Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Marianna86
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Μάιος 17, 2010 7:25 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Marianna86 »

Γεια σας. Ο αδερφός μου δεν θέλει να πάει στρατό λόγω κάποιων προβλημάτων. Θα μπορούσε να πάρει απαλλαγή;

Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Velerefontis »

Τι προβληματα; Υγειας;
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Nassos »

Εάν έχει πολύ σοβαρό ιατρικό πρόβλημα, τότε είναι πολύ πιθανό, αν και θα πρέπει υποχρεωτικά να περάσει από Επιτροπή Απαλλαγών.

Αν είναι για ψυχολογικά προβλήματα, πάλι πρέπει να περάσει από την αντίστοιχη Επιτροπή. Βέβαια τώρα είναι πιο αυστηροί σε αυτό το θέμα.
...
Marianna86
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Μάιος 17, 2010 7:25 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Marianna86 »

Velerefontis έγραψε:Τι προβληματα; Υγειας;
Ναι, ψυχοσωματικά εκ των οποίων είναι: Μικροβιοφοβία, ανεξέλεγκτο άγχος με αποτέλεσμα να έχει δημιουργηθεί σοβαρό πρόβλημα στο στομάχι (γαστρίτιδα),κατάθλιψη.
Eίναι δυνατόν να μην τα δεχτούν όλα αυτά;

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Marianna86 την Τρί Μάιος 18, 2010 3:20 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Marianna86
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Μάιος 17, 2010 7:25 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Marianna86 »

Γιατί καμία απάντηση; Τελοσπάντων. Θέλω να κάνω άλλη μια ερώτηση, θα πάρω όμως απάντηση; Μπορούμε Να πάμε Οποιαδήποτε στιγμή σε κάποιο Στρατολογικό γραφείο Για να κάνουμε την δήλωση της απαλλαγής η θα πρέπει να μας έρθει πρώτα η "πρόσκληση"; ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Γνωμάτευση από άλλο γιατρό έχετε; Βρίσκεται σε θεραπεία; Παίρνει χάπια; Και δεν κάνετε άιτηση. Βασικά θα σου δώσω το τηλέφωνο από το φρουραρχείο αθηνών. Και θα σου δώσουνε ότι πληροφοριές θέλεις 210-7496349 και 210-7496355 καλή τύχη
morkinor
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 17, 2010 8:33 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από morkinor »

Καλημέρα. Έχω ψυχολογικά προβλήματα και δεν θέλω να υπηρετήσω. Στην ψυχιατρική επιτροπή θα πρέπει να παίξω και λίγο θέατρο η αρκεί απλώς η άποψη μου; Σε περίπτωση που δηλώσω αντιρρησίας ποιες είναι οι ποινές?
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Rafale »

morkinor έγραψε:Καλημέρα. Έχω ψυχολογικά προβλήματα και δεν θέλω να υπηρετήσω. Στην ψυχιατρική επιτροπή θα πρέπει να παίξω και λίγο θέατρο η αρκεί απλώς η άποψη μου; Σε περίπτωση που δηλώσω αντιρρησίας ποιες είναι οι ποινές;
στο πρωτο ερωτημα σου θα αποφανθουν οι ειδικοι γιατροι που θα σε εξετασουν. Αρκει να εισαι ο εαυτος σου και μονο και να δωσεις το προβλημα σε ολες τους τις διαστασεις.18 μηνες φυλακιση με αναστολη. Ριξε και μια ματια εδω /stratologia/antirisies.asp

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rafale την Παρ Ιουν 11, 2010 3:53 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ανεστης

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από ανεστης »

Αν εχεις κατι ψυχολογικο το δηλωνεις εσυ η κανει7 καποιο τεστ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Το δηλώνεις και μετά σε στέλνουνε σε στρατιωτικό νοσοκομείο για να σε δει και ψυχολόγος
NIKOS

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από NIKOS »

Θελω να βγαλω ι5 ψυχολογικο αυτη τη στιγμη υπηρετω. γινετε να παρω κατευθειαν ι5 απαλλαγη η πρεπει αναγκαστικα να μου δωσουν πρωτα αναβολη; Θελω κατευθειαν ι5 απαλλακτικο.
με ι5 ψυχολογικο εχω προβλημα δουλειας σε ιδιωτικο και δημοσιο;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

NIKOS έγραψε:Θελω να βγαλω ι5 ψυχολογικο αυτη τη στιγμη υπηρετω. Γινετε να παρω κατευθειαν ι5 απαλλαγη η πρεπει αναγκαστικα να μου δωσουν πρωτα αναβολη; Θελω κατευθειαν ι5 απαλλακτικο.
με ι5 ψυχολογικο εχω προβλημα δουλειας σε ιδιωτικο και δημοσιο;


κατευθείαν δεν γίνεται θα πρέπει να συμπληρώσεις 2 χρόνια αναβολών
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από D.Y.K »

NIKOS έγραψε:Θελω να βγαλω ι5 ψυχολογικο αυτη τη στιγμη υπηρετω. Γινετε να παρω κατευθειαν ι5 απαλλαγη η πρεπει αναγκαστικα να μου δωσουν πρωτα αναβολη; Θελω κατευθειαν ι5 απαλλακτικο.
με ι5 ψυχολογικο εχω προβλημα δουλειας σε ιδιωτικο και δημοσιο;


Nassos έγραψε:

Μόνο στις Ένοπλες Δυνάμεις και στα Σώματα Ασφαλείας δεν επιτρέπουν.


Στον ιδιωτικό τομέα και το ευρύτερο δημόσιο δεν θα έχεις πρόβλημα να δουλέψεις.
Δεν μπορείς να συμμετάσχεις μόνο σε προκυρήξεις που αφορούν τα Σώματα Ασφαλείας και τις Ένοπλες Δυνάμεις.
...
ΝΙΚΟΣ

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Παιδια για να παρω αναβολη για ψυχολογικα που πρεπει να παω; Αυτη τη στιγμη υπηρετω
και θελω να παρω ι5 ψυχολογικο ποση αναβολη θα μου δωσουν και ποτε θα παρω τελικα απαλλαγη; Μετα απο δυο χρονια αναβολης;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΝΙΚΟΣ έγραψε:Παιδια για να παρω αναβολη για ψυχολογικα που πρεπει να παω; Αυτη τη στιγμη υπηρετω
και θελω να παρω ι5 ψυχολογικο ποση αναβολη θα μου δωσουν και ποτε θα παρω τελικα απαλλαγη; Μετα απο δυο χρονια αναβολης;


ο γιατρός θα κρίνει πόσους μήνες θα σου δώσει αναβολή, απλά πρέπει να συμπληρώσεις 2 χρόνια αναβολών για λόγους υγείας και μετά που θα σε καλέσουνε να παρουσιαστείς θα σου δώσουνε Ι5, σε αυτά 2 χρόνια θα πρέπει να σε παρακολουθεί γιατρός ώστε όταν πας μετά από 2 χρόνια να σου έχει γράψει γνωμάτευση κτλπ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης