Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GERNick111
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 11, 2023 7:22 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από GERNick111 »

Καλησπέρα παιδία, έχω πάρει δύο αναβολές, Μάρτιο 2021 και Μάϊο 2022. Στο σάϊτ της στρατολογίας έλεγε ότι έχω αναβολή μέχρι 10 Μαϊου και τώρα που πέραασε η ημερομηνία δε λέει κάτι. Δε μου έχει ανέβει χαρτί κατάταξης. Θα είμαι στην επόμενη ΕΣΣΟ τον Ιούλιο ή επειδή έληξε ήδη η αναβολή πρέπει να πάω σε αυτήν; Ευχαριστώ!
Oliver
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2022 3:31 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Oliver »

GERNick111 έγραψε: Πέμ Μάιος 11, 2023 7:28 pm Καλησπέρα παιδία, έχω πάρει δύο αναβολές, Μάρτιο 2021 και Μάϊο 2022. Στο σάϊτ της στρατολογίας έλεγε ότι έχω αναβολή μέχρι 10 Μαϊου και τώρα που πέραασε η ημερομηνία δε λέει κάτι. Δε μου έχει ανέβει χαρτί κατάταξης. Θα είμαι στην επόμενη ΕΣΣΟ τον Ιούλιο ή επειδή έληξε ήδη η αναβολή πρέπει να πάω σε αυτήν; Ευχαριστώ!
Θα είσαι για Δ' ΕΣΣΟ ΙΟΥΛΙΟ.

Μπες στο stratologia.gr και επέλεξε πληροφορίες για την κατάταξη μου.

Θα σου λέει για ποια ΕΣΣΟ είσαι προγραμματισμένος.
thanos34
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 1:25 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από thanos34 »

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Τελείωσα με το κομμάτι του φρουραρχείου. Στο νοσοκομείο τι χαρτιά πρέπει να βαστάω μαζί μου; Την γνωμάτευση του γιατρού μου μόνο και το σημείωμα κατάταξης?
denomizw
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2022 9:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από denomizw »

thanos34 έγραψε: Κυρ Μάιος 14, 2023 8:12 pm Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Τελείωσα με το κομμάτι του φρουραρχείου. Στο νοσοκομείο τι χαρτιά πρέπει να βαστάω μαζί μου; Την γνωμάτευση του γιατρού μου μόνο και το σημείωμα κατάταξης;
το χαρτί που θα σου στείλουν στο μειλ, την γνωμάτευση και την ταυτότητα
Markos

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Markos »

Καλημέρα, στις 23/5 πρέπει να παρουσιαστώ και θέλω να ακολουθήσω τη διαδικασία του Φρουραρχείου για δεύτερη αναβολή για ψυχολογικούς λόγους. Θα ήθελα να ρωτήσω η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια με την πρώτη φορά; Κάθε συμβουλή είναι σημαντική.
Ευχαριστώ πολύ
Tente

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Tente »

Ειναι ακριβως η ιδια.
Markos

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Markos »

Ευχαριστώ πολύ! Οι γιατροί στο φρουραρχείο όπως περισυ;
thanos34
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2023 1:25 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από thanos34 »

denomizw έγραψε: Κυρ Μάιος 14, 2023 11:23 pm
thanos34 έγραψε: Κυρ Μάιος 14, 2023 8:12 pm Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Τελείωσα με το κομμάτι του φρουραρχείου. Στο νοσοκομείο τι χαρτιά πρέπει να βαστάω μαζί μου; Την γνωμάτευση του γιατρού μου μόνο και το σημείωμα κατάταξης;
το χαρτί που θα σου στείλουν στο μειλ, την γνωμάτευση και την ταυτότητα
το χαρτί που λέει η διαδικασία δεν τελείωσε εδω που μας δώσαν στο φρουραρχείο?
Tente

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Tente »

Μαρκο απο φρουραρχειο σε φρουραρχειο δεν ξερω αν ειναι ακριβως τα ιδια πραγματα (αν και απο οτι κατλαλαβαινω ειναι ιδια η διαδικασια με αμελητέες διαφορες) αλλα η διαδικασια της 2ης φορας ειναι ακριβως ιδια με τη πρωτη.
Πρωτα φρουραρχειο και μετα απο καποιες μερες επιτροπη στο στρατιωτικο νοσοκομειο οπου εκει θα σου οριστει η αναβολη.

Ελπιζω να σε βοηθησα.
Markos

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Markos »

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
Rytidas

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Rytidas »

Μετά το Φρουραρχείο, το μέιλ για να πας νοσοκομείο να περάσεις από την επιτροπή έρχεται νταν 10 μέρες μετά; Ή εντός 10 ημερών; Θα ήθελα να πάω από εκει να ξεμπερδεύω όσο πιο γρήγορα γίνεται, και θέλω να ξέρω αν πρέπει να αγχώνομαι ή όχι κοιτώντας το μέιλ μου κάθε ημέρα.
denomizw
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2022 9:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από denomizw »

Rytidas έγραψε: Δευ Μάιος 15, 2023 10:06 pm Μετά το Φρουραρχείο, το μέιλ για να πας νοσοκομείο να περάσεις από την επιτροπή έρχεται νταν 10 μέρες μετά; Ή εντός 10 ημερών; Θα ήθελα να πάω από εκει να ξεμπερδεύω όσο πιο γρήγορα γίνεται, και θέλω να ξέρω αν πρέπει να αγχώνομαι ή όχι κοιτώντας το μέιλ μου κάθε ημέρα.
εμένα το μειλ μου ήρθε την ίδια μέρα,3 ώρες μετά. Απλά λέει να πάρω τηλέφωνο για ραντεβού μετά από μια συγκεκριμένη μέρα για να έχουν πάει τα χαρτιά στην επιτροπή
Markos

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Markos »

Καλημέρα, είναι να παρουσιαστώ 23/5, είναι εντάξει να πάω αύριο φρουραρχείο ή είναι πολύ νωρίς - αργά;
Tente

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Tente »

Μαρκο μια χαρα ειναι, πηγαινε.
Markos

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από Markos »

Πειράζει αν δεν είναι έγχρωμο το σημείωμα κατάταξης;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες