Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση

Για ποιο λόγο κάνετε αίτηση για ΕΠΟΠ;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Σεπ 23, 2011 2:07 pm

Είιμαι άνεργος και δεν βρίσκω δουλειά
48
11%
Δουλεύω κάπου, αλλά θέλω κάτι σίγουρο
91
21%
Μου αρέσει ο στρατός
254
58%
Νομίζω ότι είναι σαν το δημόσιο
15
3%
Λόγω οικονομικής κρίσης
14
3%
Άλλος λόγος (να τον αναφερέτε)
14
3%
 
Σύνολο ψήφων: 436

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από TEIN »

Κατα τι γνωμη πολλοι μπαινουν για τα λεφτα-καλα οχι οτι ειναι πολλα αλλα ετσι οπως εχουμε γινει στο τελος 8α τους πουμε και ευχαριστω.-και για επαγγελματικη σταθεροτητα, ασχετα αν ειναι εποπ, αξκος κτλ...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

TEIN έγραψε:Κατα τι γνωμη πολλοι μπαινουν για τα λεφτα-καλα οχι οτι ειναι πολλα αλλα ετσι οπως εχουμε γινει στο τελος 8α τους πουμε και ευχαριστω.-και για επαγγελματικη σταθεροτητα, ασχετα αν ειναι εποπ, αξκος κτλ...


φιλε μου, ας βαλουμε τα πραγματα σε μια σειρα. Θελουμε να γινουμε εποπ, γιατι; Καταρχην στις ειδικες δυναμεις αν μπεις με την νοοτροπια της οικονομικης στεθεροτητας κ μονο, εισαι χαμενος. Δεν θα την παλευει αυτος που θα μπει με αυτη τη νοοτροπια "καστανο". Επισης δεν τα βαζεις σε μια σειρα τα πραγματα. Εγω πχ που δεν εχω παει φανταρος, πριν μπω ειλικρινεστατα ο τελευταιος λογος που ηθελα να μπω, ειναι τα λεφτα κ η οικονομικη σταθεροτητα. Πιστεψε με. Ειχα πολυ υψηλο φρονημα, σε σχεση με τωρα που καταλαβα ποιους υπηρετω ουσιαστικα κ συνηδητοποιησα οτι η ελλαδα τρωει τα παιδια της. Κ τωρα εχω υψηλο πατριωτικο φρονημα, αλλα οχι το ηθικο που ειχα, δεν εχω ψυχολογια δηλαδη τωρα. Η αγαπη ομως ειναι η ιδια. Δεν ηξερα, οκ, αλλα δεν βαζεις τα πραγματα σε σειρα. Τωρα πλεον που με "εφαγε" ηθικα η πατριδα μου, ναι, βλεπω τα πραγματα οπως τα λες. Δεν μπηκαν ολοι Ομως με πρωταρχικο στοχο τα λεφτα οπως λετε.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από TEIN »

Φιλε μου εχεις δικιο αλλα δεν μιλησα για τις ειδικες δυναμεις, εκει ειναι η εξερεση του κανονα, οταν μπαινεις με το κινητρο των χρηματων δεν γινεσαι καταδρομεας αλλα... Ντακοτα για να περνας και καλα!Εικόνα Καπως ετσι ισως να ειναι μια μεριδα στρ/κων αλλα η συντρηπτικη πλειοψηφια νομιζω ειναι στο αλλο ακρο...

... ...
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από laios »

TEIN έγραψε:Φιλε μου εχεις δικιο αλλα δεν μιλησα για τις ειδικες δυναμεις, εκει ειναι η εξερεση του κανονα, οταν μπαινεις με το κινητρο των χρηματων δεν γινεσαι καταδρομεας αλλα... Ντακοτα για να περνας και καλα!Εικόνα Καπως ετσι ισως να ειναι μια μεριδα στρ/κων αλλα η συντρηπτικη πλειοψηφια νομιζω ειναι στο αλλο ακρο...

...
δηλαδα οι ΤΘ ειναι ντακοτες; Οι ναρκαλιευτες ειναι ντακοτες; Μονο οι ειδικες δυναμεις αξιζουν σε αυτον τον κοσμο;
Black_Knight
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 5:27 pm
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Black_Knight »

TEIN έγραψε:Φιλε μου εχεις δικιο αλλα δεν μιλησα για τις ειδικες δυναμεις, εκει ειναι η εξερεση του κανονα, οταν μπαινεις με το κινητρο των χρηματων δεν γινεσαι καταδρομεας αλλα... Ντακοτα για να περνας και καλα!Εικόνα Καπως ετσι ισως να ειναι μια μεριδα στρ/κων αλλα η συντρηπτικη πλειοψηφια νομιζω ειναι στο αλλο ακρο...

...


υπάρχουν και κατι πρασινομπερέδες ΕΠΟΠ που βλέπουν την παραμεθωριο με τον χάρτη!

"And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!"
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

Black_Knight έγραψε:

υπάρχουν και κατι πρασινομπερέδες ΕΠΟΠ που βλέπουν την παραμεθωριο με τον χάρτη!



ολοι θα κανουν τον κυκλο τους απο την παραμεθοριο. Μη Ξεχνας πως αυτοι που ειναι αθηνα πχ, ειναι αλεξιπτωτιστες

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Black_Knight
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 5:27 pm
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Black_Knight »

dn24 έγραψε:ολοι θα κανουν τον κυκλο τους απο την παραμεθοριο. Μη Ξεχνας πως αυτοι που ειναι αθηνα πχ, ειναι αλεξιπτωτιστες


δεν κατάλαβες τι είπα;
ΞΑΝΑλέω: Υπάρχουν άτομα ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΑΝΕ παραμεθωριο.
Δουλευουνε κατι πρασινομπερέδες στο ΓΕΣ που ούτε αλεξίπτωτο έπιασαν και παραμεθωριο... Από χάρτη!
"And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!"
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

Black_Knight έγραψε:

δεν κατάλαβες τι είπα;
ΞΑΝΑλέω: Υπάρχουν άτομα ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΑΝΕ παραμεθωριο.
Δουλευουνε κατι πρασινομπερέδες στο ΓΕΣ που ούτε αλεξίπτωτο έπιασαν και παραμεθωριο... Από χάρτη!


αυτο δεν μπορω να το αποδειξω, δεν εχω υπηρετησει στο ΓΕΣ, οταν παρω μεταθεση, που δεν θελω να παω στο ΓΕΣ, θα σου πω.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Black_Knight
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 5:27 pm
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Black_Knight »

dn24 έγραψε:αυτο δεν μπορω να το αποδειξω, δεν εχω υπηρετησει στο ΓΕΣ, οταν παρω μεταθεση, που δεν θελω να παω στο ΓΕΣ, θα σου πω.


ξέρω άτομα ρε φίλε άστα. Ίσως δεν έχεις καταλάβεις ακόμα τι θα πει να έχεις μεγάλο βύσμα!Εικόνα
"And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!"
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

Black_Knight έγραψε:

ξέρω άτομα ρε φίλε άστα. Ίσως δεν έχεις καταλάβεις ακόμα τι θα πει να έχεις μεγάλο βύσμα!Εικόνα


αν ξερεις, τοτε ο λογος μου περισσευει.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
POLITHS

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από POLITHS »

black_knight έγραψε:
dn24 έγραψε:ολοι θα κανουν τον κυκλο τους απο την παραμεθοριο. μη ξεχνας πως αυτοι που ειναι αθηνα πχ, ειναι αλεξιπτωτιστες


δεν κατάλαβες τι είπα;
ξαναλέω: υπάρχουν άτομα που δεν πηγαν ουτε θα πανε παραμεθωριο.
δουλευουνε κατι πρασινομπερέδες στο ΓΕΣ που ούτε αλεξίπτωτο έπιασαν και παραμεθωριο... από χάρτη!
φιλε black κnight ενημερωτικα σου λεω οτι για να φορας πρασινο μπερε σαν στελεχος πρεπει να βγαλεις τα υποχρεωτικα σχολεια ειδικων δυναμεων δηλαδη για σχ καταδρομων σπ. ΕΠΟΠ. ε. δ σβεα (αλεξιπτωτα!) τεχνικης ανναριχησης, διαφυγησ-αιχμαλωτων, σχολεια στον ολυμπο με ορεινο αγωνα και αλλα... οποτε δεν υπαρχει περιπτωση καποιος να φερει τον πρασινο μπερε και να μην εχει δει αλεξιπτωτο ελεος μην λετε οτι να΄ναι επισης για να εισαι στο ΓΕΣ και να φερεις πρασινο μπερε θα πρεπει να ανηκεις στην ΓΕΣ δ. ε. δ οπου ολοι ειναι καταδρομεις και πιστεψε εχουν πηδηξει αρκετες φορες. ενας επ. οπ ειδικων δυναμεων ευχαριστω
POLITHS

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από POLITHS »

POLITHS έγραψε:
black_knight έγραψε:
dn24 έγραψε:ολοι θα κανουν τον κυκλο τους απο την παραμεθοριο. Μη ξεχνας πως αυτοι που ειναι αθηνα πχ, ειναι αλεξιπτωτιστες


δεν κατάλαβες τι είπα;
ξαναλέω: Υπάρχουν άτομα που δεν πηγαν ουτε θα πανε παραμεθωριο.
δουλευουνε κατι πρασινομπερέδες στο ΓΕΣ που ούτε αλεξίπτωτο έπιασαν και παραμεθωριο... Από χάρτη!
φιλε black κnight ενημερωτικα σου λεω οτι για να φορας πρασινο μπερε σαν στελεχος πρεπει να βγαλεις τα υποχρεωτικα σχολεια ειδικων δυναμεων δηλαδη για σχ καταδρομων σπ. ΕΠΟΠ. Ε. Δ σβεα (αλεξιπτωτα!) τεχνικης ανναριχησης, διαφυγησ-αιχμαλωτων, σχολεια στον ολυμπο με ορεινο αγωνα και αλλα... Οποτε δεν υπαρχει περιπτωση καποιος να φερει τον πρασινο μπερε και να μην εχει δει αλεξιπτωτο ελεος μην λετε οτι να΄ναι επισης για να εισαι στο ΓΕΣ και να φερεις πρασινο μπερε θα πρεπει να ανηκεις στην ΓΕΣ δ. Ε. Δ οπου ολοι ειναι καταδρομεις και πιστεψε εχουν πηδηξει αρκετες φορες. Ενας επ. Οπ ειδικων δυναμεων ευχαριστω
ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ ΛΕΕΙ Ο ΣΟΦΟΣ ΛΑΟΣ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

POLITHS έγραψε: ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ ΛΕΕΙ Ο ΣΟΦΟΣ ΛΑΟΣ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ


ΕικόναΕικόνα Γεια σου ρε μεγαλε πολιτη καλη χρονια με υγεια σου ευχομαι

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
POLITHS

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από POLITHS »

Καλη χρονια dn24 υγεια και μονο υγεια καλη ανναρωση και με το καλο να επιστρεψεις

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

POLITHS έγραψε:Καλη χρονια dn24 υγεια και μονο υγεια καλη ανναρωση και με το καλο να επιστρεψεις



να εισαι καλα συναδερφε. Εχω ομως μελλον ακομη ηταν ενα δυσκολο χειρουργειο απο την πλευρα της αποκαταστασης που ειναι χρονοβορα. Να εισαι καλα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης