96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
desso08
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 25, 2008 4:51 pm
Επικοινωνία:

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από desso08 »

Είμαι 305 σειρά και έχω πάρει μετάθεση για Χίο στο λόχο διαβιβάσεων. Από τα λίγα που έψαξα δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Άλλοι μου λένε ότι είναι το πιο μαύρο στρατόπεδο που παίζει στις διαβιβάσεις και άλλοι μου λένε ότι είναι σχετικά καλά και θεωρείται βυσματική μονάδα. Κάποιος που να έχει υπηρετήσει πρόσφατα και να μπορεί να βοηθήσει;

Anonymous

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Anonymous »

Πυροβολαρχία;
Anonymous

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Anonymous »

Πυροβολαρχία; Έχεις πάει ή θα πας; εγω εκεί ειμαι !!! ¨//
Anonymous

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Anonymous »

Απλά , οι τυχεροί πάνε στο φυλάκιο (π. Χ. Άρρωστος , παρακαλούσε τον γιατρο να μιν τον βγάλει ΕΥ/ΕΑ για να πάει στο φυλάκιο) ότι κατάλαβες τώρα. Γ' πυροβολαρχία ΠΕΠ , Βαγγέλης , άντε τα λέμε επι Χίου μαζι με τα Zombie :)
Anonymous

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλαράκι δεν εχω έρθει ακόμα. Απλά ξέρω ότι είναι ταξιαρχία. Αν μπορείς να δώσεις καμιά πληροφορία για το τι παίζει; 'Αμα ισχύει φυλάκιο έχω ψηθεί τρελά!

Panagiotis (DB)
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 1:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Panagiotis (DB) »

Ember Post --> Λοιπον φιλε μου που πας στον 96ΛΔΒΕΘ! Ειμαι ενα παιδι που υπηρετησα και εγω στον 96ΛΔΒΕΘ ! Σαν υπηρεσιες τωρα απ'οτι εχω μαθει δεν παει και ασχημα.4 μεσα 1 εξω, εγω ειχα προλαβει το 20 μεσα 1 εξω :P... Οποτε μπεις πες μου την ειδικοτητα σου για να σου πω που πας κιολας(σε ποια δρια)... Γενικα με τα στελεχη δεν θα εχεις προβλημα, αν δεν κανεις χοντρες *****! Εγω μπορω να πω οτι περασα ωραια, γιατι ειχα ωραια παρεα. Και πανω απ'ολα προσοχη στον Διοικητη! Δεν ειναι κακος. Απλα εχει τις παραξενιες του... και μην αγχωνεσε για την ταξιαρχια... Ειναι μυθοι οτι ειναι δυσκολα. Εγω απο ταξιαρχια σε ταξιαρχια παω!

Anonymous

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Anonymous »

Τελικα ςιλε πος πηγες ςιο πςς ειναι ςα πραγμαςα;
Anonymous

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας παιδιά εγώ παρουσιάζομαι στην χίο στο 96 ΛΔΒΕΘ με ειδικότητα ΧΕΜ την τρίτη το πρωί μπορεί να μου πεί κάποιος τι παίζει εκεί;
Anonymous

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Anonymous »

Λοιπον φιλε...96 λδβεθ ερχομαι κ εγω. απο οτι ξερω για τους φανταρους ειναι λιγο δυσκολα γιατι εχει αγγαρεια. οσο για τα στελεχη ειναι πολυ καλα.
Anonymous

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά εγω παρουσιάστηκα στις 25 Ιουλίου στο 96 ΛΔΒΕΘ και Σαν πρωτη εντύπωση δεν μου αρέσει καθόλου. Το μεγαλυτερο προβλημα θεωρω ότι είναι οι τουαλέτες και οι καθόλου ανετοι θάλαμοι με την απουσία φοριαμών. Θεωρούσα πως η Καλαμάτα είχε μόνο χάλια στρατόπεδο αλλά έκανα λάθΟς!
Panagiotis(DB)

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Panagiotis(DB) »

Οτι ειναι λιγο ακαταστατη σαν μοναδα ειναι. Αλλα γενικα αν ξερεις πως να καβατζωθεις μπορεις να περασεις ζαχαρη! Οι ΧΕΜ πανε κατευθειαν 1η ΔΡΙΑ επικοινωνιων αρα ΚΕΠΙΚ και φυλακια οπως το ΠΣ (Πολεμικο Στρατηγειο).
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Rafale »

Χαμ χεμ δεν ειναι σιγουρο οτι θα πανε ολοι κεπικ. Μερικοι ναι. Οι αλλοι φυλακια και σε διαφορα αλλα ποστα συμφωνα με τις αναγκες της μοναδας παντα
8 μηνίτης

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από 8 μηνίτης »

Καλά όμως σε όποια διμμοιρία και να μπείς είναι ζάχαρη η μονάδα.
Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα μπορούσε να είναι καλύτερα.

Είμαι 8 μηνό και έβαλα μεσο για να μην φύγω.
Αν δείτε μετάθεση 96 ΛΔΒΕθ απλά χαμογελάστε...
6eess

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από 6eess »

Ισχυει οτι εχει χωρο κ για αλλα ατομα;
Απο οτι μαθαινω κι απο αλλου παιζει να ειναι ο πιο καλος λοχος διαβιβασεων στην Ελλαδα.
Ζωη κ κοτα.
Ποσο δυσκολο ειναι να ερθεις 96 ΛΔΒΕΘ;
Εσυ τι βυσμα εβαλες;
3h7ek

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από 3h7ek »

Εχει χώρο ο θάλαμος τώρα που θα φύγουν μερικοί παλιοί (310 σειρά).
Μπορείς να δοκιμάσεις να έρθεις.
Απο που είσαι;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης