647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
husqy
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Απρ 28, 2010 4:01 pm
Επικοινωνία:

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από husqy »

647 ΜΚ ΤΠ στο Λιτόχωρο. Παιδες τι λεει η συκεκριμενη μοναδα; Αξίζει; Εγκαταστασεις; Εξοδοι; Κλπ;
ολες οι πληροφοριες ευπροσδεκτες

ευχαριστω πολυ
Stanley

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Stanley »

Η μοναδα εχει πολυ τρεξιμο, εκπαιδευση αλλα ειναι 1 μεσα 1 εξω και τωρα παει και 2 εξω. Οι "γιωταδες" περνανε αρκετα καλα. Γενικα δεν ειναι ουτε καλα ουτε ασχημα... Απο εγκαταστασεισ, ειναι μετρια η κατασταση. Εχει ζεστη στους θαλαμους και πολυ καλο μαγειρα... Ουτε ζωαρα αλλα ουτε και καταμαυρο... Ελπιζω να βοηθησα
sakmav

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από sakmav »

Τι παιζει; Στο 647 Μ/Κ ταγμα πεζικου. Ορκιζομαι Φλεβαρη. Ειδικοτητα οπλιτης υγειονομικου
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από kampf »

Βασικα πολυ τρεξιμο για μοναδα πεζικου. Γυμναστικη, προβλεπε καργα, βολες, πορειες, επιθεωρησεις κτλ.
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
STRATHGOS BALANIKAS

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από STRATHGOS BALANIKAS »

Θα πηξεις. Ολα εσυ θα τα κανεις τουαλετες σημερα, εχεις πορεια, στιβο μαχης, οπλασκησεις, αθλοπαιδειες
αραλίκης

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από αραλίκης »

Αν είσαι υγειονομικό θα πας στν ΕΥΠ αν πάλι είσαι σιγουρα στο 647, έλα μόνο αν είσαι άοπλος

γενικά πάει 2-1, αλλά οι άδειες δε δίνονται εύκολα

aenis

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από aenis »

647... Το μια μια που αναγραφεται πιο πάνω ειναι ψέμα μεγάλο. Οι υπηρεσίες είναι 2-1 και ενίοτε 3-1 σε μερικούς άτυχους. Προβλεπόμενος πάντα η εμφάνιση είναι το καμάρι της μονάδος, μέσα στην ταξιαρχία. Η τεθωρακισμένη ταξιαρχία έχει πολλά τάγματα. Όλοι είναι 2 λαλούν και 3 χορεύουν. Θα σου πούνε για δύσκολα στην 23 εμα και πωω κουραση στην 26... Οι τύποι θα κλαίγαν απο την δευτερη μέρα στο 647.

Το σκυλί που γαβγίζει μέσα στο στρατόπεδο του λιτοχώρου Ανθ (πζ) Μπαλανίκα Νικόλα είναι το 647. Αγηματα πρώτοι, εκπάιδευση πρώτοι, σε σχέση με τους άλλους της ταξιαρχίας πάντα. ΤΑΕ πρώτοι, ετοιμότητα πρώτοι, αναφορές ανα ημέρα πρώτοι. Οι υπόλοιποι του λιτοχώρου πολλές φορές απορούν με την διαφορά που μπορεί να έχει η μονάδα που στεγάζεται ακριβώς δίπλα τους. Οι άδειες είναι οι δικές σου. Ο, τι έχεις. Τιμητικές αντε να παρεις 7-10 μαζί με αιμοδοσία (και πολλές λέω) αν εισαι τυχερός σε όλη σ τη θητεία εδώ.

Οι ένοπλοι είναι σκοπάνθρωποι μόνο, οι άοπλοι είναι λαντζερηδες και θαλαμοφύλακες.To καλό με το προβλεπόμενο όμως είναι πως οι θάλαμοι είναι μαζεμένοι και καθαροί και οι τουαλέτες παντα ανθρώπινες ενώ το κλίμα μεταξύ των οπλιτών στους λόχους οικογενειακό με όλη την έννοια. Ειναι ενας για όλους. Το φαγητό της μονάδας πολύ καλό. Το λιτόχωρο απ την άλλη ειναι μια μικρή πολιτεία. Θα βρείς τα πάντα. Ολες οι τραπεζες, όμορφα καφέ, φαγητό, βονταφον γερμανό κοσμοτε και χίλια δυο άλλα συν τα πολλά ξενοδοχεία. Η κατασταση που σου περιγράφω είναι ακριβώς έτσι άλλωστε την ζω καιρό πολύ.
ΝΙΚΟΣ

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Παιδες τι παιζει τωρα στο 647 ξερει καποιος.
dionisis

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από dionisis »

Ειμαι Σειρα α328 και μπηκα στο 657 11 οκτωβρη. Σαφως δεν την παλευα οπως πολλοι αλλοι. Μας πηγε 4-1 3-1 και εδω και καιρο σταθερα 2-1. Στο ΣΠΕΝ ξεθεονεσαι ειδεικα οταν πας για βολες. Για ΤΦ ισχυει το κλασικο 'τρεχα φανταρε'. Πηραμε νουμερα κεντρικη πυλη 600μετρα ανηφορα για να φτασεις εκει και φορτομενος. Απενταντι στο μηχανικο συχνα σκοπετας. Γενικα ειναι ζορικα σε σχεση με ολες τις αλλες μοναδες. Αλλα απο την αλλη στους θαλαμους και γενικα στο ταγμα μεταξυ φανταρων ειναι πολυ καλο το κλημα.
kalakrasia

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από kalakrasia »

Η χειροτερη μοναδα μαγκες! Μακρια απο εκει! Νερο να κανεις μπανιο γιοκ φςνες κακο για το τιποτα! Πολυ τρεξιμο παρα πολυ δεν σταματας να περπατας! Εβαλα βισμα και πηγα εκει αυτα δεν γινονται! Συνεχεια εποπια ποοοοοοοο τι καρκινος ειναι αυτοι ρεεεεεεεεεε! Θελω να γραψω ονοματα απο δαυτους αλλα και απο αξιωματικους αλλα αστο! Χωσιμο αγγαρεια τα παντα ολα! Πιο χαλια δεν γινεται! Εχασα 8 κιλα σε 15 μερες με το που πατησα το ποδι μου εκει! Οσο για τα βισματα απο εκει μονο αυτοι περναν καλα και κανουν και κλικα για να τα φορτωθεις ολα εσυ! Μακρια απο Απο εκει δεν παιζεται ι κατασταση! Αυτα που ειδα και μιλω ως λογικος ανθρωπος δεν τα ξαναειδα πουθενα και αλλαξα και 4 στρατοπεδα! Οποιος εχει παει και θα πει τα αντιθετα απο αυτα να ξερετε ειναι κατερινιωτης η λιτοχωριτης!8 μερες ειχαμε να κανοθμε μπανιο και ο θαλαμος στους 2-3 βαθμους το δακωσαμε και πολυ τρεξιμο ρε παιδια παρα πολυ και οι υπολοιπες μοναδες στην λουφα! Αλλου κοιμασαι αλλου τα οπλα αλλου αναφορες και αποστασεις τεραστιες! Λαντζα τα παντα πιροθνια σκυοι ολα συν το μαγειριο ολο σκουπισμα δεν σταματας να πλενεις! Περιπολα σε ολο το στρατοπεδο και μιλαμε για ανηφορες κατηφορες πουρναρια τεραστιες αποστασεις και να εισαι και στην τσιτα! Αοταρα δεν λεω σου σκανε 100 εφοδοι σε ενα 2ωρο! Σκοπιες περιπολα αγγαρειες σκοπιες στην λεσχη στο μηχανικο απεναντι! Σπεν τρομακτικο! Στελεχοι ανοητα οχι μονο εποπ ολοι τους στο 647! Δεν ειμαι υπερβολικος οποιος πηγε να μου πει το αντιθετο! Αγηματα φουλ! Μαγκες μακρια απο εκει ναι μπορει να μην ειναι εβρος αλλα μακρια απο αυτους! Μονο οι κοντοχςριανοι περνανε ζελα οι αλλοι κλαμα μαυρο παιδες!
νικος

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από νικος »

Η μοναδα ειναι σωστη, το θεμα ειναι πως μεσα εδω που βρισκομαι αυτη την στιγμη υπαρχουν γιωταδες και κακομαθημενα κατερινιωτικα αγορακια που περνουν τα βισματα τους τηλεφωνα και φευγουν ειτε με αποσπασεις ειτε με αδειες. Απο στελεχη υπαρχουν τα εποπια στις υπηρεσιες που σημαινει πως η εμπλοκη ειναι μονιμη σε αυτο το μπουρδελο τουλαχιστον τους καλοκαιρινους μηνες απο μαρτιο εως οκτωβριο.. τα σκοπετα για το πεζικο ειναι απειρα, οσα ατομα και να εχει η μοναδα η ταξιαρχεια μπορει να κανονησει να ανοιξει υπηρεσιες ωστε η εμπλοκη να συνεχισει να υφισταται. Απο αξιωματικους υπαρχει και ο καυλωμενος αλλα κατα βαση ειναι οι πιο συννενοησιμοι εκει μεσα. Συγκεκριμενα αυτος ο ΕΠΟΠ που ειναι και βγαζει τις υπηρεσιες θα του ευχομουν να του πεθανει η οικογενεια...25 μερες εμπλοκη και συνεχιζω οσοι μπορειτε βαλτε βιζμα και κοψτε το 647 ΜΚ/ΤΠ ιδιως εαν ειστε και Πεζικο..
Stratiwtis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 27, 2015 12:07 pm
Επικοινωνία:

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Stratiwtis »

Παιδιά είμαστε σειρά 338 κ τ πράγματα είναι χάλια... κάνουμε διπλό υπηρεσίες κ κάθε μέρα υπηρεσία είμαστε 6 κ 7 μέρες μέσα κ όταν μας δίνουν έξοδο δεν βγαίνουμε Γ ν κοιμηθούμε.. έχουμε 25 υπηρεσιες Γ 15 άτομα κ οι ένοπλοι είμαστε 6 Γ 10 υπηρεσίες... Μην έρθετε ποτέ εδώ μακρια!!!
psaras

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από psaras »

Πολυ τρέξιμο, συνέχεια καθαριότητες και αλλες αγγαρείες (συνέχεια ομως) , λιγος υπνος, άπειρα στελεχη και τα περισσότερα με ψυχολογικά προβληματα, καθε μερα την ακους για κατι που ποτε δεν εκανες, άδειες μονο της δικες σου και αντε 1-2 τιμητικές και αμα,μακρια απο 647 κόλαση ειναι, ειμαι 341 σειρα ειμαι 2 μηνες μεσα και τι να πω σκέφτομαι για αναβολή.

κανεις εδω που ειμαι δεν ειπε εναν καλο λογο για 647 τοσο καιρο.

Rinos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 11, 2016 10:37 am
Επικοινωνία:

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Rinos »

Παιδια απο εβδομαδα θα ειμαι στο 647. Ειναι αληθεια τα οσα διαβαζω; Παλεβεται καθολου; με οσα εχω διαβασει εχω φρικαρει. Το 647 εχει μονο πεζικο?

Neos

647 Μ/Κ ΤΠ - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Neos »

Φίλε μην ακούς κανέναν, είναι γαμάτα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: XarisMX11 και 2 επισκέπτες