Μετατάξεις στο στρατό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Λελαρχος

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Λελαρχος »

Καλησπέρα, έχω και εγώ μια ερώτηση. μπορω άμα έχω υπηρετήσει πχ 164 μέρες σε έναν κλάδο και έχω αναβολή να αλλάξω σώμα; πχ από αεροπορία στρατο ξηράς
βασιλης

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από βασιλης »

Καλησπερα, ξερει κανεις να μου πει ποια ειναι η διαδικασια για να παω απο το πολεμικο ναυτικο στον στρατο ξηρας; Ευχαριστω
mand7s

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από mand7s »

Καλησπέρα σε όλους. Έχοντας γνώση ότι βάσει ΦΕΚ απαγορεύονται οι μετατάξεις από το ένα σώμα στο άλλο, πιστεύετε ότι σε περίοδο προεκλογική είναι πιο εύκολο και δυνατό να πραγματοποιηθεί αυτό; Αν γνωρίζει κανείς από προηγούμενη εμπειρία να μας πει.
MIKE

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από MIKE »

Ξερει Κανεισ Παλιοσ Αν Γινεται Αν Γινεται αλλαγη οπλου Απο Πυροβολικο Σε πεζικο
Giorgos

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Giorgos »

Καλησπέρα παιδιά έχω καταταχθεί στο σώμα υλικού πολέμου και θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κάποιος αν προβλέπεται έστω και με χρήση βύσματος αλλαγή σώματος σε όπλο μετά την ορκομωσία πχ σε πυροβολικό ή κάτι άλλο διότι θα ήθελα να συμμετέχω σε καμιά άσκηση όποτε συμβαίνει. Επίσης μιας και είμαι τελειόφοιτος οικονομικών γνωρίζεται αν είναι δυνατόν να μπω στο οικονομικό σώμα σαν οπλίτης θητείας να κάνω εκεί την θητεία μου ώστε να μην πάει τελείως χαμένος ο χρόνος μου;

Σας ευχαριστώ πολύ!

Falcon

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Falcon »

Γνωρίζετε αν γίνεται να κάνεις μετάταξη σε άλλο όπλο ή σώμα μετά το πέρας της ορκομωσίας;
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Falcon έγραψε:Γνωρίζετε αν γίνεται να κάνεις μετάταξη σε άλλο όπλο ή σώμα μετά το πέρας της ορκομωσίας;
Είναι σύνηθες να γίνεται αυτό μετά την ορκωμοσία.

Ανώνυμος

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Ανώνυμος »

Γίνεται ενώ έχω επιλέγει για πεζικό να σταλω στις ειδικές Δυνάμεις και συγκεκριμένα στους πεζοναύτες στον Βόλο?
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Ανώνυμος έγραψε:Γίνεται ενώ έχω επιλέγει για πεζικό να σταλω στις ειδικές Δυνάμεις και συγκεκριμένα στους πεζοναύτες στον Βόλο;


Την πρώτη ημέρα που θα καταταγείς θα σε ρωτήσουν εαν επιθυμείς να υπηρετήσεις στις ειδικές δυνάμεις.

Μέσα στην πρώτη εβδομάδα της κατάταξης θα περάσει από το στρατόπεδο επιτροπή από αξιωματικούς των ειδικών δυνάμεων και οσοι δηλώσανε ότι θέλουν να πανε, θα συμμετέχουν σε αθλητικές δοκιμασίες. Εφ οσον κριθείς κατάλληλος θα σε επιλέξουν. Εκεί θα δηλώσεις ότι επιθυμείς να υπηρετήσεις ως πεζοναύτης.

Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Γίνεται αλλά συνήθως υπάρχει κάποιος σημαντικός λόγος. Π. Χ. Αν δηλώσεις οτι θες να υπηρετήσεις ΕΛΔΥΚ κι είσαι ΔΒ τότε θα σε κάνουν ΠΖ ή ΤΘ για να πας Κύπρο.
Ανώνυμος

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Ανώνυμος »

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις πληροφορίες, να στε καλά!
Ανώνυμος

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Ανώνυμος »

Γνωρίζει κάποιος ποια είναι τα αθλήματα και ποια τα όρια τους για τις ειδικές Δυνάμεις (συγκεκριμένα πεζοναύτες);
Θάνος

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Θάνος »

Ως περιοδεύον πριν χρόνια δήλωσα Πολεμική Αεροπορία και στην ιστοελίδα της στρατολογίας είδα πως με πήραν. Τώρα που έκοψα την αναβολή έκανα χαρτιά για μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις, συγκεκριμένα έγραψα στην 35η Μοίρα Καταδρομών. Πόσο πιθανό είναι να συμβεί; Η ΕΣΣΟ που μπαίνω είναι του Σεπτεμβρίου.
fsafsa

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από fsafsa »

Θάνος έγραψε:Ως περιοδεύον πριν χρόνια δήλωσα Πολεμική Αεροπορία και στην ιστοελίδα της στρατολογίας είδα πως με πήραν. Τώρα που έκοψα την αναβολή έκανα χαρτιά για μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις, συγκεκριμένα έγραψα στην 35η Μοίρα Καταδρομών. Πόσο πιθανό είναι να συμβεί; Η ΕΣΣΟ που μπαίνω είναι του Σεπτεμβρίου.


Δύσκολα.

Θάνος

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Θάνος »

Δύσκολα και για Ειδικές Δυνάμεις; Θεώρησα πως επειδή στην Πολεμική Αεροπορία θέλουν να πάνε περισσότεροι και τις Ειδικές Δυνάμεις λιγότεροι θα ήταν πιο εύκολη η μετάταξη.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης