Διακοπή αναβολής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Manos

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Manos »

Jimmy1 έγραψε:Μπορεις να κοψεις αναβολη και να κανεις αιτηση να σε καταταξουν με την επομενη ΕΣΣΟ που θα καλεστει και αυτη ειναι του Νοεμβρη. Δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις κατι.


Με αυτή την αίτηση υπάρχουν πιθανότητες να πας όντως νωρίτερα; Φαντάζομαι παίζει ρόλο και ο λόγος. Γιατί μαλλον θα κάνω 10% του χρόνου για να μπω σε άλλη σχολή και σκεφτόμουν να μπω με α εσσο και να απολυθώ Οκτώβρη-Νοέμβρη (αν δεν αυξήσουν τη θητεία). Και επειδή σκέφτομαι ΑΕΝ θα προτιμούσα να μην ξεκινήσω ενώ είμαι ακόμα φαντάρος.

Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Οπως ακριβως το ειπε ο Jimmy1 !
mike23

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από mike23 »

Καλημέρα έκοψα αναβολή για να μπώ στην Δ εσσο αλλα με πήραν στην Α'. Θέλω να ξαναπάρω αναβολή λογο του οτι βρηκα καλη δουλεια και δεν θελω να μπω στην Α. Εφόσον είμαι ακόμα φοιτητής 5ου ετους. Γίνετε να ξαναπάρω αναβολή;
Βασίλης

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Βασίλης »

Η αναβολή μου λόγω σπουδών λήγει 31-12-2019 αν δεν την κόψω και την αφήσω να λήξει, με καλουνε τον Φεβρουάριο η τον Μάιο; Για στρατό ξηράς
Αλεξης

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Αλεξης »

EΝτός της εβδομάδας πρόκειται να κόψω την αναβολή μου για να καταταγώ με την Ε'ΕΣΣΟ.Έχω όμως μια απορία:

Στην αίτηση θα ήταν χρήσιμο να γράψω σε ποιο σώμα επιθυμώ να καταταγώ; Προσωπικά επιθυμώ στρατό ξηράς και από ότι θυμάμαι, αυτό είχα δηλώσει πριν χρόνια στο περιοδεύον.

Loukas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2020 5:52 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Loukas »

Καλησπέρα τον Ιούνιο δίνω πανελλήνιες αλλά θέλω να μπω στρατό πριν αρχίσω τη σχολή μου. Ξέρει κανείς να μου πει αν γίνεται να πάρω άδεια από τη σχολή μου για να μπω πρώτα φαντάρος;
Δερμάτινος
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Σεπ 14, 2020 5:09 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Δερμάτινος »

Έχω πάρει το πτυχίο/πιστοποιητικό αποφοίτησης από αρχές του 20 περίπου (περιμένω την ορκωμοσία) αλλά δεν έχω διακόψει την αναβολή ακόμα. Έχω το δικαίωμα να το κάνω αυτό; Να κρατάω δηλαδή την αναβολή ή πρέπει να την διακόψω;
Επισκέπτης

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Έχεις δικαίωμα να την κρατήσεις όσο θέλεις, μπορείς ακόμα και να έχεις τελειώσει τα πάντα σχετικά με την σχολή να την κρατήσεις μέχρι να λήξει.
Ανδρέας

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Ανδρέας »

Καλησπέρα. Σκοπεύω να κόψω την αναβολή μου τις επόμενες μερες (αρχές Οκτωβρίου) Για να καταταγώ Ιανουάριο. Ηθελα να ρωτήσω : Γενικα οι περίοδοι που αναφέρονται στο site της στρατολογιας για το πότε θα κόψεις την αναβολή και πότε θα μπεις τηρούνται ή οχι; Ρωτάω γιατί φοβάμαι μήπως και γίνει καμια στραβή και δεν με πάρουν Ιανουάριο αλλα Μάρτιο
Periklis1232
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2020 1:28 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Periklis1232 »

Για τη αναβολη π ιελω να κοψω μεχρι τελη οκτωβρη, τι πρεπει να προσκομισω στα κεπ; Πτυχιο σχολης και τι αλλο;

Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από George_Trls »

Οποιος θέλει να κόψει αναβολή, περνάει από ΚΕΠ και δίνει πιστοποιητικό σπουδών και ταυτότητα. Υπάρχει η εναλλακτική η οποία προτίμησα. Εγω, να παω στο Ρουφ και να μου δώσουν ενα έντυπο το οποίο συμπληρωνω, σκαναρω μαζι με ταυτότητα κ πιστοποιητικό και τα Στέλνω μεσω email στην στρατολογία του τόπου σου.
Periklis1232
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2020 1:28 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Periklis1232 »

Na ρωτησω κάτι ρε παιδες; Στα κεπ τωρα λειτουργουν κανονικα γτ θρλω να κοψω τη αναβολη; Και αν δε λειτουργουν υπαρχει αλλος τροπος να διακοψω τη αναβολη;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θα πρέπει να κλείσεις ραντεβού για να εξυπηρετηθείς δια ζώσης στα ΚΕΠ αυτή την περίοδο.
Periklis1232
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2020 1:28 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Periklis1232 »

Εθχαριστω για τη απαντηση. Αλλος τροπος δλδ λογω της καταστασης π ζουμε δε υπαρχει ε;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν έχω υπόψη μου κάποια εναλλακτική λύση αυτή τη στιγμή πέρα από την επικοινωνία με την στρατολογία σου για περαιτέρω διευκρινήσεις. Δυστυχώς είναι αυστηρά τα μέτρα αυτή την περίοδο λόγω COVID και υπάρχει περιορισμός.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες