοσης της προκήρυξης, θα φανεί στην πράξη. Μακάρι να κάνω λάθος! Για το αν είναι 'μπούρδες' τα περί ήδη καλυμένων θέσεων, αν πιστεύεις ότι στην Ελλάδα του 2023, με αυτούς που κυβερνούν, με χιλιάδες αιτήσεις για 1600-1700 θέσεις, ότι δεν έχουν κλείσει ήδη, τότε μάλλον κοιμάσαι όρθιος! Σε καλημερίζω λοιπόν. Εδώ και χρόνια γίνεται, σε όσες προκηρύξεις είναι εκτός ΑΣΕΠ!
GGPSAuth

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από GGPSAuth »

Μην λέτε ότι θέλετε. Είναι με εποπτεία ΑΣΕΠ αρχικά η προκήρυξη. Δεύτερον κανένας δεν παιζει με την θέση του γιατί οι επιτυχόντες αναρτώνται κανονικά εσύ αν γνωρίζεις τον τάδε και τι πτυχία έχει κλπ μπορείς να κινηθείς νομικά και αυτά έχουνε γίνει.
Vivian869

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vivian869 »

Εγώ συνεχίζω να έχω ενημέρωση ότι θα βγεί στις επόμενες ημέρες η προκήρυξη. Θα δείξει.
Άβαταρ μέλους
GreekGod
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευ Ιαν 20, 2020 7:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από GreekGod »

Μακαρι Βιβιαν αλλα δεν πρεπει να βγει πρωτα το ΦΕΚ;
The only easy day was yesterday.
niasimas
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από niasimas »

GGPSAuth έγραψε: Τρί Απρ 04, 2023 10:21 pm Μην λέτε ότι θέλετε. Είναι με εποπτεία ΑΣΕΠ αρχικά η προκήρυξη. Δεύτερον κανένας δεν παιζει με την θέση του γιατί οι επιτυχόντες αναρτώνται κανονικά εσύ αν γνωρίζεις τον τάδε και τι πτυχία έχει κλπ μπορείς να κινηθείς νομικά και αυτά έχουνε γίνει.
Από τις θέσεις που θα προκηρυχτούν, κάποιες θα πάνε σε παιδιά με βύσμα στο στράτευμα. Θα έχουν κάποιο πατέρα, μητέρα, ξάδερφο, αδερφό μέσα! Κάποιες θέσεις θα πάνε σε παιδιά με βύσμα πολιτικό, βουλευτή, υπουργό, δήμαρχο, περιφερειάρχη. Ότι περισέψει, αν περισέψει, θα πάει σε όσους δεν έχουν κανένα. Τόσο απλά! Η εποπτεία του ΑΣΕΠ έιναι μία υπογραφή στην τελική λίστα των επιτροπών. Για τις προσφυγές, γίνονται, αλλά πρέπει να πέσεις στην περίπτωση να γνωρίζεις ότι ο άλλος έχει λιγότερα μόρια από σένα και σου έχει πάρει την θέση. Για το αν κάποιος θα ρισκάρει την θέση του, πίστεψε το ότι θα το κάνει και κανείς δεν θα πάρει χαμπάρι! Κλείνει το θέμα εδώ, μιας και μας αφορά το πότε θα βγει η προκήρυξη. Όποιος το θέλει με τρέλα, το προσπαθεί, γιατί δεν ξέρεις ποτέ τι μπορεί να γίνει! Καληνύχτα.
GGPSAuth

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από GGPSAuth »

niasimas έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 12:16 am
GGPSAuth έγραψε: Τρί Απρ 04, 2023 10:21 pm Μην λέτε ότι θέλετε. Είναι με εποπτεία ΑΣΕΠ αρχικά η προκήρυξη. Δεύτερον κανένας δεν παιζει με την θέση του γιατί οι επιτυχόντες αναρτώνται κανονικά εσύ αν γνωρίζεις τον τάδε και τι πτυχία έχει κλπ μπορείς να κινηθείς νομικά και αυτά έχουνε γίνει.
Από τις θέσεις που θα προκηρυχτούν, κάποιες θα πάνε σε παιδιά με βύσμα στο στράτευμα. Θα έχουν κάποιο πατέρα, μητέρα, ξάδερφο, αδερφό μέσα! Κάποιες θέσεις θα πάνε σε παιδιά με βύσμα πολιτικό, βουλευτή, υπουργό, δήμαρχο, περιφερειάρχη. Ότι περισέψει, αν περισέψει, θα πάει σε όσους δεν έχουν κανένα. Τόσο απλά! Η εποπτεία του ΑΣΕΠ έιναι μία υπογραφή στην τελική λίστα των επιτροπών. Για τις προσφυγές, γίνονται, αλλά πρέπει να πέσεις στην περίπτωση να γνωρίζεις ότι ο άλλος έχει λιγότερα μόρια από σένα και σου έχει πάρει την θέση. Για το αν κάποιος θα ρισκάρει την θέση του, πίστεψε το ότι θα το κάνει και κανείς δεν θα πάρει χαμπάρι! Κλείνει το θέμα εδώ, μιας και μας αφορά το πότε θα βγει η προκήρυξη. Όποιος το θέλει με τρέλα, το προσπαθεί, γιατί δεν ξέρεις ποτέ τι μπορεί να γίνει! Καληνύχτα.
Δεν κολλάνε μεταξύ τους όλα αυτά που λες. Η αίτηση δεν πάει στο ΑΣΕΠ απλά για υπογραφή περνάει από έλεγχο. Αυτά είναι μπακαλιστικα που λες... Λες την μια όλες οι θέσεις είναι κατωχυρωνενες και μετά οποιος το θέλει ας προσπαθήσει. Μια χαρά παίρνουν χαμπάρι όλοι τι γίνεται μην ανησυχείς. Και στο λέω αυτό με σιγουριά ότι βύσμα δεν περνάει. Τι σχέση έχει αν έχεις μέσα πατέρα κλπ εγώ έχω μέσα αδελφό θα με βάλει δλδ; Να μου πεις για τίς πκε να σου πω ναι εκεί μπαίνει βύσμα αλλά στα μόρια όχι είναι αδύνατον. Δεν είναι το θέμα μας πότε θα βγει η προκήρυξη θα βγει αργά η γρήγορα...
Vivian869

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vivian869 »

GreekGod έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 12:06 am Μακαρι Βιβιαν αλλα δεν πρεπει να βγει πρωτα το ΦΕΚ;
Με την δημοσίευση του ΦΕΚ ουσιαστικά έχει βγει η προκήρυξη.
Μου φαίνεται κ εμένα κάπως απίθανο τόσο στα όρια με τις εκλογές να βγει αλλά μου το λέει με σιγουριά ότι θα βγεί, ακόμη και σήμερα που μιλήσαμε.
Edwwww

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Edwwww »

niasimas έγραψε: Τετ Απρ 05, 2023 12:16 am
GGPSAuth έγραψε: Τρί Απρ 04, 2023 10:21 pm Μην λέτε ότι θέλετε. Είναι με εποπτεία ΑΣΕΠ αρχικά η προκήρυξη. Δεύτερον κανένας δεν παιζει με την θέση του γιατί οι επιτυχόντες αναρτώνται κανονικά εσύ αν γνωρίζεις τον τάδε και τι πτυχία έχει κλπ μπορείς να κινηθείς νομικά και αυτά έχουνε γίνει.
Από τις θέσεις που θα προκηρυχτούν, κάποιες θα πάνε σε παιδιά με βύσμα στο στράτευμα. Θα έχουν κάποιο πατέρα, μητέρα, ξάδερφο, αδερφό μέσα! Κάποιες θέσεις θα πάνε σε παιδιά με βύσμα πολιτικό, βουλευτή, υπουργό, δήμαρχο, περιφερειάρχη. Ότι περισέψει, αν περισέψει, θα πάει σε όσους δεν έχουν κανένα. Τόσο απλά! Η εποπτεία του ΑΣΕΠ έιναι μία υπογραφή στην τελική λίστα των επιτροπών. Για τις προσφυγές, γίνονται, αλλά πρέπει να πέσεις στην περίπτωση να γνωρίζεις ότι ο άλλος έχει λιγότερα μόρια από σένα και σου έχει πάρει την θέση. Για το αν κάποιος θα ρισκάρει την θέση του, πίστεψε το ότι θα το κάνει και κανείς δεν θα πάρει χαμπάρι! Κλείνει το θέμα εδώ, μιας και μας αφορά το πότε θα βγει η προκήρυξη. Όποιος το θέλει με τρέλα, το προσπαθεί, γιατί δεν ξέρεις ποτέ τι μπορεί να γίνει! Καληνύχτα.
Όποιος έχει τα μόρια και περάσει τις ΠΚΕ κανένα βύσμα δεν θα τον πετάξει έξω, οποίος έχει βύσμα και δεν έχει μόρια δεν πρόκειται να περάσει ποτέ! Το βύσμα θα βοηθήσει κάποιον στις ΠΚΕ και πουθενά αλλού, έχεις μείνει στην δεκαετία του 2000, αν εσύ δεν έχεις μόρια δεν σου φταίει κανένα βύσμα, τώρα αν θέλεις να κοροϊδεύεις τον εαυτό σου δικό σου το πρόβλημα.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες