88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dionisis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 05, 2007 7:57 pm
Επικοινωνία:

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από dionisis »

ξερει κανεις για αυτο;
σε ποιο σημειο του νησιου ειναι;
καλο σταρτοπεδο;
οτι ξερετε πειτε!
αδειες εξοδοι;
loxias

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από loxias »

θα φας καλά. ήμουν εκεί 295 σειρά και μας πήγε αίμα. δεν ξέρω απο τοτε τι έχει αλλάξει, αλλα δεν ξερω αν σου λεει κατι το 31-1, με 29 μέρες συνεχόμενα σκοπιά. νομιζω τωρα οτι τις σκοπιες τις γλυτωσατε
panos.stavros
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Σεπ 10, 2008 5:10 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από panos.stavros »

ημουν σειρα 263 και τοτε μας πηγαινε πιπα κωλο εμπλοκη. το μονο που εχω να θυμαμαι ειναι πως εχασα ενα κομματι απο το δαχτυλο μου εκει. καντε υπομονη και να προσεχετε τον εαυτο σας.

πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Εγω που ειμαι απο πειραια παιζει να με στειλουν εκει; Στη ρεντινα δεν ειναι και το κεαπ;
Anonymous

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από Anonymous »

Σειρα 281...64μεσα 1 εξω και η μια ηταν η αδεια μου για 6 μερες μονο... Πικπα... Μεα/απ. Μανα ελα αποψε αυριο πεθαινω η μην ελπιζεισ αδεια απλα πειξε... 7 μηνεσ λημνο Κι ομωσ περασαν...
George11

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από George11 »

Ξέρει κανείς τι παίζει με την εν λόγω μονάδα, δηλαδή πώς πάνε οι υπηρεσίες κτλ; Για κάποιο λόγο δε μπορώ να βρω πολλές πληροφορίες. Αν υπηρετεί κάποιος εκεί ή υπηρέτησε πρόσφατα ας δώσει τα φώτα του! Ευχαριστώ
DrBek

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από DrBek »

Ρε φιλε εκει ημουν και εγω 278 πρεπει να σε ξερω
MOYF

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από MOYF »

Ημουν απο ιανουαριου εως ιουνιου 2003 πολυ χαλια εκτος απο την πυροβολαρχια διοικησης μας πηγαινε 4μεσα μια εξω ημουν λοχιας και με ειχαν ταραξει στην σκοπια
VAG

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από VAG »

Είμουν σειρά 267. Στη μονάδα είχε λίγο τρέξιμο. Εγώ έβγαλα τον περισσότερο καιρό σε φυλάκια, που ήταν χαλαρά τα πράγματα αλλά δεν είχαμε εξόδους. Και όταν λέω χαλαρά, εννοώ ότι ξυπνούσαμε κατά τις 10. Είχαμε μια σκοπια το βράδυ που πηγαίναμε και αράζαμε. Για εξαρτήσεις και όπλα ούτε συζήτηση. Αν ερχόταν έφοδος, την έβλεπες 10 λέπτα νωρίτερα καθώς είμασταν πάνω στο βουνό και έβλεπες από μακριά τα φώτα του αυτοκινήτου. Οπότε πήγαινες ντυνόσουνα και όλα ΟΚ. Στους 4 μήνες έγινε μόνο μια φορά έφοδος.

Επιπλέον υπήρχε playstation και NOVA.

Per

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από Per »

Εγώ ήμουν σε αυτή την μονάδα από 9/1999-9/2000 ως έφεδρος αξιωματικός. Νόμιζα ότι θα περνούσα καλά αφού θα έβγαινα έξω και δεν θα είχα σκοπιά. Αλλά και έξω που ήμουν, είχε τόσο τρέξιμο που παρακαλούσα να έρθει η μετάθεσή μου. Στο τέλος, ο διοικητής μου έκανε και μούτρα και δεν την υπέγραφε οπότε μου την έδωσε και την απαίτησα για να προλάβω το αεροπλάνο να φύγω. Γενικά είναι πολύ τεταμένη μονάδα λες και αυτή θα μας σώσει αν γίνει πόλεμος. Το υλικό που είχε τότε ήταν παρωχημένο και αμφιβάλλω αν το έχουν Εκσυγχρονίσει. Επίσης, θυμάμαι έναν βλάκα ντόπιο υπαξιωματικό που νόμιζε ότι έκανε κουμάντο στους φαντάρους και μιλούσε απαξιωτικά ακόμα και σε αξιωματικούς. Γενικά πάντως αν μπορεί κάποιος να την αποφύγει για θητεία καλό θα του κάνει!
antreas

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από antreas »

Ρε παιδια ειμαι υ. Ε. Α στιν αυλονα Σε 2 μινες παο σε νισι εχς 2ερο Σπιτι στιν λιμνο Αλλα θελο να μαθο πος ειναι το στρατοπεδο στιν λιμνο κ αμα αχιζι να παο ι θα φτισο αιμα ος δοκιμοσ;
LIASMPE

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από LIASMPE »

98 γ ΕΣΣΟ 254 ςειρα 88 μεα απ
cp

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από cp »

Σειρά 282... Η Μονάδα είναι πρώην τάγμα ανεπιθύμητων, Για όσους θυμούνται τα κελιά υπάρχουν ακόμα (χρησιμοποιούνται πλέον ως αποθήκες). Αν εξαιρέσεις το πρώτο διάστημα που είχαμε σειρές Όπως 280,281 και κάποιους ξεχασμένους 278,279 ήταν καλά όσον αφορά τις εξόδους [4 ή 5/1] και φυσικά αν έσπαγες τον και καλά τσαμπουκά των παλιών.

Το στρατόπεδο βέβαια ήταν μπουρδέλο. Στέγη από ελενίτ, παράθυρα σπασμένα, Τα χορτάρια πάνω από το γόνατο, κουνούπια - στούκας και αξιωματικοί για τον *****... Πλήν δύο λοχαγών [έφυγαν και οι δύο]. Οι Ντουζιέρες 50 μέτρα από τα δωμάτια και οι τουαλέτες στα 70 μέτρα... Δούλευαν οι λιγότερες από τις μισές... Και από τα 20 εγγεγραμένα όπλα της μονάδας δούλευαν τα 7... Όταν έφυγαν οι προαναφερθείσες σειρές έπεσε τρελή εμπλοκή...

Ακόμα Και ο Συντά μας είχε πει Πως αν είμασταν και 2 μέρες αξύριστοι δε χάθηκε ο κόσμος... Κάποια παιδιά μέτρησαν και 80 μέρες μέσα και αυτό γιατί καθυστέρησε να έρθει η 283... Μας πρόλαβε μόνο ένα μήνα περίπου... Όταν ήρθε η μετάθεση μας δούλευαν 17 από τα 20 όπλα (με έξοδα ενός Λοχαγού της πυροβολαρχίας μου και τη βοήθεια ενός ηλίθιου Ο. Β. Α. Ενός έφεδρου Λοχία και ενός στρατιώτη), δούλευαν όλές οι τουαλέτες και ντουζιέρες (τις έφτιαξε ένας στρατιώτης υδραυλικός), βάφτηκαν όλα τα κτίρια και κλαδεύτηκαν όλα τα χόρτα... Κανείς ΔΕΝ πήρε τιμιτική!

Γενικά επειδή μαζεύει κάθε λογής κομπλεξικό αξιωματικό σημασία έχει να λες ότι εσύ από κει είσαι περαστικός... Τότε την περνάς ζάχαρη... Ακόμα και αν κάτσεις 80 και 90 μέρες μέσα... Έχεις κάνει τα φιλαράκια σου, πίνεις μπύρες και αν κάτσει και κανά καλός ΑΞ. ΥΠ. Τότε παίζεις και το PS σου...

θωμας αλεξανδρος 281

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από θωμας αλεξανδρος 281 »

Ποιος εισαι φιλαρακι
νικολιτσα

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από νικολιτσα »

Παιδια το αγορι μ ειναι εκει 5μιση μηνες κ δν τν παλευει καθολου περιμενει πως κ πως ειναι λουκι εκει πανωωω
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες