Μετατάξεις στο στρατό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Sofo19

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Sofo19 »

Καλησπέρα μου έτυχε μεταταξη στο πυροβολικο και από τη στρατολόγια μου είπαν Χορτιατη.. μπορεί να μου πει κάποιος πως είναι οι υπηρεσίες εκεί και αν υπάρχει δικαίωμα διανυκτερευσης εκτός στρατοπέδου;

Γ ΕΣΣΟ

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Γ ΕΣΣΟ »

Μπορώ τώρα που έχουν περάσει 80+ μέρες θα πάω ειδικές δυνάμεις από πεζικό;
chris777
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:42 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από chris777 »

Γεια σας!

Ειχα παρει αναβολη για σπουδες, η οποια τελειωνει 31/12/2019. Ειμαι κατεταγμενος στο ΠΝ και θελω να παω ΣΞ.

Εκανα σημερα αιτηση μεταταξης απο το ενα σωμα στο αλλο δινοντας γραπτως τους λογους για τους οποιους ζητω μεταταξη.

Το θεμα ειναι οτι θελω να παω μεχρι το τελος του χρονου να κοψω την αναβολη μου για να καταθεσω και πτυχια/βιογραφικο κλπ.

Γνωριζουμε ποσο καιρο παιρνει να δοθει η απαντηση; Γιατι αν γινει δεκτη θα πρεπει να παρουσιαστω στην Β Εσσο του ΣΞ (Μαρτιο) διαφορετικα στην Β Εσσο του ΠΝ (Μαιο). Αλλαξαν αυτη τη βδομαδα οι Εσσο του ΣΞ και γιναν παλι 6.

Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη!

Andrkyri

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Andrkyri »

Είχα κανει και εγώ αίτηση από ξηρά σε ναυτικό και βγήκε απορριπτική λόγω των μεγάλων αναγκών στον ΣΞ έναντι του ΠΝ.11 Σεπτέμβρη έκανα αίτηση και 17 οκτώμβρη ειχε βγει απάντηση 26 ήρθε το χαρτί σπίτι. Καλή επιτυχία.
chris777
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:42 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από chris777 »

Ακομα δεν εχω παρει καμια απαντηση, Το θεμα ειναι οτι πηγα να κοψω αναβολη η οποια ληγει ουτως ή αλλως 31/12/19 και μου ειπαν να μην την κοψω διοτι τα χαρτια μου θα δρομολογηθουν για ναυτικο. Δηλαδη αν δεν εχω παρει απαντηση εως το τελος του μηνα, θα κολλησω ντε και καλα ναυτικο;

Εχει ιδεα κανεις;

Σαμαράς Παντελης

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Σαμαράς Παντελης »

καλησπέρα σας.. περιμένω να μου έρθει το χαρτί για την κατάταξη μου στο στρατό.. πως μπορώ να αλλάξω την μετάταξη από πεζικό σε ναυτικό; πρέπει να κάνω αίτηση τώρα ή μόλις έρθει το χαρτί του στρατού;
Άβαταρ μέλους
Mike_1992
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 24, 2019 1:29 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Mike_1992 »

Σαμαράς Παντελης έγραψε:καλησπέρα σας.. περιμένω να μου έρθει το χαρτί για την κατάταξη μου στο στρατό.. πως μπορώ να αλλάξω την μετάταξη από πεζικό σε ναυτικό; πρέπει να κάνω αίτηση τώρα ή μόλις έρθει το χαρτί του στρατού;
Επρεπε να την είδες κάνει ήδη.

Βασίλης

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Βασίλης »

Καλησπέρα σας,

Η αναβολή μου λήγει 31 Δεκεμβρίου και έχω καταταχθεί στρατό ξηράς όπου το πιθανότερο είναι ότι θα παρουσιαστώ τον Μάρτιο. Λόγω σπουδών θα ήθελα να πάρω μία επιπλέον μικρή αναβολή προκειμένου να τελειώσω με τη σχολή για να καταθέσω το πτυχίο. Επίσης έχω ακούσει πάρα πολλούς συμφοιτητές μου επειδή είμαστε Ναυπηγοί από ΕΜΠ να μπαίνουν στο ναυτικό. Γνωρίζετε αν γίνεται ενώ μου έρθει το χαρτί παρουσίασης και πάρω επιπλέον αναβολή να μπορώ να κάνω αίτηση μετάταξης ή όχι;

Andr
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 1:02 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Andr »

Παιδιά καλησπέρα, αν βγάλω ναυτικό φυλλάδιο είναι βέβαιη η μετάταξή μου από ΣΞ σε ΠΝ; αξίζει να πάω να το βγάλω;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Andr έγραψε:Παιδιά καλησπέρα, αν βγάλω ναυτικό φυλλάδιο είναι βέβαιη η μετάταξή μου από ΣΞ σε ΠΝ; Αξίζει να πάω να το βγάλω;


Όχι, δεν παίζει ρόλο. Μην μπεις καν στην διαδικασία, εάν πρόκειται για αυτό το λόγο. Φυσικά πάντα το "δόντι" παίζει τον πρωτεύοντα ρόλο.

Andr
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 1:02 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Andr »

Στην στρατολογία μου ανάφεραν ότι είναι υψηλά τα ποσοστά έγκρισης της μετάταξής αν το έχω...DYK να ρωτήσω επίσης, αν παραμείνω ΣΞ θέλω να διατηρήσω την ειδικοτητα υγειονομικαριου ώστε σε επικείμενη προκήρυξη ΟΒΑ η ΕΠΟΠ να έχω ' προσβάσιμα " πιστεύεις αξίζει να το αναφέρω κατά την συνέντευξη όταν έρθει η ώρα η δεν θα ληφθεί υπόψιν; από ποιον καθορίζετε; ΣΕ ευχαριστώ!!

konsara
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2020 10:11 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από konsara »

Καλησπέρα. Σε λίγες μέρες θα πάω να κόψω την αναβολή μου που είχα λόγο σπουδών. Θα ήθελα να παρουσιαστώ σε κάποιο κεντρο πεζικού. Τι πρεπει να κάνω οταν πάω στην στρατολογιά για να παρουσιαστώ στο πεζικό;
Κωνσταντινος

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Γεια σας παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω, εγώ πέρασα περιοδεύων το 2015 και δήλωσα πεζικό τώρα έχω αναβολή μέχρι το 2024, αλλα λογικά το 2021 θα τη διακόψω γιατί τελειώνω με τη σχολή μου, μπορώ να αλλάξω το πεζικό με ειδικές δυναμεις;
Άβαταρ μέλους
Nontas
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2020 10:55 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Nontas »

Για μετάταξη γενικά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι δικαιολογητικά χρειάζονται;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες