Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ιορδάνης

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Ιορδάνης »

Καλησπέρα παιδιά μήπως γνωρίζουμε πότε θα βγουν οι μεταθέσεις της Δ'εσσο;
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Πετρής έγραψε:Καλησπέρα σας! Είμαι Ε ΕΣΣΟ' και παρουσιάστηκα στην Θήβα. Μετά την ορκομωσία πήραμε φύλλο πορείας για ΣΠΕΝ και με την λήξη τους με ξαναεστειλαν Θήβα για δύο μέρες μέχρι να πάρω φύλλο πορείας για την μονάδα μου. Μετάθεση πήρα στην Αθήνα σε μονάδα κοντά στο σπίτι μου αλλα δυστυχώς δεν είναι εκεί που επιθυμούσα. Ποτε μπορώ να ξαναπάρω μετάθεση; Η να κάνω αίτηση για μετάθεση.


Κανονικά δε μπορείς. Μόνο με χοντρό "δόντι". Που σε έστειλαν;

Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Ιορδάνης έγραψε:Καλησπέρα παιδιά μήπως γνωρίζουμε πότε θα βγουν οι μεταθέσεις της Δ'εσσο;


Μπήκατε Ιούλιο, κι ένα εξάμηνο μας κάνει Γενάρης.Εικόνα

Ιορδάνης

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Ιορδάνης »

Αα οκευ απλά εμένα μου είπαν λίγο πριν το 5μηνο δε παίζει εε;
Αρης

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Αρης »

Ναι λοχία αλλά εγώ νομίζω Πίο πριν από το 6 μηνο για τακτικές κάπου στο 5μηνο κοντά έχετε ακούσει όμως τι γίνεται με τις μεταθέσεις της Δ εσσο; Γιατί έχουν αργήσει και λένε ότι από εβδομαδα σε εβδομάδα θα βγουν γνωρίζετε κάτι η μπορείτε έστω να προσφέρετε μια βοήθεια;
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Ιορδάνης έγραψε:Αα οκευ απλά εμένα μου είπαν λίγο πριν το 5μηνο δε παίζει εε;


Αν έχεις βύσμα μπορείς να φύγεις οποιαδήποτε στιγμή. Αν περιμένεις τις κανονικές μεταθέσεις της σειράς σου, τότε αυτές θα είναι στο εξάμηνο. Με την 9μηνη θητεία ήταν στο 5μηνο, στη 12μηνη πήγαν στο 6μηνο.

Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Αρης έγραψε:Ναι λοχία αλλά εγώ νομίζω Πίο πριν από το 6 μηνο για τακτικές κάπου στο 5μηνο κοντά έχετε ακούσει όμως τι γίνεται με τις μεταθέσεις της Δ εσσο; Γιατί έχουν αργήσει και λένε ότι από εβδομαδα σε εβδομάδα θα βγουν γνωρίζετε κάτι η μπορείτε έστω να προσφέρετε μια βοήθεια;


5μηνο ήταν όταν η θητεία ήταν 9 μήνες. Όχι τώρα. Απλά όλοι νομίζουν οτι άργησαν γιατί ακόμα περιμένουν το 5μηνο, δεν αποδέχονται οτι θα πάνε ενα μήνα πίσω. Τα ίδια και με τη Γ ΕΣΣΟ. Ε κάποια στιγμή θα το συνηθίσετε οτι είναι στο 6μηνο.Εικόνα

Αρης

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Αρης »

Καλώς ευχαριστώ πάρα πολύ δηλαδή κάποιος που είναι παραμεθόριο 9μηνος λογικά θα του έρθουν στο 5μηνο έτσι; Π. Χ (Ιούλιο μπήκε κάποιος θα του έρθουν μέσα στον Δεκέμβριο) ;
Ιωαννης

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Ιωαννης »

Βυσματικες μοναδες χωρις υπηρεσιες στην αθηνα ξερουμε; Δλδ ο, τι πιο λελα υπαρχει
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Αρης έγραψε:Καλώς ευχαριστώ πάρα πολύ δηλαδή κάποιος που είναι παραμεθόριο 9μηνος λογικά θα του έρθουν στο 5μηνο έτσι; Π. Χ (Ιούλιο μπήκε κάποιος θα του έρθουν μέσα στον Δεκέμβριο) ;


Όχι, όλοι στο 6μηνο. Και αυτό φυσικά αν είναι 9μηνος λόγω τριτεκνίας αλλιώς θα πρέπει να απολυθεί απο παραμεθόριο...

Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Ιωαννης έγραψε:Βυσματικες μοναδες χωρις υπηρεσιες στην αθηνα ξερουμε; Δλδ ο, τι πιο λελα υπαρχει


ΤΕΘΑ, ΑΟΟΑ, και Τ/ΓΕΣ αρκεί να μη ξεμείνεις στο τάγμα και να πας στο επιτελείο

BadNewsAkis

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από BadNewsAkis »

Λιτόχωρο Έρευνα Πληροφορικής να φύγω πριν τα ΣΠΕΝ για Αθήνα παίζει ή όχι;
Soldat

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Soldat »

Από Λιτόχωρο έφυγαν λίγοι πριν τα ΣΠΕΝ.
Xristos s
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 20, 2021 5:45 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Xristos s »

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Είμαι φαντάρος στην Μυτιλήνη. Πριν ένα μήνα είχα κάνει αίτηση για 6μηνη θητεία εφόσον την δικαιούμαι και είχα συμπληρώσει στο έγγραφο ότι θα ήθελα μετάθεση στο τόπο κατοικίας μου. Σήμερα ήρθε το χαρτί της μετάθεσης και με στέλνουν σε άλλο στρατόπεδο στην Μυτιλήνη πάλι ενώ είχα ζητήσει Αθήνα λόγω των κριτηρίων. Όπως επίσης είχα μιλήσει με στελέχοι εκεί μέσα και μου είχαν πει ότι Αθήνα θα με στείλουν Γνωρίζετε τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;
Κωστας

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Κωστας »

Καλησπςρα... Ειμαι Καστελόριζο και εχω δηλωσει μεταθεση για αθηνα... Πενταμηνο κλεινω 24 Φεβρουαρίου εδω... Ξέρετε ποτε θα βγει; Πριν ερθει η επομενη εσσο η μετα;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης