88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΛΗΜΝΟ

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΛΗΜΝΟ »

Δεν μου λές αρχηγέ, για τον ντοπιο υπαξιωματικ, μήπως εννοείς τον Πατέλια! Ήμουνα και εγώ εκεί, λογικά πρέπει να σε πέτυχα, και εγώ ΔΕΑ ήμουνα τον Μαρτιο του 2000 είχα έρθει.
thanos89010
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 11, 2012 8:08 pm
Επικοινωνία:

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από thanos89010 »

Η μοναδα αυτοι εχει 180 Μόρια. Ισχύει οτι τους Τελευταίους Μήνες Παίρνεις Μετάθεση Στη Πόλη Σου;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από dn24 »

thanos89010 έγραψε:Η μοναδα αυτοι εχει 180 Μόρια. Ισχύει οτι τους Τελευταίους Μήνες Παίρνεις Μετάθεση Στη Πόλη Σου;


Καλησπέρα. Δες εδώ Και συγκεκριμένα στην παράγραφο "Κριτήρια - διαδικασία μεταθέσεων", και τα λέει αναλυτικότατα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
θανος

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από θανος »

dn24 έγραψε:
thanos89010 έγραψε:Η μοναδα αυτοι εχει 180 Μόρια. Ισχύει οτι τους Τελευταίους Μήνες Παίρνεις Μετάθεση Στη Πόλη Σου;


Καλησπέρα. Δες εδώ Και συγκεκριμένα στην παράγραφο "Κριτήρια - διαδικασία μεταθέσεων", και τα λέει αναλυτικότατα.



2. Τα μόρια λόγω δυσκολίας Μονάδας συμπληρώνονται μερίμνη της Διεύθυνσης Οπλιτών Θητείας του ΓΕΣ (ΓΕΣ/ ΔΟΘ).

Αυτο εδω Εννοώ Αν Ισχύει Δλδ αν εχεις 180 μορια και Πάνω

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από dn24 »

θανος έγραψε:

2. Τα μόρια λόγω δυσκολίας Μονάδας συμπληρώνονται μερίμνη της Διεύθυνσης Οπλιτών Θητείας του ΓΕΣ (ΓΕΣ/ ΔΟΘ).

Αυτο εδω Εννοώ Αν Ισχύει Δλδ αν εχεις 180 μορια και Πάνω



Πίνακας μονάδων και μόρια Υπολόγισε απο αυτόν τον αναλυτικό πίνακα τα μόρια σου, και με βάση το πρώτο link που σου παράθεσα,-εαν πληρείς τα κριτήρια- θα βγάλεις και την άκρη που αναζητάς.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
θανος

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από θανος »

dn24 έγραψε:
θανος έγραψε:

2. Τα μόρια λόγω δυσκολίας Μονάδας συμπληρώνονται μερίμνη της Διεύθυνσης Οπλιτών Θητείας του ΓΕΣ (ΓΕΣ/ ΔΟΘ).

Αυτο εδω Εννοώ Αν Ισχύει Δλδ αν εχεις 180 μορια και Πάνω



Πίνακας μονάδων και μόρια Υπολόγισε απο αυτόν τον αναλυτικό πίνακα τα μόρια σου, και με βάση το πρώτο link που σου παράθεσα,-εαν πληρείς τα κριτήρια- θα βγάλεις και την άκρη που αναζητάς.



ξεπερνάω τα 180 αρα δικεουμε;

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από dn24 »

θανος έγραψε:ξεπερνάω τα 180 αρα δικεουμε;



Όσοι συγκεντρώνουν τα περισσότερα μόρια, θα ικανοποιούνται κατά σειρά, με μετάθεση αναλόγως των επιθυμιών και των υπηρεσιακών αναγκών


Αν υπολόγισες τα μόρια σου και τα ξεπερνάς, και εφόσον το επιτρέπουν οι υπηρεσιακές ανάγκες και δεν υπάρχει υπερπληθώρα επιθυμούντων (όπως σου παραθέτω πάνω την παράγραφο με τα κριτήρια), τότε ναι δικαιούσαι. Καλή θητεία.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Steve

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από Steve »

Καλησπέρα παιδιά! Ήμουν σειρα 313 και υπηρέτησα και εγώ στην 88 ΜΑ/ΑΠ! Η αλήθεια είναι ότι ήταν ψιλομάυρο στρατόπεδο! Αρκετές υπηρεσίες σε συνδιασμό με κακό καιρό και πολλούς ΕΠΟΠ! Το καλό ήταν ότι έπαιζαν αποσπάσεις εβδομαδιαίες στο φυλάκιο των Διαβιβαστών όπου εκεί τα πράγματα ήταν πολύ χαλαρά! Επίσης έπαιζαν αποσπάσεις μηνιαίες συνήθως στην κεντρική λέσχη στην Μύρινα ή στην λέσχη της Ν. Κούταλης όπου τον χειμώνα είναι ζωή και κότα, πολύ λίγη δουλειά, ζέστη και άραγμα! Όλα αυτά ίσχυαν για το 2010!
Άβαταρ μέλους
ventic
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 03, 2013 3:22 pm
Τοποθεσία: Φαντάρος
Επικοινωνία:

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από ventic »

Καλησπερα 26/2 μπαινω στο 88 μα/απ διαβιβασεις
τι παιζει εκει; Ευχαριστω
Αναστασιου Γιαννης

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από Αναστασιου Γιαννης »

Ειμουνα 280 σε θυμαμε φιλαρακι
kost77

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από kost77 »

96Γ 242 σειρα... Τρελο πηξιμο κ χωσιμο απο τους γκασμαδες... Πηγα Νοεμβρη μηνα Με 10 μποφορ 4 βαθμος κ 95% υγρασια... Κ εφυγα τελη Ιουνη με καυσονα... Κατα τα αλλα super!
Καποτε στην Κουταλη

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από Καποτε στην Κουταλη »

Ρε μάγκα σειρές πρέπει να είμαστε και εγώ τον Μάρτη 2000 πήγα
μαυροπουλος

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από μαυροπουλος »

98Γ εσσο 11μιση μηνες στο σκατονισο,60 μεσα 1 εξω και εκεινη την τριτη που ηταν νυχτερινη ασκηση! Ευτηχως εγω ημουν λοχιας και ειχα το επιλοχαδικο μετα απο 3 μηνες που πηγα στο νησι. Οπλα μπουρδελο φαγητο σκατα πολυ κουβαλιμα πυρομαχικα και πολλα αλλα!
ΠΑΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από ΠΑΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ »

Φιλε δεν ξερω ποιος εισαι αλλα λες ψεμματα... ειμαι ε γ ω αυτος που εχασε το δαχτυλο του στις 7 σεπτεμβριου 2000 ωρα 8¨30. επειδη μου πηρε πολλα χρονια να το ξεπερασω και επειδη εχω μισησει το κωλονησι περισσοτερο απο τον χειροτερο εχθρο μου, το λιγοτερο που θα επρεπε να κανεις ειναι να ζητησεις συγνωμη!
Σπύρος

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από Σπύρος »

Βγάλτε το... Μπιμπερό από το στόμα, μεγαλώσατε! Ο Στρατός είναι Στρατός... Τι ακριβώς περιμένατε; Τις μανάδες σας να σας σκουπίζουν τα κολαράκια;88 ΣΤ' ΕΣΣΟ, ΧΡΥΣΟΨΑΡΑ!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης