96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
5n8hp

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από 5n8hp »

Τελικα δεν καταφερα να ερθω... Αλλα προσπάθησα.
Κρίμα ρε ***** το κι ενας γνωστός μου ήρθε και μου εδωσε πληροφορίες απο μέσα.
Ζωάρα κανετε εκει μέσα.

panfour

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από panfour »

Πώς είναι τώρα στο 96 ΛΔΒΕΘ;

Σκάει ένα φιλαράκι από 'μέρα σε 'μέρα.
...
ΣΤΡ 96 ΑΔΤΕ

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από ΣΤΡ 96 ΑΔΤΕ »

.μια χαρά είναι μόνο που είναι λίγα άτομα και δεν έχει καθόλου εξόδους

.. Αν είναι πολλά άτομα η 313 θα περάσουν καλά .

george8
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Ιαν 05, 2011 6:01 pm
Επικοινωνία:

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από george8 »

Είναι πολλά άτομα
Δημήτρης

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κανείς πως είναι η κατάσταση τώρα στη μονάδα; Τώρα μπαίνω Διαβιβάσεις στην Αυλώνα και σκέφτομαι για μετάθεση Χίο ή Λέσβο.
Σωτήρης

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Σωτήρης »

Παιδιά έμαθα πως θα έρθω στον 96 ΛΔΒΕΘ ως Χειριστής Ραντάρ Εδάφους (ΧΡΕ)

Μπορεί κανείς να μου δώσει πληροφορίες για το πως έχουν τα πράγματα τώρα εκεί;
giorgos

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από giorgos »

Μπορει καποιος να μου πει πως ειναι η κατασταση τωρα εκει?
Κ19Χ

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Κ19Χ »

Μήπως ξέρει κανείς που Μπορώ να βρω την Διεύθυνση Για φυλάκιο της Χίου; Θέλω να στείλω κάποια πράγματα. Ευχαριστώ.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από dn24 »

Κ19Χ έγραψε:Μήπως ξέρει κανείς που Μπορώ να βρω την Διεύθυνση Για φυλάκιο της Χίου; Θέλω να στείλω κάποια πράγματα. Ευχαριστώ.


Στρατόπεδο

κονδύλη γεωργίου, χίος,82100, χιου

τηλέφωνο:2271023515



Πάρε ένα τηλέφωνο στο άνωθεν νούμερο, και θα πάρεις την απάντηση που αναζητάς. Ευχαριστώ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Jsone
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2013 7:44 pm
Επικοινωνία:

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Jsone »

Υπάρχει τίποτα νεότερο για την κατάσταση στον 96 ΛΔΒΕΘ; Παρουσιάζομαι εκεί τον Μάρτιο με ειδικότητα ΧΣΕΖΜ (Ερμιτζής).
avoithitos

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από avoithitos »

Εχω παρει μεταθεση για ΛΔΒΕΘ ΧΙΟΣ Ας πει καποιος 2 λογια
janus

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από janus »

Γεια σε ολους. Μόλις απολύθηκα απο την 96ΛΔΒΕΘ σειρά 329. Τα πράγματα στη συγκεκριμένη μονάδα δεν είναι άσχημα. Τους πρώτους 3 μήνες στο λόχο (ταξιαρχία) έιχαμε 3 υπηρεσίες μπόλικους φαντάρους. Και 4 φυλάκια. Χαλαρά δλδ. Αργότερα οταν αρχισε να καλοκαιριάζει κ μας ήρθε μεγάλη σειρά φτάσαμε να έχουμε 10 υπηρεσίες στο λόχο συν 5 φυλάκια γενικά υπήρχαν εναλλαγές στις υπηρεσίες διότι υπαρχουν 3-4 μονάδες μέσα στην ταξιαρχία. Στις διαβιβάσεις ο κόσμος είναι λίγο καλυτερος δεν είναι οπως πεζικό πυροβολικό που θα δεις καθε καρυδιας καρύδι. Αυτά τα ολίγα
Νικοε

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Νικοε »

Φιλέ υπηρετησα εκεί το 1988/89. Με το που πήγα στο 96 μετά καπάκι σε φυλάκιο διαβιβάσεων στν άγιο Γεώργιο συκουση. Καλά πέρασα αλλά άδειες τότε σε 9 μήνες μόνο 3. Γενικά καλά είναι στη Χίο.
janus

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από janus »

Γεια σε όλους.329 σειρά. Απολύθηκα τον Αύγουστο του 2014. Πολύ καλές αναμνήσεις από το λόχο διαβιβάσεων. Ξηγημένοι όλοι οι αξιωματικοί καθώς και υπαξιωματικοί στην πλειοψηφία τους. Οι υπηρεσίες αλλάζουν διαρκώς ώς προς το πλήθος εξαρτώμενες φυσικά από τα άτομα που βρίσκονται σε κάθε λόχο μέσα στην ταξιαρχία.(ΤΥΕΘ, ΔΙΑΒΙΒΑΣΕΙς, ΛΟΧΟΣ ΣΤΡΑΤΗΓΕΙΟΥ). Όταν υπηρέτησα στο λόχο μας είμαστε από 17 έως και 25 άτομα κατά καιρούς. Οι υπηρεσίες ήταν σχετικά καλά κατανεμημένες λόγω καλού διοικητή του λόχου μας. Στη χειρότερη περίπτωση για κάποιον που ήταν μόνιμος στην ταξιαρχία είχαμε 5 υπηρεσίες μία έξοδο αλλά οι υπηρεσίες δεν είχαν σκοπιά τότε + υπηρεσιακά. Από την άλλη εγω προτιμούσα τις υπηρεσίες στα φυλάκια όπου ναι μεν μπορεί να καθόμουν περισσότερες μέρες έχοντας υπηρεσία αλλά δεν υπήρχαν πολλά άτομα πάνω από το κεφάλι μου. Αυτά κι από μένα, ελπίζω να ενημέρωσα
Ανωνυμος

96 ΛΔΒΕΘ - Χίος

Δημοσίευση από Ανωνυμος »

Θα πω καποια πραγματα για 96ΛΔΒΕΘ στην χιο τα πραγματα πολυ ασχημα παιδια λυπαμαι που σας το λεω για τους καινουριους απο καθε ΕΣΣΟ που εχετε φυλλα πορειας για χιο μου ερχεται κριμα με εχει παει εως και 19 μεσα 1 εξω αλλους τους εχει παει εως 22 και 23 -1 δεν υπαρχουν δυσκολες υπηρεσιες αλλα δεν θα περασετε καλα δεν μιλαω για ΤΗΠ και ΤΕΠ που κανουν ζωαρα μιλαω για απλους διαβιβαστες.. η υπηρεσιες ειναι απλες θαλαμοφυλακας ΚΕΠΙΚ και 2 φυλακια.. αλλα απο εμπλοκη σε εμπλοκη να φανταστειτε μπηκε ΕΣΣΟ Σεπτεμβρη που ειναι η πιο μεγαλη ΕΣΣΟ του χρονου και μας ηρθαν τοσα λιγα ατομα που δεν εχουμε εξοδους μονο υπηρεσιακα..
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες