Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Gatoula
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 14, 2006 2:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Gatoula »

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να αλλαξω ειδικότητα σε περιπτωση που περάσω Επ. Οπ. Εννοω πως αντι για ειδικότητα Υγαιονομικού, να μπώ σε Πυροβολικό ή Ειδικές Δυνάμεις. Επεισης να ρωτισω κ αν παίρνουν κοπέλες σε αυτά τα όπλα.

Anonymous

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Πολυ δυσκολο να αλλαξεις ειδικοτητα γατουλα μου. Εκτος αν εχεις χοντρο δοντι.
Anonymous

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Μπορει ενας εποπ του πεζικου να μεταβει μονιμα στις ειδικες δυναμεις;

εχω ακουσει για 2 σχολεια στο κεαπ (σσοεκ/εδ &σσεδ) που μεσω αυτων μπορεις να μεταβεις αληθευει

σας παρακαλω απαντηστε, ειναι αναγκη

ευχαριστω πολυ

honor
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 05, 2006 9:09 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από honor »

yparxoun pezikarioi epop pou exoun tin poulada alexiptotisti...mporeis na peraseis ta sxoleia.alla de kserw me pia kritiria tha ginei i epilogi
rewind
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Φεβ 23, 2007 9:04 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από rewind »

Παιδια ειχα μπει 6η σειρα εποπ στις 6 δεκεμβριου. Με εστειλαν στο πυροβολικο. Ηθελα ομως να μπω στο υγειονομικο λογω του οτι ειμαι νοσηλευτης. Δεν την παλεψα και εφυγα. Μπορω να ξανακανω τα χαρτια μου στην επομενη σειρα;
Anonymous

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειμαι Επ. Οπ Δνεας στα (ΤΘ) σε εξαιρετικα δυσμενη μοναδα. Θα παρουμε φετος μεταθεση αφου κλεισαμε 3 χρονια εδω σαν τοποθετηση;

Ευχαριστω!

bozonio
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μάιος 30, 2007 11:33 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από bozonio »

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν θα βγει διαταγή για μετάταξη από Πεζικό σε Ειδικές Δυνάμεις και να μπορεί κάποιος που έιναι οδηγός ερπυστριοφόρου να μπεί. (Αφορά ΕΠΟΠ Δνεα 2η σειρά)
Χρηστος

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Χρηστος »

Γεια σας, ειμαι εποπ (πβ) θελω να ρωτησω τελικα μεταθεσεις ποτε περνουμε. οταν τελικα κλεισουμε τα 3+ χρονια η μας πουλησαν παλι;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από yandr »

Όταν πρωτοξεκίνησε ο θεσμός οι μεταθέσεις υποτίθεται θα γίνονταν μετά το πέρας 7-ετίας.
TheAvenger
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 16, 2007 4:27 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από TheAvenger »

Κατα ποσο γινετε να καταφερω μεταταξη απο τα τεθωρακισμενα στις ειδικες δυναμεις;
finix
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2007 3:33 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από finix »

για μετάταξη απο οπουδήποτε για ειδ. δυνάμεις βγαίνει διαταγή καθε 1 ή 2 χρόνια. Να ενοχλείτε το 1ο Γρ. για αυτό
Απο κει θα σας ενημερώσουν για την απαραίτητη αναφορά και θα πρέπει να περάσετε 2 σχολεία α) ΣΠΕΕΠΟΠΕΔ και β) ΣΒΕΑ αν και άκουσα (όχι επιβεβαιομένο ) ότι δεν είναι πλέον αναγκαστικό να είσαι αλξστης για να είσαι ειδ δυναμεις.

Μεταθέσεις βάση κανονισμού, όχι στην 7ετία αλλά με την συμπλήρωση της υποχρεωτικής θητείας. Δλδ 3 ή 4 χρόνια για όσους έχουν υπηρετήσει και όσους δεν έχουν υπηρετήσει θητεία, αντίστοιχα.
Όμως υπάρχουν περιπτώσεις που σε 1 χρόνο πήραν μετάθεση. ξέρετε με τι τρόπο.
police
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 18, 2007 12:53 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από police »

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω εαν καποιος παει ΕΠ. ΟΠ. γινεται μολις βγει προκηρηξη στην αστυνομια για ειδικους φρουρους η για συνοριοφυλακες να κανει μεταταξη, δηλαδη ενας στρτατιωτικος μου ειπε πως αμα εισαι ΕΠ. ΟΠ. και βγει προκηρηξη π. χ. για ειδικους φρουρους μπορεις λεει να κανεις μεταταξη και να πας κατευθειαν ειδικους φρουρους γιατι θεωρειται πως πας απο στρατο σε σωμα ασφαλειας. Το ερωτημα μου εμενα ειναι εαν ισχυει κατι τετοιο οποιος γνωριζει κατι θα το εκτιμουσα εαν μου ελεγε τη γνωμη του ευχαριστωΕικόνα
Anonymous

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

isxhei oti ginonte h proti metathesei se nisi gia epop;

ANASTASIOS

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ANASTASIOS »

Μπ[ορειτε να με βοηθεσετε σε μεταθεση. Με λενε Και θελω να παω στα γιανενανα μεταθεση. Ειμαι στην μυτιληνη σε μια μοναδα αστα να πανε. Δεν μας δεινουν αδειες εχω να παω στον τοπο μου 2 χρονια. Το τηλ ειναι 697****** (διαγραφή) εαν μπορειτε να με Βοηθησετε παρτε με σας παρακαλω τηλ σε αυτο το νουμερο. Δεν μπορω σε Αυτην την μοναδα αλλο
Anonymous

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Κακησπερα yandr στρατιγε. Εαν μπορειτε να με βοηθησετε το τηλ ειναι 697****** (διαγραφή)

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες