88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιαννης

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από Γιαννης »

Παιδιά ήμουν στο στρατόπεδο αυτό 4 μήνες. Πέρασα ζωάρα. Και τις εξόδους μου και όλα κομπλέ. Τέλεια Διοίκηση, όλα κομπλέ. Μπορεί να ήταν έτσι για εμένα γιατί ήμουν ο μοναδικός μάγειρας, αλλά και τα άλλα παιδιά πέρασαν καλά.
Άγγελος

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από Άγγελος »

Παιδιά καλησπέρα! εγώ δέκα του μηνός μπαίνω μπορεί να μου πει κάποιος που ακριβώς είναι το στρατόπεδο;
Χχχχ

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από Χχχχ »

Πατελιας μηλτος τον λέγανε θυμασε εγώ ειμουν 262 είχα υπολοχαγός τον κ*****
ΟΠΥ 1986/1991

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από ΟΠΥ 1986/1991 »

Ημουν οπυ δεκανεας και μετα λοχιας απο ιουνιο 1987 εως 03/12/1991 στην α πυροβ/χια ανδρεακο λοχαγο... το κολοψαρο ο πατελιας το παιζει εξυπνος γιατι ειναι λημνιος αυτο καταλαβαινω... εγω ημουν στα μ 42 που μαλλον τα εχουν αποσυρει... σειρες μου ηταν οι λιοδακης σταυροπουλος μπουλιτσακης και εγω ο μακρησ... τοτε η θητεια ηταν 24 μηνες και ηταν σχετικα καλα τωρα μαλλον σκουρα τα πραγματα γιατι δεν υπαρχει προσωπικο σε σχεση με τοτε... παντος καλο κουραγιο σε οσους ειναι φανταροι τωρα...
σκουιζ

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από σκουιζ »

μαυροπουλος έγραψε:98Γ εσσο 11μιση μηνες στο σκατονισο,60 μεσα 1 εξω και εκεινη την τριτη που ηταν νυχτερινη ασκηση! Ευτηχως εγω ημουν λοχιας και ειχα το επιλοχαδικο μετα απο 3 μηνες που πηγα στο νησι. Οπλα μπουρδελο φαγητο σκατα πολυ κουβαλιμα πυρομαχικα και πολλα αλλα!


Σειρά.
4η πυροβολαρχία μποφορς 6λιβρα.
Ο Ζησης ειμαι ο διαβιβαστής.
Φάγαμε μεγάλη πίκρα είναι η αλήθεια. Αλλά να ξέρεις ακόμα κατά καιρούς το φέρνω στην μνήμη μου.
Και να σκεφτείς ότι έμεινα αμετάθετος φίλε.
Να είσαι πάντα καλά και ευτυχισμένος.
σκουιζ

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από σκουιζ »

ΠΑΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:Φιλε δεν ξερω ποιος εισαι αλλα λες ψεμματα... Ειμαι ε γ ω αυτος που εχασε το δαχτυλο του στις 7 σεπτεμβριου 2000 ωρα 8¨30. Επειδη μου πηρε πολλα χρονια να το ξεπερασω και επειδη εχω μισησει το κωλονησι περισσοτερο απο τον χειροτερο εχθρο μου, το λιγοτερο που θα επρεπε να κανεις ειναι να ζητησεις συγνωμη!


Σειρά.
4η πυροβολαρχία μποφορς 6λιβρα.
Ο Ζησης ειμαι ο διαβιβαστής.
Φάγαμε μεγάλη πίκρα είναι η αλήθεια. Αλλά να ξέρεις ακόμα κατά καιρούς το φέρνω στην μνήμη μου.
Και να σκεφτείς ότι έμεινα αμετάθετος φίλε.
Να είσαι πάντα καλά και ευτυχισμένος.
Σκουιζ

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από Σκουιζ »

LIASMPE έγραψε:98 γ ΕΣΣΟ 254 σειρα 88 μεα απ


Σειρουλα να είσαι πάντα καλά. Πέρασαν τόσα χρόνια αλλά μου φαίνεται σαν χθες.
paolo

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από paolo »

88 μεαπ κ γω σειρα 265 με πατελια... Τι μου θυμησατε.
Geo

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από Geo »

88 μεεαπ 290 Α εσσο..56 /1 κ αυτη υπηρεσιακη για κουρεμα στη κουταλη. 35 φ.. στις 700ωρες σκοπια σταματησα να μετραω
Leonthesniki
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2018 12:00 pm
Επικοινωνία:

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από Leonthesniki »

Καλησπέρα, μπαίνω τον άλλον μήνα στην 290 ΜΑ/ΑΠ, είναι το ίδιο πράγμα; Γιατί ψάχνω να βρω τι σημαίνει και εμφανίζεται παντού το ΜΕΑ/ΑΠ μόνο
ΔΗΜΗΤΡΗΣ

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

Φιλε δεν ξερω ποιος εισαι αλλα λες ψεμματα... Ειμαι ε γ ω αυτος που εχασε το δαχτυλο του στις 7 σεπτεμβριου 2000 ωρα 8¨30. Επειδη μου πηρε πολλα χρονια να το ξεπερασω και επειδη εχω μισησει το κωλονησι περισσοτερο απο τον χειροτερο εχθρο μου, το λιγοτερο που θα επρεπε να κανεις ειναι να ζητησεις συγνωμη!
Καλησπερα αδερφε

263 κι εγω β πυροβολαρχια λοχιας

εισαι το παλικαρι που εκοψε το χερι του στον ορχο με το τρειλερ;

αν θυμαμε καλα!

zissis

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από zissis »

Α ρε σειρά ευχομαι να εισαι πάντα καλά.
marios8
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 22, 2019 3:44 am
Επικοινωνία:

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από marios8 »

Ελα ρε Λιασμπέ με έφερες 20 χρόνια πίσω. Φάγαμε μεγάλη πίκρα ρε φιλε, Τι να πρωτοθυμηθώ. Εγω έκατσα και αμετάθετος. Παρόλα αυτά οταν Κάθομαι και αναπολώ εκείνη την εποχή πάντα με πιάνει μια νοσταλγία. Σειρουλα εύχομαι να είσαι πάντα καλά.
marios8
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 22, 2019 3:44 am
Επικοινωνία:

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από marios8 »

Σκουιζ έγραψε:
LIASMPE έγραψε:98 γ ΕΣΣΟ 254 σειρα 88 μεα απ


Σειρουλα να είσαι πάντα καλά. Πέρασαν τόσα χρόνια αλλά μου φαίνεται σαν χθες.


Πές μου οτι είσαι ο Σκαρλής Απο την Β ΕικόναΕικόναΕικόνα.

πετρος

88 ΜΕΑ/ΑΠ - Λήμνος

Δημοσίευση από πετρος »

1999 με πατελια υποδικα τζουρα. Υπηρχε καποιος υπαξιωματικος δεν θυμαμαι αν ηταν εφεδρος. Το ονομα του ηταν ηλιοπουλος και η καταγωγη του απο καλαματα. Θυμαται καποιος το μικρο του ονομα κ αν υπηρετει ακομα ;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες