Μετατάξεις στο στρατό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
nenos111
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2022 8:25 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από nenos111 »

Θάνος έγραψε:Ως περιοδεύον πριν χρόνια δήλωσα Πολεμική Αεροπορία και στην ιστοελίδα της στρατολογίας είδα πως με πήραν. Τώρα που έκοψα την αναβολή έκανα χαρτιά για μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις, συγκεκριμένα έγραψα στην 35η Μοίρα Καταδρομών. Πόσο πιθανό είναι να συμβεί; Η ΕΣΣΟ που μπαίνω είναι του Σεπτεμβρίου.
Γίνεται. Πρέπει να καταθέσεις στη στρατολογία αίτηση για μεταφορά από ΠΑ σε ΣΞ... Εφ όσον μπαίνεις Σεπτεμβριο πρέπει να την κάνεις άμεσα.

Θάνος

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Θάνος »

Την έχω κάνει ήδη και την έχω στείλει πως αιτώ να μεταφερθώ από Πολεμική Αεροπορία στις Ειδικές Δυνάμεις, έγραψα και συγκεκριμένα στην 35η Μοίρα Καταδρομών. Απλώς ρωτάω από την Πολεμική Αεροπορία στις Ειδικές Δυνάμεις πόσο πιθανό είναι να γίνει η μετάταξη.
nenos111
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2022 8:25 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από nenos111 »

Θάνος έγραψε:Την έχω κάνει ήδη και την έχω στείλει πως αιτώ να μεταφερθώ από Πολεμική Αεροπορία στις Ειδικές Δυνάμεις, έγραψα και συγκεκριμένα στην 35η Μοίρα Καταδρομών. Απλώς ρωτάω από την Πολεμική Αεροπορία στις Ειδικές Δυνάμεις πόσο πιθανό είναι να γίνει η μετάταξη.
Η μετάταξη δεν θα γίνει από αεροπορία στις ειδικές δυνάμεις αλλά από αεροπορία στο στρατό ξηράς.

Έχεις πιθανότητες 99% κατά τη δικιά μου άποψη να εγκριθεί η αίτηση σού.

Όταν γίνει η μετάταξη προς το στρατό ξηράς η στρατολογία του ΓΕΣ θα αποφασίσει εάν θα πας ειδικές δυνάμεις ή σε άλλο όπλο του στρατού ξηράς. Θεωρητικά όμως εφ όσον το ζητάς δεν έχει λόγο να μην σε βάλει στις ειδικές δυνάμεις

Θάνος

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Θάνος »

Ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις.
Βασίλης

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Βασίλης »

Παιδιά σος είμαι τεχνικό Μόλις ξεκίνησα σπεν γίνεται να πάρω μετάθεση και να πάω διαβιβάσεις;

Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Βασίλης έγραψε:Παιδιά σος είμαι τεχνικό Μόλις ξεκίνησα σπεν γίνεται να πάρω μετάθεση και να πάω διαβιβάσεις;



Οχι, δε γίνεται. Μετάταξη γίνεται μόνο για υπηρεσιακούς λόγους, π. Χ. Να πας ΕΛΔΥΚ, και γινεται προς ΠΖ, ΤΘ συνήθως.

Τι δε σου αρέσει στο ΤΧ; Οι μονάδες υποστήριξης σε όλα τα στρατόπεδα είναι απο τις πλέον χαλαρές...

Βασίλης

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Βασίλης »

Ούτε με πολιτικό βύσμα;Σήμερα έμαθα πως ένα παιδί μετά τα σπεν φεύγει από πεζικό Μυτιλήνης για μηχανικο στο Λουτράκι της Αθήνας

Και άλλος ενας γνωστός μου πήγε από τεχνικό στο μηχανικό μετά τα σπεν

Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Γιατί τόση κάψα να φύγεις απο το τεχνικό; Θες να πας στη ΣΔΒ στο Χαϊδάρι μετάθεση;

Αυτό που φαντάζομαι οτι έγινε είναι πως κάποιο παιδί έβαλε μέσον για συγκεκριμένη μετάθεση (π. Χ. Τη ΣΜΧ που είναι στο Λουτράκι Κορινθίας) οπότε αναγκαστικά του έκαναν μετάταξη για να μπορέσει να πάει εκεί.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Darth_Bane την Τετ Ιουν 15, 2022 8:38 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Βασίλης

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Βασίλης »

Εγώ είμαι θέλω από τεχνικό Μυτιλήνης Λέσβου Να πάω διαβιβάσεις καλλονή Λέσβου

Πού είναι πιο κοντά στο σπίτι μου και με βολεύει

Σε ολα

Κώστας

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Κώστας »

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω Μετάταξη από στρατό ξηράς σε πολεμικό ναυτικό γίνεται ή όχι ; Ακόμα και στην περίπτωση του βύσματος δεν γίνεται τίποτα;
Θάνος

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Θάνος »

nenos111 έγραψε:
Θάνος έγραψε:Την έχω κάνει ήδη και την έχω στείλει πως αιτώ να μεταφερθώ από Πολεμική Αεροπορία στις Ειδικές Δυνάμεις, έγραψα και συγκεκριμένα στην 35η Μοίρα Καταδρομών. Απλώς ρωτάω από την Πολεμική Αεροπορία στις Ειδικές Δυνάμεις πόσο πιθανό είναι να γίνει η μετάταξη.
Η μετάταξη δεν θα γίνει από αεροπορία στις ειδικές δυνάμεις αλλά από αεροπορία στο στρατό ξηράς.

Έχεις πιθανότητες 99% κατά τη δικιά μου άποψη να εγκριθεί η αίτηση σού.

Όταν γίνει η μετάταξη προς το στρατό ξηράς η στρατολογία του ΓΕΣ θα αποφασίσει εάν θα πας ειδικές δυνάμεις ή σε άλλο όπλο του στρατού ξηράς. Θεωρητικά όμως εφ όσον το ζητάς δεν έχει λόγο να μην σε βάλει στις ειδικές δυνάμεις

Είδα στη στρατολογία πως όντως άλλαξε από Πολεμική Αεροπορία σε Στρατό Ξηράς. Είχες δίκιο.

Poggers

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Poggers »

Παιδιά έκανα ΣΠΕΝ/ΣΒΕΝ στο πεζικό και πήρα μετάθεση στις διαβιβάσεις. Το όπλο μου θα αλλάξει από ΠΖ σε ΔΒ ή θα μείνει ΠΖ; Ευχαριστώ!
ContactFront1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 10, 2022 5:33 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από ContactFront1 »

Μπηκα αεροπορια με την Ε ΕΣΣΟ αρχες σεπτεμβρη και λογω πτυχιου με βαλαν υγειονομικο.Γνωριζει κανεις αν μπορεις να ζητησεις αλλαγη κλαδου, πιο συγκεκριμενα να παω τεθωρακισμενα.

Δικια μου λοξα κ καυλα, το αποφασισα λιγο αργα, αν ξερει καποιος να πει θα βοηθουσε πολυ!

Fsasa

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Fsasa »

Τι λίγο αργά ρε φίλε, έχεις ορκιστεί είσαι σε μονάδα, δεν γίνονται αυτά.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης