Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
DrStrange
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 22, 2022 3:04 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από DrStrange »

Καλησπέρα,

Για να δηλώσω αμεταθετο και να παραμείνω παραμεθόριο για όλη την θητεία μου πρέπει να πάω στο 1ο γραφείο η να περιμένω να έρθει το χαρτί των μεταθέσεων και να υπογράψω τότε;

Όταν παρουσιάστηκα (Νοέμβριος 2021) , μαζί με τα στοιχεία μου με ρώτησαν άμα θέλω να πάω κοντά σπίτι μου τους τελευταίους μήνες αλλά έχω αλλάξει γνώμη και δεν θέλω να πάρω μετάθεση. Δεν έχω υπογράψει κάποιο χαρτί και ούτε μας ενημέρωσε το 1ο γραφείο για το χαρτί των μεταθέσεων, μας είπαν μόνο ότι έρχεται πιο αργά (στους 5 η 6 μήνες).

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

DrStrange έγραψε:Καλησπέρα,

Για να δηλώσω αμεταθετο και να παραμείνω παραμεθόριο για όλη την θητεία μου πρέπει να πάω στο 1ο γραφείο η να περιμένω να έρθει το χαρτί των μεταθέσεων και να υπογράψω τότε;

Όταν παρουσιάστηκα (Νοέμβριος 2021) , μαζί με τα στοιχεία μου με ρώτησαν άμα θέλω να πάω κοντά σπίτι μου τους τελευταίους μήνες αλλά έχω αλλάξει γνώμη και δεν θέλω να πάρω μετάθεση. Δεν έχω υπογράψει κάποιο χαρτί και ούτε μας ενημέρωσε το 1ο γραφείο για το χαρτί των μεταθέσεων, μας είπαν μόνο ότι έρχεται πιο αργά (στους 5 η 6 μήνες).

Μόλις κλείσεις τον 3 μήνα θητείας και μετά... Θα ερωτηθείς από το 1ο γραφείο εάν επιθυμείς μετάθεση ή όχι... Τότε θα υπογράψεις μια δήλωση... Οπότε μην ανησυχείς. Είναι νωρίς ακόμα

DrStrange
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 22, 2022 3:04 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από DrStrange »

Καλησπέρα, Υπάρχει περίπτωση να δηλώσω αμεταθετο και να μου έρθει υποχρεωτική μετάθεση; Αν μου έρθει μετάθεση για κοντά σπίτι τότε αυτόματα από 8μηνο θα πάω 9μηνο και θα χάσω την καλοκαιρινή εργασία που έχω συμφωνήσει οπότε κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα Εικόνα.

Δεν γνωρίζω αν αυτό που δήλωσα όταν παρουσιάστηκα είναι δεσμευτικό για μετάθεση η απλά το ρωτούσαν σαν γενική πληροφορία. Σε κάθε περίπτωση δεν έχω υπογράψει κάποιο χαρτί που αφορά μετάθεση.

Ευχαριστώ γιατί την απάντηση.

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

DrStrange έγραψε:Καλησπέρα,Υπάρχει περίπτωση να δηλώσω αμεταθετο και να μου έρθει υποχρεωτική μετάθεση; Αν μου έρθει μετάθεση για κοντά σπίτι τότε αυτόματα από 8μηνο θα πάω 9μηνο και θα χάσω την καλοκαιρινή εργασία που έχω συμφωνήσει οπότε κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα Εικόνα.

Δεν γνωρίζω αν αυτό που δήλωσα όταν παρουσιάστηκα είναι δεσμευτικό για μετάθεση η απλά το ρωτούσαν σαν γενική πληροφορία. Σε κάθε περίπτωση δεν έχω υπογράψει κάποιο χαρτί που αφορά μετάθεση.

Ευχαριστώ γιατί την απάντηση.

Στο στρατό όλα είναι πιθανά... Δηλαδή να δηλώσεις αμεταθετο και να σου βγάλουν μετάθεση... Το πιο πιθανό όμως είναι να παραμείνεις εκεί που είσαι αφού το ζητάς και εσύ ο ίδιος... Οπότε δεν χρειάζεται και τόση ανησυχία... Αυτό που δήλωσες όταν παρουσιάστηκες δεν παίζει ρόλο... Θα ξαναδηλωσεις όπως σου είπα στον 3ο με 4ο μήνα θητείας.

DrStrange
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 22, 2022 3:04 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από DrStrange »

ΑΝΟΝΥΜΟΣ έγραψε:Στο στρατό όλα είναι πιθανά... Δηλαδή να δηλώσεις αμεταθετο και να σου βγάλουν μετάθεση... Το πιο πιθανό όμως είναι να παραμείνεις εκεί που είσαι αφού το ζητάς και εσύ ο ίδιος... Οπότε δεν χρειάζεται και τόση ανησυχία... Αυτό που δήλωσες όταν παρουσιάστηκες δεν παίζει ρόλο... Θα ξαναδηλωσεις όπως σου είπα στον 3ο με 4ο μήνα θητείας.
Καλημέρα,

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Κυρ Ιαν 23, 2022 9:39 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ανονιμ

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Ανονιμ »

Μηπως γνωριζεται με τις μεταθεσεις του Ε εσσο 2021 τι γινεται χωρις βιζμα;
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Ανονιμ έγραψε:Μηπως γνωριζεται με τις μεταθεσεις του Ε εσσο 2021 τι γινεται χωρις βιζμα;
Λογικά 11-15 Φεβρουαρίου θα βγούνε... Εκεί να υπολογίζεις...

Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Var »

Βυσματικη ΣΤ εσσο λέτε να δούμε και εμείς 11 με 15 Φλεβάρη;
Ανονιμ

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Ανονιμ »

Στο Ε εσσο αμα δε βγει τωρα το φεβρουαριο μεταθεση χωρις βιζμα υπαρχει πιθανοτητα να βγει πιο αργα η εστω το μαρτιο; Τι γνωριζεται;
Κωστας

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Κωστας »

Ναι φιλε μου μπορουν... Τον ξαδερφο μου τον εφεραν με το ζορι αθηνα
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Var έγραψε:Βυσματικη ΣΤ εσσο λέτε να δούμε και εμείς 11 με 15 Φλεβάρη;


Οι βυσματικές της ΣΤ υλοποιήθηκαν 31/1 όταν και τελείωσαν τα ΣΠΕΝ...

Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Ανονιμ έγραψε:Στο Ε εσσο αμα δε βγει τωρα το φεβρουαριο μεταθεση χωρις βιζμα υπαρχει πιθανοτητα να βγει πιο αργα η εστω το μαρτιο; Τι γνωριζεται;


Όταν βγουν οι 5μηνου-6μήνου, τότε θα είσαι μέσα. Δε βγαινουν πιο αργά. Οι βυσματικές της Ε έχουν φύγει εδώ και πάρα πολύ καιρό...

Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Darth_Bane »

DrStrange έγραψε:Καλησπέρα,Υπάρχει περίπτωση να δηλώσω αμεταθετο και να μου έρθει υποχρεωτική μετάθεση; Αν μου έρθει μετάθεση για κοντά σπίτι τότε αυτόματα από 8μηνο θα πάω 9μηνο και θα χάσω την καλοκαιρινή εργασία που έχω συμφωνήσει οπότε κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα Εικόνα.

Δεν γνωρίζω αν αυτό που δήλωσα όταν παρουσιάστηκα είναι δεσμευτικό για μετάθεση η απλά το ρωτούσαν σαν γενική πληροφορία. Σε κάθε περίπτωση δεν έχω υπογράψει κάποιο χαρτί που αφορά μετάθεση.

Ευχαριστώ γιατί την απάντηση.



Αυτό έγινε με κάποια άτομα της Δ και της Ε ΕΣΣΟ γιατί υπήρχε μεγάλη έλλειψη στην Αθήνα λόγω της αλλαγής απο 9μηνο σε 12μηνο. Τώρα που έχουν μπει αρκετές 12μηνες σειρές και έχει στρώσει το πράγμα, μου φαίνεται πολύ δύσκολο να μεταθέσουν κόσμο με το ζόρι, ειδικά απο παραμεθόριο...

Arman

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Arman »

Καλημέρα σε όλους,

Κανένα νέο για μεταθέσεις Ε ΕΣΣΟ 374;

Κάποιες βυσματικες είναι να φύγουν 7 Μάρτη εδώ στη Νάουσα.

Δεν έχω δει το όνομα μου ακόμη, ειμαι προστάτης οικογένειάς με τόπο διαμονής Αθήνα! Λέτε να μην την πάρω για πεύκο;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης