Επιτροπή Απαλλαγών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Bas

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Bas »

Περασα σημερα απο καρδιολογο στο 401 (μετα απο παραπεμπτικο του φρουραραρχειου) και μου εβγαλε ενδειξη: Ι5 με αναφορα στην παραγραφο 532 του ΦΕΚ, ομοιως και η επιτροπη του φρουραρχειου. Σημειωθηκε να περασω απο επιτροπη απαλλαγων. Υπαρχει το ενδεχομενο η επιτροπη να αλλαξει τη γνωματευση του γιατρου;(και να το κανει Ι4; ) υπαρχει τετοια περιπτωση. Να σημειωσω οτι ο γιατρος ηταν καθετως λεγοντας μου "ΔΕ ΘΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙΣ"
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Bas έγραψε:Περασα σημερα απο καρδιολογο στο 401 (μετα απο παραπεμπτικο του φρουραραρχειου) και μου εβγαλε ενδειξη: Ι5 με αναφορα στην παραγραφο 532 του ΦΕΚ, ομοιως και η επιτροπη του φρουραρχειου. Σημειωθηκε να περασω απο επιτροπη απαλλαγων. Υπαρχει το ενδεχομενο η επιτροπη να αλλαξει τη γνωματευση του γιατρου;(και να το κανει Ι4;) υπαρχει τετοια περιπτωση. Να σημειωσω οτι ο γιατρος ηταν καθετως λεγοντας μου "ΔΕ ΘΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙΣ"


Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς. Θα την πάρεις την απαλλαγή
Bas

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Bas »

Περασα χτες απο επιτροπη απαλλαγων αφου πριν απο 1 μηνα ειχα περασει απο τον καρδιολογο ο οποιος ειχε δωσει ενδειξη γα Ι5. Στην επιτροπη δε με ρωτησαν τιποτα απλα κοιταξαν τα χαρτια μου και μου ειπαν να φυγω και οτι η αποφαση θα σταλει ταχυδρομικα απο το στρατολογικο μου γραφειο. Υπαρχει περιπτωση να μου αλλαξαν την ενδειξη και να το εκαναν Ι4; Δε θα επρεπε να με εξετασουν για να γινει Κατι τετοιο; Συμβαινει αυτο?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Bas έγραψε:Περασα χτες απο επιτροπη απαλλαγων αφου πριν απο 1 μηνα ειχα περασει απο τον καρδιολογο ο οποιος ειχε δωσει ενδειξη γα Ι5. Στην επιτροπη δε με ρωτησαν τιποτα απλα κοιταξαν τα χαρτια μου και μου ειπαν να φυγω και οτι η αποφαση θα σταλει ταχυδρομικα απο το στρατολογικο μου γραφειο. Υπαρχει περιπτωση να μου αλλαξαν την ενδειξη και να το εκαναν Ι4; Δε θα επρεπε να με εξετασουν για να γινει Κατι τετοιο; Συμβαινει αυτο;


Η επιτροπή δεν εξετάζει, απλά βλέπει την γνωμάτευση και σπάνια αλλάζει τις αποφάσεις, βασικά δεν σου κάνανε ερωτήσεις;

Bas

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Bas »

Αρα δηλαδη η επιτροπη δε μπορει να αλλαξει την ενδειξη του γιατρου; Αυτο που ρωαταω ειναι οτι τι μπορει να μου συμβει τωρα; Να με καλεσουν για επανεξεταση; Να αλλαξουν το Ι?
Bas

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Bas »

Οχι Greek_Army δε με ρωτησαν τιποτα σχετικα με την παθηση μου... ! Μονο για την αναβολη που ειχα παρει για λογους σπουδων το 2005. Για αυτο ρωταω τι μπορει να μου συμβει; Περιμενα οτι κατι θα με ρωτησουν... Αλλα απλα ειδαν τα χαρτια μου και μου ειπαν οτι η αποφαση θα σταλει ταχυδρομικα απο τη στρατολογια.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Από την στιγμή που η πάθηση υπάρχει στο ΦΕΚ και αναφέρει ότι πρέπει να πάρεις Ι5 δεν θα σου αλλάξει τίποτα η επιτροπή

Καλή απαλλαγή!

Bas

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Bas »

Απλα ρωταω αν υπηρχε θεμα να μου αλλαξουν την ενδειξη του γιατρου δε θα μου εκαναν τουλαχιστον καποιες ερωτησεις για την παθηση μου?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Bas έγραψε:Απλα ρωταω αν υπηρχε θεμα να μου αλλαξουν την ενδειξη του γιατρου δε θα μου εκαναν τουλαχιστον καποιες ερωτησεις για την παθηση μου;


Θα τους κάλυψε η γνωμάτευση του γιατρού, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς

Bas

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Bas »

Μετα απο ποσο καιρο ερχεται στο σπιτι η αποφαση της επιτροπης απαλλαγων; Και επισης μπορει να λεει οτι πρεπει να παρουσιαστω αμεσα σε περιπτωση αλλαγης της αποφασης του στρατιωτικου γιατρου;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Bas έγραψε:Μετα απο ποσο καιρο ερχεται στο σπιτι η αποφαση της επιτροπης απαλλαγων; Και επισης μπορει να λεει οτι πρεπει να παρουσιαστω αμεσα σε περιπτωση αλλαγης της αποφασης του στρατιωτικου γιατρου;



1-2 μήνες

Σπάνια η επιτροπή αγνοεί την σύσταση του γιατρού

Bas

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Bas »

Και ομως η επιτροπη με εκρινε Ι4 και παρουσιαζομαι Μεσολλογι τη δευτερα, αλλα το φυλο πορειας γραφει επανω εισαγωγη και επανεξεταση στο 401. Τι σημαινει αυτο; Θα περασω απο επιτροπη και γιατρους ξανα ; Βοηθηστε καποιος
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Bas έγραψε:Και ομως η επιτροπη με εκρινε Ι4 και παρουσιαζομαι Μεσολλογι τη δευτερα, αλλα το φυλο πορειας γραφει επανω εισαγωγη και επανεξεταση στο 401. Τι σημαινει αυτο; Θα περασω απο επιτροπη και γιατρους ξανα ; Βοηθηστε καποιος


Μάλλον κάτι δεν έκανε σωστά ο γιατρός που πήγες γι'αυτό η επιτροπή έκρινε ότι θα πρέπει να κάνεις εξετάσεις στο 401

Αλεξανδρος

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Αλεξανδρος »

Καλησπέρα! Πέρασα χτες από επιτροπή απαλλαγών και μου είπαν ότι θα μου στείλουν με αλληλογραφία την απόφαση. Γνωρίζετε πότε θα έρθει περίπου?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Greek_Army »

15 με 20 ημέρες, καλό θα είναι σε αυτό το διάστημα να επικοινωνήσεις και εσύ με την στρατολογία.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες