Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Νίκος

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Νίκος »

Καλησπέρα ήρθε το περιοδεύων στο κέντρο πεζικού και δηλώσα ΛΟΚ Ρεντίνα κεαπ και Κομοτηνή, πέρασα τα αθλήματα πιστεύεται πως αυτά τα στρατόπεδα είναι βυσματικα και δεν μπαίνουν εύκολα άτομα ;
Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Var »

Δήλωσες Νέα Σάντα Κομοτηνή; Καλή τύχη φίλε γιατί κατά 99% εκεί θα σε πάνε, δεν αφήνουν να κοιμηθείς στο sleeping bug σου κάθε μέρα πρέπει να στρώνεις κρεβάτι στην πένα κάνεις 3ωρες υπηρεσίες έχει άπειρο κρύο
Νίκος

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Νίκος »

Ωραία και πόσες πιθανότητες μου δίνεται για το κεαπ Ρεντίνας ;
giannhs2001
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2023 9:09 pm
Επάγγελμα: Φοιτητής
Επικοινωνία:

Re: Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από giannhs2001 »

Καλησπέρα παιδιά, καινούργιος στο φόρουμ. Εάν όλα πάνε καλά σε ένα χρόνο από τώρα θα λήξω την αναβολή μου για να υπηρετήσω και εγώ την Πατρίδα αφού παίρνω πτυχίο. Περιοδεύων δήλωσα ΛΟΚ στα 17. Έχω μερικές απορίες

α) όταν θα υπηρετήσω θα είμαι 23 καλώς εχόντων των πραγμάτων. Θεωρείτε πως λόγω ηλικίας υπάρχει περίπτωση να μη με πάρουν; Έχω ακούσει πως εκεί θέλουν 18χρονους κυρίως.

β) Παίζει να μη σε πάρουν και να σε στείλουν απευθείας Πεζικό εξ αρχής;

γ) Με ένα χρόνο εντατικής γυμναστικής (σε γυμναστήριο) είσαι καλυμμένος για τις σωματικές ανάγκες των ειδικών δυνάμεων;

Ψιλοαγχώθηκα μήπως δεν με πάρουν γιατί ο μόνος λόγος που περιμένω πως και πως να έρθει η ώρα της θητείας είναι τα ΛΟΚ.:P
Edwwww

Re: Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Edwwww »

Θα υπηρετήσεις σε 6 χρόνια και σήμερα θέλεις να σου λυθούν οι απορίες χωρίς να έχεις μπει καν στο κόπο να ψάξεις στο φόρουμ να δεις αν υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για αυτά που ρωτάς.

Υπάρχουν θέματα όπως "Φυσική κατάσταση στις ειδικές Δυνάμεις*, Γυμναστική στις ειδικές Δυνάμεις, πως θα μπω στις ειδικές Δυνάμεις και τέλος για την ηλικία.

Τα βρίσκεις τα διαβάζεις και σου λύνονται πιο απορίες, ο σκοπός του φόρουμ είναι αυτός.
giannhs2001
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2023 9:09 pm
Επάγγελμα: Φοιτητής
Επικοινωνία:

Re: Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από giannhs2001 »

Edwwww έγραψε: Σάβ Ιούλ 22, 2023 9:30 pm Θα υπηρετήσεις σε 6 χρόνια και σήμερα θέλεις να σου λυθούν οι απορίες χωρίς να έχεις μπει καν στο κόπο να ψάξεις στο φόρουμ να δεις αν υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για αυτά που ρωτάς.

Υπάρχουν θέματα όπως "Φυσική κατάσταση στις ειδικές Δυνάμεις*, Γυμναστική στις ειδικές Δυνάμεις, πως θα μπω στις ειδικές Δυνάμεις και τέλος για την ηλικία.

Τα βρίσκεις τα διαβάζεις και σου λύνονται πιο απορίες, ο σκοπός του φόρουμ είναι αυτός.
Δεν ξέρω πως μπερδεύτηκες έτσι και συμπέρανες πως θα μπω σε έξη χρόνια ενώ γράφω πως σε ένα θα μπω. Εικάζω θα μπερδεύτηκες με το 17.22 είμαι τώρα όχι 17, το 17 ήταν μία περιττή πληροφορία για το περιοδεύων.

Χρόνια στο κουρμπέτι των φόρουμ και βλέπω ίδια ιστορία ξανά και ξανά παντού. Κατά 90% όταν ρωτάς κάτι κάποιος θα μπει στον κόπο να σου την πει πως δεν ψάχνεις αλλά δεν θα μπει στον κόπο απλά να απαντήσει στις ερωτήσεις ή να μην απαντήσει και καθ'όλου. Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ έστω και για αυτό το κάπως βοηθητικό post.
savra
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Αύγ 25, 2023 4:33 pm
Επικοινωνία:

Re: Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από savra »

giannhs2001 έγραψε: Σάβ Ιούλ 22, 2023 9:17 pm Καλησπέρα παιδιά, καινούργιος στο φόρουμ. Εάν όλα πάνε καλά σε ένα χρόνο από τώρα θα λήξω την αναβολή μου για να υπηρετήσω και εγώ την Πατρίδα αφού παίρνω πτυχίο. Περιοδεύων δήλωσα ΛΟΚ στα 17. Έχω μερικές απορίες

α) όταν θα υπηρετήσω θα είμαι 23 καλώς εχόντων των πραγμάτων. Θεωρείτε πως λόγω ηλικίας υπάρχει περίπτωση να μη με πάρουν; Έχω ακούσει πως εκεί θέλουν 18χρονους κυρίως.

β) Παίζει να μη σε πάρουν και να σε στείλουν απευθείας Πεζικό εξ αρχής;

γ) Με ένα χρόνο εντατικής γυμναστικής (σε γυμναστήριο) είσαι καλυμμένος για τις σωματικές ανάγκες των ειδικών δυνάμεων;

Ψιλοαγχώθηκα μήπως δεν με πάρουν γιατί ο μόνος λόγος που περιμένω πως και πως να έρθει η ώρα της θητείας είναι τα ΛΟΚ.:P
Καλησπέρα. Δεν υπάρχει περίπτωση να σε κόψουν λόγω ηλικίας. Μέχρι και 30χρονοι πάνε στις ειδικές δυνάμεις. Ναι, υπάρχει περίπτωση να μην σε πάρουν και να σταλείς στο πεζικό, π. Χ. Αν δεν περάσεις τα αθλήματα. Ναι, αν γυμναστείς για 1 χρόνο, τότε θα είσαι πανέτοιμος για ειδικές δυνάμεις. Δεν χρειάζεται να γυμναστείς υπερβολικά. Απλά χάσε κιλά ώστε να έχεις υγιές βάρος, ξεκίνα τρέξιμο και κάνε κάμψεις. Σημαντικό είναι να κάνεις έλξεις γιατί οι έλξεις είναι δύσκολες και ύπουλες. Μερικά άτομα που είναι σε καλή φυσική κατάσταση και κάνουν πολλές κάμψεις δυσκολεύονται στις έλξεις. Ένας χρόνος προετοιμασίας είναι υπεραρκετός. Τρεις μήνες αρκούν θεωρώ. Καλή θητεία.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες