Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Mark79
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2022 7:33 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Mark79 »

Βγήκε η ανακοίνωση για τα αθλήματα...
Peter2002
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 7:35 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Peter2002 »

Μπείτε με τους κωδικούς του taxis net, κάλεσαν για άθληματα ΟΒΑ ειδικών δυνάμεων.16 Νοεμβρίου εγω στην ΣΧΑΛ
AlexxxandrosssS
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 10, 2022 2:48 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από AlexxxandrosssS »

Καλησπέρα σε όλους μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γιατί είναι είναι υπό επεξεργασία ακόμη η αίτηση μου; Δεν μου έχει εμφανιστεί απόφαση επιτροπής
Stelios00
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 10, 2022 2:50 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Stelios00 »

Αλάνια μου καλή επιτυχία να έχουμε
Nikos21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2021 3:02 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Nikos21 »

Καλησπέρα μάγκες, τα αθλήματα είναι με γκρούπ; Μπορεις αντί για τέταρτη να πας Δευτέρα αν τους ενημερώσεις; Με κάλεσαν 16
Crator34
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2022 8:02 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Crator34 »

Καλή επιτυχία κομάντος μου με το καλό.
Mark79
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2022 7:33 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Mark79 »

Ξέρει κανείς τι ακριβώς αθλήματα δίνουμε?
Nikos21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2021 3:02 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Nikos21 »

Δύο μίλια σε 16 λεπτά, πουσαπς, έλξεις, κοιλιακούς, οι οβα ειδικών δυνάμεων μπορούν να πάνε αλεξίπτωτα Ασπρόπυργο;
Peter2002
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 7:35 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Peter2002 »

Nikos21 έγραψε: Δύο μίλια σε 16 λεπτά, πουσαπς, έλξεις, κοιλιακούς, οι οβα ειδικών δυνάμεων μπορούν να πάνε αλεξίπτωτα Ασπρόπυργο;
Νομίζω ναι αλλα μονο εφόσον είχες υπηρετήσει εκει και έχεις βγάλει ΣΧΑΛ, αλλιώς οχι διότι οι ΟΒΑ δεν δικαιούνται να περάσουν σχολεία ειδικών δυνάμεων (ΣΧΑΛ, ΟΥΚ κλπ.)
Nikos21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2021 3:02 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Nikos21 »

Δηλαδή οι οβα πάνε μόνο καταδρομείς και πεζοναύτες;
gepapage
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Τετ Σεπ 21, 2022 11:41 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από gepapage »

Καλημέρα σας με έχουν καλέσει για αθλήματα ΟΒΑ ειδικών δυνάμεων, στην αίτηση στην επιλογή για το που επιθυμώ να καταταγω έβαλα Βόλο, το ερώτημα μου είναι παρουσιάζουμε και υπηρετώ στους πεζοναύτες στο Βόλο ή όχι, οποίοι γνωρίζουν ας απαντήσουν, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
gepapage
Peter2002
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 7:35 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Peter2002 »

gepapage έγραψε: Καλημέρα σας με έχουν καλέσει για αθλήματα ΟΒΑ ειδικών δυνάμεων, στην αίτηση στην επιλογή για το που επιθυμώ να καταταγω έβαλα Βόλο, το ερώτημα μου είναι παρουσιάζουμε και υπηρετώ στους πεζοναύτες στο Βόλο ή όχι, οποίοι γνωρίζουν ας απαντήσουν, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλησπέρα φίλε, κοίτα με το καλό όταν περάσεις τα αθλήματα και φωνάξουν για κατάταξη ΟΛΟΙ θα παρουσιαστούν ΚΕΕΔ οπου θα περάσουν 10 μέρες εκπαίδευση. Μετά απο αυτές τις 10 μέρες και πρίν αναχωρησουμε οι νεοι ΟΒΑ (όσοι περάσουμε τέλος πάντων) θα μας ανακοινώσουν σε ποια μονάδα θα παρουσιαστουμε μετα την άδεια Χριστουγέννων, όπως έγινε και στην θητεία δηλαδή. Το που θα σε στείλουν εξαρτάται και απο τις φρουρές επιθυμίας που δήλωσες αλλά κυρίως απο που έχουν περισσότερο ανάγκη. Και εγώ δήλωσα για πεζοναύτες στο Βόλο αλλα αν έχουν ελλείψεις στην μοίρα Καταδρομών στην Δράμα πχ ε τότε είναι προφανές το που θα στείλουν.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Σάβ Νοέμ 12, 2022 4:34 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Peter2002
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 7:35 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Peter2002 »

Nikos21 έγραψε: Δηλαδή οι οβα πάνε μόνο καταδρομείς και πεζοναύτες;
Μπορούν επίσης σίγουρα Ζ'ΜΑΚ και νομίζω ΕΤΑ αλλα δεν είμαι 100% σίγουρος για το τελευταίο.
gepapage
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Τετ Σεπ 21, 2022 11:41 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από gepapage »

Peter2002 έγραψε:
gepapage έγραψε: Καλημέρα σας με έχουν καλέσει για αθλήματα ΟΒΑ ειδικών δυνάμεων, στην αίτηση στην επιλογή για το που επιθυμώ να καταταγω έβαλα Βόλο, το ερώτημα μου είναι παρουσιάζουμε και υπηρετώ στους πεζοναύτες στο Βόλο ή όχι, οποίοι γνωρίζουν ας απαντήσουν, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλησπέρα φίλε, κοίτα με το καλό όταν περάσεις τα αθλήματα και φωνάξουν για κατάταξη ΟΛΟΙ θα παρουσιαστούν ΚΕΕΔ οπου θα περάσουν 10 μέρες εκπαίδευση. Μετά απο αυτές τις 10 μέρες και πρίν αναχωρησουμε οι νεοι ΟΒΑ (όσοι περάσουμε τέλος πάντων) θα μας ανακοινώσουν σε ποια μονάδα θα παρουσιαστουμε μετα την άδεια Χριστουγέννων, όπως έγινε και στην θητεία δηλαδή. Το που θα σε στείλουν εξαρτάται και απο τις φρουρές επιθυμίας που δήλωσες αλλά κυρίως απο που έχουν περισσότερο ανάγκη. Και εγώ δήλωσα για πεζοναύτες στο Βόλο αλλα αν έχουν ελλείψεις στην μοίρα Καταδρομών στην Δράμα πχ ε τότε είναι προφανές το που θα στείλουν.
Ευχαριστώ πολύ.

gepapage
Giannkos
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 19, 2022 3:42 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2022)

Δημοσίευση από Giannkos »

Πώς και Βόλο φίλε μου;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες