Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ydneas
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Τετ Σεπ 11, 2019 7:16 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ydneas »

Fsasa έγραψε:Ποια μονάδα;
από μονάδα πεζοναυτών σε μονάδα αποθήκης πυρομαχικών αλλά στο πιστοποιητικό γράφει μέχρι την απόλυση κυρία ειδικότητα ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ
Ρambo No8
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 7:39 am
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ρambo No8 »

Ότι λέει το απολυτήριο... Αν απολύθηκες από μονάδα πεζικού... Ακόμα και τελευταία μέρα να πάρεις μετάθεση και να πας πεζικό... Παίρνεις μόρια πεζικού... Κι ας γράφει η ειδικότητα... Φραγκίσκος Πάπας Βενέδικτος 17 !
ydneas
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Τετ Σεπ 11, 2019 7:16 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ydneas »

Ρambo No8 έγραψε:Ότι λέει το απολυτήριο... Αν απολύθηκες από μονάδα πεζικού... Ακόμα και τελευταία μέρα να πάρεις μετάθεση και να πας πεζικό... Παίρνεις μόρια πεζικού... Κι ας γράφει η ειδικότητα... Φραγκίσκος Πάπας Βενέδικτος 17 !
το λέω γιατί ξέρω παιδιά που έχουν πάρει κανονικά τα μόρια
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

ydneas έγραψε:] από μονάδα πεζοναυτών σε μονάδα αποθήκης πυρομαχικών αλλά στο πιστοποιητικό γράφει μέχρι την απόλυση κυρία ειδικότητα ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ


Λαμβάνεις τα μόρια των ΕΔ κανονικά. Το ότι πήρες μετάθεση σε μονάδα πεζικού δεν λέει τίποτα, από τη στιγμή που η κύρια ειδικότητά σου είναι ΠΖΝ.

Άβαταρ μέλους
Pezonauths575
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 05, 2021 11:35 pm
Επάγγελμα: Ειδικός φρουρός
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Pezonauths575 »

ydneas έγραψε:Παιδιά καλησπέρα αν κάποιος στο πενταμηνο πήρε μετάθεση για μονάδα πεζικού αλλά απολύθηκε με την ειδικότητα ως πεζοναύτης παίρνει τα μόρια;


Λογικά όχι πρέπει να έχεις περάσει πεν και να έχει πάνω από 8 μήνες ... Ρωτά και το οικείο σου αστυνομικό τμημα

JohnPara

Re: Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από JohnPara »

Τα αερομεταφερομενα ταγματα (71η,574 κλπ) μοριοδοτουνται ως ειδικες δυναμεις; Εχω ρωτησει μεχρι και στο πρωτο τμημα του ΓΕΣ Β1 που ασχολειται με θεματα ειδικων δυναμεων και δεν ηξεραν να μου απαντησουν.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Diasostis31 »

JohnPara έγραψε: Τετ Οκτ 11, 2023 10:54 am Τα αερομεταφερομενα ταγματα (71η,574 κλπ) μοριοδοτουνται ως ειδικες δυναμεις; Εχω ρωτησει μεχρι και στο πρωτο τμημα του ΓΕΣ Β1 που ασχολειται με θεματα ειδικων δυναμεων και δεν ηξεραν να μου απαντησουν.
Οχι.
JohnPara

Re: Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από JohnPara »

Για να ξεκαθαριστεί το θέμα επειδή έχω ακούσει και άλλους να ρωτάει που έχουν υπηρετήσει σε Αερομεταφερόμενα τάγματα, όχι δεν παίρνουν μόρια ειδικών δυνάμεων.
Επιβεβαίωσα την απάντηση μου από κρατικό φορέα πριν λιγο.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες