Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δημητρης Κ. έγραψε:Παιδια για μια δουλεια (δημοσιος ή ιδιωτικος τομεας) οταν ζητουν να δουν εαν υπηρετησες στις ειδικες δυναμεις, θελουν το απολυτηριο ή πιστοποιητικο τυπου Α'; Ευχαριστω εκ των προτερων.


Ναι.

jurgen

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από jurgen »

Καλησπέρα. Έχω τελείωση Ε. Δ. εχω τιμητικό χαρτί από το στρατό, δίπλωμα αμαξιου και μηχανής ,proficiency ECDL,advanced vip security και hostage rescue combat και έχω τελείωση Σώματα ασφαλείας και security . Προσπαθώ να μπω στην αστυνομία φτάνουν αυτα που εχω?
slalom

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από slalom »

jurgen έγραψε:Καλησπέρα. Έχω τελείωση Ε. Δ. Εχω τιμητικό χαρτί από το στρατό, δίπλωμα αμαξιου και μηχανής,proficiency ECDL,advanced vip security και hostage rescue combat και έχω τελείωση Σώματα ασφαλείας και security. Προσπαθώ να μπω στην αστυνομία φτάνουν αυτα που εχω;


Δώσε πανελλήνιες, δεν υπάρχει άλλος τρόπος, δεν ζούμε στο 2011, μην θυμάστε μερικοί ότι χαίρεστε, προσαρμοστείτε με τα σημερινά δεδομένα, τελείωσαν οι προκηρύξεις.

Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από wolver »

Διαβασα και τις προηγουμενες σελιδες απλα θα ξαναρωτησω μηπως εχει αλλαξει κατι. Οσοι πανε πεζοναυτες δεν παιρνουν τα μορια των ειδικων δυναμεων; Ευχαριστω εκ των προτερων! Γιατι ενα φιλαρακι καιγεται
gr_ar

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από gr_ar »

wolver έγραψε:Διαβασα και τις προηγουμενες σελιδες απλα θα ξαναρωτησω μηπως εχει αλλαξει κατι. Οσοι πανε πεζοναυτες δεν παιρνουν τα μορια των ειδικων δυναμεων; Ευχαριστω εκ των προτερων! Γιατι ενα φιλαρακι καιγεται


Οι πεζοναύτες παίρνουν κανονικά μόρια, το φιλαράκι σου δεν νομίζω πως πρέπει να καίγεται για τα μόρια, δεν θα του χρησιμεύσουν και πουθενά Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Laskaris
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τρί Μαρ 31, 2015 1:03 am
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Laskaris »

Φιλε οι πεζοναυτες ανήκουν στις ειδικες δυνάμεις. Εννοείται πως παίρνουν τα μόρια κανονικά.
Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

wolver έγραψε:Διαβασα και τις προηγουμενες σελιδες απλα θα ξαναρωτησω μηπως εχει αλλαξει κατι. Οσοι πανε πεζοναυτες δεν παιρνουν τα μορια των ειδικων δυναμεων; Ευχαριστω εκ των προτερων! Γιατι ενα φιλαρακι καιγεται
Αυτό είχε γίνει παλαιότερα, δεν θυμάμαι πότε ακριβώς. Για κάποιο διάστημα οι Πεζοναύτες αποτελούσαν δική τους ανεξάρτητη Μονάδα, ύστερα από κάποιο καιρό ξανά επανήλθαν. Κανονικά παίρνεις μόρια όπως οι υπόλοιποι Καταδρομείς, Καταδρομείς-Αλεξιπτωτιστές.

NiklasPachis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μάιος 23, 2018 9:19 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από NiklasPachis »

Γειά σας! Ειμαι νεος στο φόρουμ και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Ειμαι 18 και δινω πανελληνιες φετος. Στοχος μου ειναι η σχολή Αστυφυλάκων.

Το θεμα ειναι οτι σε περιπτωση οπου δεν τα καταφέρω περασω φέτος στη σχολη, θα ηταν προτιμότερο να ξαναδωσω αμεσως, ή να παω να εκτελεσω τη στρατιωτικη μου θητεια και υστερα να ξαναδωσω; Στο περιοδευον εχω δηλωσει ειδικές δυναμεις (ΜΑΛ) και εχω αρτια φυσικη κατασταση οποτε πιστευω θα με παρουν και θα τα καταφερω.

Ρωταω γιατι εχω ακουσει οτι η θητεια στις Ε. Δ ή η θητεια ως Υ. Ε. Α (Μου ειπαν στη στρατολογια οτι θα εχω ένδειξη για ΥΕΑ, καθως ειμαι αποφοιτος ΓΕΛ) δινει μορια για την εισαγωγη στα σωματα ασφαλειας. Ισχυει και για αυτους που μπαινουν με πανελληνιες ή μονο για οσους παβε με τις προκηρύξεις; πχ ΕΠ. ΟΠ, Σωφρονιστικοι κτλ;

Εσεις στη θεση μου τι θα κανατε;

Επισης εχω διπλωμα αγγλικων proficiency το οποιο εχω παρει με αριστα (97%). Δινει μορια για την εισαγωγη στην αστυνομια, οπως με την εμποροπλοιαρχων μιας και δινονται εξετασεις αγγλικών μεσα στη σχολη; πχ στην εμποροπλοιαρχων δινει 2.500 μορια.

Ευχαριστω εκ των προτερων

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

NiklasPachis έγραψε:Γειά σας! Ειμαι νεος στο φόρουμ και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Ειμαι 18 και δινω πανελληνιες φετος. Στοχος μου ειναι η σχολή Αστυφυλάκων.

Το θεμα ειναι οτι σε περιπτωση οπου δεν τα καταφέρω περασω φέτος στη σχολη, θα ηταν προτιμότερο να ξαναδωσω αμεσως, ή να παω να εκτελεσω τη στρατιωτικη μου θητεια και υστερα να ξαναδωσω; Στο περιοδευον εχω δηλωσει ειδικές δυναμεις (ΜΑΛ) και εχω αρτια φυσικη κατασταση οποτε πιστευω θα με παρουν και θα τα καταφερω.

Ρωταω γιατι εχω ακουσει οτι η θητεια στις Ε. Δ ή η θητεια ως Υ. Ε. Α (Μου ειπαν στη στρατολογια οτι θα εχω ένδειξη για ΥΕΑ, καθως ειμαι αποφοιτος ΓΕΛ) δινει μορια για την εισαγωγη στα σωματα ασφαλειας. Ισχυει και για αυτους που μπαινουν με πανελληνιες ή μονο για οσους παβε με τις προκηρύξεις; Πχ ΕΠ. ΟΠ, Σωφρονιστικοι κτλ;

Εσεις στη θεση μου τι θα κανατε;

Επισης εχω διπλωμα αγγλικων proficiency το οποιο εχω παρει με αριστα (97%). Δινει μορια για την εισαγωγη στην αστυνομια, οπως με την εμποροπλοιαρχων μιας και δινονται εξετασεις αγγλικών μεσα στη σχολη; Πχ στην εμποροπλοιαρχων δινει 2.500 μορια.

Ευχαριστω εκ των προτερων



Επιγραμματικά:

- Στους δύσκολους καιρούς που διανύει η οικονομία μας, αλλά και στις αλλαγές που έχουν επέλθει στον τρόπο διεξαγωγής των όποιον διαγωνισμών, όπως επίσης και στην μείωση αυτών στο ελάχιστο (ελάχιστες προκηρύξεις δηλαδή πλέον), προτιμότερο και ιδανικό είναι το να δώσεις όσες περισσότερες φορές σε παίρνει (σε περίπτωση που δεν πετύχεις με την πρώτη), για να εισαχθείς σε κάποια στρατιωτική / αστυνομική / πυροσβεστική σχολή μέσω πανελληνίων.

- Η θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις ή ως Δόκιμος ή ενδεχομένως και ως Εύζωνας (Προεδρική Φρουρά) δίνουν κάποια μόρια, ωστόσο επειδή πλέον οι διαγωνισμοί εποπτεύονται ή δημιουργούνται / τροποποιούνται πλήρως από τον ΑΣΕΠ, σε συνδυασμό και με τις ιδεοληψίες της παρούσας κυβέρνησης, δεν σου εγγυάται κανείς ότι μία θητεία ως κάτι απ'τα παραπάνω, θα σου προσφέρει τα ανάλογα μόρια.

- Οι ξένες γλώσσες πάντα δίνουν μόρια στις προκηρύξεις. Το ποσοστό επιτυχίας δεν παίζε κάποιο ρόλο, παρά μόνο το επίπεδο της γνώσης.

afsa

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από afsa »

NiklasPachis έγραψε:Γειά σας! Ειμαι νεος στο φόρουμ και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Ειμαι 18 και δινω πανελληνιες φετος. Στοχος μου ειναι η σχολή Αστυφυλάκων.

Το θεμα ειναι οτι σε περιπτωση οπου δεν τα καταφέρω περασω φέτος στη σχολη, θα ηταν προτιμότερο να ξαναδωσω αμεσως, ή να παω να εκτελεσω τη στρατιωτικη μου θητεια και υστερα να ξαναδωσω; Στο περιοδευον εχω δηλωσει ειδικές δυναμεις (ΜΑΛ) και εχω αρτια φυσικη κατασταση οποτε πιστευω θα με παρουν και θα τα καταφερω.

Ρωταω γιατι εχω ακουσει οτι η θητεια στις Ε. Δ ή η θητεια ως Υ. Ε. Α (Μου ειπαν στη στρατολογια οτι θα εχω ένδειξη για ΥΕΑ, καθως ειμαι αποφοιτος ΓΕΛ) δινει μορια για την εισαγωγη στα σωματα ασφαλειας. Ισχυει και για αυτους που μπαινουν με πανελληνιες ή μονο για οσους παβε με τις προκηρύξεις; Πχ ΕΠ. ΟΠ, Σωφρονιστικοι κτλ;

Εσεις στη θεση μου τι θα κανατε;

Επισης εχω διπλωμα αγγλικων proficiency το οποιο εχω παρει με αριστα (97%). Δινει μορια για την εισαγωγη στην αστυνομια, οπως με την εμποροπλοιαρχων μιας και δινονται εξετασεις αγγλικών μεσα στη σχολη; Πχ στην εμποροπλοιαρχων δινει 2.500 μορια.

Ευχαριστω εκ των προτερων



Είσαι 18 χρονών... Κάτσε στρώσου διάβασε και μπες όπου γουστάρεις από πανελλήνιες, είναι παιδιά που πέρασαν στην αστυφυλάκων δίνοντας πανελλήνιες 3 και 4 φορές... Μου θυμήθηκες τον θεσμό των ΕΠΟΠ; Τελευταία φορά που βγήκε προκήρυξη ήσουν 9 χρονών!

Στις πανελλαδικές εξετάσεις διπλώματα ξένων γλωσσών δεν δίνουν έξτρα μόρια σε στρατιωτικές/αστυνομικές σχολές.

Kostis

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kostis »

NiklasPachis έγραψε: Γειά σας! Ειμαι νεος στο φόρουμ και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Ειμαι 18 και δινω πανελληνιες φετος. Στοχος μου ειναι η σχολή Αστυφυλάκων.

Το θεμα ειναι οτι σε περιπτωση οπου δεν τα καταφέρω περασω φέτος στη σχολη, θα ηταν προτιμότερο να ξαναδωσω αμεσως, ή να παω να εκτελεσω τη στρατιωτικη μου θητεια και υστερα να ξαναδωσω; Στο περιοδευον εχω δηλωσει ειδικές δυναμεις (ΜΑΛ) και εχω αρτια φυσικη κατασταση οποτε πιστευω θα με παρουν και θα τα καταφερω.

Ρωταω γιατι εχω ακουσει οτι η θητεια στις Ε. Δ ή η θητεια ως Υ. Ε. Α (Μου ειπαν στη στρατολογια οτι θα εχω ένδειξη για ΥΕΑ, καθως ειμαι αποφοιτος ΓΕΛ) δινει μορια για την εισαγωγη στα σωματα ασφαλειας. Ισχυει και για αυτους που μπαινουν με πανελληνιες ή μονο για οσους παβε με τις προκηρύξεις; πχ ΕΠ. ΟΠ, Σωφρονιστικοι κτλ;

Εσεις στη θεση μου τι θα κανατε;

Επισης εχω διπλωμα αγγλικων proficiency το οποιο εχω παρει με αριστα (97%). Δινει μορια για την εισαγωγη στην αστυνομια, οπως με την εμποροπλοιαρχων μιας και δινονται εξετασεις αγγλικών μεσα στη σχολη; πχ στην εμποροπλοιαρχων δινει 2.500 μορια.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Οχι δεν δίνει τιποτα απο μορια του στρατού, βλέπε προκηρυξη σωφρονιστικων 2018
Άβαταρ μέλους
giorgosserres88
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2018 7:41 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από giorgosserres88 »

Καλησπέρα για την προκήρυξη των σωφρονιστικών χρειάζεται στρατολογικό πιστοποιητικό τύπου α; Επισης βεβαίωση υψομετρησης από που μπορώ να βγάλω γρήγορα γτ πήγα σε νοσοκομείο και μου είπαν να κλείσω ραντεβού για Αύγουστο
ydneas
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Τετ Σεπ 11, 2019 7:16 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ydneas »

Παιδιά καλησπέρα αν κάποιος στο πενταμηνο πήρε μετάθεση για μονάδα πεζικού αλλά απολύθηκε με την ειδικότητα ως πεζοναύτης παίρνει τα μόρια;
ydneas
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Τετ Σεπ 11, 2019 7:16 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ydneas »

Παιδιά καλησπέρα αν κάποιος στο πενταμηνο πήρε μετάθεση για μονάδα πεζικού αλλά απολύθηκε με την ειδικότητα ως πεζοναύτης παίρνει τα μόρια;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες