Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από BigSoldier »

Γειά σας παιδιά. Γνωρίζετε αν οι άοπλοι (Ι4) πήγαινουν παραμεθώριο; Ή πηγαίνει ένα μικρό ποσοστό;
Δημήτρης

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Δημήτρης »

BigSoldier έγραψε: Γειά σας παιδιά. Γνωρίζετε αν οι άοπλοι (Ι4) πήγαινουν παραμεθώριο; Ή πηγαίνει ένα μικρό ποσοστό;
Γιατί να μην πας; Κανονικότατα πας
Κωστας1993
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Ιουν 24, 2020 1:54 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Κωστας1993 »

Μαγκες να κανω μια ερωτηση.. Οταν σου βγει η μεταθεση του 5μηνου μπορεις να κολλησεις αδεια μαζι με το φυλλο πορειας;
Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από BigSoldier »

Γειά σας παιδιά. Προέρχομαι από αναβολή έχω συμπληρώσει 1,5 μήνα. Και πάω παραμεθώριο τώρα. Είμαι 8 μηνος. Γνωρίζετε πόσο καιρό πρέπει να κλείσω στην παραμεθώριο και μετά να γυρίσω στον τόπο κατοικίας μου;
geo

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από geo »

BigSoldier έγραψε:Γειά σας παιδιά. Προέρχομαι από αναβολή έχω συμπληρώσει 1,5 μήνα. Και πάω παραμεθώριο τώρα. Είμαι 8 μηνος. Γνωρίζετε πόσο καιρό πρέπει να κλείσω στην παραμεθώριο και μετά να γυρίσω στον τόπο κατοικίας μου;


Χωρίς βύσμα,5 μήνες.

Andrkyri

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Andrkyri »

Καλησπέρα, αναφορικά με τις μεταθέσεις, εγώ που θα μπω Νοέμβριο και είμαι τρίτεκνος και προστάτης οι μεταθέσεις βγαίνουν νωρίτερα από εκείνες του 5 μηνου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Guest

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Guest »


Καλησπέρα Υπηρετώ παραμεθόριο και είμαι 6μηνος λόγω πολυτεκνίας. Εχω κλείσει 3 μήνες. Πριν κάτι μέρες με πήραν τηλέφωνο και με ρώτησαν που επιθυμώ μετάθεση και δήλωσα απλά μου είπε ότι το θέμα είναι Διαδικαστικό, δεν καταλαβαίνω δηλαδή τι εννοούσε. Θέλω να ρωτήσω, θα πάρω την μετάθεση στο 5μηνο, είναι κάποια ενέργεια που χρειάζεται να Κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

geo

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από geo »

Ρε παιδιά τι έγινε; Μας λογοκρίνουν το thread; Ήταν στην σελίδα 204.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Nassos »

Αρκετά μηνύματα που αφορούσαν στρατιωτικες μονάδες έχουν μετακινηθεί στα αντίστοιχα θέματα.
mainichi
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Οκτ 27, 2020 11:45 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από mainichi »

Σήμερα το πρωί τελείωσαν τα σπεν και αύριο πρέπει να παρουσιαστώ στη μονάδα μου. Επειδή βιαζόμασταν να προλάβουμε τα δρομολόγια των κτελ, δεν υπήρξε πληροφόρηση σχετικά με το τι ώρα πρέπει να είμαστε εκεί, τι να έχουμε μαζί μας. Το μόνο που μας είπαν είναι να φοράνε την στολή εξόδου. Γνωρίζει κανείς τι χριαζεται να εχω μαζι μου και τι ώρα πρέπει να παω;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Nassos »

Τηλεφώνησε την μονάδα που πρόκειται να πας. Αν είναι σχετικά κοντά και βολεύουν οι ώρες με τα μέσα μεταφοράς, μέχρι το μεσημέρι δεν έχεις πρόβλημα. Και ξημερώματα μπορείς να πας αλλά θα πρέπει να ενημερωθεί ο ΑΥΔΜ ή ο βοηθός ΑΥΔΜ από τη Πύλη.

Μαζί σου πρέπει να έχεις οπωσδήποτε το σακίδιο εκστρατείας ("λουκάνικο") με τα προβλεπόμενα υλικά.

ΨΑΡΩΜΕΝΟΣ

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από ΨΑΡΩΜΕΝΟΣ »

Γεια χαρά σε όλους, θα ήθελα κάποιος να μου πει Αν μπορεί ποιες είναι οι περίοδοι μεταθέσεων κατά τη θητεία. Ευχαριστώ πολύ
Ψαράκι

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Ψαράκι »

Μπορεί να μου πει κάποιος από Άσσηρο για Λήμνο μετάθεση όταν πάρω το φύλλο πορείας περνώ καμιά μέρα άδεια η φεύγω απευθείας;
Πετρής

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Πετρής »

Καλησπέρα σας! Είμαι Ε ΕΣΣΟ' και παρουσιάστηκα στην Θήβα. Μετά την ορκομωσία πήραμε φύλλο πορείας για ΣΠΕΝ και με την λήξη τους με ξαναεστειλαν Θήβα για δύο μέρες μέχρι να πάρω φύλλο πορείας για την μονάδα μου. Μετάθεση πήρα στην Αθήνα σε μονάδα κοντά στο σπίτι μου αλλα δυστυχώς δεν είναι εκεί που επιθυμούσα. Ποτε μπορώ να ξαναπάρω μετάθεση; Η να κάνω αίτηση για μετάθεση.
Άβαταρ μέλους
papasouzas
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 13, 2021 11:24 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από papasouzas »

Καλησπερα μαγκες. Ημουν παραμεθωριο 9μηνο και με στειλαν με μεταθεση αμεσως μετα την ληξη του ΣΠΕΝ στο εσωτερικο λογο του οτι δεν εχει ατομα το στρατοπεδο που ηρθα με αποτελεσμα να κανω 12μηνο... Ξερει κανεις αν μπορω να κανω τα χαρτια μου για μεταθεση για παραμεθωριο ξανα; Και αν ναι ποτε;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης