Διακοπή αναβολής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Παναγιωτης

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Παναγιωτης »

Καλησπέρα έκοψα την αναβολή μου στις 27 Ιουνίου με σκοπό να μπω με την Ε ΕΣΣΟ του σεμπτεμβριου , ύστερα από λίγες μέρες μέσα από από τ site της στρατολογίας ανέφερε ότι είμαι Είστε υπόχρεος κατάταξης με τη 2018 ΕΕ΄ ΕΣΣΟ (σεμπτεβιος), πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα ο ακριβής τόπος και ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείτε. Το πρόβλημα είναι ότι κάθε μέρα π έμπαινα ανέφερε όλο τ ίδιο κ δεν μπορούσα μα βρω π θα είναι η κατάταξη. Σήμερα που μπήκα λέει Είστε υπόχρεος κατάταξης με τη 2018 ΣΤ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος), πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα ο ακριβής τόπος και ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείτε. Ας μ πει κάποιος δεν βγάζω τελικά ποτέ μπαίνω σεμπτεμβριο η Νοέμβριο ;
giannismar
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Οκτ 28, 2015 1:17 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από giannismar »

Συμφωνα με τα τελευταια δεδομενα θα μπεις νοεμβριο! Μαλλον εκεινο το οποιο συνεβη ειναι Οτι φουλαρε η εσσο του σεπτεμβριου, επειδη ειναι και η πιο περιζητητη, και βαλαν καποιους για νοεμβριο. Συμβαινει συχνα.
PanosGAT

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από PanosGAT »

Καλημέρα στην παρέα.

Πριν ένα μήνα διέκοψα την αναβολή μου στο ΚΕΠ της πόλης μου (άρα μπαίνω Νοέμβριο) και θα ήθελα να μάθω πότε περίπου θα μου έρθει το χαρτί στράτευσης.

giannismar
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Οκτ 28, 2015 1:17 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από giannismar »

Απο μέσα έως τελη οκτωβριου!
PanosGAT

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από PanosGAT »

Ευχαριστώ για την απάντηση Εικόνα
Θανος

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Θανος »

Γνωριζω ο, τι εχω αργησει αλλα εαν διακοψω την αναβολη μου τωρα υπαρχει περιπτωση να μπω στην ΕΣΣΟ του Σεπτεμβριου ισως και με καποιο μεσο;
Sag

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Sag »

Ε εσσο 2018 πεύκο λογικά άιντε να μαζευομαστε σιγά σιγα
Alex

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Alex »

Καλησπέρα... θέλω και εγώ να κόψω την αναβολή για να μπω Νοεμβρίο που είχα πάρει πριν απο κάτι χρόνια αφού πέρασα σε ΤΕΙ από το οποίο διεγράφη την δεύτερη χρονιά φοίτησης... τα τελευταία 2 χρόνια τώρα φοιτουσα σε ΙΕΚ κ τώρα κάνω την πρακτική έως τελος Οκτωβρίου.. τι χαρτιά θα χρειαστεί να έχω μαζί μου στ στρατολογία... κάτι χαρτιά αναβολής κτλ που έστελναν δεν ξέρω αν υπάρχουν και που..
Χαραλαμπος

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Χαραλαμπος »

Παιδια οταν θα πας για αναβολη χρειαζεται να εχεις πιστοποιητικο διπλωματος η μπορει αναβολη και με με βεβαιωση επαγγελματος που θα παρω απο την σχολη
Λευτερης

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Λευτερης »

Γεια σας εχω αναβολη μεχρι το 2021 απο τον στρατο λογο σπουδων αλλα θελω να διακοψω για να παω στρατο δεν θα εχω πτυχιο οταν την διακοψω θα εχω καμια ποινη;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Nassos »

Αν συνεχίζει να είσαι εγγεγραμμένος στη Σχολή δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.
ευαγγ

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από ευαγγ »

Εκοψα αναβολη 31 ιουλιου του 18 με σκοπο να μπω νοεμβρη. Ακομα δεν εχει αλλαξει τιποτα στο σαιτ οσο αναφορα την καταταξη. Υπαρχει πιθανοτητα προβληματος η απλα εχει καθυστερησει η αρχικη καταταξη; Ατομα που την διεκοψαν αργοτερα εγινε σχεδον αμεσως η καταταξη τους, βεβαια ανηκουν σε αλλη στρατολογικη υπηρεσια. Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
john.tsir
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Οκτ 08, 2018 8:58 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από john.tsir »

Καλησπέρα στην παρέα θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις

  • Είμαι φοιτητής σε ΑΕΙ Μπορώ να κόψω την αναβολή του στρατού για να παρουσιαστώ χωρίς να με διαγράψουν από την σχολή ; Μπορώ να είμαι εγγεγραμμένος και στην σχολή αν μπω στρατό;
  • Τι χαρτιά πρέπει να παρουσιάσω στα ΚΕΠ για να ζητήσω Διακοπή; Μόνο ταυτότητα και βεβαίωση σπουδών για στρατιωτικους λόγους
  • Αν κόψω αναβολή μέχρι τις 31 οκτ. Ισχύει πως θα μπώ Ιανουάριο ; ΑΝ οχι μπορώ να ζητήσω - κάνω αίτηση να μπω με εκείνη την Α ΕΣΣΟ;


Ευχαριστώ

kostas94

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από kostas94 »

Πηγα σήμερα στρατολογία για να διακόψω την αναβολη. Χρειαζεται τωρα να μπω εδω https://parousiasi.army.gr/ να συμπληρωσω στοιχεια ή οχι ακομα;
Jay27
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 2:55 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Jay27 »

Με την διακοπή της αναβολής μου τους μήνες Νοέμβριο-Δεκέμβριο ισχύει ότι θα καταταγώ τον Μάρτιο με την Β' ΕΣΣΟ ή θα πάω για Ιανουάριο;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες