Μεταθέσεις για προστάτη οικογένειας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ELENI27
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 19, 2010 2:49 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για προστάτη οικογένειας

Δημοσίευση από ELENI27 »

Καλησπερα! προκειται να καταταγει ο συζυγος μου τον νοεμβρη στο πεζικο! πιθανον στο τεχνικο πατρα! ειναι προστατης οικογενειας λογω 1βρεφους και θα εκτισει 8μηνο! ο πατερας του εχει εναν γνωστο ταξιαρχο στο τεχνικο ο οποιος του ειπε οτι το καλυτερο που μπορει να κανει ειναι πατρα-εργαλιομηχανες και μετα σαμο! οπως καταλαβαινετε μας εχουν κοπει τα ποδια γιατι εμεις μενουμε αθηνα! διαβασαμε εδω οτι υπαρχει νομος ο οποιος λεει οτι στους 4μηνες απο την καταταξη γυρνουν οσο γινετε πιο κοντα στην κατοικια! η απαντηση του πεθερου μου ειναι οτι στο στρατο δεν ισχυουν οι νομοι αλλα το αν θα πεσεις σε καλο διοικητη κτλ! λεει ***** ; βοηθηστε ρε παιδια με τις γνωσεις και την εμπειρια σας γιατι εχω αγχωθει πολυ! ευχαριστω!
Sasuke
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για προστάτη οικογένειας

Δημοσίευση από Sasuke »

Για διάβασε αυτό.
http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=169901

αν και τώρα που το ξαναβλέπω είναι λίγο παλιό
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sasuke την Πέμ Αύγ 19, 2010 4:14 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Η ΕΛΛΑΣ!!
fear_ag

Μεταθέσεις για προστάτη οικογένειας

Δημοσίευση από fear_ag »

Ο κυριος που λεει οτι δεν ισχυουν οι νομοι ειναι απλα απαιδευτος. Μην ακους τον καθε μουρλο. Αν δεν παρει την μεταθεση εφοσον την δικαιουται στειλε ενα εξωδικο στο γες και θα σου πω για ποτε θα την παρει την μεταθεση. Χαλί θα του στρωσουν.
AnEfthinos

Μεταθέσεις για προστάτη οικογένειας

Δημοσίευση από AnEfthinos »

παιδιά μια ερωτηση μπαινω φεβρουαριο υλικου πολεμου στην Θηβα. Ειμαι προστατης ομως και ειμαι απο Βορειο ελλαδα, δεν εχω το δικαιωμα να ειμαι σχετικα κοντα στον τοπο διαμονης μου; Γνωριζετε τι πρεπει να κανω για να ανεβω; Και κατι τελευταιο, δεν συμπληρωσα κανενα χαρτι για να δηλωσω οτι ειμαι προστατης, μπορω να το δηλωσω στο κεντρο και αποκει να ανεβω πανω; Ευχαριστω

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για προστάτη οικογένειας

Δημοσίευση από Greek_Army »

AnEfthinos έγραψε:παιδιά μια ερωτηση μπαινω φεβρουαριο υλικου πολεμου στην Θηβα. Ειμαι προστατης ομως και ειμαι απο Βορειο ελλαδα, δεν εχω το δικαιωμα να ειμαι σχετικα κοντα στον τοπο διαμονης μου; Γνωριζετε τι πρεπει να κανω για να ανεβω; Και κατι τελευταιο, δεν συμπληρωσα κανενα χαρτι για να δηλωσω οτι ειμαι προστατης, μπορω να το δηλωσω στο κεντρο και αποκει να ανεβω πανω; Ευχαριστω



Αν κάνεις 8μήνο θα γυρίσεις μετά από 4 μήνες συμπλήρωσης στην παραμεθόριο κοντά στο τόπο διαμονής σου, τα άλλα για χαρτιά κτλπ θα σου πούνε όταν παρουσιαστείς

salospyr

Μεταθέσεις για προστάτη οικογένειας

Δημοσίευση από salospyr »

Παίδες καλησπέρα. Σε όσους υπηρετούν ήδη και σε όσους ετοιμάζονται τώρα με την Ε ΕΣΣΟ '21. Μεταξύ αυτών κι εγώ. Λοιπόν, η ερώτηση μου είναι η εξής: Παρουσιάζομαι Ρέθυμνο και έχω καταταγεί ως ΥΕΑ Τεθωρακισμένα. Είμαι υπόχρεος μειωμένης θητείας (6μηνο) λόγω πολυτεκνιας και ορφανός από πατέρα. Μόλις πήρα το πτυχίο μου και επέστρεψα μόνιμα Ρέθυμνο. Για ΥΕΑ γνωρίζω τη διαδικασία ώστε να μη με πάρουν (πχ χαλαρό περπάτημα στις δοκιμασίες ωστε να με κόψουν). Η απορία μου είναι τα Τεθωρακισμένα. Υπάρχει περίπτωση να κάνω τη θητεία μου αλλού εκτός Ρεθύμνου; Κι επειδή γνωρίζω ότι Τεθωρακισμένα στο Ρέθυμνο δεν έχει, θα με αλλάξουν σε απλό Πεζικό; Λίγο έχω μπερδευτεί. Όποιος μπορεί να με διαφωτίσει. Ευχαριστώ!
teosigkouIMBACK
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Σεπ 14, 2020 5:29 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για προστάτη οικογένειας

Δημοσίευση από teosigkouIMBACK »

Φίλε για τα τεθωρακισμένα δεν ξέρω να σου απαντήσω. Μου φαίνεται πολύ παράξενο να μην έχει τεθωρακισμένα και να σε βάλαν τεθωρακισμένα... Μήπως έχει κάποια μονάδα κοντά στο Ρέθυμνο;Για το ΥΕΑ μην αγχώνεσαι. Θα σε ρωτήσουν όταν καταταγείς αλλά και στη μονάδα σου αν θέλεις να γίνεις δόκιμος και αφού δηλώσεις ότι δεν θες δεν θα περάσεις καν από δοκιμασία.

faniskli

Μεταθέσεις για προστάτη οικογένειας

Δημοσίευση από faniskli »

Καλησπέρα σας,μεσα νοεμβριου μπαινω στην τριπολη αεροπορια (δεν εχω βυσμα κατα τυχη μπηκα). Φετος εχασα τον πατερα μου. Ισχυει οτι περνω μετάθεση καταεξαιρεση για αθηνα (ειναι ο τοπος κατοικιας μου) κανοντας 9μηνη θητεια;
ευχαριστω εκ των προτερων



Τελευταία φορά σημειώθηκε ως νέο από το μέλος Anonymous την Δευ Ιουν 05, 2023 11:33 am.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης