Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Σταθης

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Σταθης »

Παιδια θελω βοηθεια για οσους γνωριζουν επι του θεματος... Την προηγουμενη εβδομαδα με ειδοποιησε το βυσμα οτι η μεταθεση μου υπογραφτηκε και θα εχω νεα σε λιγες μερες... Εχουν περασει κοντα 10 μερες και ακομα τιποτα... Ποσο καιρο παιρνει να σταλθει το σημα της μεταθεσης στη μοναδα;
Λάκης

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Λάκης »

Καλησπέρα μαγκες. Περνάω πολύ δύσκολα εδώ που είμαι και θέλω να φύγω. Είμαι Ε εσσο έχω δυνατό βισμα και μου έχει πει ότι θα φύγω για Αθήνα. Κάνω τώρα σπεν τα οποία τελειώνουν 4 Νοέμβρη. Δεν μου έχουν πει για κάποια μετάθεση ακόμα. Ποτε πιστεύετε ότι μπορεί να μου πουν; Αμέσως μετά τα σπεν; Παρακαλώ βοηθήστε με
fsafsa

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από fsafsa »

Λάκης έγραψε:Καλησπέρα μαγκες. Περνάω πολύ δύσκολα εδώ που είμαι και θέλω να φύγω. Είμαι Ε εσσο έχω δυνατό βισμα και μου έχει πει ότι θα φύγω για Αθήνα. Κάνω τώρα σπεν τα οποία τελειώνουν 4 Νοέμβρη. Δεν μου έχουν πει για κάποια μετάθεση ακόμα. Ποτε πιστεύετε ότι μπορεί να μου πουν; Αμέσως μετά τα σπεν; Παρακαλώ βοηθήστε με


Αν έχεις τόσο δυνατό βύσμα θα φύγεις μετά τα ΣΠΕΝ, αλλά ρε φίλε τι δυνατό βύσμα έχεις που δεν ρωτάς εκείνον και ρωτάς εμάς; Και τι δύσκολο περνάς; Σε βάζουν να σκάψεις; Έλα σύνελθε και δες το αλλιώς.

mitsos

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από mitsos »

Καλησπέρα. Μετά τα ΣΠΕΝ σε παραμεθόριο μπορεί να φύγεις με μετάθεση σε μη παραμεθόριο;
Konnos199
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Αύγ 30, 2022 12:54 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Konnos199 »

Καλημέρα έχω πάρει μετάθεση στην 350 πκβ Σέδες με ειδικότητα πυροσβέστης όμως δεν θα μπω πυρασφάλεια λόγω το ότι υπάρχουν ποιο παλιοί σε αναμονή πριν από εμένα θέλω να ρωτήσω μετάθεση πότε μπορώ να πάρω?
nekaris

Re: Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από nekaris »

Οι μεταθέσεις τετραμήνου για οκτάμηνους πότε βγαίνουν; Θα έπρεπε να μας έχουν δώσει χαρτί αν θέλουμε να πάμε κοντά στον τόπο κατοικίας μας;
CounterStrike
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 27, 2023 10:25 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ενδιαφέροντα: Γυμναστική
Επάγγελμα: Φοιτητής
Επικοινωνία:

Re: Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από CounterStrike »

Καλησπέρα σε όλους

Είμαι στρατιώτης και αυτην την στιγμή υπηρετώ την θητεια μου στον Έβρο.
Θελω να παρω μεταθεση στην Θεσσαλονίκη.(Δεν με ενοχλεί το 12μηνο)
Θα ηθελα να ρωτήσω σε όσα παιδια υπηρετούν η εχουν υπηρετήσει μέρος της θητείας τους σε στρατόπεδα στην Θεσσαλονίκη, να μου πουν την εμπειρία τους.
Πόσες υπηρεσίες είχαν και εξοδους, πόσες αγγαρειες και πως ειναι οι εγκαταστασεις των στρατοπέδων.
Θα ηθελα και συγκεκριμένα να μάθω για τα στρατόπεδα:

1) Προκοπιδη στην Ασσηρο

2) Νταλιπη στην Καλαμαρια

3) Παπασχαλη στην πυλαια

4) Γ σώμα στρατού στο κέντρο.

Σας ευχαριστώ.
Thanospap
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 22, 2023 4:55 pm
Επικοινωνία:

Re: Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Thanospap »

Καλησπέρα σας, σε λίγες μέρες πετάω για Κύπρο 192μμπ
Ως οδηγος αυτοκινήτου, ωστόσο νιωθω ότι μετά τα σπεν που θα κανουμε εκεί θέλω να επαναπατριστω στον τόπο μου ; Αυτό μπορεί να γίνει μέσω βύσματος ή ούτε έτσι ; Απαγορεύεται να επαναπατριστεί κάποιος πριν το 6μηνο ;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Edwwww

Re: Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Edwwww »

Μόνο αν κοπείς γυρίζεις Ελλάδα, αλλά θέλει πολύ καλό βύσμα για να μην καταλήξεις σε νησί ή Έβρο.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης