Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση

Για ποιο λόγο κάνετε αίτηση για ΕΠΟΠ;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Σεπ 23, 2011 2:07 pm

Είιμαι άνεργος και δεν βρίσκω δουλειά
48
11%
Δουλεύω κάπου, αλλά θέλω κάτι σίγουρο
91
21%
Μου αρέσει ο στρατός
254
58%
Νομίζω ότι είναι σαν το δημόσιο
15
3%
Λόγω οικονομικής κρίσης
14
3%
Άλλος λόγος (να τον αναφερέτε)
14
3%
 
Σύνολο ψήφων: 436

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από geo_gio »

Επιτρέπονται πολλαπλές ψήφοι σε αυτή τη Ψηφοφορία παιδια και φαινεται ο λογος Απο τις επιλογες... Εικόνα η επιλογη (νομιζω οτι ειναι σαν το δημοσιο) την εβαλα για να καταλαβουν οσοι δεν ξερουν οτι ο στρατος (οπιοδηποτε σωμα) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ και την σημασια τις φρασης 'δεν ειναι δημοσιο' πιστευω την καταλαβαινουμε ολοι!Εικόνα

τελος οι πολλαπλες ψηφοι γιατι μου φενεται οτι καποιος η καποιοι παιζουν...

Anonymous

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Οπως ψηφισα και ποιο πανω δουλευω 8 χρονια σε εργοστασιο κεραμοποιιας σαν υπαλληλος γραφειου μεχρι πριν λιγο καιρο ολα ηταν τελεια χρηματα, συνθηκες εργασιας, αλλα αυτη την στιγμη ομως η εταιρια παει για σχεδον λουκετο ετσι θα το αποφασισω για τον στρατο μιας και εχω ενα παιδακι και θελω οτι καλυτερο γι'αυτο και την οικογενεια μου παρα για εμενα γιατι ξερω τι θα πει εποπ και οχι δεν ειναι δημοσιο.
geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από geo_gio »

jim_307 έγραψε:Οπως ψηφισα και ποιο πανω δουλευω 8 χρονια σε εργοστασιο κεραμοποιιας σαν υπαλληλος γραφειου μεχρι πριν λιγο καιρο ολα ηταν τελεια χρηματα, συνθηκες εργασιας, αλλα αυτη την στιγμη ομως η εταιρια παει για σχεδον λουκετο ετσι θα το αποφασισω για τον στρατο μιας και εχω ενα παιδακι και θελω οτι καλυτερο γι'αυτο και την οικογενεια μου παρα για εμενα γιατι ξερω τι θα πει εποπ και οχι δεν ειναι δημοσιο.
ΕικόναΕικόνα Επιτελους ενας που πιστευω ξερει τι ειναι επ. Οπ.

ς ευχομαι αν κανεις χαρτια να περασεις και να μεινεις καθ οτι πιστευω ξερεις. Και δεν θα φυγεις σαν πολλους που την κανουν μετα απο λιγο καιρο και χανονται αδικα θεσεις

Anonymous

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Anonymous »

geo_gio έγραψε:Εικόνα Εικόνα Επιτελους ενας που πιστευω ξερει τι ειναι επ. Οπ.

ς ευχομαι αν κανεις χαρτια να περασεις και να μεινεις καθ οτι πιστευω ξερεις. Και δεν θα φυγεις σαν πολλους που την κανουν μετα απο λιγο καιρο και χανονται αδικα θεσεις


Να εισαι καλα φιλαρακι ειπαμε πανω απο ολα τωρα τα παιδια μας και η οικογενεια μαςΕικόνα και μονο γι'αυτο θα κανουμε υπομονη για ολα τα αλλα
kastoras
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τρί Σεπ 29, 2009 6:09 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από kastoras »

jim_307 έγραψε: Οπως ψηφισα και ποιο πανω δουλευω 8 χρονια σε εργοστασιο κεραμοποιιας σαν υπαλληλος γραφειου μεχρι πριν λιγο καιρο ολα ηταν τελεια χρηματα, συνθηκες εργασιας, αλλα αυτη την στιγμη ομως η εταιρια παει για σχεδον λουκετο ετσι θα το αποφασισω για τον στρατο μιας και εχω ενα παιδακι και θελω οτι καλυτερο γι'αυτο και την οικογενεια μου παρα για εμενα γιατι ξερω τι θα πει εποπ και οχι δεν ειναι δημοσιο.

Και εγω το ιδιο. Η εταιρια που δουλευω παει για κλεισιμο και θελω κατι σιγουρο γιατι δεν εχω ακομα παιδακι αλλα σε 7 μηνες θα αποκτησω και δεν θελω το παιδι μου να πειναει! Οσο για το τι ειναι στρατος το ξερω πολυ καλα και ξερω οτι δεν ειναι δημοσιος υπαλληλος ουτε στο ικα... Ουτε στο κεπ ουτε σε καμια δημοσια επιχειρηση αλλα δεν με πειραζει εχω περασει και χειροτερα 18 μηνες δοκιμος σε βραχονησιδες.
Rania_23
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 10:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rania_23 »

Εχω αλλαξει αμετρητες δουλειες. Απο πωλητρια μεχρι υπευθυνη λογιστηριου σε εταιρεια. Παντου, παντου, παντου μου την επεσαν αφεντικα. Με ασχημο τροπο τις περισσοτερες φορες. Και εγω τι να κανω... Παραιτηση και σπιτακι μου. Ετσι ειναι ο ιδιωτικος τομεας για τις γυναικες. Οποτε καλυτερα στρατος, κι ας ειναι και σε καραβι. Αρκει να μην μου πιανει κανενας τον κ... !Εικόνα
kastoras
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τρί Σεπ 29, 2009 6:09 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από kastoras »

Χαχαχαχαχαχχα. Μ εκανες και γελασα βρε Ρανια! Μην εισαι ομως τοσο σιγουρη κοριτσαρα μου οτι στο στρατο δεν θα σου την πεσει κανεις! Εκει παιζονται αλλα πραγματα χειροτερα και το κακο ειναι οτι εκει ειναι πολυ δυσκολο να δηλωσεις παραιτηση.
Rania_23
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 10:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rania_23 »

Ναι αλλα πιστευω οτι μπορεις να βρεις το δικιο σου. Τουλαχιστον ετσι ελπιζω!
kastoras
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τρί Σεπ 29, 2009 6:09 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από kastoras »

Καλα κανεις και ελπιζεις αλλα προσεξε μην απογοητευτεις κουκλα μου γιατι ο στρατος για μια γυναικα σε τετοια θεματα δεν ειναι ευκολο... Εδω βγαινεις εξω για καφε και στην πεφτουν στην ψυχρα και ωμα οχι να εισαι με τοσους αντρες καθε μερα...
anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από anna.nikos »

Rania_23 έγραψε: Εχω αλλαξει αμετρητες δουλειες. Απο πωλητρια μεχρι υπευθυνη λογιστηριου σε εταιρεια. Παντου, παντου, παντου μου την επεσαν αφεντικα. Με ασχημο τροπο τις περισσοτερες φορες. Και εγω τι να κανω... Παραιτηση και σπιτακι μου. Ετσι ειναι ο ιδιωτικος τομεας για τις γυναικες. Οποτε καλυτερα στρατος, κι ας ειναι και σε καραβι. Αρκει να μην μου πιανει κανενας τον κ... !Εικόνα

ΑΝ ΔΕΝ ΔΩΣΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΟΥΝ... Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΣΟΙ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΞΕΚΟΒΕΙΣ ΤΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ.
Rania_23
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 10:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rania_23 »

anna.nikos έγραψε:
Rania_23 έγραψε: Εχω αλλαξει αμετρητες δουλειες. Απο πωλητρια μεχρι υπευθυνη λογιστηριου σε εταιρεια. Παντου, παντου, παντου μου την επεσαν αφεντικα. Με ασχημο τροπο τις περισσοτερες φορες. Και εγω τι να κανω... Παραιτηση και σπιτακι μου. Ετσι ειναι ο ιδιωτικος τομεας για τις γυναικες. Οποτε καλυτερα στρατος, κι ας ειναι και σε καραβι. Αρκει να μην μου πιανει κανενας τον κ... !Εικόνα

ΑΝ ΔΕΝ ΔΩΣΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΟΥΝ... Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΣΟΙ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΞΕΚΟΒΕΙΣ ΤΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ.


Ετσι λες; Πως το ξεκοβεις οταν ο αλλος ερθει και σε κολλησει στον τοιχο στα καλα καθουμενα; Του λες ¨Σας το ξεκοβω αμεσως κ. Διευθυντα! Να μην ξαναγινει! ¨; Πλακα κανεις; Του λες ¨Αντε γ... Ρε μ... ¨ και σηκωνεσαι και φευγεις κοπελα μου!
anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από anna.nikos »

rania_23 έγραψε:
anna.nikos έγραψε:
rania_23 έγραψε: εχω αλλαξει αμετρητες δουλειες. απο πωλητρια μεχρι υπευθυνη λογιστηριου σε εταιρεια. παντου, παντου, παντου μου την επεσαν αφεντικα. με ασχημο τροπο τις περισσοτερες φορες. και εγω τι να κανω... παραιτηση και σπιτακι μου. ετσι ειναι ο ιδιωτικος τομεας για τις γυναικες. οποτε καλυτερα στρατος, κι ας ειναι και σε καραβι. αρκει να μην μου πιανει κανενας τον κ... !Εικόνα

αν δεν δωσεις δικαιωμα δεν θα σου την πεφτουν... κ πιστευω οσοι σου την πεφτουν αν το ξεκοβεις τοτε κανενας δεν θα ασχοληθει.


ετσι λες; πως το ξεκοβεις οταν ο αλλος ερθει και σε κολλησει στον τοιχο στα καλα καθουμενα; του λες ¨σας το ξεκοβω αμεσως κ. διευθυντα! να μην ξαναγινει! ¨; πλακα κανεις; του λες ¨αντε γ... ρε μ... ¨ και σηκωνεσαι και φευγεις κοπελα μου!

κοπελα μου μεσα στο στρατο λεω πως αν το ξεκοβεις απο την αρχη και δεν δινεις δικαιωμα δεν θα σου την πεφτουν. και πιστευω οτι οι αντρες για να κολλησουν μια στον τοιχο πρεπει κατι να ειδαν...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από illy »

Δεν χρειαζεται να δει κατι ο αντρας για να σου την πεσει... Εχει το θρασος και παιρνει το θαρρος απο μονος του κ σου την πεφτει... Οποτε το κανουν ειτε εχεις δωσει δικαιωμα ειτε οχι... Ρανια μου, οντως θα συμφωνησω με τον καστορα, μηπως θα ειναι χειροτερα εκει διοτι θα εισαι ολη μερα μεσα σε αντρες; Αλλα τραβας μια αναφορα και εισαι σουπερΕικόνα
Dum spiro spero
Rania_23
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 10:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rania_23 »

Τελοσπαντων δε νομιζω οτι το forum αυτοειναι καταλληλο για να συζητηθει αυτο το θεμα. Οσο για το ¨κατι πρεπει να ειδαν ¨που λες δεν θα το σχολιασω γιατι θα θυμωσω και δεν κανει.
Rania_23
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 10:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rania_23 »

illy έγραψε: Δεν χρειαζεται να δει κατι ο αντρας για να σου την πεσει... Εχει το θρασος και παιρνει το θαρρος απο μονος του κ σου την πεφτει... Οποτε το κανουν ειτε εχεις δωσει δικαιωμα ειτε οχι... Ρανια μου, οντως θα συμφωνησω με τον καστορα, μηπως θα ειναι χειροτερα εκει διοτι θα εισαι ολη μερα μεσα σε αντρες; Αλλα τραβας μια αναφορα και εισαι σουπερΕικόνα


Πες τα βρε illy! Που για ολα πια φταιμε εμεις. Αυτο ακριβως σκεφτηκα κι εγω! Αναφορα και ασ΄τον να τρεχει!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης