ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Σε αυτό το βίντεο δείχνει υποψήφιους να κάνουν Muscle ups, παλιότερα έκαναν ή τώρα είναι καινούργιο;

Το σημείο είναι στο 0:45



Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από δημητρης98 »

Τι για να παμε ειδικες δυναμεις πρεπει να ειμαστε ολοι αθλητες ενοργανης και να κανουμε ολα αυτα;

υγ βρηκα αυτο απο το site, κατα ποσο ισχυει και αν γινεται δεν ξερω, αν καποιος γνωριζει ας απαντησει για να μου λυθει η απορια

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Το πολιτικό προσωπικό του ΥΠΕΘΑ και γενικά των ΕΔ έχουν πολλές αρμοδιότητες που ορισμένες φορές ξεπερνάνε και αυτές των Ανθ/στων, Υπαξιωματικών. Παρόλα αυτά δεν είναι τόσο βολεμένοι όσο φαίνεται, εδώ και λίγα χρόνια όλο απολύουν πολιτικό προσωπικό το οποίο έχει Υψηλού επιπέδου επιστημονική κατάρτιση, των οποίων η απομάκρυνση δεν μπορεί να δικαιολογηθεί από κανένα απολύτως κριτήριο.Από την ΣΧΑΛ όντως έχει περάσει μέλος του πολιτικού προσωπικού των ΕΔ (δεν ξέρω αν ήταν του ΥΠΕΘΑ) και είχε εκπαιδευτεί στο Σχολείο Αυτοάμυνας.

Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από δημητρης98 »

SomeDayAdmiral έγραψε:Το πολιτικό προσωπικό του ΥΠΕΘΑ και γενικά των ΕΔ έχουν πολλές αρμοδιότητες που ορισμένες φορές ξεπερνάνε και αυτές των Ανθ/στων, Υπαξιωματικών. Παρόλα αυτά δεν είναι τόσο βολεμένοι όσο φαίνεται, εδώ και λίγα χρόνια όλο απολύουν πολιτικό προσωπικό το οποίο έχει Υψηλού επιπέδου επιστημονική κατάρτιση, των οποίων η απομάκρυνση δεν μπορεί να δικαιολογηθεί από κανένα απολύτως κριτήριο.Από την ΣΧΑΛ όντως έχει περάσει μέλος του πολιτικού προσωπικού των ΕΔ (δεν ξέρω αν ήταν του ΥΠΕΘΑ) και είχε εκπαιδευτεί στο Σχολείο Αυτοάμυνας.



μα ποιος ο λογος να εκπαιδευονται σε σχολεια των ειδικων δυναμεων; Τι κανουν και συντηρησεις κανονικα;

Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Συντήρηση για σχολείο αυτοάμυνας δεν νομίζω να υπάρχει.
Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από δημητρης98 »

SomeDayAdmiral έγραψε:Συντήρηση για σχολείο αυτοάμυνας δεν νομίζω να υπάρχει.


για την σχαλ λεω αν περνουν συντηρηση

εχεις δει σε καμια αποφοιτηση πολιτικο προσωπικο;

Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Όχι, και γιατί να το χρειαστούν; Ίσως να περνάνε ορισμένα σχολεία, εκτός αν είναι κάποιοι τις ΕΥΠ. Λέω εγώ τώρα.
Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από δημητρης98 »

SomeDayAdmiral έγραψε:Όχι, και γιατί να το χρειαστούν; Ίσως να περνάνε ορισμένα σχολεία, εκτός αν είναι κάποιοι τις ΕΥΠ. Λέω εγώ τώρα.


υπεθεσα αφου θα κανουν πτωσεις με αλεξιπτωτα, θα περνουν και τις συντηρησεις

πολιτικο προσωπικο του υπεθα λεει Οτι μπουν να πανε σχαλ με την διαταγη του υπουργου

ενω η ευπ ανηκει το προστασιας του πολιτη

Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Επειδή μπορούν να πάνε στην ΣΧΑΛ δεν σημαίνει και ότι μπορούν να περάσουν όποιο σχολείο θέλουν, δηλαδή το ΣΒΕΑ ίσως να μην μπορούν να το περάσουν. Στην ΕΥΠ μπορούν να μπουν και εν ενεργεία στρατιωτικοί, και ο Στυλιανός Κωσταλάς είχε πάει, πρώην διοικητής της ΔΥΚ και του ΚΕΝΑΠ.
Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από δημητρης98 »

SomeDayAdmiral έγραψε:Επειδή μπορούν να πάνε στην ΣΧΑΛ δεν σημαίνει και ότι μπορούν να περάσουν όποιο σχολείο θέλουν, δηλαδή το ΣΒΕΑ ίσως να μην μπορούν να το περάσουν. Στην ΕΥΠ μπορούν να μπουν και εν ενεργεία στρατιωτικοί, και ο Στυλιανός Κωσταλάς είχε πάει, πρώην διοικητής της ΔΥΚ και του ΚΕΝΑΠ.


τι σχεση εχει η ευπ με το υπουργειο αμυνας; Για πολιτικους υπαλληλους στο αμυνης αναφερει

δεν αναφερομαι στο στρατιωτικο προσωπικο

Παύλος

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από Παύλος »

Καλησπέρα παιδιά. Ήρθε και η σειρά μου να μπω φαντάρος και θέλω να περάσω αλεξίπτωτα. Μπορεί κάποιος να μου πει ποια είναι τα αθλήματα;
L.A.X

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από L.A.X »

Γεια σας, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Πρόκειται να περάσω περιοδευων σε λιγο καιρό και ενδιαφερομαι για τις ειδικές δυνάμεις και συγκεκριμένα τους αλεξιπτωτιστές. Έχω μυωπία (2.75 κ 3 + αστιγματισμό). Αν κάνω λέιζερ θα μπορέσω να περασω ή θα με κοψουν;
Κώστας

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από Κώστας »

Τα όρια είναι 6 ελξεις,50 κοιλιακοι,40 καμψεις,2 μίλια σε 16:36. Για να σε επιλέξουν όμως πρέπει να κάνεις όσες περισσότερες επαναλήψεις μπορείς. Επίσης δίνουν βάση στο να τεντώνεις καλά τα χέρια και στις κάμψεις και στις έλξεις. Στους κοιλιακούς χέρια πίσω και να ακουμπάς κάτω και πάνω τα γόνατα. Καλή επιτυχία και καλή θητεία.
Κώστας

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από Κώστας »

Αν κανεις λέιζερ ναι δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Με τέτοιο βαθμό δύσκολα. Δεν νομίζω να περάσεις από οφθαλμίατρο
pgbe

ΣΧΑΛ - Σχολή Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από pgbe »

Καλησπέρα. Μήπως κάποιος γνωρίζει πότε είναι το επόμενο ΣΒΕΑ; ... Πως γίνεται η προκήρυξη και πόσες εβδομάδες έχει διάρκεια; Υπάρχει περίπτωση σε ένα ΣΒΕΑ να περάσουν οπλίτες από δύο εκπαιδευτικές σειρές μαζί; ... Θέλω να πω πως απαρέκλιτα έχουμε 6 ΣΒΕΑ καθ έτος ή μπορεί να γίνει σύμπτυξη ΕΣΣΟ και να έχουμε λιγότερα Σχολεία κάθε χρόνο; ... Ευχαριστώ.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης