Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
νικος

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από νικος »

Παιδια με το φυσημα τι γινεται; Γινεται να το κριψω; Αν το δουν τι γινεται; Ι2; Το φεκ δεν αναφερει.
Άβαταρ μέλους
giannis rambo7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Δεκ 20, 2013 2:13 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από giannis rambo7 »

Καλησπερα παιδια!Ειχα υπερκονδύλιo κατάγμα αγκώνα απο παρα πολυ μικρος και δεν διαγνωστηκε ποτε. Καθος μεγαλωνα απλα αυτο γινοταν ολο και πιο εμφανες. Παρολα αυτα το χερι μου ειναι πληρως λειτουργικο δεν με εμποδιζει σε καμια κινηση απλα φαινεται λιγο στραβο, κανω 7 χρονια πρωταθλητισμο (κωπηλασια) και δεν με ενοχλησε ποτε.20/1 παρουσιαζομαι Μ. Πευκο. Διαβασα το φεκ αλλα δεν εβγαλα ακρη. Υπαρχει περιπτωση να με κοψουν απο ειδικες δυναμεις;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Εσύ θα τα αναφέρεις όλα αυτά από εκεί και πέρα είναι στην κρίση του γιατρού, λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.
Αris-crete

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αris-crete »

Γεια σας παιδιά. Σε ένα τυχαίο καρδιογράφημα, μου βρήκαν φύσημα. Στο ΦΕΚ για τι ΣΙ Λέει ότι με βγάζουν Ι2.
όμως θέλω πολύ να καταταγώ στις ειδικές δυνάμεις. Ρώτησα την καρδιολόγο επίτηδες Και μου είπε ότι μπορώ να κάνω γυμναστική άνετα Χωρίς πρόβλημα Γαιτι το φύσημα είναι πολύ μικρού βαθμού. Και Πους απς Και κάμψεις...
μπορώ να το αποκρύψω αυτό όταν καταταγώ; Και ποιά είναι η γνώμη σας; ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν το αποκρύψεις και γίνει τίποτα όσο υπηρετείς και διαπιστωθεί πως ήσουνα ακατάλληλος για ειδικές δυνάμεις ετοιμάσου για στρατοδικείο, η απόκρυψη ιατρικού γεγονότος είναι σοβαρό αδίκημα και τιμωρείται πολύ αυστηρά, τώρα αν εσύ θέλεις να το ρισκάρεις είναι δικό σου θέμα.
Αris-crete

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αris-crete »

Σ ευχαριστώ Greek_Army, και για τώρα Και για όλες τις απαντήσεις σου στα φόρουμ.
Προμηθέας

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Προμηθέας »

Ερώτημα:
Νεοσύλλεκτος στο ΚΕΕΔ- Μεγάλο Πεύκο κρίθηκε Ι2 λόγω ενός μικρού ορθοπεδικού προβλήματος το οποίο δεν γνώριζε και δεν του δημιουργούσε κανένα πρόβλημα.
Τι θα γίνει μετά την ορκωμοσία;
Θα γίνει μετάταξη σε άλλο σώμα;
Τι εκπαίδευση θα ακολουθήσει;
Γιωργος

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καλημερα, εχω κανει μια εγχειρηση προσθιου χιαστου συνδεσμου πριν ενα χρονο και μερικους μηνες, οταν περασα περιοδευον δεν με ρωτησαν και δεν το δηλωσα, αθλουμαι και γυμναζω εντατικα το γονατο μου (εχω καποιες μικροενοχλησεις αλλα μονο αν το ζορισω παρα πολυ) παρολα αυτα ειναι ονειρο μου να υπηρετησω στις ειδικες Δυναμεις θα εχω την δυνατοτητα, τι πιστευετε?
Αναστάσιος

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αναστάσιος »

Καλησπέρα σε ολους και Καλό μήνα. Παρουσιάζομαι Μεγάλο Πεύκο στις 15 Σεπτεμβρίου για Πεζοναύτης.

Σήμερα έβγαλα πλάκα θώρακος και μου έγραψαν πως έχω ήπια σκολίωση δηλαδή ίσα ίσα που φαίνεται.

Υπάρχει περίπτωση να με κόψουν ;

Θα εκτιμούσα την απάντηση σας, Ευχαριστώ πολύ!

Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Avatar »

Ανάλογα τις μοίρες που έχεις. Ναι υπάρχει περίπτωση να σε κόψουν γιατί αλλάζει το Ι σουυπάρχει ένα όριο τώρα δεν ξέρω αν οι γιατροί το γράφουν όταν ξεπεράσει το όριο του Ι1 ή αν το γράφουν κι όταν είσαι μέσα στο όριο του Ι1

πάντως όταν μάθεις τι έγινε, μπες να το γράψεις θα ήταν χρήσιμη πληροφορία για πολλούς

Νεοσύλλεκτος στρατιώτης 2013 Ε'ΕΣΣΟ--> ΥΕΑ/Α--> Λοχίας ΥΕΑ/Β--> ΔΕΑ(ΠΖ)--> Ανθυπολοχαγός(ΠΖ)
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Υπάρχει κανένας που πηγε ειδικες δυνάμεις μετά από αναβολη υγείας ; Πολλοι λενε ότι γίνεται... Η νομοθεσία λέει πως δε γίνονται δεχτοι οπλιτες που προερχονται από αναβολη υγείας και ας είναι Ι1.

cuervo

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από cuervo »

Μεγάλε σου έχουν απαντήσει ήδη μια φορά στο συγκεκριμένο ερώτημα, έχεις υπηρετήσει ήδη 4 μήνες, δεν γίνεται να πας στις ειδικές δυνάμεις, μην δημιουργείς νέα θέματα για ερωτήματα που ήδη έχουν ειπωθεί.

Δεν σε ενδιαφέρει εσένα η νομοθεσία και ναι γίνεται αλλά για όσους έχουν υπηρετήσει μέχρι 20 ημέρες.

Άβαταρ μέλους
Demer
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2015 8:21 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Demer »

Ειμαι νεο μελος δεν ξερω αν ειναι σωστα εδω που το γραφω και συγγωνμη αν κανω λαθος διορθωστετο.

Εχω δηλωσει ηδη για ΛΟΚ και τωρα περιμενω το χαρτι να μου ρθει για να παρουσιαστω αρχικα. Απλα 13 χρονων ειχα κανει εγχειρηση για ρηξη χιαστων και φοβαμαι μηπως δεν με παρουν για αυτο το λογο.

Επισης εχω και υπερμετροπια καπου στους 5 βαθμους.

Δεν υπαρχει περιπτωση να με παρουν ε;

Τα αθληματα τα θεωρω γελοια καθως ειμαι αθλητης και περασα και τα αθληματα απο τεφαα περισυ. Το μονο προβλημα ειναι τα υγειονομικα.

Ας μου απαντησει καποιος ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

cuervo

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από cuervo »

Είσαι ακατάλληλος για Ειδικές Δυνάμεις καθώς δεν θεωρείσαι Ι1.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης