Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Vivian869

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vivian869 »

Gina7 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 7:29 pm Κι αν και δεν θα απολογηθω περι μοριων... 150 τα αγγλικα μου ναι εχω απλως μπερδευτηκα με το ecdl διοτι κι απο αυτο εχω,50 διπλωμα αυτοκ,250 προυπηρεσια,100 παραμεθωριο,100 τριτεκνια,300 το πτυχιο β/φαρμ... Νομιζω 950.
50 η τριτεκνια. Εντάξει όλοι έχουν πλέον νομίζω ecdl αλλά δεν μοριοδοτειται κάπου. Τεσπα μια χαρά. Καλη επιτυχία σου εύχομαι. Και εγώ για β. Φαρμακείου θα τα κάνω με 850 μόρια. Ελπίζω να βγάλει λίγες παραπάνω θέσεις φέτος.
Vas2311

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vas2311 »

Gina7 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 7:33 pm
Vas2311 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 4:34 pm
Gina7 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 1:08 pm Β/φαρμ 950 και β/νος 750... Θα δηλωσω και στα 3 σωματα κατα πασα πιθανοτητα β/φαρμ εκτος αεροπορια και πν μου ανοιξει 2η επιλογη θα βαλω το β/νοσ
έχουν βγει οι ειδικότητες για πν; Αυτό με την 2η επιλογή το λέει κάπου; Που το ξέρεις;

Το Πν δινει επιλογη 2 ειδικοτητων συνηθως καθως πιο πολυ για πν ενδιαφερομαι.
Α δεν το γνώριζα... Έχει β. Φαρμακείου στο ΠΝ; Εγώ νόμιζα μόνο β. Νοσηλευτική βγάζει. Από ποια άποψη προτιμάς ΠΝ; Αν θες απαντάς εννοείται ελπίζω να μην σε φέρνω σε δυσκολη θέση
Gina7

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Gina7 »

Vivian869 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 8:41 pm
Gina7 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 7:29 pm Κι αν και δεν θα απολογηθω περι μοριων... 150 τα αγγλικα μου ναι εχω απλως μπερδευτηκα με το ecdl διοτι κι απο αυτο εχω,50 διπλωμα αυτοκ,250 προυπηρεσια,100 παραμεθωριο,100 τριτεκνια,300 το πτυχιο β/φαρμ... Νομιζω 950.
50 η τριτεκνια. Εντάξει όλοι έχουν πλέον νομίζω ecdl αλλά δεν μοριοδοτειται κάπου. Τεσπα μια χαρά. Καλη επιτυχία σου εύχομαι. Και εγώ για β. Φαρμακείου θα τα κάνω με 850 μόρια. Ελπίζω να βγάλει λίγες παραπάνω θέσεις φέτος.

100 πολυτεκνια, τριτεκνια... Εσυ τις προαλλες νομιζω μετρουσες 900 μορια κατεβαινουμε σιγα σιγα βλεπω!
Gina7

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Gina7 »

Για προσωπικους λογους που δεν θα ηθελα να επεκταθω ωστοσο θα κανω τα χαρτια μου για ολα τα σωματα και δεν ξερω αν κριθω καταλληλη που θα επιλεξω τελικα. Εσυ β/νος δεν εισαι γιατι ρωτας για β/φαρμ;
Josef

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Josef »

Η πλακα ειναι εδω οτι καποιοι νομιζουν οτι τα μορια τους ειναι το ταβανι οτι δεν υπαρχει αλλος με περισσοτερα μορια η οτι δεν θα δηλωσουν πολλοι με τοσα μορια, μην παραμυθιαζεστε. Επισης μην σκοτωνεστε πολυ για τα μορια γιατι κατι κορμια με 700αρια,800αρια,900αρια κοπηκαν αλλου εκτος πια εν εχετε τοσο σιγουρο βυσματακι για τα υπολοιπα. Και παλι προσοχη ομως ;)
Vas2311

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vas2311 »

Gina7 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 9:21 pm Για προσωπικους λογους που δεν θα ηθελα να επεκταθω ωστοσο θα κανω τα χαρτια μου για ολα τα σωματα και δεν ξερω αν κριθω καταλληλη που θα επιλεξω τελικα. Εσυ β/νος δεν εισαι γιατι ρωτας για β/φαρμ;
Γιατί τώρα σπουδάζω β. Φαρμακειου αλλά είμαι στη δεύτερη χρονιά και δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου κ εγώ και στα δύο όπως εσύ.
Vivian869

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vivian869 »

Gina7 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 9:18 pm
Vivian869 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 8:41 pm
Gina7 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 7:29 pm Κι αν και δεν θα απολογηθω περι μοριων... 150 τα αγγλικα μου ναι εχω απλως μπερδευτηκα με το ecdl διοτι κι απο αυτο εχω,50 διπλωμα αυτοκ,250 προυπηρεσια,100 παραμεθωριο,100 τριτεκνια,300 το πτυχιο β/φαρμ... Νομιζω 950.
50 η τριτεκνια. Εντάξει όλοι έχουν πλέον νομίζω ecdl αλλά δεν μοριοδοτειται κάπου. Τεσπα μια χαρά. Καλη επιτυχία σου εύχομαι. Και εγώ για β. Φαρμακείου θα τα κάνω με 850 μόρια. Ελπίζω να βγάλει λίγες παραπάνω θέσεις φέτος.

100 πολυτεκνια, τριτεκνια... Εσυ τις προαλλες νομιζω μετρουσες 900 μορια κατεβαινουμε σιγα σιγα βλεπω!

Ακριβώς γιατί μέτρησα παραπάνω καταλαθος. Όπως κάνεις και εσύ τώρα.
Vivian869

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Vivian869 »

Josef έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 9:37 pm Η πλακα ειναι εδω οτι καποιοι νομιζουν οτι τα μορια τους ειναι το ταβανι οτι δεν υπαρχει αλλος με περισσοτερα μορια η οτι δεν θα δηλωσουν πολλοι με τοσα μορια, μην παραμυθιαζεστε. Επισης μην σκοτωνεστε πολυ για τα μορια γιατι κατι κορμια με 700αρια,800αρια,900αρια κοπηκαν αλλου εκτος πια εν εχετε τοσο σιγουρο βυσματακι για τα υπολοιπα. Και παλι προσοχη ομως ;)
Ποιος σου είπε ότι πιστεύουμε ότι δεν θα έχει κανείς τόσα μόρια; Η πιστεύουμε ότι είμαστε εμείς και κανένας άλλος; Ότι και να λέμε καλή μου εδώ μέσα στην πραγματική ζωή θα κριθούμε. Κουβέντα να γίνεται εδώ.
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eleonora »

Βυσματάκι στις πκε, δεν παίζει. Πέρυσι, τα πολλά μόρια, κόπηκαν στις πκε. Επίσης, οι υποψήφιοι άνδρες που έχουν κάνει θητεία, υπερέχουν των γυναικών, κατά 90 ή 120 μόρια, και έχουν κατά κανόνα, καλύτερες επιδόσεις στα αθλήματα.
Εργασιακή εμπειρία,(προυπηρεσία), αναγνωρίζεται και ο χρόνος της θητείας που έχει διανυθεί στην ειδικότητα που έχει δοθεί στον στρατεύσιμο. Π. Χ. Κάποιος που πήρε ειδικότητα βοφαρ, δούλεψε σε στρατιωτικό φαρμακείο, μόλις τελειώσει η θητεία του, ζητάει και παίρνει σχετική βεβαίωση από τη στρατολογία.

Επομένως, δεν χρειάζεται η αλλαζονεία, και η έπαρση μερικών.
Styga
Certificate
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 05, 2023 11:40 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Certificate »

Το έχω ξαναρωτήσει στο φόρουμ αλλά δυστυχώς δεν έλαβα καθαρή απάντηση, συγνώμη που επαναλαμβάνομαι. Αν λόγου χάρη έχεις προϋπηρεσία σαν απλός Γραφέας ενός αλλου σώματος και θες να δηλώσεις Τεχνικός Γραφέας ΥΠ, δικαιούσαι τα μόρια η πρέπει ντε και καλά να ήσουν τεχνικός γραφέας στο σώμα ΥΠ; Με μπερδεύει αρκετά αυτό το θέμα και δεν μπορώ να βρω πουθενά κάτι ξεκάθαρο.
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eleonora »

Τι εννοείς ΥΠ;
Styga
Certificate
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 05, 2023 11:40 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Certificate »

Eleonora έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 10:58 pm Τι εννοείς ΥΠ;
Υλικού Πολέμου. Υπηρέτησα σε σχεδόν αντίστοιχη ειδικότητα (Γραφέας, όχι Τεχν. Γραφ.) σε διαφορετικό σώμα, γι'αυτό ρωτάω αν μετρούν τα μόρια της προϋπηρεσίας ή αν πρέπει να ήμουν στο ίδιο σώμα, ίδια ειδικότητα για να μετρήσουν.
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Eleonora »

Ο απλός γραφέας, είναι διαφορετική ειδικότητα, από τον τεχνικό γραφέα; Αυτό είναι το ερώτημα που πρέπει να εστιάσεις. Το σώμα, προσωπικά, δεν πιστεύω ότι είναι δεσμευτικό. Ωστόσο, το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι όταν θα βγεί η προκήρυξη, όπου θα υπάρχει σχετικό email επιτροπής, για ερωτήματα, να κάνεις εκεί, το ερώτημά σου, ώστε να πάρεις μια αξιόπιστη και έγκυρη απάντηση. Επίσης, να πάρεις τη βεβαίωση εργασιακής εμπειρίας. Ελπίζω, να σε βοήθησα.
Styga
JohnKkk

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από JohnKkk »

Vas2311 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 10:06 pm
Gina7 έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 9:21 pm Για προσωπικους λογους που δεν θα ηθελα να επεκταθω ωστοσο θα κανω τα χαρτια μου για ολα τα σωματα και δεν ξερω αν κριθω καταλληλη που θα επιλεξω τελικα. Εσυ β/νος δεν εισαι γιατι ρωτας για β/φαρμ;
Γιατί τώρα σπουδάζω β. Φαρμακειου αλλά είμαι στη δεύτερη χρονιά και δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου κ εγώ και στα δύο όπως εσύ.

Μπορεις να δηλωσεις αλλα αν δεν εχεις εστω τη βεκ να παρεις τα 300 μορια θα σε φανε τα ατομα ππυ σιγουρα θα υπερτερουν γιατι εσυ με βεβαιωση σπουδων θα παρεις 200 κι οι θεσεις βφαρμ ειναι ελαχιστες ενω με διπλωμα βνος υπαρχουν κι αλλες που μπορεις να δηλωσες, σιγουρα παραπανω θεσεις και με 650 σιγουρα περνας. Σκεφτειτε λιγο με τη λογικη γιατι αρκετα ατομα δηλωσαν περσι σε κατι ειδικοτητες που περναν 2-3 ατομα κι εμειναν απεξω. Δηλωνουμε στην ειδικοτητα που εχουμε περισσοτερα μορια, που χει περισσοτερες θεσεις αρα και πιο πολλες πιθανοτητες. Φιλικα.
Επισκέπτης

Re: Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ εντός του 2023;

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Eleonora έγραψε: Σάβ Απρ 01, 2023 10:20 pm Βυσματάκι στις πκε, δεν παίζει. Πέρυσι, τα πολλά μόρια, κόπηκαν στις πκε. Επίσης, οι υποψήφιοι άνδρες που έχουν κάνει θητεία, υπερέχουν των γυναικών, κατά 90 ή 120 μόρια, και έχουν κατά κανόνα, καλύτερες επιδόσεις στα αθλήματα.
Εργασιακή εμπειρία,(προυπηρεσία), αναγνωρίζεται και ο χρόνος της θητείας που έχει διανυθεί στην ειδικότητα που έχει δοθεί στον στρατεύσιμο. Π. Χ. Κάποιος που πήρε ειδικότητα βοφαρ, δούλεψε σε στρατιωτικό φαρμακείο, μόλις τελειώσει η θητεία του, ζητάει και παίρνει σχετική βεβαίωση από τη στρατολογία.

Επομένως, δεν χρειάζεται η αλλαζονεία, και η έπαρση μερικών.

Οπως τα λες. Στην συγκεκριμενη ειδικοτητα ξερω ηδη 3 ατομα που ειχαν 750 ο ενας και δυο κοπελες με 700 και 800 και κοπηκαν. Βυσματακι στις πκε υπαρχει ναι, αλλα λυπαμαι δεν πιανει παντα. Απλως ειδικοτητες που βγαζουν 2-3 θεσεις ειναι χαμενος χρονος εαν δεν συγκεντρωνεις ειδικα αρκετα μορια γιατι οπως εδειξαν και τα γεγονοτα δεν παραιτουνται ευκολα σε καποιες ειδικοτητες ατομα ωστε να μπεις επιλαχων και να χεις ελπιδες.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης