Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Politis1994 »

Η ηλικία θα είναι από 1-1994 δυστυχώς ΑΛΛΆ ΈΤΣΙ ΕΊΝΑΙ.
Άβαταρ μέλους
anonymous19970
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 2:02 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από anonymous19970 »

John2017 έγραψε:Παιδιά καλησπέρα! Βρήκα μια προκήρυξη του 2019 που αφορούσε για ειδικούς φρουρούς. Σε αυτή την προκήρυξη ειχε ως ανώτατο όριο το 28ος ηλικίας. Και έλεγε μην έχει υπερβεί το 28ο ετος ηλικίαης και ξεκινούσε απο 1991 και μετα. Αρα έπιανε και τους 28... Ποια είναι η γνώμη σας;
O στρατος και αστυνομια λογιζουν διαφορετικα τα ετη ηλικιας το 2020 η προκηρυξη της αστυνομιας για συνοριοφυλακες επαιρνε απο 1-1-1992 και η προκηρυξη στρατου για οβα εγραφε 1-1-1993

Άβαταρ μέλους
kakalos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιαν 26, 2021 8:35 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kakalos »

Σχετικά με το θέμα με τις ηλικίες νομίζω θα γινόταν μια και καλή ξεκάθαρο για όλους αν αναφέρατε συγκεκριμένα τα απτά στοιχεία. Αν δεν σας κάνει κόπο φυσικά. Έτσι ώστε να λυθεί μια και καλή αυτό το θέμα που σίγουρα είναι ψυχοφθόρο και για τους μεν και για τους δε. Ευχαριστώ θερμά.
Hlias77
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2020 6:25 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Hlias77 »

Θα γίνει ξεκάθαρο οταν βγει η προκήρυξη. Εκεί θα μιλάμε με επίσημα στοιχεία.

Καλό μήνας σε όλους. Και ο Φεβρουάριος να είναι ο μήνας της έκδοσης των προκηρύξεων.

Ρambo No8
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 7:39 am
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Ρambo No8 »

Μακάρι να πιάσει και τους 93ηδες... Θέλω τον φίλο μου τον sefi για συνάδελφο!
Giwrgosmix
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 04, 2021 8:00 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Giwrgosmix »

Καλησπέρα παιδια ήθελα να ρωτήσω για το όριο ηλικίας. Εγώ είμαι γεννηθείς Σεπτεμβρίο του 92 δηλαδή πατημένα 28. Δεν έχω καταλάβει αν μπορώ να δηλώσω η όχι γιατί δεν το διευκρινιζουν αν θα είναι ανά ημερολιακο έτος ή όχι. Ξερει κάποιος;
Άβαταρ μέλους
theodoros
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2021 11:39 am
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από theodoros »

Prasinos13 έγραψε:Εκκρεμεί ερώτηση προς τον υπουργό άμυνας σχετικά με τα όρια ηλικίας των Πολιτών στην επερχόμενη προκήρυξη ΕΠΟΠ. Όταν με το καλό απαντηθεί, τόσες θα βγει... Δηλαδή με τους ρυθμούς που απαντάει το υπουργείο πάει για Μάρτιο- Απρίλιο!


αν δεν κανω λαθος ειχε ξαναερωτηθει και το ανεβασε τελικα μονο για τους υπηρετούντες ΟΒΑ

Άβαταρ μέλους
Mortar
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 614
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2020 1:46 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Mortar »

Αυτά τα ξέρετε που λέτε ή ο, τι σας κατεβαίνει λέτε. Έχουν καθοριστεί ήδη Τε ηλικιακά όρια. Επίσης έχει απαντήσει ο ΥΠΕΘΑ για αυτό.
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από XristosMP »

Το λενε οι προηγουμενες προκηρυξεις και μεταξυ μας δεν νομιζω να αλλαξει αυτο.
Hlias77
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2020 6:25 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Hlias77 »

Αυτο που λετε οτι εκρεμει απαντηση απο τον υπουργου, εχετε καποιο αποδεικτικο γιατι εχω δεν εχω δει κατι η το βγαζετε απο το μυαλο σας ; Αν υπαρχει κατι δειξτε το και σε μας. Και αν ειναι ετσι οπως λενε ειναι μια ερωτηση απλα δεν τιθεται θεμα αλλαγης οριου απο την στιγμη που εχει βγει φεκ και δεν εχουν την διαθεσουν να ανεβασουν το οριο.
Hlias77
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2020 6:25 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Hlias77 »

Επισης να προσθεσω οτι θα με βολευε προσωπικα η αυξηση στα 31 για πολιτες Διοτι ειμαι του '94 και αυτη η προκηρυξη που θα βγει τωρα θα ειναι η πρωτη και τελευταια μου ευκαιρια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hlias77 την Σάβ Φεβ 06, 2021 11:44 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Politis1994 »

Hlias77 έγραψε:Επισης να προσθεσω οτι θα με βολευε προσωπικα η αυξηση στα 31 για πολιτες Διοτι ειμαι του '94 και αυτη η προκηρυξη που θα βγει τωρα θα ειναι η πρωτη και τελευταια μου ευκαιρια.
ναι ρε φίλε άσε. Και μακάρι να βγει γιατί όλο περιμένουμε και ασχολούνται με εξοπλισμούς, κορονοιο, δικαστικές διαμάχες παλαιών εποπ κλπ...
Άβαταρ μέλους
Stavros EPOP
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Δεκ 18, 2020 8:35 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Stavros EPOP »

Καλημέρα, παιδιά. Δεν υπάρχει λόγος να προσπαθεί ο ένας να βγάλει τον άλλον σκάρτο. Όλοι προσπαθούμε να κάνουμε το καλύτερο για όλους. Η αύξηση ορίου ηλικίας θα δώσει ευκαιρίες σε όλους σε βάθος πενταετίας και είναι και το δίκαιο για όλους. Δηλαδή, να έχουν όλοι ίσες ευκαιρίες.

Το σχετικό άρθρο, με το ερώτημα (περιλαμβάνει και το έγγραφο) : https://www.staratalogia.gr/2021/01/blog-post_32.html?m=1

Επίσης, έχω αναφέρει πολλές φορές ότι το ζήτημα της ηλικίας δεν έχει τελειώσει. Οι πολίτες συνεχίζουν να κάνουν κρούσεις, μέσω επιστολών, τηλεφωνημάτων κτλ. Συνεχίστε να προσπαθείτε!

Άβαταρ μέλους
anonymous19970
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 2:02 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από anonymous19970 »

NΑι και ο παναγιωτοπουλος εχει βγει και εχει πει εμας μας εξυπηρετει το οριο πολιτων να ειναι 28 ετη
Hlias77
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2020 6:25 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας για προκηρύξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Hlias77 »

Φυσικα και δεν προσπαθει καποιος Να βγαλει καποιον σκαρτο. Οπως ανεφερα και πριν εμενα θα με βολευε ενδεχομενη αυξηση οριου. Η ερωτηση που ανεφερε και που υπαρχει και στο link που ανεβασατε ειναι μια απλη ερωτηση. Δεν εχει να κανει με την εκδοση της προκηρυξης. Επειδη ενας φιλος πιο πανω ειπε οτι για αυτο αργουν να την βγαλουν και οτι πρεπει να απαντηθει πρωτα. Πιστευω οτι δεν εχει καμια σχεση με την εκδοση ειναι τελειος ασχετο αυτο που ειπωθηκε και εχει συζητηθει πολλες φορες το οριο ηλικιας. Ας μην λεμε τα ιδια και τα ιδια οταν θα βγει η προκηρυξη θα ξερουμε σισγουρα τι παιζειι και εκει θα φανει αν εχει αλλαξει η οχι το οριο. Εχω βαρεθηκα προσωπικα να διαβαζω για το οριο και πιστευω πως και αλλοι αναγνωστες του νηματος. Ας κανουμε υπομονη και θα δουμε τι τελικα υσχιει στην προκηρυξη οταν εκδοθει. Ελπιζω συντομα. Με καλη διαθεση παντα προς ολους.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες