647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
alex

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από alex »

Ρε μαγκες για πειτε πως ειναι οι κατασταση στο 647; Μπαινω σε μια εβδομαδα!
Τζίμης 13

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Τζίμης 13 »

παιδιά η μονάδα έχει τρέξιμο, ειναι μάχιμη. το 647 ειναι το καμάρι της Ταξιαρχίας. ΣΠΕΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΣΤΗΣΙΜΑΤΑ ξεστησιματα σχοινες για τους λαθρο, σκοπετα αβερτα και αγήματα. Είναι όμως καλη η σχέση μεταξύ φαντάρων κ στελέχη με φαντάρους. Παντα θα υπάρχει ένας ***** με ή χωρίς βαθμο. οι εγκαταστάσεις είναι καλες σχετικά, δεν ειναι 5αστερο ξενοδοχείο αλλά δεν ειναι κ τρωγλη.
Σκοπετάνθρωπος

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Σκοπετάνθρωπος »

Απλά μία τραγική μονάδα. Εάν είσαι γιωτάς θα περάσεις χλίδα, εάν είσαι ένοπλος θα αφήσεις τα κόκκαλά σου στη σκοπιά
Κωνσταντίνος

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Για πείτε γνώμες για το 592..Μπαίνω σε 2 εβδομάδες

Κωνσταντινος

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Παιδια τι παιζει τώρα στο 647 μπαινω σε 3 βδομαδες και εχω ακουσει τα χειροτερα
Micha

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Micha »

Καλησπερα, παρουσιαζομαι στο λιτοχωρο Μπαλανικα 592 Μ/Π, μοναδα 24 ΕΥΠ, ειμαι απο αθηνα και δεν οδηγαω και πρεπει να παρουσιαστω μεχρι τη 1, με τρενο και κτελ φτανω μετα την μια (με το πρωτο τρενο) πως μπορω να παω;
marios

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από marios »

Παιδια τι λει μοναδα 647 Μ/Κ ΤΠ...
Mix95

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Mix95 »

Και εγώ 647 παω τι λέει;
Steve92

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Steve92 »

Κι εγώ 647 στο Λιτόχωρο, παιδιά. Είναι κανείς από Αθήνα, ώστε να κανονίσουμε να πάμε μαζί; Τα σχόλια που υπάρχουν εδώ είναι λίγο παλαιότερα, οπότε δεν μπορούμε να βγάλουμε ακριβή συμπεράσματα για το τι συμβαίνει αυτήν την στιγμή. Πάντως, φαίνεται να είναι μάχιμη μονάδα.
Ραφαηλ

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Ραφαηλ »

9 μηνες λιτοχωρο 647... Οι τελιτσες τα λενε ολα.. Υπομονη αδερφια.
Χρήστος

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Χρήστος »

Παιδες, φεύγω 4/2 Λιτοχωρο 647 Μ/Κ ΤΠ. Ειναι οντως τοσο χάλια οσο λενε;
Μένιος

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Μένιος »

Είμαι ήδη μέσα 3 μηνες πιο χαλια δεν γινεται. Μαυριλα ασκησεις τρεξιμο και εμπλοκη καθημερινα. Εποπια με ψυχολογικα για κλωτσιες. Και τωρα χειμωνα το κρυο απαλευτο. Βαλτε βυσμα να φυγετε.
mag

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από mag »

Παιδιά υπηρέτησα σε αυτήν την μονάδα κάπου 33-34 χρόνια πριν, ερχόμενος με μετάθεση από Έβρο... Με έκπληξή μου τώρα διαβάζω αυτά που διαβάζω, και διαπιστώνω ότι δεν άλλαξε τίποτα από τότε! Ούτε καν στο παραμικρό! Και τότε ίσχυαν ακριβώς όλα όσα αναφέρονται παραπάνω! Απλά να συμπληρώσω ότι οι αξιωματικοί που γνώρισα σε αυτήν την μονάδα ήταν οι χειρότεροι από όσους συνάντησα όχι μόνο κατά την διάρκεια της στρατιωτικής μου θητείας, αλλά και στην ζωή μου ολόκληρη. Απαίδευτοι, αγενείς, άξεστοι, αγράμματοι, ανάξιοι... Καμμία σχέση φυσικά με όσους γνώρισα στον Έβρο. Βέβαια και εκεί υπήραχαν εξαιρέσεις (άνθρωποι δηλαδή ανάξιοι αυτού το οποίο υπηρετούσαν), αλλά πολύ λιγότερες... Εύχομαι καλή υπομονή και καλό υπόλοιπο θητείας σε όσους υπηρετούν εκεί...
NIKOS

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από NIKOS »

Τι στρατοπεδο ειναι το λιτοχορο
Άβαταρ μέλους
fantar010
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2020 7:49 pm
Επικοινωνία:

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από fantar010 »

Η 647 γενικά είναι η χειρότερη μονάδα που μπορείς να βρεθείς στο Λιτόχωρο. Τα στελέχη είναι αγενή, απολίτιστα και πάμπολα. Θα χορτάσει το μάτι σου καραβανάδες (ένα 80% είναι στανταράκι). Φυσικά είναι ανάξιοι εμπιστοσύνης καθώς ψεύδονται συνεχώς για υπηρεσιακά θέματα στους φαντάρους και αλλάζουν τα λεγόμενα τους εν ριπή οφθαλμού όταν τους ξεμπροστιάσεις σε ανωτέρους. Αντίστοιχα οι ανώτεροι δεν είναι πάντα αξιόπιστοι. Σε περίοδο εμπλοκών 8...5 ημερών (χωρίς έξοδο) οι υπηρεσίες γίνονται διπλές ή αν είσαι άτυχος τριπλές μέσα σε μια μέρα οπότε ξεκίνα να βολεύεσαι με 4 ώρες ύπνου σε 24ωρο. Αν είσαι βίσμα και μπεις σε κανένα πόστο θα περάσεις λέλα, θα έχεις στάνταρ πρόγραμμα και δεν θα εκτελείς υπηρεσίες. Αν είσαι γιοτάς θα περάσεις λέλα με εξαίρεση την λάτζα σε περίοδο σβέν/σπέν που κυκλοφορεί μπόλικος κόσμος. Περίμενε άγριο χώσιμο οταν ξεκινήσουν ασκήσεις στην καναπίτσα. Οι εγκαταστάσεις είναι συντηρημένες αλλα δεν υπάρχει τίποτα άλλο να κάνεις πέραν απο υπηρεσία και ύπνο. Το ΚΨΜ θα σου θυμίσει εποχές '60 καθώς απο τότε εχει να αξιοποιηθεί.Γενικότερα συνηστώ βίσμα για αν φύγεις απο εκεί το συντομότερο δυνατόν. Ίσως η 592 ΜΠ ΤΠ να περνάει καλύτερα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης