Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Λοιπον παληκαρια σιγουρα εχεις μορια για το δημοσιο αν εχεις υπηρετησει ειδικες δυναμεις, και ακομα μορια εχεις αν εισουν δοκιμος
Anonymous

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε μην ψαρώνετε. Τι μόρια για το δημόσιο ψάχνετε από το στρατό;

Το πολύ πολύ να πληρώσετε για να αναγνωριστεί η θητεία σας σαν συντάξιμος χρόνος και τίποτα άλλο.

Anonymous

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Λοιπον Παλικαρια για σας εχω αρκετες αποριουλες για το στρατο. Καταρχην ενδιαφερομαι για τη σχολη αστυφυλακων μετα το στρατο. Εχω ακουσει οτι υπαρχει μοριοδοτηση σε οσους υπηρετησαν στις Ειδικες Δυναμεις. Αυτη η μοριοδοτηση που υπαρχει; Στις πανελληνιες; Εαν ειναι να κατσω παλι με τα πιτσιρικια ξεχαστε το. Επισης εαν παω ΔΕΑ θα εχω την ιδια μοριοδοτηση για τα σωματα ασφαλειας μετα τη θητεια με καποιον που εχει κανει ειδικες Δυναμεις; Επισης ποσο δυσκολα ειναι να γινεις ΔΕΑ ειδικων δυναμεων στους πεζοναυτες; εχει Γαμηση; σασ ευχαριστω επειγον απαντηση αν γινετα.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

NLX έγραψε:

Υ. Γ Φίλε yard συγχαρητήρια για την καλή δουλειά στο site.


Σε ευχαρστώ πολύ. Δυστυχώς, δεν μπορώ να απαντήσω στις ερωτήσεις σου, όμως υπάρχουν μερικοί χρήστες του forum που ςεξειδικεύονται σε θέματα ειδικών δυνάμεων και πιστεύω σύντομα να σε βοηθήσουν.

ΜΟΙΚΑΝ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 5:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: ΚΑΡΑΤΕ
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΗΣ
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΜΟΙΚΑΝ »

ΣΤΡΑΤΑΡΧΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ Μ ΠΕΙΣ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΔΕΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΟΡΙΩΝ Εικόνα ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΠΟΠ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΟΠΩ ΥΕΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΩΣ ΛΟΧΙΑΣ Η ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΑΜΑ Μ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΔΕΑ ΠΕΖΙΚΟΥ ΝΑ ΠΑΩ Εικόνα ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΟΡΙΩΝ ΣΕΡΩΤΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Εικόνα ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΙΝΩ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΥΚΟ Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

ΜΟΙΚΑΝ έγραψε:ΣΤΡΑΤΑΡΧΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ Μ ΠΕΙΣ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΔΕΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΟΡΙΩΝ Εικόνα ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΠΟΠ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΟΠΩ ΥΕΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΩΣ ΛΟΧΙΑΣ Η ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΑΜΑ Μ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΔΕΑ ΠΕΖΙΚΟΥ ΝΑ ΠΑΩ Εικόνα ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΟΡΙΩΝ ΣΕΡΩΤΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Εικόνα ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΙΝΩ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΥΚΟ Εικόνα

Δυστυχώς φίλε μου δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Δεν γνωρίζω καν τι εννοείς με τα μόρια (για την επιλογή σου ως ΕΠΟΠ;)
ΜΟΙΚΑΝ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 5:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: ΚΑΡΑΤΕ
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΗΣ
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΜΟΙΚΑΝ »

Εννοω οτι σαν μοριοδοτηση ειναι υψηλοτερα τα μορια απο ενα απλο οπλιτη Εικόνα στραταρχα αυριο θα καταθεσω τα χαρτια για εποπ ειδικων δυναμεων σα πολιτης την τεταρτη ομως παρουσιαζοναι μεγαλο πευκο τι γινεται Εικόνα θα καταθεσω τα χαρτια σα πολιτης αλλα στην επιτροπη σα στρτευσιμος μπερδεμα δηλαδη τα μονα μορια που θα εχω θα ειναι απο το ΤΕΙ κ οτι παρω στην συνεντευξη κ λιγο μεσο εχω ελπιδες σε ειδικοτητα με 25 θεσεις Εικόνα συμβουλη θελω Εικόνα
gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από gioalex »

Υπάρχει μοριοδότηση αν έχεις υπηρετήσει ειδ. δυν. και είναι περισσότερα τα μόρια αν ήσουν δόκιμος ή αλεξιπτωτιστής. Δεν αναφέρεται σε Πανελλήνιες, είναι για προσλήψεις μέσω προκυρήξεων. Για σώματα ασφαλείας έχεις τρομερά αυξημένες πιθανότητες να προσληφθείς ύσταρε από υπηρεσία στις ειδ. δυν.
φανταρος 2010
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιαν 23, 2008 6:43 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από φανταρος 2010 »

Καλησπερα. Εχω ακουσει οτι μετα την ολοκληρωση των στρατιωτικων υποχρεωσεων στις Ειδικες Δυναμεις εχεις καποια προνομια. ΜΙλωντας συγκεκριμενα, θα ηθελα να μαθω αν μπορεις να μπεις σε καποια σχολη χωρις πανελληνιες. αν ναι, ποσα μορια σου δινουν;

drams
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 13, 2008 6:27 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από drams »

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω κιόλας αλλά δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει κάτι τέτοιο..
Πολλοί βέβαια πέρασαν στο δημόσιο πχ. Συνοριακοί, Πυροσβεστική, Ναυτικό κτλ έχοντας κάποια μόρια σαν Υπαξιωματικοί στις Ε. Δ
σε συνδυασμό όμως και με τα υπόλοιπα μόρια που μάζεψαν από πτυχία.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

φανταρος 2010 έγραψε:Καλησπερα. Εχω ακουσει οτι μετα την ολοκληρωση των στρατιωτικων υποχρεωσεων στις Ειδικες Δυναμεις εχεις καποια προνομια. ΜΙλωντας συγκεκριμενα, θα ηθελα να μαθω αν μπορεις να μπεις σε καποια σχολη χωρις πανελληνιες. αν ναι, ποσα μορια σου δινουν;


Όπως σου απάντησα ξανά, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα για πανελλήνιες.

Μόρια σε διαγωνισμούς για σώματα ασφαλείας παίζουν, αλλά δεν ξέρω πόσα.
...

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ... »



Οχι δεν θελει βυσμα. ΔΙΑΒΑΣΜΑ για τις πανελληνιες θελει! Για ειδικος φρουρος
παιρνεις εξτρα μορια.Googlaρισε το και θα βρεις λεπτομερειες.
chemical war
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Μάιος 12, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από chemical war »

Παιδια ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε πληροφοριες για τα μορια αυτων που υπηρετησαν στις ειδικες δυναμεις και αν ισχυουν για προκυρηξεις της αστυνομιας;
Στρατός
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 14, 2008 7:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Στρατός »

Γεια σας παιδιά... Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση... Έχω ακούσει οτι οταν τελειώνεις τις ειδικες δυναμείς σου δίνουν χαρτί με το οποίο μπορείς να γίνεις αστυνομικός ή οτιδήποτε έχει σχέχη με την εθνική ασφάλεια... Ειναι αλήθεια;

Παρακαλώ απαντήστε μου...

sniper
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 16, 2008 11:38 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από sniper »

Αμα εχεις τελειωσει ειδικες απλος εχεις μορια για να μπεις αλλου... Δεν σημενει οτι σε περνουν με την μια...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες